пъпна херния

  • 1 788
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте,
Току що се връщам от преглед при детски хирург и съм ужасена. Оказа се, че дъщеря ми има 2 пъпни хернии и доктора каза, че може да се премахнат само оперативно Cry
Някой има ли опит с такава операция? Как се понася от децата? На каква възраст се прави? (на нас ни казаха - на 4години). Колко време трае следоперативния период. Остава ли белег. Изобщо ще съм благодарна за всякаква информация относно това чудо. Иска ми се да направя и консултация с още един хирург. Да не вземем да объркаме нещо. Аз си мислех, че пъпната херния се развива върху или под пъпчето, а дъщеря ми има две бобчета над него. Едното - доста далече - на около 10см.
Някой знае ли добър детски хирург във Варна?

# 1
  • Мнения: 83
Здравей ,на мен са ми правили такава операция на 4 години ,спокойно моге да се каже 4е е като козмети4на операция има лек белег около пъпа и това е вси4ко ,аз доколкото си спомням  не ме е боляло много  но все пак са минали доста години и съм била малка така 4е нямам  голям спомен,между дръгото  сега сина ми има кожен пъп и аз се притеснявам 4е евентуално и нас може да ни оперират но сме малки още на 1,4м.надявам се вси4ко да се размине ,и все пак няма да е лошо и друго мнение .поздрави и успех от нас. Praynig

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 526
Ние ходихме на хирург в "Детско здраве" в София, но ни казаха, че засега няма смисъл от оперативно лечение. За Варна нямам никаква представа. Наистина е добре да се консултираш и с друг хихург, защото детенцето е много малко. Успех и стискам палци да се оправите бързо Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 235
Дъщеря ми я оперираха преди една седмица в Пирогов. Всички лекари, които я прегледаха казаха, че трябва да се оперира понеже вече била много голяма за да се лепят плочки. Докато е била по-малка е можела да се лекува безоперативно, но не винаги лекуването с лепенки помага и пак рано или късно се стига до операция. Самата операция траеше някъде около 10-15 мин. с пълна упойка, която се поставя някъде към опашката. Детето плачеше като излизаше от упойка, но като й сложиха болкоуспокоително се успокои и заспа. Изписаха ни още същия ден и 3-4 часа след операцията пак искаше да си ходи. Не трябваше да е яла и пила нищо 6 преди операцията, а след нея първата вода се дава след около 2 часа, а след още 2 и малко мляко. Първите 1-2 дни се дава по-лека храна в по-малки количества, докато стигнете до количеството, което обикновено яде. Раната не трябва да се мокри 7 дни.
Незнам защо на теб са ти казали да изчакате докато станете на 4 години, но на мен ми казаха, че няма смисъл да се протакат нещата. Не се притеснявай за операцията. И аз много се притеснявах, но всичко мина благополучно. Вярвам че и при вас ще е така. Бързо оправяне на съкровището Simple Smile

# 4
  • Мнения: 148
Благодаря ви много момичета.
Всяка информация е много ценна за мен. Особено така прясна и изчерпателна, като на DeLina. Може би ни препоръчват операция по-късно, защото нашето не е точно пъпна херния. Оказва се че е херния на linia alba. Това е над пъпа - по линията през средата на корема. Все още не съм взела второ мнение, освен по интернет на доц. Бранков от София. И той препоръчва изчакване, макар да не казва защо.

# 5
  • Мнения: 2 534
И моята дъщеря я оперирахме , когато беше на 1г.4м.
Преди това лепяхме пъпчето почти година , но ефект нямаше .
Предпочетох да оперирам детето , докато е малко и няма да има спомен от операцията . Операцията трая 15 минути , с пълна упойка от която детето излиза с рев , но след това отново заспива и като се събуди отново е същото дете , като отпреди операцията . На нас ни бяха сложили превръзка , която не се сменя , но не се и мокри . Свалихме я на петия ден . Изживях шок обаче когато след две седмици на мястото на резреза се появи гнойна пъпка . Оказа се , че по този начин излиза конец .
 Радвам се , че отметнах този проблем с хернията , защото той ме притесняваше повече от година , а най-много се страхувах детето да не се травмира , затова избързах .

Общи условия

Активация на акаунт