отзиви за Исмена Спа Девин

  • 25 282
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 983
Момичета, ще съм благодарна ако ми споделите отзиви за хотел/комплекс Исмена Спа Девин...Или да ме насочите, ако има отделна тема за Девин, че не откривам нищо...

# 1
  • Мнения: 111
И аз ще следя темата, че юни месец ще ходим в Девин с децата!
Още разглеждам оферти Simple Smile За сега сме се спрели на хотел Орфей! Отзиви?

# 2
  • Мнения: 983
От това, което разгледах, ми се струва, че в хотел Орфей няма детски кът и детски басейн... Но не съм била там, не съм сигурна, просто в сайта нищо не пише за това. А ние също търсим нещо, подходящо и за деца  Grinning

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 563
"Орфей" има открит детски басейн, а в парка (до басейна) има и детски кът с парзалка и люлки.

# 4
  • Мнения: 24 467
Потърсих стара активна тема, за да не отварям нова по същия въпрос.
Харесахме сайта на комплекс Исмена /планираме почивка в Родопи след зимата/ и в менюто имаше три обекта: комплекс, вила и ханче. Отделно от това четох в разни форуми, че били налице отделно хотел и комплекс, на различно място дори.
Ето сайта:
http://www.isa-holidays.com/kompleks-ismena-devin/

Харесахме от сайта комплекса, с вътрешен и външен басейн. Ако това е комплексът, то къде е хотелът, различно нещо ли е?
Към посетилите мястото имам въпроси- къде е паркингът спрямо комплекса, удобно ли е за паркиране, какви са впечатленията от двата басейна като температура на водата- какви градуси показваше термометърът /предполагам е имало такъв/. Също ме интересува и какво точно представляват апартаментите. Не се каним да наемаме цяла къща, искаме апартамент за четирима с минимум две помещения, отделени с поне една врата. ВИП- апартаментът по какво се различава от апартамента?
Ресторантът е в самата хотелска часат, доколкото успях да разбера от сайта или съм в грешка?
А апартаментите и мезонетът във вилата как изглеждат?
Детският кът как е /вътрешен и външен/?

А къде се намират вилата и ханчето? Близо ли са до комплекса или са в него? Почиващите там ползват ли басейните?

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 13:57 от Judy

# 5
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
В края на м.септември бяхме там за 4 дни.Вътрешния басейн е топъл,нямаше термометър ,може би около 30-31 градуса, джакузито е още по топло.Външният басейн е студен топли се само от слънцето.Имат много удобни паркинги и пред хотела и до къщичките.Апартаментите са големи с хол и спалня стават за четири човека и не са преходни.Лошото е ,че няма топла връзка към СПА центъра и ако времето е студено човек трябва да се преоблича направо там.Имат детски кът отвън т.е. люлки и пързалки , видях и детска стая ,но понеже детето ни е по -голямо не съм влизала там. Много е хубаво като копмплекс ,човек спокойно 2 дни може да не излезе от там.На другите въпроси не мога да отговоря , ако някой друг е бил там да пише.

# 6
  • Мнения: 24 467
Много ти благодаря за информацията.
Ние планираме посещение в по- топло време и за повече дни, т.к. сме набелязали доста обекти за обикаляне из Родопите.
А имаш ли поглед в какво се изразява разликата между апартамент и ВИП апартамент в комплекса? Понеже ценова почти няма, т.е. пренебрежимо малка е. Най- вероятно също са спалня с хол, но по- луксозно обзавеждане. На нас и това ще ни свърши работа, не държим чак толкова на две спални с хол, но поне една спалня, отделно от другото помещение- на това твърдо държим.
Моите деца не са много малки вече, но за малкия един външен детски кът ще е все още добре /тогава ще е към 6 годишен/. Децата държат на басейните, най- вече. В сайта пише, че вътрешният е между 30-32 градуса, а за външния нищо няма, затова питам ходили вече хора.

# 7
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
За разликата в апартаментите може да попиташ на рецепция , много са любезни.Ние също обикаляхме много , но е приятно като се прибереш вечер да се потопиш в топлия басейн.

# 8
  • Мнения: 24 467
О, ще питаме, разбира се, но нищо не ми заменя погледът на вече почивалия.
Имам навик да си питам аз, редовно из теми, като тази.
Ходи ли на Снежанка? Нашите големи мераци са да пием по едно кайве горе.

# 9
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Бяхме на Снежанка , но за наше голямо съжаление кафе-сладкарницата не работеше /май от 1год. не работи/ и лифта беше в профилактика, така че до някъде бяхме с колата и после пеш до върха. Кафе пихме в чайната до кулата , но гледката не е същата  ,като от високо макар, че за мен си беше уникално красива нищо ,че нямаше сняг.Ходихме до всички пещерите Дяволско гърло,Ягодинска пещера и Ухловица и преди сме посещавали Ягодинската пещера, защото в Исмена отсядаме за  втори път през тази година първия беше през априлската ваканция.Просто се влюбихме в този хотел.

# 10
  • Мнения: 24
Здравей Judy, ще си позволя като част от екипа на Хотели Исмена да ти отговоря на въпросите, които те интересуват Hug
Харесахме от сайта комплекса, с вътрешен и външен басейн. Ако това е комплексът, то къде е хотелът, различно нещо ли е?
Вила Исмена и СПА комплекс Исмена са два различни обекта, намират се на 1,5км разстояние един от друг. Във Вила/хотел/ Исмена няма СПА център и вътрешен басейн; има само външен, който работи само през лятото. Peace
Към посетилите мястото имам въпроси- къде е паркингът спрямо комплекса, удобно ли е за паркиране, какви са впечатленията от двата басейна като температура на водата- какви градуси показваше термометърът /предполагам е имало такъв/.
В комплекса има 4 бр. паркинги- един за първите 9 къщи, един обособен само за ВИП къщите, един за хотелския блок с апартаментите и един пред рецепция1. Wink
Външният басейн е с полу олимпийски размери, за сега се ползва само през лятото , когато температурата на водата е около 25-26 градуса. Другата година очакваме да вкараме топла мин.вода в него и ще може да се ползва и през другите сезони.
Вътрешният басейн е с топла минерална вода- 32 градуса. Peace
Също ме интересува и какво точно представляват апартаментите. Не се каним да наемаме цяла къща, искаме апартамент за четирима с минимум две помещения, отделени с поне една врата. ВИП- апартаментът по какво се различава от апартамента?
Хотелската част на комплекса се състои само от апартаменти четири , от които се водят ВИП.
Апартаментите се състоят от две отделни/непреходни/стаи-спалня, хол и луксозен санитарен възел. В хола има ъглов диван, който се разтяга и става на спалня, там спокойно могат да бъдат настанени например 2 деца, дори и 2-ма възрастни. Искам да ти обърна внимание, че цената на апартамент, която е публикувана в сайта е за двама и ако са повече възрастни настанени ще има доплащане. Децата до 12г. се настаняват безплатно. Варианта за наемане на апартамент е изключително изгоден за семейства с деца- широко и удобно за всички. Wink
ВИП апартаментите се различават от стандартните само в това, че имат голяма тераса (14 кв.м) и са с по-голям хол.Стандартните апартаменти са около 55кв.м , а ВИП-а 78кв.м. Simple Smile
Тук можеш да видиш ВИП апартамент: http://www.isa-holidays.com/promotsii/uikend-oferti/uikend-paket … ma-vip-apartament или тук: http://www.isa-holidays.com/pub/360/4/

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 16:59 от poulin

# 11
  • Мнения: 24 467
Изключително съм щастлива, че попаднах на възможност да получа такъв подробен отговор. Много благодаря. Смятам, че мястото е чудесно за почивка на нашето семейство с двете деца. Благодаря много.
 Значи хотелът, за който съм чела, че е на различно от комплекса място, всъщност е вилата от сайта. Най- после си изясних за какво са говорили хората.
В такъв случай оставаме на вариант комплекс с ВИП апартамент и басейни.  Heart Eyes Ценовата разлика видях е съвсем малка, нещо около 10 лв. беше май. Планираме си почивка в Родопи и сега разучаваме маршрути и места за посещение.
 Ще се видим догодина, живи- здрави до тогава!   bouquet

# 12
  • Мнения: 24
Наложи се да прекъсна поста, че ми даде някаква грешка и се оплаших, че ще загубя писаното Mr. Green
И така:
Ресторантът е в самата хотелска часат, доколкото успях да разбера от сайта или съм в грешка?
Както ти е отговорила Aden Hug, топла връзка от апартаментите и къщите до ресторанта и СПА центъра няма. Комплексът е разположен на 17 дка и се състои от няколко групи: къщи , хотелска част с апартаменти и помежду им /ако така мога да се изразя/ обслужващ блок с ресторант и СПА център. Всъщност им връзката между СПА центъра/ресторанта и хотелската част но не е топла, а само покрита /дано да си ме разбрала/. Simple Smile
Детският кът как е /вътрешен и външен/?
Има детска стая с играчка, аниматори нямаме към момента. Пред самата стая има пързалка и люлка и много зелени площи за игри... Тук можеш да разгледаш снимки от детския кът: http://www.isa-holidays.com/uslugi/detski-kat / момченцето с гайдата е моя син/ Mr. Green
Отново ми даде грешка, продължавам в следващия пост Laughing

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 16:59 от poulin

# 13
  • Мнения: 24
А къде се намират вилата и ханчето? Близо ли са до комплекса или са в него? Почиващите там ползват ли басейните?
За Вила Исмена писах по-горе, Ханче Исмена се намира на 5 км от гр.Девин в самата гора. Много е уютно и красиво. Гостите на Вилата и ханчето могат да използват СПА центъра на комплекса с изключение на официалните празници и почивни дни, когато комплексът е пълен. Peace
А апартаментите и мезонетът във вилата как изглеждат?
Вилата някак си е с по-домашен уют и топлина. Всички стаи и апартаменти са различни.
Разгледай галерията и дано да добиеш представа: http://www.isa-holidays.com/galeriya/vila-rezidens . Реално във Вилата има 2 студиа и 1 мезонет за 2pax+ 1-2деца и 1 ВИП апартамент, който се състои от две отделни спални всяка, от които с баня и общ хол, т.е 4 -ма възрастни и деца могат да се съберат. Wink

Aden, благодаря за добрата оценка.Нашите редовни гости имат отстъпки при последващи настанявания. Peace Ти къде си направи резервацията / в офиса в София или на рецепция/? Следващия път се обади в София или може дори и на ЛС. Hug
Judy
,  Hug ще ви очакваме с най-голямо удоволствие! Hug Ако имаш въпроси, не се притеснявай да ме питаш, може и на ЛС. Форумът ми е много скъп и за момичетата от него ще има специални предложения Wink

Към всички момичета, които са ни посетили, ще сме ви благодарни да споделите вашите впечатления от престоя си в Исмена, вашите препоръки и забелeжки.За нас е изключително важно, за да ставаме все по-добри и по-добри.  bouquet

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 17:16 от poulin

# 14
  • Мнения: 24 467
Злато сте, Полин!
Ех, ако от вас зависеше пускането на кафе- сладкарницата в кулата на вр. Снежанка... Simple Smile
Тъкмо плаках по второто. Но нищо, има къде да ходим.

# 15
  • Мнения: 1 147
Няколко пъти ходихме тази година там. Приказно място, чудесна атмосфера, мислено много с усет към детайли. Много подходящо за 2-3 дни почивка, или седмица, ако планирате да обикаляте. Много добре поддържано, чисто, хората се стараят много.
Два басейна, вътрешен и външен. Външният е подходящ за плуване само през лятото. Зелена трева, за игри с деца, много подходящо, просторно, красиво. Безплатен детски кът. Стоите са помислени, няма излишни неща, но всичко необходимо. Храната е вкусна, прясна, приготвена на момента.
Единственит ми коментар е, че през лятото почти всеки уикенд има сватба, което в голяма част от случаите води до излишен шум вечер и през нощта.

# 16
  • Мнения: 24
Единственит ми коментар е, че през лятото почти всеки уикенд има сватба, което в голяма част от случаите води до излишен шум вечер и през нощта.
Зора, Hug, съгласна съм с теб, но се оказа, че комплекса е едно предпочитано място за провеждане на сватбени мероприятие.Факт е, че лятото почти всеки уикенд имахме сватба, а да не ти казвам, че вече имаме запитвания за юли догодина. Wink Явно обстановката и типа на комплекса предразполага за романтични изживявания. Laughing

# 17
  • Мнения: 24
Здравейте,момичета! Hug
Заповядайте ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=643745.0 , от където можете да спечелите почивка в СПА комплекс Исмена!
Успех! Peace

# 18
  • Мнения: 6 301
Комплексът е най-хубавият в Девин /само съм минавала покрай него, но много ми хареса/.

# 19
  • Мнения: 3 271
Комплексът е най-хубавият в Девин /само съм минавала покрай него, но много ми хареса/.
Да в началото е на Девин и на вид е страхотен.Ние почивахме в Евредика и бяхме разочаровани.

# 20
  • В две мъжки сърца
  • Мнения: 169
Полин, хайде пускайте басейна, че много ми се почива при вас. На 30.03 имам рожден ден и това трябваше да ми е подарък, а сега не сигурно Sad Така съм се запалила, особено благодарение на твоите коментари!

# 21
  • Мнения: 0
Дано да случите период, в който ще имате топла вода.....защото аз имах подобен казус преди време в този хотел, и не беше много приятно

# 22
  • Мнения: 24
Здравейте,
не бях влизала от много време - радостна новина...в майчинство съм  Hug
Вътрешния басейн работи, а от началото-средата на май ще проработи и външния, а най-новото, което и аз дори не знаех е "Родопска баня": http://www.ismena.bg/galeriya/kompleks/rodopska-banya
Относно последното мнение на г-н dimitar_velev75 (човек, който няма нито едно мнение и е регистриран днес) съм склонна да приема, че е провокация, но от друга страна мотото на магьосницата Исмена е "Не сме най-добрите, но предлагаме най-доброто" - ако ми пишете детайлно г-н dimitar_velev75 сърдечно ще разгледаме с целия екип проблема и отговорим, дори и тук!

Приятели усмихвайте се! Нежна пролет желая....

# 23
  • Мнения: 2 447
  Прекрасен е сайтът на хотела!  newsm10 http://www.ismena.bg/kompleks-ismena-devin/    Търся място за почивка в Девин/този уикенд/,по повод хубав семеен празник.Разглеждайки варианти на хотели в региона,,"Исмена" ни грабна!!! Надявам се да посетим комплекса скоро!Ще съм благодарна и на "по-пресни"отзиви оттам!

# 24
  • Мнения: 25
 Прекрасен е сайтът на хотела!  newsm10 http://www.ismena.bg/kompleks-ismena-devin/    Търся място за почивка в Девин/този уикенд/,по повод хубав семеен празник.Разглеждайки варианти на хотели в региона,,"Исмена" ни грабна!!! Надявам се да посетим комплекса скоро!Ще съм благодарна и на "по-пресни"отзиви оттам!
Хотелът е чудесен, спор няма. Ние бяхме там Август месец, всичко е отлично, ако не се броят някои дребни забележки. Водата във външният басейн си беше студена, може би трябва да помислят да пуснат топла минерална вода или поне да го подгряват. За плуване ставаше само през късния следобед, когато е напекло слънцето. Вътрешният басейн си беше топъл, но си е малък, като се изсипят всички на него и става тълпа.
Още нещо се сещам, провери дали още има режим на водата. В Девин това лято имаше режим на водата и не знам дали е приключил, просто нямаха достатъчно вода за целия град.
Всичко друго е отлично.

# 25
  • Мнения: 13
Страхотно райско кътче! Изключително сме доволни от комплекса, от обслужването. Голяма благодарност на poulin    bouquet, която ни осигури тази прекрасна почивка. Препоръчваме го горещо цялото семейство!

# 26
  • Мнения: 94
Да повдига малко темата искам да знам външния басейн вече с топла минерална вода ли е..

# 27
  • Мнения: 24
Да повдига малко темата искам да знам външния басейн вече с топла минерална вода ли е..

В момента е 28 градуса  Laughing

# 28
  • Някъде там
  • Мнения: 16 051
Добър ден.В момента сме в Исмена.И макар да има сватба и да е малко шумно се чувстваме прекрасно.По късно ще опитаме и храната и ще дам оценка.За сега комплекса много ми харесва.

# 29
  • Мнения: 53
Минерална ли е водата в басейнте и хлорира ли се?

# 30
  • Мнения: 94
Водата минерална ли е или се отоплява.

# 31
  • Мнения: 24
Водата в басейна е розовия етикет на Девин и се подгрява допълнително до 28-29 градуса. Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 94
Малко да повдигнем темата, ето и първите ми впечатления след едноседмична почивка в комплекса Исмена. Водата във външния и вътрешния басейн е около 25-26 градуса, в джакузито е студена не повече от 20 градуса, просторно е има големи зелени площи, което е добре за семейство с деца, обслужването на рецепцията е много добро дават информация и съдействат за всичко което ви интересува, камериерките всеки ден почистват сменят хавлии и халати на 3 дена чаршафи, ако не ви стигат хавлиите дават допълнително, аниматорите занимават децата децата от 10 до 22 часа (за момент забравяхме че сме с две деца), от спа услугите не мога да дам отзиви защото просто не можахме да ги използваме, до тук бе хубавата част сега забележките. Кухнята в ресторанта въобще не отговаря на звездите на комплекса, бедно обедно меню с надути цени боб  чорба 2,80 лв., за вечеря опитахме почти от всичко пилешките хапки с корнфлекс бяха направени с подправка на маги, белите гъбки в масло бяха от буркан, пицата е от готов блат с малко шунка и кашкавал, сача с пилешко беше приготвен на скара месото и зеленчуците и после сложени в сача, кавармата имах чувството че е правена на микровълнова фурна и др. и др., но все пак има другаде къде да се яде и то готвят доста добре. Като цяло сме много доволни.
ПС:И чакаме да пуснат Беденската минерална вода  Simple Smile

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 528
Вчера приключи и нашата почивка.Много сме доволни/тръгнах със свито сърце,заради няколко отрицателни коментара/.Настаниха ни за пет минути,ползвахме апартамент.Чисто,уютно,персонала не натрапва присъствието си.Водата във външния басейн 28-29 градуса, вътре повечко.Срахотна архитектура,уникален двор.Закуската за нас беше идеална,за ресторанта може да се желае повече.
Забележка имам само към СПА центъра.На фона на всичко останало сакаш е направен между другото.Басейнът е ужасно хлориран,заболя ме главата от миризма и стои някак засечен.

# 34
  • София
  • Мнения: 454
Мислим да почиваме началото на март в хотела.
Какво е разстоянието от Спа център до хотелския комплекс. Имало покрита връзка, знае ли някой какво представлява и може ли да се прибираме по халати от вътрешния басейн до хотела /времето през март няма да е много топло/?

# 35
  • Мнения: 94
Покритата връзка е през ресторанта.

# 36
  • София
  • Мнения: 454
Покритата връзка е през ресторанта.
А колко е разстоянието от хотела до спа центъра?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Покритата връзка е през ресторанта.
А колко е разстоянието от хотела до спа центъра?
20-на метра. Можеш да минеш под терасите, ако вали, но си остава на открито, т.е. не е топла връзка. Ние бяхме през юни, хванахме доста студен период и притичвахме между стаята и спа-то.

# 38
  • София
  • Мнения: 454
svetli, shrek5 - Благодаря за отговорите  bouquet

# 39
  • Русе
  • Мнения: 571
Скоро никой ли не е ходил? Последния коментар е от 2016 година. Оправили ли са храната в ресторанта, че последните лоши отзив са именно за храната?

Общи условия

Активация на акаунт