Здравословно хранене за децата - 5

  • 50 004
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 869
Аз не ям сирене, но купувам за мъжа ми едно, което сега дори не сесщам на коя мандра е - 68 дни отлежало ише на опаковката и това се набива най-много на очи. Скъпо е, но това ми е едниствения ориентир за качеството на млечните, както и колко време отлежават. Сирене под 7 лв не знам как се получава след като за един кг са нужни поне 7 литра качествено мляко...
На Маджаров също сме купували, основно заради малките разфасовки - като го яде само мъжа ми и от дъжд на вятър, тия 200 гр престояват по 2 седмици в хладилника... Няколко пъти съм вземала и био, когато детето беше по-малко и още по-пощеливо, та от всичко искаше да опита, пък не смеех тогава вапреки нищожните количества да е нещо друго освен био.

По интересното е, че соевите продукти като тофу, крем-сирене, мляко са също толкова скъпи като био-млечните. Производителите твърдят, че соята им не е ГМО, но само някои имат ретификат, че са био. Прекаляването със соята може да е също толкова опасно колкото и прекаляването с млечен протеин, но пък си мисля, че нашата консумация на соя е достатъчно ниска.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Сега гледам, че има някакво сирене Frezco, за което пише че е отлежало 68 дена, а на същата марка има и овче, което е отлежало 74 дена. Дали го има в големите вериги магазини? newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Виждах го някъде по големите вериги и му се чудех на това отлежалото сирене. Но не помня къде, може би Била или Кауфланд... newsm78 Не съм го пробвала.
На "Еко продукт" кашкавалът е читав, и кис. мляко също. Аз си купувам от техните бусчета прясно  и подквасвам.  Wink Мисля, че имат и сирене, но не съм виждала...

# 63
  • Мнения: 3 869
Сега гледам, че има някакво сирене Frezco, за което пише че е отлежало 68 дена, а на същата марка има и овче, което е отлежало 74 дена. Дали го има в големите вериги магазини? newsm78
Има го, ние пазаруваме основно в Карфур, а родителите ми - в СВА - и на двете места го има.

# 64
  • Мнения: 961
В Билла и Фантастико също го има. Аз много харесвам кашкавала на Frezco, сирене предпочитам на Елена металните кутии, но не знам дали то е по-качествено, просто ми е по вкусно, особено овчето.

# 65
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Относно сиренето, попадала съм на марки краве, които яко ми лъхат на коза. Чудех се как е възможно, кой е луд да слага козе мляко /него и да искам не мога да го пия/, по-скъпо и дефицитно, докато не прочетох тук че закваската е от ярешко стомахче. За мен най-добрият вкус и консистенция има био-сиренето на Хармоника, на Маджаров от продукта не винаги съм доволна, изкиснато във вода се разпада.

# 66
  • Мнения: 534
Сиси, благодаря за темичката  bouquet!
И ако има мами от Бургас пишещи тук, бихте ли ми казали дали мога да намеря такъв магазин в града или направо да си поръчам онлайн? Не живея в Бг, но ще си ходим за малко и някак си не ми се иска да се лутам да търся това и онова. Благодаря предварително!

в Бургас наистина няма голямо разнообразие на био магазини аз купувам от този на Републиканска 65, биощанда на ДМ Alnatura в Пикадили също мисля има биопродукти, но не пазаря в този магазин и немога да ти кажа със сигурност.

вчера купих стафиди на Rapundzel турски Рейнсинс  newsm78 и исках да питам дали се накисват предварително, но по нагоре в темата е станало въпрос за това, благодаря

КМ и сирене за детето взимам на Хармоника, тези дни купих и кашкавал на Пършевица, но не сме го пробвали все още Rolling Eyes
Аз много обичам сирене вместо сол си овкусявам всичко с него  Crazy взимаме от една мандра Руен се казва.

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 18:36 от lusia_

# 67
  • Мнения: 502
Момиета, моля ви, препоръчайте ми книга или сайт за здравословно детско хранене. Просто не мога да се ориентирам в тази джунла от информация:(

И друго - от къде в София пазарувате читави зеленчуци и плодове?

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Аз да попитам за "читаво" козе сирене? Да е сигурно, че не е смес с краве.

# 69
  • Мнения: 115
Много хубава темичка и много полезна ще ми бъде.
При мен по-голям проблем е как да накарам детето да яде полезни храни, защото е много инатлив и злояд, като реши че нещо няма да го яде, никой не може да го накара.   ooooh!

# 70
  • Мнения: 11 818
Malini, за съжаление не мога да дам точни пропорции и продукти, защото слагах на око каквото ми се изпречи пред погледа - освен бадемите, овесени ядки, стафиди, рожков, зародиш.. 1 ч. л. меласа.. При нас брашното от рожков присъства успешно.
ivka_007, купувам предимно козе сирене - био Меее, "Съединение" също съм взимала, те са първите, които правиха био сиренето, в краен случай на "Маджаров". Но и вкъщи не се консумира в големи количества. За продуктите от с. Забърдо само хубави неща съм чела, но в София не ги намирам, свекърва ми от Пловдив ми е купувала масло само тяхно. Носят ми и домашно краве понякога. А на Frezco веднъж взехме кашкавал.
Бенджи, за мен на Хармоника козето сирене си е ок! Peace
lusia_, стафидите накисвам за кратко с цел измиване, ако нямам време само измивам.
Azalea, на 1 стр. има доста информация, както и в предните 4 теми! Зеленчуци и плодове купувам от биомагазините или големите магазини, но отново предимно био, каквото се намира, но напр. киви, авокадо, грейпфрут и пр. от всякъде. Поръчвала съм и от Моравско село, носят ми и домашни.
Мунгусолини, пазарувайте заедно, обяснявай му за продуктите, от кои ще стане силен, бърз и пр. Гответе заедно, дай му да измие зеленчуците, да къса салата и т.н. Говори му.. Поднасяй му храната красиво, провокативно.. напр. зеленчукови шишчета, лица, цветенца, каквото ти хрумне.. Тук имаше споделени идеи с даване на имена на ястията - напр. спаначена супа - супата на Франклин и т.н. в зависимост неговите любими герои. Просто не се отказвай! Продължавай да му предлагаш неща, които отказва, децата често са на периоди, също можеш да му ги скриваш в други неща, които обича..

# 71
  • Мнения: 3 743
Аз като едно бившо злоядо дете, да кажа, че трябва да се опитва да, но детето ако е инат и злоядо едновременно, нищо не помага Blush

Диди засега само гъби отказва категорично и ги намира дори в супата, където са на съвсем малки парченца и ми казва "гъба не", т.е. да й махна гъбите и така ще яде супата. И е мила гъби с мен и е бъркала ядене с гъби и сме ги рисували, само дето в гората не съм я водила да ги показвам Laughing, но не я и насилвам, не мисля, че губи кой знае какво конкретно с гъбите Peace

# 72
  • Мнения: 115
Той е достатъчно голям вече, скоро ще стане на 4, обаче като зацикли на една манджа и да си иска да си яде определено нещо, няма надвиване. Иначе иска да ми помага с готвене и чистене и никога не му отказвам, често ми е проблем даже да опита нещото. Пробвам всякакви варианти и не се отказвам, просто е много упорито човече, което си има и добрите страни, като реши да постигне нещо, не се отказва, докато не успее. То и аз бях много злоядо дете, така че няма на кого да се оплаквам, ама ми писна да готвя по няколко яденета и накрая, детето да яде филийки.
То и там ще му намеря цаката, скоро ядох филийка намазана със масло, сирене и един мармалад от ябълки, без захар и консерванти и се изненадах колко е вкусно. Навих се да си направя и аз такова нещо, може и праскова да се добави и/или кайсия, няма грам захар или друг консервант и не е кисело - супер.

# 73
  • Мнения: 115
Аз като едно бившо злоядо дете, да кажа, че трябва да се опитва да, но детето ако е инат и злоядо едновременно, нищо не помага Blush

Диди засега само гъби отказва категорично и ги намира дори в супата, където са на съвсем малки парченца и ми казва "гъба не", т.е. да й махна гъбите и така ще яде супата. И е мила гъби с мен и е бъркала ядене с гъби и сме ги рисували, само дето в гората не съм я водила да ги показвам Laughing, но не я и насилвам, не мисля, че губи кой знае какво конкретно с гъбите Peace

Така е, аз си го знам и от личен опит като малка, сега ми се връща, че да видя колко и е било трудно на майка ми. Гледам да не го насилвам, че става по-зле, ако насила му тъпча в устата, ще му е гадно, колкото и да е вкусно. После почва той да тъпче в моята уста и ми вика - ти яж.
Радвам се, че благодарение на едно много хубаво детско филмче за пчели, успях да го придумам да хапне малко мед.

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 19:21 от Мунгусолини

# 74
  • Мнения: 24
Сиси и тук да те поздравя и да пускаш повече подробности за рецептите, които правиш Wink
За сиренето и аз купувам Био козе Мее и овче Беее, купувам и на Елена, а от скоро и на Ел Би, както и киселото мляко на тези марки, зависи къде какво има. На Маджаров сирене вече не купувам, защото последните два пъти имаше консистенция и вид на буца мас, мажеше се по ръцете ми и дори ми съсипа баницата. Sick
Аз също мога да се присъединя към майките с неядящи деца. Когато реши да не яде, нищо не може да го накара, затова реших да не го насилвам иначе други съвети не мога да дам.

Общи условия

Активация на акаунт