Суха кожа и пъпчици

  • 2 195
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Мами, видяла съм се в чудо с лицето на Ади!
Може би трябваше да се допитам  по-рано до вас, ама а де...
Вече цяло състояние потроших по мазила и какво ли не.
Та за какво става дума: Лицето му е сухо доста на места/например около очите, от веждте надолу към бузките/ и по бузките има малки пъпчици. Като цяло кожата му изглежда една като изпръхнала. Педито ни изписа Линола фет и Калиев глюконат с  вит Ц да се дават за 5 дена. Обривът се поизчисти, но кожата си му е все така груба. Купих кремче на Мустела Stelatria, което е за раздразнена и суха кожа, но ефекта е че пъоки вече няма, но кожата си е все суха и като изпръхнала....не знам вече с какво да мацотя....сетих се за зехтин, но не смея нещо. Педито беше казала, че от зехтина коричките се увеличавали...верно ли е това?
Много ви моля ако някой има такъв проблем или е имал да помогне!
Много ви благодаря!    bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Абсолютно същия проблем го имаме и ние и в момента я мажа с Ексипиал с бадемово масло и трябва да ти кажа,че има подобрение!Ползваме  го от 4 дни и ще продължавам!Надявам се,че ще се оправи.
За зехтина незнам.Аз не съм мазала много.Няколко пъти и то само тялото.

# 2
  • Мнения: 1 555
1. Продължавай да мажеш с Линола фет или Мустелата не се притеснявай ще мине това е нормално, ако досега не са му се появявали пъпчици, може да са му запушени поричките и затова да е с изпръхнала кожа, щом пъпките са се скрили нямаш притеснения, но следи за повторна поява - може да е от храна!!! 
2. Вие на какво мляко сте или сте на кърма ?
3. за зехтина трябва да е преварен на водна баня иначе е много полезен за кожата

Аз моя го мажа с рибено масло - това е най-хубавото за кожата -казва се Ескимо и е с мирис на плодове, то ми е препоръчано от лекар точно за суха кожа и е напълно безвредно !!!

Пробвай ще останеш очарована от ефекта върху кожата на детенце ! Успех

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ние също бяхме така,но с каквото и да мажеш си иска да мине време.Бяхме първо на цинкова паста,но тя така трудно се отстранява,че реших да я спра.Не мажех с нищо.Само от време на време като се сетя с олиото за тяло на Бюбхен.И сега след 1 месец вече сме по-добре.Съвсем лекичко грапавее.

# 4
  • Мнения: 4 629
Na men za suha kova pediatarkata mi prepora4a 4ist Vazelin. Az sym dovolna i pri nas mnogo pomogna

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние бяхме със същия проблем.Марис,и аз опитах Мустела,Чико,Ексипиал,Бочко...В крайна сметка лицето на Симона се изчисти още след второто намазване с кремче на Клоран.Както ти описваш първо имаше пъпчици и зачервяване,а после кожата остана суха и на пипане драскаща,но Клоран ни помогна.Опитай Peace
А кремчето е както за скалпа на главата,така и за лице.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 621
Можеш да опиташ и с балсама на Д-р Тайс, той е за суха и чувствителна кожа, омекотява я, става и за малки бебета. Успех! Wink

# 7
  • Мнения: 505
при нас проблема е същия даже докторката ни предписа Елоком, но той е кортикостероид и нее много препоръчително да се използва дълго,..след консултация с дерматолог , минахме на Себа мед, и за сега сме добре...пробвайте Thinking

# 8
  • Мнения: 1 599
Мами много ви блягодаря.
На нас също ни изписа лекарката Елоком, и наистина след 3 дена мазане се изчистха,но нали е силен кортикостероид не ми се иска пак д аго мажа.
Ще пробвам от тези кремчета, за които писахте/ Така и така си оставям парите в аптеката Simple Smile
А сега пък от няколко дена има и корички по скалпа ,а уж го мия с пяната на Мустела срещу корички!!!! Нямам думи!

# 9
  • Мнения: 1 645
На нас кожата ни се оправи от крема на Клоран с колд крем - но за да има резултат трябваше да го мажа поне 10 дни.
Линола Фет не ни помогна,също и балсама на д - р Тайс.
Щях да му купувам от серията на Биодерма,но като видях колко е голяма опаковката се отказах.

А за коричките - на един тампон от тези за грим,сложи зехтин и го разтъркай по скалпа на бебо.Това преди баня.Може да постои няколко минути,и измиваш.Ние така се изчистихме.

Общи условия

Активация на акаунт