Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Домати не останаха.

Да не забравят корените си. Да не се поангличанчват, поамериканчват, поканадчват, искам да кажа де...............

http://bg-history.info/
Цитирай
аз не бих забравила корените си,докато мьжа ми толкова е разо4арован от бг 4е мисля 4е иска да забрави.Аз живея с надеждата един ден да се вьрнем в бг.И вси4ки хора разпиляни из родната 4ужбина да се завьрнат.Но за сега там условията не са добри.незнам аз тьгувам мн по бг,виждам я в един идеал сьздаден от мен.А вие как я виждате?
Цитирай

Longueuil, Canada

Мисля, че един стойностен човек не може да си забрави корените. Трябва да си яко перде, за да го постигнеш. Аз поне не бих могла и изобщо не се притеснявам от такова нещо. Едно е ясно, за да може и дъщеря ми да не ги забрави ще трябва да полагаме сериозни усилия.
Цитирай

Whitе Raven, интересна вълна те е подхванала тия дни.

На мен специално не са ми необходими стимуланти, за да не забравям коя съм и откъде съм. Друг е въпроса, колко неграмотни, незнаещи и неинтересуващи се от корена си българи, живеещи в България има.
Цитирай

ми...у нас

по-скоро мамите омъжени за 4ужденци да му мислят....моя приятелка,омъжена за англичанин,само на английски говори вкъщи дори и когато е сама с детето си.когато се видим и все ме пита  за разни неща"как беше това на български?".ясно е,че си губи българската идентичност,а още по-ясно е,че нейното дете никога няма да се чувства и частица българче.ние пък у нас редовно слушаме бг детски песнички с малката и и чета бг приказки.
Цитирай

Евелина, аз съм женена за българин и въпреки вси4ко, малко ме подразни констатацията ти.
Нали не мислиш, 4е недоброто знаене на езика води до загуба на иденти4ност  newsm78
Цитирай

UK

а, Евелина, не така  Naughty това е избора на твоята приятелка, не на всички нас. на детето си само на бг говоря. а това,че ще си загубя идентичността ми е направо смешно.
Цитирай

do Hamburg / Varna

Здравейте,
аз се опитвам да говоря на сина ни само на български, но той отговаря само на немски. Аз естествено винаги ще си остана българка, независимо където и да живея, но проблема е че българското в мен винаги остава назад, за добро или зло. В началото идвайки в Германия имаше с какво да се гордея, в момента предпочитам да си замълча, отколкото да кажа че идвам от България. Корупция, мръсотия, завист, клюки и хиляди некоректни и неприятни въпроси - ами мерси но няма нужда.

Цитирай

USA

Sypruga mi ne e bulgarin, no znae ezika. 4esto v ka6ti si govorim na bulgarski. Az na deteto si govorq samo na bulgarski. Kolokoto i vreme da jiveem izvan Bulgaria nqma opasnost da zabravq korenite si ili pyk sina mi da ne se 4uvstva napolovina bulgarin  Hug
Цитирай
Shanaia,
kolko e lesno taka : Zaminavash za germania vdigash gordo glavata i ni luk ial ni luk mirisal. Tova che polojenieto v balaria ne e rozova e verno,no koi kazal che kato imigrirame i problema veche ne e nash. Koito e ostanal tam da se spasiava..... Ochevidno veche ne si balgarka no dali germantsite te smiatat za germanka samo zashtoto si priskochila granitsata Rolling Eyes
Цитирай

MERIGNAC, FRANCE

И аз говоря на български на Тони, така и таткото се мъ4и да у4и. 4есто слу6аме бг песни4ки , а като дойде време и ръ4еница 6те се У4им да играем ( таткото ве4е може  Very Happy ).
Въоб6те- гордея се 4е съм българка и 6те направя вси4ко възможно и детето ми да се 4увства поне наполовина българин.  bg
Цитирай

Домати не останаха.

Пуснах темата защото ми направи впечатление сайта. рядко се намират стойностни сайтове, затова когато попадна на нещо интересно го пускам. Така се обогатяваме взаимно, мисля......
Цитирай
Пуснах темата защото ми направи впечатление сайта. рядко се намират стойностни сайтове, затова когато попадна на нещо интересно го пускам. Така се обогатяваме взаимно, мисля......

Благодаря за комплимента, стараем се с колегата да го родобрим максимално, за да е полезен всекиму...
Цитирай

Равен4е, балгодаря ти МИЛА, има форум за история, "удари" ме по слабото място, още едно полезно занимание ще имам. Сега ще прегледам целият сайт. Пак благодаря  Hug

Цитирай

по пътеката

браво за сайта!
аз ли4но се боря за българската половина на беба, за езика й, за традициите ни, за кухнята ни(там борбата е жестока), за нашето абв, за нашите смехории( хумор), защото сме много по разли4ни от другите, за нашите песни, танци, приказки.
като порасне ще й разкажа за корените ни, а те са интересни и съм ги изследвала до два века назад. така е за мен да си имаш бг съзнание по отношение на децата си.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора