Какво правите докато кърмите?

  • 1 971
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Стана ми интересно... щото аз сега кърмя  Mr. Green Бебата се е лепнала от 30 минути на цицата и аз на компа, 4е то голяма скука иначе.
А оня ден направих опит да сдъвча едно брускети (то нали яко хрупа) и беба спря да суче, изгледа ме кръвнишки от което аз спрях дъвкателния процес засрамена, и продължи да суче.
Друго - гледам тв.
А вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами гледам тв или цъкам на компа/напр. в момента бебочеството се самообслужва Mr. Green/, но обикновено просто се разлагам и нищо не правя Sunglasses

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Когато моята беше на месец-два и аз кърмех и пишех с 1 пръст едновременно. Сега не би ми позволила - нали се разсейва от всеки шум  baby_neutral Сега мога да си позволя само да гледам ТВ или да дремя и спя, ако е нощем. Ако пожелая да почета нещо, веднага надига глава, за да види и тя. Май само ТВ ми позволява да гледам безнаказано и то ако е тихо пуснат телевизора. Тогава се разминавам само с щипане и драскане, където ме докопа. Сигналът за реклами веднага я активира обаче... Има и моменти, в които пуска гърдата ми внезапно, кой знае от каква гинеална идея осенена, и извиква силно "йееее!" или само "хеее"  Joy

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Като беше по-малка, гледах ТВ или четях. Сега - ровя нета, или ако я приспивам - гледам ТВ без звук или чета на слаба светлина.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
или чета тук във форума, или се отпускам на стола(използвам компютърния стол Wink), а напоследък баткото ми връчва книжка и чета на него Grinning

# 5
  • Мнения: 2 784
Преди седях на компа. Сега тракането на клавишите я дразни, така че гледам телевизия със слушалки или чета. Понякога, но рядко, говоря по телефона или редя пасианс на компа.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами аз кърмя само легнала, така че компа ми идва малко в неудобна позиция  Mr. Green, иначе като гледам колко време прекарвам в кърмене, ако можеш и да цъкам из форума в същото време, щях да задмина и Бу в брой постинги и пуснати теми...  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 999
Гледам ТВ, ровичкам в интернет, чета книга. Понякога нищо не правя, освен да се радвам на бебка и да я галя докато суче. Grinning

# 8
  • Мнения: 9 894
а не е ли вредно за бебетата да стоят така близо до монитора?

аз само тв гледам, понеже като се опитам да говоря по телефона, малкият писва - още отсега  Mr. Green а като зачета книга, спира да суче и ме гледа леко укорително  Mr. Green

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Е как пишете бе хора докато кърмите.............. newsm78
Аз гледам ТВ, чета, уча с големия ,понякога дори заспивам на фотьойла Embarassed, а веднъж дори и се гримирах Joy

# 10
  • Мнения: 5 255
Когато беше малка нямаше проблеми къде ще я кърмя и какво ще правя.
Сега кърмя на спокойствие и тишина, защото е много любопитна и се разсейва.

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Преди четях или гледах тв. Сега само гледам тв, а ако се опитам да чета, четивото ми веднага бива отнето  Laughing

# 12
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
и аз най-често кърмя легнала и чета списание, че по-рядко се отгръщат страниците, в сравнение с книжките - започнала съм отново Галактиките, а те са с много ситен шрифт. а по нощите спим.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Valka ,не можах да се сдържа и да не ти кажа че синчето ти е голям хубавец.Пу-Пу!!!!Страшно сладък Wink

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 653
И ние се кърмим само легнали и честно казано нищо не правя - почивам си и си мисля за разни неща. Все пак става дума за 5-10 мин. От известно време обаче доста често настава борба - тя иска да става и се върти постоянно, а аз я натискам да яде (понякога без успех)

# 15
  • София
  • Мнения: 2 708
Най - често сме пред телевизора (започнат ли рекламите забравя за яденето и се извива назад да гледа, така че често ТВ е без звук  Tired), но понякога и пред компютъра (само се чете тогава  Mr. Green ). Ако искам да чета, четивото е хавнато и най - често скъсано за секунда  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 3 663
ами аз си спомням, че в момента, в който започнех да кърмя и ме обземаше неистов глад  Embarassed и в 99% от случаите си имах приготвена чинийка с нещо, слагах я върху таня да не ръся трохи по нея и двете се хранехме едновременно  Embarassed

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Гледам ТВ или чета във форума. Отвреме навреме се опитвам и да пиша ама напоследък като почна да чукам по клавиатурата и тя се обръща да види какво става, та затова само приплъзвам леко с мишката и чета. Wink

# 18
  • Мнения: 1 107
Филип е още малък, та не ми е омръзнало да си го зяпам докато суче  Wink

# 19
  • Мнения: 111
И аз гледам тв, чета, ям и пия, говоря спокойно по тел. (защото тогава Наталия мълчи). Изобщо не се разсейва, така че мога и пред компютъра, но избягвам, защото си мисля, че не е много хубаво.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
гледам ТВ или чета. Леле колко книги изчетох за тия 9 месеца ooooh! Добре че е кърменето щото иначе покрай тва шъвракло щях да забравя да чета Laughing

# 21
  • Мнения: 1 215
Мечтая!

# 22
  • Мнения: 773
  Най-често си гледам телевизия. много рядко сядам пред компа да чета. Нощем преди спях, но сега дремя в тъмното щото иначе забравям да го върна в леглото му и спим почти цяла нощ заедно.

   liana - значи си късметлийка при нас са най малко 15 мин. и то отскоро. В самото начало бяха 45, после станаха 30 и т.н.

# 23
  • Мнения: 7 106
Ами различни неща. като беше малка и сучеше по половин час четях форума или книжка. После като поотрасна четенето на книга се превърна в мисия невъзможна и започнах да гледам телевизия, да я разглеждам от глава до пети, рязали сме нокти, защото тогава стои мирно, особено като е полузаспала, пак четене на форум Grinning. Сега вечер докато я приспивам зяпам телевизия, а през деня ме сварва в различни дейности, случвало ми се е да я кърмя и да сгъстявам сос на котлона Crazy.

# 24
  • Мнения: 663
Най-често лежа докато кърмя или съм на компа,или гледам някой филм...

# 25
  • Мнения: 1 735
Мисля си за разни неща... Вярвам,че докато майката кърми детето си му предава мислите и чувствата си.Говорят си душите им.
Понякога (рядко) чета.

# 26
  • Мнения: 1 680
Гледам ТВ, ровичкам в интернет, чета книга. Понякога нищо не правя, освен да се радвам на бебка и да я галя докато суче. Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 1 057
Основно гледам телевизия или чета списания, през деня. Вечер съм пред компютъра, а на нощното кърмене го взимам на спалнята и поспивам Laughing

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Понеже кърмя почти само лежешката, използвам времето, когато бебо се унесе и заспи да чета или гледам ТВ. Отдавна мина времето, когато кърмех и седях пред компа...

# 29
  • Мнения: 3 550
Нищо определено. Гледам го с умиление. Ако отклоня поглед, спира да суче и ме поглежда укорително:"Какво се разсейваш?"  Grinning

# 30
  • Мнения: 1 878
Предимно седя и се радвам на бебочко или си мечтая нещо, понякога се опитвам да съм на компа, но беб не е много навит да се разсейвам Crazy , напоследък нощно време просто заспивам, но щом се усетя че ме е пуснал насилвам се и ставам да го върна в креватчето му, че не искам да свиква да спи при нас - после ще е лошо.

# 31
  • Мнения: 4 629
Обикновено съм на компютъра, а понякога гледам телевизия или плета

# 32
  • Мнения: 136
Преди четях, обаче сега вече не става. Тя суче 5 минути, след това пуска и започва да ми се смее и да гука. И аз трябва да гледам и да отговарям, иначе почва да крещи. И така това трае още 5 минути. После пак си засуква - когато сама реши, след като си приключи речта Simple Smile Ако се опитам да й бутам цицата в устата преди да е свършила с обясненията, кряска и се опъва.

Такива ми ти работи... социално се храниме Simple Smile

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Тегля филми от нета и като свършим с кърменето /то е за около 5-10мин./ си пускам и гледам без звук докато се наоригваме и заспим  Grinning
Иначе сега съм се заредила с уроци по испански на mp3-ки и мислех да ги слушам със слушалки, ама нещо... Rolling Eyes

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Че то за 2 минути какво може да прави човек Laughing Наслаждавам се на възможността да я подържа,преди да хукне отново нанякъде и да седна или полегна за момент,преди отново да търча след нея Grinning Е,и форума назяпвам,ако има възможност - но тя често се дразни да седим пред компютъра и посяга по клавиатурата и мишката,така че е рядко.
Иначе докато беше новородена и сучеше на всеки 2ч по час и половина,четях книга или ровех форумите Grinning

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Радвам се на бебка! И се кефя, защото е много по-хубаво, отколкото да цедя на работа! Кофти, че вече и ние бързо се насукваме-макс. 10 мин Sad

# 36
  • Мнения: 127
Като беше по-малка и сучеше по доста време си отчетох на книги! После стана любопитна и ревнива към всеки шум, така че просто си я "гледах с умиление". Отскоро, понеже ходя на работа, а се кърмим само вечер и то доста късно (не по-рано от 11 вечерта, но сме си нощни птици от малки) - придремвам докато се нахрани, а после като реши да си играе се разсънвам и започваме уговорки за слагане в леглото  Party

# 37
  • София
  • Мнения: 43 904
Аз си гледам бебчо Heart Eyes, а и той си ме зяпа с крайчица на окото си Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 301
Ние обикновенно докато малката папка сме на фотйоила пред лаптопа Laughingаз чета из форумите и сърфирам из нета а слънчицето си хапва доволно-доволно Hugсъщо така и аз си похапвам  :oops:2 в 1 Hugтв също е включено но е пуснато тихо че иначе сме любопитни особено на някоя песничка веднага надига глава Mr. Greenда види какво става  Partyобичам и да чета през това време разни списания,само за нощното ни е друга програмата говориме си с татито или пък дремем Grinning

# 39
  • Мнения: 485
И ние напоследък все по-бързо се наяждаме и все повече ни се говори и ни се гука  Laughing Иначе преди когато висеше на гърдата по един час успявах да си хапна (плодове предимно), да си почета, да си поспя. Пред лаптопа никога не съм сядала - не ми е удобно просто. За мен кърменето е време за почивка.

# 40
  • Мнения: 1 410
Гледам ТВ - много ми е удобно така. Wink

# 41
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Като беше малък и сучеше дълго четях, ядях, ровех из нета, гледах телевизия, спях... Но като стана на 4 месеца времето му за сукане спадна на 3-4 минути и за това време не си заслужава да подхващам нещо  Thinking Сега се гушкаме и го галя, че няма друг момент, в който да се е кротнал  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 4 381
Най-често суче за приспиване и се настаняваме пред компа. Понякога се случва и ТВ да гледам или просто си лежим.

# 43
  • Мнения: 432
Първия месец като се хранехме 24 4аса на ден се слу4вало да си скубя веждите Embarassed Embarassed Embarassed,4е инак ей така  #Sillyтрябваше да изглеждам.
Когато съм се разхълцвала докато хапва (4есто се слу4ва, предвид коли4ествата вода с които се наливам)- в момента, в който си задържа дъха за да спра хълцука и лапето спира да яде, надига сънено глава и ме поглежда смръщено-като си поема пак дъх продължава да яде, но не откланя поглед още извесно време Mr. Green, явно да се увери, 4е аварията в млекоцентралата е овладяна Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 2 249
Чета и колкото и да е странно, главно така минах по-голямата част от Breastfeeding Answer Book.

# 45
  • Мнения: 313
Радвам се на беба.Толкова е кратък периода,когато ще е бебе-кърмаче.Преди на моменти ми ставаше досадно,но колкото повече време минава толкова по мило ми става. Тя ми се усмихва Laughing, а на мен ми иде да я изям newsm76

# 46
  • Мнения: 6 472
Гледам телевизия:) Нещо не можах да осъвършенствам едновременото кърмене и цъкане на компютъра:) Ма то и нащо ядене не е повече от 10 минути, та аз тъкмо се наглася и тя свършила Grinning

# 47
  • Мнения: 2 609
Вечер гледам ТВ,то друго и да искам немога,че много се разсейваме,а сутрин дремя Sleeping

# 48
  • Мнения: 35 892
вече нищо не ми дава да правя!
мога евентуално да чета книга, ако тя не я види и да се моля на всяко обръщане на страницата да не чуе ... голяма скука ме наляга и забелязвам, че поради това започнах да я кърмя по-кратко време, писва ми да седя и зяпам в празното пространство

# 49
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Доскоро четях или гледах телевизия.
От едно известно време насам обаче иска и той да види какво чета, дърпа ми книгата или листите и въобще разсейва се. Така че сега май повечето време седя и се гледаме с бебо в очите. Много е сладък, както папа и ми хвърля едни любовни погледи.
Като ми поподне нерешено - решавам Судоку. Голяма краста се оказа и се опитвам да се въздържам от по-активно зарибяване. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 4 242
Че то за 2 минути какво може да прави човек Laughing Наслаждавам се на възможността да я подържа,преди да хукне отново нанякъде и да седна или полегна за момент,преди отново да търча след нея Grinning Е,и форума назяпвам,ако има възможност - но тя често се дразни да седим пред компютъра и посяга по клавиатурата и мишката,така че е рядко.
Иначе докато беше новородена и сучеше на всеки 2ч по час и половина,четях книга или ровех форумите Grinning

И при нас е същото. Laughing

# 51
  • Мнения: 400
Седя тихо и кротко.. и си мечтая Simple Smile
Честно.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 110
Те моите и двамката сучат не повече от 10-тина минути... Та, нищо друго не правя освен да се храним. Е, ако другия се окаже също много гладен и нетърпелив със свободната си ръка бутам биба, дрънкам с дрънкалки, и т.н.

А с Тонката обикновено дори не дишам, че диването се разсейва и пуска и започва да се оглежда и става мазало.  smile3532 Пък и той си е в кърмаческа стачка по рождение и доста често неговото хранене е свързано със заздравяване на нервите на мама.

# 53
  • Мнения: 191
Опитвам се да медитирам Simple Smile Да прилагам автогенен тренинг, спрягам глаголи на френски, щото скоро много се изложих с френския си Sad
Понякога гледам телевизия, но без комедии, че като се разхиля Вихрен се сепва.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 242
Като беше по-малък редовно си четях и пишех из форума докато го кърмя. Но тогава си сучеше кротко, кротко и доста дълго време (понякога по час). Сега за 5-10 мин. се е нахранил, така че или гледам телевизия или го наблюдавам като суче - толкова е пораснал. Heart Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 2 680
Гледкам си я как суче или си играя с ръчички и косички.
Като беше съвсем мъничка и си хапваше по 20-25 минути гледах телевизия и аз, обаче от 2 месеца това е доста трудно, защото и тя ще се зазяпа. А и вече яде най-много 10.
Вече внимавам и с какво съм облечена, защото оня ден бях с една блуза с мъниста и познайте кое беше по-интересното.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
ами бебо така се вкопчил в мен и цока усърдно,че си го разнасям из цялата къща.Мисля да го привържа към мен с един шал и като негърките и аз да пошетам,докато той цока:-))Иначе,чета,гледам телевизия,говоря по телефона или дремя блажено:-)))

# 57
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Люлея се на стола за кърмене, чета Библия, която е точно до него, гледам телевизия

# 58
  • Мнения: 2 467
Добре де, само мойто бебче ли с възраста си увеличава времето за цокане  newsm78
Като беше новородено си цокаше 5-10 мин и се наяжда, а сега ме дъвче по 30-на! А ако се разсея и по повече. Що така  Thinking

esprit слинг ще ти свърчи чудесна работа за целта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт