Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-7 от 7 отговора
Дано някой може да ми помогне-искам да направя двора с райграс но съм нападната от къртици-цялата поляна е на бабуни и е разкопана ужасно .Страхувам се ,че когато засея райграс ще стане ужосно когато почнат да ровят къртиците.Моля ви да ми помогнете ,ако знаете как ,ще съм много благодарна.
Цитирай

разгледай тук.http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=29&t=25616&hi … D0%B8%D1%86%D0%B8
Цитирай

Може и тук http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=29&t=14746
Да знаеш има разлика в борбата с къртиците и със слепите кучета. Някои от методите за прогонване са само за единия вид досадници и не действат на другия вид.
Цитирай

Ние имахме къртица, но я изгонихме с едно уредче, купено от Бриколаж или Практикер. Струваше около 30 лв. работи с батерии, които се сменят веднъж годишно. Уредчето стои полузабито в земята и предполагам действа, защото вече 3 години тревата не е разравяна от тези гадинки.
На упътването ще пише, какъв периметър обхваща, може да се наложи да си вземете два или три. Успех!
« Последна редакция: Четв., 21 Апр. 2011, 14:53 от rumy_m »
Цитирай

Ползваме такъв уред вече втора година.Работи Peace
Цитирай

А този уред върху какви животни действа по-точно? Какво пише?
Интересува ме за змии или котки... Rolling Eyes
Дали можете да покажете снимка или точно наименование на уреда?
Цитирай

Наши съседи се отървахато къртица нападнала двара им на селото си с помащта на пиратки от тези, които гърмят по три пъти. С мотика се разравя дупката, хвърля се пиратката вътре и много бързо се зарива. С мотиката натискат дупката, целта е пиратката да гръмне вътре в тунела. Мисля си, че бягат защото се плашат от силният шум  newsm78 не съм сигурна до колко е хуманно, но факт е че те вече пет години не се оплакват от къртичи гости.
Цитирай

не съм сигурна до колко е хуманно, ...

какво може да е хуманното да се гърми по животните... Tired
къртиците не харесват миризмата на тагетеса, добре е да сеят повечко.
също едно друго растение ги гони, но забравих как се казва...

вместо пиратки може да се зарови малко радио с батерии - увива се в няколко торби, пуска се и се заравя където им е тунелчето... къртиците не харесват шума и бягат. звучи ми по-хуманно, отколкото пиратките  Rolling Eyes
Цитирай

1-7 от 7 отговора