Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

София

Здравейте момичета,
питането ми е за палчето - напоследък много често намирам момиченцето си с палче в уста.През деня се старая да я наблюдавам и като я видя го вадя,а през нощта й слагам ръкавички.Биба не приема колкото и да я мъча.До сега имам само един успешен опит.
Има ли причина за това й желание и мога ли да направя още нещо,за да не го лапа това палче? newsm78
Цитирай

София

Жорко си смуче палеца от 3 месечен и все още го смучи когато огладнее и когато му се доспи и заспива.Гледай да намираш някаква занимавка на детето ,така поне по -рядко да го смуче.Аз все си мисля,че това със палеца е незадоволен достатъчно сукателен рефлекс...незнам дали правилно се изразявам.Аз го кърмих до 5 месеца,иначе горе-долу когато започна да смуче палеца не му беше достатъчно кърмата и започнах да давам добавка...
Слагах ръкавички,но е до време,започна да си ги маха....има разни гелове продават горчиви,аз не съм пробвала,ако искаш може да опиташ.Чувала съм и за омотаване на пълеца със тиксо но като стане поне на годинка детето...не съм пробвала нищо честно казано,защото все си мисля,че няма да имам успех.Надявам се да се откаже сам с течение на възрастта,,,,свекърва ми си е смукала палеца до 5 годишна и изведнъж е спряла,но пък има и хора дето на по 20-30 год. и несъзнателно когато заспиват лапват палеца за успокоение .Знам ,че имаше едно момиче тук дато беше писала за себе си .....Просто при всяко дете е различно,аз вече незнам какво да правя и съм оставила нещата,дано се откаже сам Thinking
Цитирай

София

Боби започна да си смуче палеца някъде на около 3 месеца. Тогава започнах да настоявам с биберона, особено, когато си лапне палчето - веднага го вадех и му пъхвах бибата. След 3-4 месечна борба, той спря да го прави. Не знам дали аз съм надделяла с ината си, или заради зъбите, които му избиха по това време и са доста остри, но той спря да си смуче палеца.
Цитирай

София

малееее,pipiole ,това все едно аз съм го писала. И ние сме така от 5-6 дена. Crying or Very sad
Ще следя темата с интерес.
Цитирай

София

Мами, не си мъчете бебчетата, оставете ги да си сучат палчето щом с бибата не става!
Палецът е универсално средство за самоуспокоение на бебчо, в американските сайтове пише ясно, че намирането на палеца означава, че детето се развива добре, научило се е да се успокоява без помощта на мама и т.н.
Вярно е, че има хора, които си смучат палците докато одъртеят, но те са доста малко все пак...
Филип заспива с палец от втория месец и не смятам да го травмирам като непрекъснато му го вадя от устата  Wink
Цитирай

Научих насила дъщеря ми да смуче биберон-залъгалка.
Наплашена съм от това, че братовчедка ми /11 г./, все още има проблем с палеца ...

Но не съм привърженик на методи от рода на мазане с нещо на пръстите и подобни извращения!
Цитирай

Montreal

Дани така и не прие биберона и от 2 -3 месец си смучеше палеца.Към 7 месец забелязах ,че го прави само когато е гладна или и се спи.Сега вече не си го смуче,сама се отказа.
Цитирай

Варна

Дани така и не прие биберона и от 2 -3 месец си смучеше палеца.Към 7 месец забелязах ,че го прави само когато е гладна или и се спи.Сега вече не си го смуче,сама се отказа.
И мойта щерка е така, само дето още не се е отказала Mr. Green
Цитирай

Варна

Моя син също започна да си смуче ръцете като прави опит да си ги вкара и двете наведнъж и ако е възможно да си" почеше'' сливиците.Това започна като махнахме нощното хранене,но вече при него се е получило като навик.Мисля че всички деца на тази възраст правят това.
Единственото ми притеснение че съпругът ми като малък и сестра му са си смукали пръстите(единия до 2 год,а др-та до 5 год вследствие на което пръста на зълва ми е деформиран
Цитирай

София

Не мисля , че трябва да се притесняваш от това.Самичка ще престане когато му доиде времето!
Цитирай

Пловдив

Сина ми започна да смуче палеца на 6м. и така до ден днешен.Какво ли не опитвах-резултат 0. Crying or Very sad
Прави го,когато му е скучно или му се спи,както и всички други деца.Наскоро купих някакво ново лекарство,от което става  едно стипцаво таково,но като го намажа той ме издебва и отива да се мие,така че съм го оставила.Гледам да има винаги с какво да се занимава и така смуче само като заспива.
Цитирай

Шумен

Моите буби си вкарват цялото юмруче и отказват залъгалката. Мисля да ги оставя, а като почнат да разбират ще му мисля как да ги отказват. И мен ме е страх да не я откарат тка до големи. Моя мъж се е криел под масата да си смуче палеца. Надявам се да не са като него.
Цитирай

тук-там

И мойта мома си смуче палеца от първия месец още. Научих я и залагалка да смуче, ама ако няма, пак си посмуква палче. Но за сметака на това е супер спокойно дете, ако има някакъв дерт, лапа палеца и гласчето и не се чува. Четох някъде, че това е естествен инстинкт за самоуспокоение, освен това невероятен кеф за бебоците. Моят доктор дори се майтапи, че бил кеф, близък до оргазъма  Laughing. Та по този повод и на мен ми се досмуква  Wink.
Цитирай

тук-там

Моите буби си вкарват цялото юмруче и отказват залъгалката. Мисля да ги оставя, а като почнат да разбират ще му мисля как да ги отказват. И мен ме е страх да не я откарат тка до големи. Моя мъж се е криел под масата да си смуче палеца. Надявам се да не са като него.

Лапането на юмручето няма нищо общо със смукането на палеца. Всички бебоци го правят през първите месеци. Нямаш повод за притеснения, радвай се на малките си сладурки!
Цитирай

Шумен

Ох, мерси. Наистина се притеснявах.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора