Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ?

  • 130 652
  • 766
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 920
Предлагам в тази тема да обменяме информация за това какви хранителни добавки и витамини помагат за подобряване на МЦ, лутеалната фаза и овулацията.
Тъй като съм с кратък цикъл (23-24 дни) и съответно с кратка ЛФ (10-11 дни), започнах да пия от около два месеца някои добавки и витамини.
Най-напред започнах с "Агнес", а месец по-късно с герикапс, калмацин, вит.Е,В6 и С, масло от вечерна иглика и Омега-3. Последния ми цикъл ЛФ, според мои сметки и графиката на БТ, се удължи на 12 дни.
Надявам се да съм на прав път с добавките. Вие какви пиете, по каква схема? И какъв е бил ефекта от приема им?
 

# 1
  • София
  • Мнения: 10 692
Съвета ми е такива неща,добавки,витамини да се пият само след препоръка на лекар,даже и на лекар мамолог-ако има проблеми някой с гърдите...
Аз пих на своя глава М2Тон-после се оказа,че не е трябвало въобще да близвам подобно нещо,добре че не го бях пила много време...

# 2
  • Мнения: 3 920
Става въпрос за обикновени витамини и минерали.
Моя лекар два пъти вече го питам какво да правя с кратката ми ЛФ и той нищо не ми казва  Tired
Слава Богу, че взех нещата в свои ръце и вече имам резултат - макар и минимален - с 1 ден увеличение на ЛФ.
Не смятам, че трябва да се тъпча с хормоналните препарати, които изписват обикновено лекарите заради точно този проблем, тъй като на 7-я ден след доказана Ову прогестерона ми бе над горната граница.
 

# 3
  • Мнения: 622
Съвета ми е такива неща,добавки,витамини да се пият само след препоръка на лекар,даже и на лекар мамолог-ако има проблеми някой с гърдите...
Аз пих на своя глава М2Тон-после се оказа,че не е трябвало въобще да близвам подобно нещо,добре че не го бях пила много време...
  Магнитче,би ли казала,как точно ти подейства Мтон-а.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 692
Съвета ми е такива неща,добавки,витамини да се пият само след препоръка на лекар,даже и на лекар мамолог-ако има проблеми някой с гърдите...
Аз пих на своя глава М2Тон-после се оказа,че не е трябвало въобще да близвам подобно нещо,добре че не го бях пила много време...
  Магнитче,би ли казала,как точно ти подейства Мтон-а.
...може би помогна за сваляне малко на ФСХ...но това са предположения,нищо повече.

# 5
  • Мнения: 6 624
Аз пия Витамини А-Я на Допелхерц и Омега 3 Ескимо.

# 6
  • Мнения: 375
Аз пия само ФК по 1 таблетка на ден. А относно тези хапчета Агнес, пила си и тях по препоръка на гинеколог против ПМС и силни болки, като ми дойде. Пих ги само 1 месец, не помня точно колко дни преди Ц и на следващия ми се появи топче в лявата гърда, което ме болеше. Sick Бях се побъркала от притеснения, докато стигна до лекаря и се оказа, че е заради таблетките. Колкото и безобидни билкови таблетки да са (според гинеколога, които ми ги изписа) бяха ми разбъркали хормоните. Така, че внимателно с приема им!  Peace

# 7
  • Мнения: 3 920
Хормоните си ги проверих миналия месец (т.е. точно 1 месец след като започнах да пия Агнес) - перфектни са!
Пия Агнес от 22.02., а хормоните ми на 17.03. (на 3-и ден от МЦ) са:
 FSH – 8.2 IU/I реф. ж.фази:ф:3.85-8.8
LH – 5.8 IU/I реф. ж.фази:ф:2.12-10.90
E2 – 202 pmoI/I реф. ж.фази:ф:88-420

Прогестерона ми на 04.04 (на 7-и ден от Ову) е 59,3 при граници 16-59,0.

Репродуктивните хормони ги пусках и миналата година лятото, когато изобщо не съм и чувала за Агнес и други добавки и витамини.Резултатите бяха доста по-лоши.

Shana, как доктора разбра, че Агнес ти е разбъркал хормоните? Моля те да напишеш какви са били стойностите им преди и след приема на Агнес. Казваш, че си ги пила само 1 месец, а те са билкови хапчета, които за да подействат трябва да се пият минимум 2 месеца?

Последна редакция: нд, 01 май 2011, 18:53 от Greene

# 8
  • София
  • Мнения: 35 770
Shana въпреки,  че и аз съм на мнение, че не е трябвало да пиеш Агнес за ПМС едва ли той е причината за това образувание.
Дори и да ти създаде дисбаланс на хормоните - това не може толкова бързо да причини каквото и да било.
Просто - съвпадение. Simple Smile
А и няма лекар, който може да каже, че точно това е причината.

# 9
  • Мнения: 375
Пила съм Агнес преди 4 год. някъде, тогава преди да ми ги назначат не са ми пускали никакви изследвания на хормоните. Гинеколога при когото ходех тогава ми ги предписа, понеже имах много болки и бях сменила всички болкоуспокояващи, имах и тежък ПМС. Явно съм била по-чувствителна или и аз не знам как да го нарека, но така се получиха нещата при мен. Друга гинеколожка при която отидох след като започна да ме боли гърдата и си усетих бучката ме прегледа и каза, че това е от Агнес, понеже съдържали хормони. Постави ми следната дилема - или спирам хапчетата и си търпя болките или продължава да ме боли гърдата, но нямам ПМС и самите болки при Ц. Изписа ми и един крем гел за мазане на бучката, за да ми облекчава болката. Аз избрах да прекратя приема веднага. В никакъв случай не твърдя, че е трябвало да ми изписвам тези таблетки, все пак аз отидох на гинеколог, които така прецени. Също и всеки организъм реагира различно на различните лекарства. Аз просто споделих опита си и то най-вече понеже на Greene не й бяха изписани от лекар. Успех с бебеправенето, аз също опитвам!  Peace Praynig

# 10
  • Мнения: 1 775
Друга гинеколожка при която отидох след като започна да ме боли гърдата и си усетих бучката ме прегледа и каза, че това е от Агнес, понеже съдържали хормони.
Агнес НЕ съдържа хормони Naughty, пише го в листовката изрично.

Greene, аз съм същата работа като теб, кратък цикъл, кратка лутеална фаза. Пия Агнес, лекарят ми знае, пия и витамин Е, от Герикапса почивам заради витамин А. Мисля, че добавките, които си изброила обхващат всичко възможно, което съм чела, че помага за ЛФ Peace

# 11
  • Мнения: 90
От 3 месеца пия капсулки с масло от вечерна иглика - за повече фертилна ЦС, подобряване функцията на яйчниците и облекчаване на ПМС. Мисля че едва този цикъл видях леееееки положителни резултати. Пие се само в първата половина на МЦ, защото може да предизвика контракции при евентуална бременност.

# 12
  • Мнения: 3 920
Shana , да разбирам, че лекарите при които си ходила са решили, че билката ти е "разбъркала хормоните", без дори да ти пуснат съответните изследвания? И нямаш изследвания нито преди, нито след приема им?  

Стичето, точно така е. Агнес не съдържа хормони - това са билкови таблетки, екстракт от Vitex agnus-castus.
Пише го и в листовката на фирма "Фортекс"
"Ползите от него произтичат от въздействието му производството но лутенизиращ хормон. Това косвено влияе за повишаване производството на прогестерон и по този начин спомага за нормализирането на менструалния цикъл. Установено е, че екстрактът поддържа в нормално ниски граници секрецията на пролактин".
Стичето, имаш ли вече някакво повлияване на ЛФ от приема на добавките и от колко време ги приемаш?
 

# 13
  • София
  • Мнения: 35 770
Ето какво може да пиете за подобряване на О. и удължаване на ЛФ  и за дискомфорта от ПМС Simple Smile
/с уговорката, че това е допълнение към лечение и не е панацея/

Омега 3
Масло от Вечерна иглика/ Пореч/ Лецитин - по избор
Герикапс   - по схема
Бета Каротин - по схема
вит.Е
Спирулина - по схема
Вит. С
вит.В комплекс - особено важни са В1, В5 и В6
Са +Mg+Zn+vit.D - по схема
Антиоксиданти


Аз съм за витаминитe и минералитe, които подпомагат МЦ, и съм против приема на билкови препарати, ако не е съгласувано с лекар.
Така, че ако някой приема без знанието на лекар билков препарат да сподели с нас /вида и схемата / за да не си навлече проблеми Simple Smile

Установих, че доста момичета пият Див Ямс - няма проблем и всеки си решава.
Но, нека да го приемат след О.

 

# 14
  • Мнения: 1 775
Стичето, имаш ли вече някакво повлияване на ЛФ от приема на добавките и от колко време ги приемаш?
Близо 10 месеца вече. ЛФ се увеличи от 10 на 12 дни, прогестеронът ми е на горна граница. Последният месец ЛФ я засякох 14 дни, само че имах болки и леко зацапване последните 3 дни. Обаче се чудя дали удължаването не е от витамин Ц, защото бях болна и приемах от разтворимите таблетки по 1000 мг в продължение на повече от седмица Thinking
Все пак мисля скоро да се поинтересувам дали не е време да махна витекса (Агнес), че много време го пия вече.

Общи условия

Активация на акаунт