Как давате супата?

  • 4 731
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, от Понеделник ще пробваме да хапваме храна от кухнята. Въпросът ми е: как и кога давате супата? Пасирана и от биберон или пасирана със сухар и с лъжичка? Дали вечер преди млякото (дали ще има време да я усвои и да огладнее отново) и колко време преди него? Чух и за друга възможност: супата се оставя за сутринта на следващия ден, пасира се и се ползва за попарата.
Моля за вашия съвет и опит. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 400
С лъжичка най-добре! ПАСИРАНО! бебето не може да дъвче хапки, направо гълта. Аз обикновено слагам каша в супата преди да я пасирам (нали е супа все пак)... а ако е много рядка ние поне НЕ можем някакси да е погълнем с лъжичката  newsm78
Обикновено давам супа (която съм направила вече току що или от хладилника) за обяд и вечеря (но не директно преди лягане). След това веднага давам мляко - АКО иска!
ПС. никога не съм пробвала супа, каша или какво там да е в биберон, но педиатрите твърдят, че колкото по-рано се отучи детето от биберона, толкова по-добре - от биберона обикновено детето е по-прилегнало назад и храната/млякото бие в кътниците директо >> води до разваляне.. така казват, де!

# 2
  • Мнения: 694
При мен това със съпата беше много отдавна, но спомените са ми, че я давах на обяд. Вземах кухнята и супичката я пасирах(ако не е крем супа) прибавях и сухар. Давах и да яде колкото иска с ЛЪЖИЧКА, но после не съм я дохранвала с мляко. По-късно започнах да и давам по половин бурканче супа и манджичката, а десерта за следобеда. А още по-натам започнах да давам супата за обяд, манджата за вечеря или обратно. Но всичко е много индивидуално, зависи от вкусовете на малкото човече. Мойта наблягаше на крем супи и още ги хапва с апетит.

# 3
  • Мнения: 8 505
На обяд.С лужичка.Но не пасирана,а намачкана с вилица (за да се учи да дъвче) и след това натрошавам сухар или накъсвам коричка хляб.

# 4
  • Мнения: 2 237

 Ами аз я давам на обяд,но ще почна вече и за вечеря,преди млякото.Иначе си я правя сама - настъргвам на рендето (на най-ситното) зеленчуци,режа на миниатюрни късчета месото,слагам гриз,магданоз,малко сол,олио и варя.Тъй като всичко е настъргано на ситно ,увира много бързо.Давам я без да я пасирам,хубаво е детето да се учи да дъвче Naughty На малката много и харесва и си я хапва с охота Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
давала съм супата по два начина:
1-во:
отказа попарата на 6-7 м и давах супа със сухар за втора закуска.
Когто откри супата тя му стана толкова любима че му остана едно "ам ам" когато видеше лъжичката

2-ро:
сега като по-голям(10-11м) я давам за вечеря със сухар + 1-2с.л. кисело мляко.

Понататък смятам да давам половината супа за обяд + второто

# 6
  • Мнения: 5 241
В самото начало я давах пасирана с 1-2 сухара, сутрин  Simple Smile
Вече я давам вечер, не я пасирам и слагам хляб, не сухари  Simple Smile
А относно дъвченето си мисля, че всяко нещо с времето  Wink

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
В началото я давах само на обяд-пасирана.
Сега яде и на обяд и на вечера,намачкана със сухари.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги съм я давала вечер преди млякото (около час преди него), пасирана, с 1-2 сухара, с лъжичка. Wink

# 9
  • Мнения: 505
при нас когато и да я дам , все ще я погълне с голяма охота , тъй като си я готвя аз и давам на обяд с хляб и намачкана, че вече сме големи, ..за вечеря също и давам с хляб и винаги 2-3 лъжици кисело мляко, просто с него  ни е по-вкусно..даже с негова помощ проядохме зеленчуковите пюрета, въпреки че до 10 месец не се давало к.мляко на бебета newsm78

# 10
  • Мнения: 2 000
Аз давах супата на обед. Слагах по едно сухарче и с лъжичката давах, без да я пасирам.

# 11
  • Мнения: 1 489
От самото начало давам супата вечер в 19 часа.Първоначално е пасирах,после я намачквах с вилица.Никога не съм й давала супата с биберон,а само с лъжичка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На обяд.С лужичка.Но не пасирана,а намачкана с вилица (за да се учи да дъвче) и след това натрошавам сухар или накъсвам коричка хляб.

Така правех и аз.На кухня сме откакто стана на 6 месеца.

# 13
  • Мнения: 5 299
АЗ започнах да давам супа от 7-ч месец, на обед, намачкана с вилица+сухар (за сгъстяване) че иначе е немислимо. ПОнякога съм давала и вечер към 19 ч. От 2 дена взимам от кухнята и давам на обед пюрето, а супата вечерта. Педито ми каза да давам на обед и супа и пюре, но мисля, че ни е рано за 2 манджи на едно ядене. Виждала съм бележка в пункта от където взимам храната, че не трябва да се дава на следващият ден.

# 14
  • Мнения: 2 672
понякога слагам 1 сухар.
НЕ ПАСИРАМ ,то си е достатъчно рядко.
С лъжичка.
Обикновенно вечеря с нея или с кисело мляко.
Абе , както ти дойде. Редувай постоянно всичко и всякак Wink

Общи условия

Активация на акаунт