2880 лв накуп за майки студентки- 5

  • 39 991
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Момичета,искам да ви попитам,тези които вече са взели помощта.След получаването на тази помощ ,получавате ли майчинство,ако сте работили преди това.Пак ли майчинството е в продължение на 2 години,като 1 година 90 процента от заплатата,а втората е 240лв.Благодаря Ви предварително.

# 76
  • София
  • Мнения: 418
Emilia - взимаш си майчинство, помощта няма нищо общо с това  Wink То ако ти спираха майчинството...

# 77
  • Мнения: 9 436
Момичета,искам да ви попитам,тези които вече са взели помощта.След получаването на тази помощ ,получавате ли майчинство,ако сте работили преди това.Пак ли майчинството е в продължение на 2 години,като 1 година 90 процента от заплатата,а втората е 240лв.Благодаря Ви предварително.

Майчинството няма нищо общо с този помощ.

# 78
  • Мнения: 529
Здравейте,уверението от университета с как ва дата да е ?С датата,в която ще се подава молбата в социалните,нали?Т.е същият ден отиваш и си подаваш молбата?

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 243
Не е необходимо да е със същата дата изобщо. Трябва да е от месеца, в който подаваш.

# 80
  • София
  • Мнения: 650
Здравейте Simple Smile
Не успях да изчета всички теми  Embarassed и за това се извинявам ако някъде има отговор на въпроса ми.
Аз съм студентка редовно обучение в НБУ- това има ли някакво значение (в смислъл че не съм в държавен университет)??
Също така това ми е и второ висше образование.  Embarassed Embarassed

# 81
  • Мнения: 1 480
Здравейте Simple Smile
Не успях да изчета всички теми  Embarassed и за това се извинявам ако някъде има отговор на въпроса ми.
Аз съм студентка редовно обучение в НБУ- това има ли някакво значение (в смислъл че не съм в държавен университет)??
Също така това ми е и второ висше образование.  Embarassed Embarassed


Няма значение. И аз записах втора магистратура и взех паричките. Но трябва да си редовно обучение, това е единственото изискване. Grinning

# 82
  • Мнения: 141
Не е необходимо да е със същата дата изобщо. Трябва да е от месеца, в който подаваш.
Вчера бях до социалните,за да ми обяснят очи в очи всички изисквания.Попитах за това дали трябва уверението и подаването на документите трябва да са с един и същ месец...е отговорът беше-НЕ е задължително.
Аз обаче със сигурност ще си го спазя,че много добре знам как различните служителки отговарят по различен начин.

# 83
  • София
  • Мнения: 650

[/quote]

Няма значение. И аз записах втора магистратура и взех паричките. Но трябва да си редовно обучение, това е единственото изискване. Grinning
[/quote]

Мерси много за отговора.  Hug

# 84
  • Мнения: 75
Привет момичета Simple Smile

Исках да ви попитам , ако съм завършила семестриално и след това родя ( но не съм си взела държавния) все още си се водя с активни студентски права и мога да си взема помоща , нали така?  newsm78
 По принцип имам едни изпит за поправка и ако се наложи ще си го оставя за догодина , че и без това вече не мога много да уча и и доки ми забрани да пътувам .... макар, че ми се иска да си изчистя всичко преди да родя, не искам да се прецакам от бързане и да не взема единствените пари дето ще видя изобщо от държавата  Mr. Green

Благодаря ви предварително  Hug

# 85
  • Мнения: 141
Привет момичета Simple Smile

Исках да ви попитам , ако съм завършила семестриално и след това родя ( но не съм си взела държавния) все още си се водя с активни студентски права и мога да си взема помоща , нали така?  newsm78
 По принцип имам едни изпит за поправка и ако се наложи ще си го оставя за догодина , че и без това вече не мога много да уча и и доки ми забрани да пътувам .... макар, че ми се иска да си изчистя всичко преди да родя, не искам да се прецакам от бързане и да не взема единствените пари дето ще видя изобщо от държавата  Mr. Green

Благодаря ви предварително  Hug
Трябва да питаш единствено в университета.Ако ти дадат уверение като се рроди бебчето ще ги вземеш.В моя университет обаче при тези обстоятелства няма кой да ми го даде това уверение,за други пък съм чувала,че дават.

# 86
  • София
  • Мнения: 865
Привет!
На мен ми приключва магистратурата в края на този семестър (края на юни). За съжаление съм 99,9% сигурна, че след това не се водиш студент. Много ми се искаше да запиша някаква друга магистратура, но подходящите за мен са по 2000 лв. и нагоре на семестър, а е ясно, че като родя две деца само ще ми е до това. Та в тази връзка имам две питания: Кога според вас ще вземат активни мерки срещу това обезщетение? И какво бихте записали вие за фиктивно висше образование, което сте наясно, че няма да можете да му отделите нужното време? Ако е важно магистратурата ми е финанси.

# 87
  • Мнения: 9 481
Кога според вас ще вземат активни мерки срещу това обезщетение?

Към момента нищо не са споменали ; още по-малко официално..а няма начин да искат връщане със задна дата..

И какво бихте записали вие за фиктивно висше образование, което сте наясно, че няма да можете да му отделите нужното време? Ако е важно магистратурата ми е финанси.

Няма отношение това което ще запишеш, към това какво си учила до момента-т.е. принципа е :"избира се най-евтиното".

# 88
  • Мнения: 490
KiaraTiara , не мисля че скоро ще се вземат някакви активни мерки, защото ги мързи да решат какви точно да са те.
А относно фиктивното образование - то е все тая какво ще е, както е написала MTV - важното е да е най-евтиното.

# 89
  • София
  • Мнения: 265
Искам да ви кажа, че заради такива "консултации" в такива теми, току виж взели мерки и по-бързичко...
Само се надявам хората, които наистина разчитат на тази помощ и покриват критериите без да се налага да записват поредното висшО да не бъдат ощетени Peace.

Общи условия

Активация на акаунт