Профилактичният преглед на 6 месеца

  • 601
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Какво представлява профилактичния преглед на 6 месечните бебета? Освен измерване на тегло, височина, глава и т.н. за какво други ги преглеждат? Правят ли някакви изследвания - кръв или урина? Ако да, то какви изследвания, за какво?

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Точно кръв от пръстчето вземат, а урина трябва да занесеш ти-сутрин като се събуди, я вземаш, преди да е яло детенце. С направление от личния лекар я носиш за изследване в лаборатория.

# 2
  • Мнения: 3 663
освен стандартните неща и ваксина някаква ако е наред се прави пълна кръвна картина и урина
урината се носи сутрин след млечно хранене
доколкото знам не е задължително да е на гладно

# 3
  • Мнения: 516
Декември и ние ще ходим на такива изследвания. Ще и взимат кръв от пръсчето, урина и обичайното теглене, мерене, прослушване... Как ли ще плаче като я дупнат, оф на всичкото отгоре и ваксина за хепатит/пак/  Cry

# 4
  • Мнения: 3 663
е, ще поплаче малко и ще и мине
всички бебета са така
не е толкова страшно  Wink

# 5
  • Мнения: 505
не се плашете толкова мами,,то детенце докато разбере какво му правят и всичко свършва,..е поне при нас беше така , че тези профилактични изследвание(кръв и урина) се правят и на годинка. С взенането на кръв нямахме проблем, но не ме питайте колко време ми отне вземането на уруни на 6 месечно бебе, това с контейнерите не го пробвах..и съответно от първия път не се получи..Успех при вашето изследване и не се шашкай всичко е за да се проследи здравето на съкровищата ни. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 5 577
На нас ни казаха, че уруната не е задължителна, ако успеем да съберем - да занесем, иначе не е фатално.  Confused

# 7
  • Мнения: 138
А, знаете ли за какво точно са изследванията на кръв и урина?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
А, знаете ли за какво точно са изследванията на кръв и урина?
За да се види дали няма бактерии в урината и най-вече хемоглобина! Peace

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ина, правят ли при вас такива изследвания ? тука не

# 10
  • Мнения: 46 484
Урината не са ни искали да е сутрешна  newsm78
Боцването в пръста въобще не го усещат повечето, спокойно  Wink

# 11
  • Мнения: 8 505
Освен обичайното,правят изследвания за кръв и урина-те са контролни,т.е. правят се независимо,че всичко е наред.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да се включа и аз, че тама вчера надух главата, или очите, да чете, на Reza по въпроса - с колекторчето нямах абсолютно никакви проблеми, събрахме урина от първия път, а бебето боцването така и не го усети, та за рев и дума не стана! Това е, спокойно! И урината не е на гладно, може и след млечно хранене!

Общи условия

Активация на акаунт