Струва ми се, че съм безпомощна!

  • 1 728
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 652
Нищо не иска да прави - вече е на 2,3 г. И Не ще - нито гърне, нито да казва, въпреки, че вече знае и свързва действието с резултата...Не ще да си ляга, а чака нас, колкото и късно да е.
Специално за гърнето се опитвам да поведа разговор и да разбера защо не иска, но той упорито променя темата.
С лягането е ужас! Ако ние не си легнем, той не иска по никакъв начин. И като си лягаме всички едновременно, иска да е на нашето легло. Решетката на десткото креватче не е препятствие - прескача я, ляга до мен. Колкото и да се противя и да съм строга.
Когато баба му го слага в леглото, ляга си и си спи.  Не мога вече!
Цяла седмица съм на работа и не мога, не искам борби всяка вечер. Провапих ли се като родителски авторитет?
Помогнете ми, дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 137
И моя е абсолютно същия, на 2г.4м., но в допълнение не иска и да говори, борави с 10 съществителни, иначе всичко разбира. Но не мога да проведа смислен разговор с него.
За следобедния сън се борим, за вечерното лягане само с мен, за гърнето изобщо никакъв шанс, иска гащи, но си върши работата в тях и вече ми е дошло до гуша от него.
Просто го чакам да порасне и се старая да не се вбесявам много.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 789
 Просто си изморена.

Ходиш на работа, там си има своите проблеми, вкъщи като се прибереш те чака едно малко човече-зверче Laughing

И при нас е нещо подобно, с тази разлика, че казва "пишо", носи си гърнето, държи сама да си събува и обува гащите, НО... не й пречи на моменти да се напикава на гащите, и то го прави нарочно, с ехидна усмивка, ние й се караме, че така не е добре, че е голямо момиче - насреща виждаме една хилеща се и доволна физиономия.

И като се напикае 3-4 пъти за вечер в гащите и се скапиш да сменяш, че и гащите в един момент свършват - как да не луднеш?  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 164
Мда....позната история, ние сме малко по-малки от вас, но това не ни прави по-стока Mr. Green От лятото се опитвам да го приучвам на гърне-мисия невъзможна Sad седи на гърнето и щом стане се напика където свари, а за другото , ами от инат получи запек и сега съвсем я фтасахме Sick, а за спането-още дъъълго ще си спинкаме заедно и още  и още  други приключения-родетелски респект ли?що е това newsm78 само от баща си засега имат страх Twisted Evil

# 4
Мда....позната история, ние сме малко по-малки от вас, но това не ни прави по-стока Mr. Green
Ние сме същите... Откакто го пуснах на ясла, отказва дори да седне на гърнето... Относно заспиването правим същите магарии - всяка вечер е борба, спи му се на пишлемето , ама от инат седи с нас до късно smile3514

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Скица такава Grinning, не е от авторитета да знаеш - от възрастта е. Гледай сега колко майки на две годишни диванета ще изпищим от същото ooooh!.  Като изключим гърнето, на което Мартин ходи без проблеми, същия филм гледаме - не, не искам и няма са му най-употребяваните думи в речника, прави непрекъснато напук, не можеш и нищо да му обясниш - наумил ли си е нещо пищи, крещи и не чува. Напоследък категорично отказва да ляга ако ние не сме легнали на пода до кошарата му или не спи при нас. Та тъй - "ужасните две" се вихрят с пълна сила - чакам да стане на три Laughing

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Още ми е рано да говоря за малката ,на от каката спомените са ми мнооого ясни . На тази възраст беше същата картинка . Аз я слагам на гърнето , тя се извива , тръшка се .. и от време на време и шамарче е отнасяла .Още повече че тогава памперсите бяха скъпи ... Sad. И всеки ден минимум 3 тела с гащи . Ставаше от гърнето , заставаше зад дивана или до кошарата и гледайки ме в очите пълнише гащите .после почваше една гонка ... Обаче и аз се изхитрих почнах да я оставам за малко с мокри гащи , знаеш че и е гадно .Почна сама да си ги сваля .Кризата премина за 3-4 месеца . А малко преди това се напишваше вечер докато спи и то ако не я дигна . Е как да не се ядосваш ...беше си направо нарочно .
   Не знам някоя мама да се е преборила с това , просто си отминава ...Май на тази възраст се опитват да покажат : И аз съм човек и ще правя каквото си искам .

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
При нас положението е почти същото.
Мисля, че хванах цаката на гърнето, но не бързам още да се хваля, защото от десетина дни съм въвела новата система, та е рано да преценя резултата. За какво става дума: Иво също отказваше да седи на гърнето. Писъци, тичане из цялата къща-ей такива работи следваха само като спомена за гърне. Накарах баща му да му покаже как мъжете пишкат прави и сега Иво прави като него. Свалих памперса в къщи (слагам го само навън и когато спи) и през 35-45 минути му казвам, че ще пишка прав на малката синя (или на малката жълта) тоалетна-това са двете ни гърнета-като тати и човекът се дава без бой. Не че нямаме и много произшествия, но вече 2 пъти ми каза, че иска да пишка, което за мен си е голямо постижение. Пробвай така-поне с момченцата и това е вариант.
А за заспиването просто не ми се говори. Това ми е най-болната тема. Иво заспива в най-рано в 0,30ч., а понякога и след 1ч.-след като съм го люляля на люлка, пяла съм песни и не знам още какво. Понякога това трае час и повече. Ако не го боря да заспи, имам чувството, че може да откара и до 2-3ч. Обаче аз работя само когато той вече е заспал-което означава до 2-3-4 часа посред нощ, и направо на човек не приличам вече.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мислех 4е само аз сам се забавила този път с памперсите Outta Joint, 4е са ми харесали заради функционалността си .а и сега е студено  и не става за снемане но пролетес съм си обеЩала. но тя знае за гърнето ,казва "кака" след като по4не или свърши.а ина4е гледа и трябва да й е ясно ама newsm78 - не та не или реве или сяда с дрехите  и става  след секунда.как съм се справила преди  толкова успешно около 1.6 м средно за големите просто не зная .станала съм глезла аз май hahaha

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
И ние имаме подобни проблеми. С тази разлика, че с желание сяда на гърнето, даже си го иска, но рядко върши нещо вътре. Седи по 15 мин, закъсняваме за ясла, а той не иска да става, хваща гърнето, залепено за дупето и бяга в кръг! #Crazy Само 5 мин. , след като е станал и пълни памперса ooooh!
Спането също стана проблем, преди лягаше ммирно и тихо, а сега става, излиза от стаята си по 5-6 пъти, иска да спя при него. Лежа 1 час, докато той заспи и тихо се измъквам. На разсъмване към 6.30 ч. пристига в спалнята и си доспива между нас! Embarassed

# 10
  • Мнения: 863
Е,аз май съм единствената която ще се похваля с малката си принцеса.Вече от 2месеца сме без памперс...само нощем.Не се напишва и другото също не го прави в гащите.Сяда сама на гърнето,е не винаги...свършва си работата вдига си гащите и ми го носи да се хвали GrinningАбе...дете ЧУДО! Ама като си спомня с баткото кве бешееее #CrazyДо 3г.с памперс едвам се отказа,а за спането още си е при нас и едвам го слагам да спи.Ама не му се връзвам вече Mr. Green

# 11
  • Мнения: 671
И ни есме така изобщо не ще гърне и иска да е при нас къде греша не зная и направо си мисля че няма да се справя ooooh!

# 12
А, не си ли се замисляла че може да го прави освен защото е във възраста на отричане и борба за надмощие но и защото иска твоето внимание. От известно време моят син (на 2 години и 6 месеца) иска да съм до него когато заспива, вчера ме захапа по корема за да му обърна внимание. Когато се прибера от работа не иска баба си, подава гърнето за пиш само на мен.
Според мен малкото човече има нужда от сигурност и необходимост да привлича вниманието на мама и тати. Не го приемай като провал или нещо подобно, всеки от нас се пита дали е добър родител и дали постъпва правилно във всеки един момент и при всяко едно решение.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Е, дойде и моят ред да се оплача.На 2.3г. сме същите.Казва си само за аки.Беше свикнал да си казва и за пикането, но откакто бяхме в болница-спря. Да не говорим, че вече не иска на гърне, успявам само с тоалетната.Колкото до заспиването - абсурд е да заспи без нас.Заспива към 21.30 ч./сутрин става за ясла/, но винаги някой лежи до него и то - на нашето легло.Но...аз си знам, и с баткото ми беше трудно, точно по същия път вървим, така че, мили мами, не се отчайвайте.Всичко е въпрос на време.

# 14
  • Мнения: 574
Някъде бях прочела за една игра с играчките,че имат пиш и си казват сами.Гумените играчки са много удобни,защото водата излиза като ги стиснеш.Всичко се прави макимално емоционално и после има много игри /за играчките/,целувки и похвали.Правете го непринудено,сякъш чувате ,че ви вика някоя от играчките,за да я изпишате или да ака и опитайте детето да познае коя е.Накарайте го в последствие само да им напомня и то да им обяснява.
За Вашият непослушко никакви оплаквания пред него.Винаги след постигнат успех има малка крачка назад,но после отново напредват.
С дъщеря ми нямах никъкви проблеми,но тя си е чисто дете.Наакването приключи в осмият месец,но напишването-до1,3г.Започна сама да си изпишва играчките,че имали "пъчиш" и явно тогава го осъзна и започна да си казва.Естествено аз постоянно я питах и и напомнях.
Лесно ми беше да науча Раличка и се моля сега и с второто да е така като се роди. baby_neutral newsm17

Общи условия

Активация на акаунт