Отговори
# 15
  • Мнения: 2
didi83 или ekaterina_a, понеже и моето момиченце е на 4 год и половина и проучвам градината, кажете ми колко деца са в групата и доволни ли сте вие от отношението на госпожата? ДАно видите поста и Благодаря предварително за отговорите.

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 22:19 от denita20

# 16
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен. Аз се интересувам за програмата за първи клас в училището. Колко деца са в един клас, дали в класовете са предимно момичета /предвид насочеността на училището - балет/ и най-вече за нивото на образование - съобразяват ли се с индивидуалното ниво на всяко дете /например моето не говори руски въобще, но пък има добри първоначални познания по математика/ или се опитват всички да ги поставят под един знаменател. Виждам назад в темата, че таксата не покрива храна, балет, пиано, плуване. Може ли някой да ми даде информация всъщност какъв е общият месечен или годишен /ако е по-лесно/ разход за ученик в това училище, ако избере да има предлаганите допълнителни занимания.
Благодаря Ви предварително и ЧНГ на всички!

# 17
  • Мнения: 46
Здравейте, ние за сега сме доволни от детската градина. Децата ходят на балет, плуване, почти всеки ден има часове по руски и английски език и абсолутно всеки ден работят нещо в градина. Имам в предвид, че всеки ден са рисували нещо или са оцветявали ( за мен това беше важно, защото в старата ни детска такива неща се правеха еди пут в седмицата ). Детето почти всеки ден се прибира научило някакво стихче или песничка било то на английски, руски или български. Ние сме 11 деца в групата, но почти винаги отсъства някое, така че са по-малко. Наблягат много на доброто поведение и на начина на изказване на децата (т.е. да се държат възпитано, да се изказват правилно). Личи си, че някой работи конкретно с детето, а не минава между капките. Откакто сме тръгнали до сега детето ми нито един път не се е оплакало че някой го е ударил или че госпожата или някой друг се е държала лошо. Аз като цяло от детската градина съм доволна. За съжаление не мога да кажа много за училището. От това което виждам и информацията, която дочувам, мога да кажа че наистина много се набляга на балета. Езиците остават много на заден план. Ако искаш детето да учи балет е супер училището, но ние искахме да се насочим към езиковата школа. Пак казвам по това, което дочувам си се набляга много на балета дори и при езиковото. Знам със сигурност че часовете по руски език са много малко. Аз лично за училището имам големи задръжки и най-вероятно няма да сме там.Има си разбира се и своите недостатъци. За училищетето незнам, но за детската мога да кажа, че обяда не е включен в таксата, както и плуването. Общо взето за всичко се искат пари и то веднага почти на момента едва ли не трябв да се дадат. Директорката ни беше уверила, че ще можем да ползваме бусче, което в последствие се оказа, че не може да се ползва. И трябва да си носиме чаршафи, въпреки че в началото също ни беше обяснено, че чаршафите са от тях и че се перат от химическо (е ние си ги переме).  Ами това се сещам за сега ако имате въпроси питайте Hug

# 18
  • Мнения: 7 414
Цитат
Аз лично за училището имам големи задръжки и най-вероятно няма да сме там.

  Може ли да обясниш защо? Всяка информация ще ми е от полза!
  Благодаря!

# 19
  • Мнения: 46
Когато записах детето си там, го записах с идеята че първо ще бъде в детската градина, а след това ще продължи в училището. Избрах именно тази детска и това училище, надявайки се че в ушилището дисциплината ще е по-строга. Всички знаем, че има частни училища, в които се пишат умишлено завишени добри оценки, както и че се оставиат децата да си правиат каквото си искат, за да бъдат и децата и родителите доволни и да си плащат таксата. Аз разбира се не исках това за моето дете и се надиавах на строга дисциплина и справедливо оценяване. Когато записахме детето споделих че именно това търся в тяхното училище, а тя естесвено ме убеди че при тях е  строго и че няма такива работи като завишаване на оценките. Но на една приятелка детето и беше там първи клас, тя реши да го отпише от там и го записа в друго училище. Тя ми сподели, че записвайки го в другото училище е установила, че нейното дете е доста по-назад с материала и че общо взето учителите ги било страх да им правият забележки на децата, че да не се оплаче някое дете на родителя си и от там да тръгват дразги между родители и учители. Другото, което ме стопира лично мен е това че видях учебната програма на първи клас. Ами половината им часове бяха балет, пиано, история на изкуството, история на балета и т.н. В това няма нищо лошо, но защо трябва да се учат тези неща от децата, които неискат да се профилират към балета. Или няма лошо да имат един предмет който да е за обща култура, но това ми се видя прекалено. Просто някак си немога да преглътна че трябва да лиша детето си от физическо рисуване, математика или български за да изучава балет. Ако е след 5-ти клас и вече си в тази паралелка ок, ама от първи клас... Общо взето това е. Аз най-вече държах на дисциплина, а май няма да я получиме там и затова се колебая сериозно. Дано съм помогнала. Ако има мама, чието дете учи там и аз ще съм благодарна да даде повече и по-достоверна информация от моята. Hug

# 20
  • Мнения: 46
Пропуснах само да кажа, че и самото тържество на Лицея също ме наведе на мисълта, че се набляга на балета. Защото участваха в него всички от най-малките до най-големите. И в 95 процента от времето ние гледахме само балет. Тържеството беше хубаво. Но къде останаха тези деца, които са се насочили към езиковата школа. Кои бяха те аз не разбрах, тъй като всички танцуваха в краина сметка балет. Селма, ти имаш ли някакви наблюдения за училището специално? Ако имаш моля те сподели.

# 21
  • Мнения: 7 414
didi83,не знам нищико за училището-лицея в сегашния му вид.Затова и разпитвам.
Някога имах контакти с руското училище към посолството,когато то нямаше нищо общо със Шара и балета.
  Беше си обикновено руско училище,с руска програма,руски подходи (които на мен по принцип много ми допадат,защото в Русия и целия бивш Съюз много се набляга на класната и извънкласната(но все пак вътреучилищната) работа.Детето е истински заето в училището,а не ходи там само да си вземе домашни.)
    Единствения недостатък,за който споменаваха родителите на децата тогава, беше този,че имаше постоянна текучест на учителите.Повечето от последните идваха по посолска линия за по няколко години.

    Какво ли става там сега?
    Честно казано,информацията ,която разбирам тук в темата (и за градина,и за училището) доста ме напряга..... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 784
Ще споделя 50% лично мнение. Имах контакт с г-н Цаков, в ролята му на представител на детската градина. Той разказа, че детската им градина е сравнително нова, че много се стараят и т.н.т. Направи ми безкрайно добро впечатление с идеите си, с виждането си за това какво още трябва да се направи и за плановете им. За мен, това е много показателно. А по принцип руските педагогически школи са най-добрите, ако се следва тази методика, мисля, че няма да имат конкурент/нямам никакви лични ползи, просто споделям/. Peace

# 23
  • Мнения: 20
Попаднах на следната обява.
Предполагам,  ще я разберете

"В занимальню при русской школе при посольстве в Софии требуется педагог-учитель младших классов, желательно наличие опыта и педагогического или филологического образования, обязательно: гражданство РФ, Украины и т.п. адекватность, воспитание и наличие ну хоть какого-то уровня культуры. Контакты: skype kitteneye

объявление актуально"

# 24
  • Мнения: 50
Здравейте, записвам се да следя темата, тъй като и мен ме интересува Руския лицей!

# 25
  • Мнения: 21
Здравейте на всички! Имаме опит и в детска градина и в училище на руски лицей. Все още не разбрах защо точно се казва Руски лицей... Ако Ви интересува нещо конкретно, ще отговоря на всички въпроси Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5
Ekaterina_a, имаме голям интерес към предучилищната група и езиковата школа след това. Можете ли да споделите впечатления за детската градина -  учителката за предучилищна, занимания, излизат ли достатъчно навън, децата щастливи ли изглеждат, харесват ли им стаите и заниманията, как им се отразява намалената естествена светлина, колко време отделят за руски и английски и всичко друго, което ви е впечатлило или не харесвате.
Вярно ли е това, че има различно отношение към децата, които са с по-известни или по-богати родители?

За училището също имаме много въпроси, но най-вече дали учителите успяват да създадат ентусиазъм у децата да се учат и да ходят с желание на училище. Един учител ли води 1 до 4 клас или всяка година се сменя, или има някакъв друг принцип? Бихте ли препоръчали някой конкретен учител? Добра ли е подготовката по основните учебни предмети? Какво мислите за дисциплината? Всякакви лични впечатления и опит с езиковата школа на лицея ще са ни от полза. Вече е ясно, че балетната част е безупречна. Благодаря предварително и очаквам с нетърпение да чуя мнението ви.

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте! искам да ви споделя моя опит от руския лицей: детето ми е при г-жа Николаевна в детската градина 2 група. Руски не знае. Знае 5 думи. Сега от вас разбирам, че имат възможности за плуване срещу заплащане. такава информация на мен никой не ми е дал. а аз си взимам детето всеки ден. никой не дава информация какво учат през деня, защото когато взимам детето следобед - учителката , която е следобед, не знае какво са учили децата преди обед при другата учителка. Вярно е, че учат стихчета, но и в държавната градина учеха стихчета и таксата беше 60 лв. Колкото пъти взема детето от градина, толкова пъти ми се казва, че той изостава, не можел да реже с ножичка и др. Всеки път се занимаваме в къщи и синът ми за 2 часа се научава на всичко това, от което се оплакват госпожите. т.е. аз плащам една огромна такса и след това си уча детето в къщи. Сега сестра му ходи на ясла в СВЕТЛИНА - това е една чсла, която избрах само поради факта, че е точно до вкъщи. За сега съм много доволна - главният им преподавател е англичанин, детето ми / на 2 г / разбира като й се говори на английски. Ходят на ски. Другата сряда съм на открит урок в яслата. имат гимнастика всеки ден. не ми позволяват да взимам детето преди 17 часа, защото имат занимания. а е още само на 2 г. Чудя се да преместя нея при батко й в руския лицей или него в СВЕТЛИНА? а руски могат да учат и с частни уроци по-нататък? вие какво ще ме посъветвате?

# 28
  • Мнения: 1 350
аз съм учила в руско училище до 8ми клас, наистина методиката на обучение и всичко останало като възпитание, подход са уникални, но това беше преди мноооооооого години. в руското на Св.Наум ходехме на тренировки, училището беше на ниво.
Но сега за мен си е балетна школа, в което няма нищо лошо, ако искате детето да се занимава с балет по-натам или искате спокойно да изкара средното образование.
за градината най-големия минус е, че са в приземието, дано се преместят скоро...

# 29
  • Мнения: 3 736
Здравейте, повдигам темата с въпрос за актуалните такси в детската градина. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт