Ешерихия коли във влагалищен секрет

  • 115 900
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!
След микробиологично изследване на влагалищен секрет ми откриха Escherichia coli (Ешерихия коли) 10 на 5-та степен(много ли е това?).Имам и анална фисура и лекарката каза,че може от там да идва проблема,въпреки,че  при всяко всяко ходене до WC-то веднага  се измивам с Sebamed.Не използвам тоалетна хартия от 7 месеца.Направиха ми антибиограма и излезна,че тези бактарии са чувствителни на антибиотика Амоксиклав.Понеже в началото ме лекуваха за вагинална кандида и се оказа,че няма съм страшно наплашена от антибиотици,въпреки че не съм пила от доста години.Сега ме е страх да започна лечението с този АБ,да не стане лекуваме едно,а хващаме друго.Иначе пия по 3 таблетки Лактофлор профилактично.Моля за съвет.   bouquet

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Не се плаши. Щом като антибиограмата е показала, че това е антибиотика от който ще се повлияе лечението, според мен не бива да се колебаеш.

И ако позволиш един съвет от мен. Щом имаш тази фисура, старай се, когато се миеш, то да става откъм влагалището назад към ануса. Иначе по-лесно се замърсява, защото при нас жените разстоянието е много малко и ако има бактерии, те лесно се разпространяват.

И въпреки всичко ако продължава да те е страх направи още една консултация с лекар.

Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 0
Здравей не мога да не ти кажа, че няма защо да не се притесняваш защото тези бактерии са отврат, аз се боря с тях вече доста години и не мога да се справя, през няколко месеца ми се получава сърбеж, цистит и течение. Sad А разбира се не мога и всеки път да пия антибиотици за това с вагинални кремове и таблетки се оправям, но това, което трябва да направиш е да се излекуваш добре и да си засилиш имунната система.. Wink Желая ти успех и ако има някой, който го интересуват подобни неща мога да помогна защото много съм си патила Simple Smile

# 3
  • Мнения: 376
Според мен не трябва да пиеш АБ, защото от него спада имунитета още повече. Можеш да пиеш Биозин или Ехинацея & Астрагалус & Рейши. Лактофлор не е добър пробиотик. Има пробиотици с 6,7 дори и с 8 щама. А Лактофлор съдържа само един щам -  Lactobacillus bulgaricus. Водораслите Спирулина също подтискат развитието на Е.коли и могат да се приемат продължително време без прекъсване.

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 18:58 от Инера

# 4
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Инера, без да го сметнеш като заяждане, но аз мисля, че без антибиотик няма да мине. Peace

# 5
  • Мнения: 376
А аз пък мисля, че с АБ няма да мине, защото АБ има твърде кратко действие. АБ ще ги унищожи временно, но няма да промени средата, в която бързо ще се развият нови гадини.

# 6
  • Мнения: 0
Съгласна съм за антибиотика тези бактерии са адски гадни и се махат трудно  Close, а антибиотика освен, че ще ти отслаби имунната система ще ти докара и гъбички, което е кофти. #Cussing out За това пробвай Гинозол и Микомакс и мисля, че ще останеш доволна, както и промивки с лактацид защото той съдържа млечна киселина и поддържа нормално РН на влагалището.

# 7
  • Мнения: 0
gerito881,ти във влагалището ли имаш тези бактерии?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
По мое мнение си трябва АБ и паралелно с него  и след него  пробиотици, имуностимулатори.  След като свършиш с АБ, задължително пак изследване на секрет(5-10 дни след последния прием на АБ) да се види дали са се махнали гадините.
Носенето на прашки, плуването в басейн утежняват положението.

# 9
  • Мнения: 0
Личната ми каза да пия една таблетка Микомакс преди да започна с АБ,а от аптеката казаха три,през 3 дни.Мисля да пия по 3-4 таблетки Лактофлор  на ден или някакъв друг пробиотик,но не знам какъв,също така да си взема и Витамин Б комплекс.И много вода по време на лечението с тези отвратителни антибиотици,дето бях се заклела,че няма да пия!Направо съм като в задънена улица..8 месеца по лекари,в началото казваха гъбички без да са взели секрет,лекувах се от тях,след това взеха секрет,оказа се че няма нищо,след месец нов-пак нямаше нищо и накрая в друга лаборатория при друга лекарка и тогава излезнаха,че са е.коли и айде АБ.Каза ми да го пия 10 дни през 12 часа,не знам ако взема всички тези мерки дали щя мине ок?Да си призная никак не искам да го пия ама май няма друг вариан . #Cussing out #Cussing out

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Заедно с Микомакса не трябва да се приемат пробиотици. Просто ги пропускаш в деня когато пиеш Микомакса. Препоръчвам Биогая на капки като пробиотик, освен Лактофлора  Peace. Клеевата тинктура също може да включиш за укрепване на имунната система. Успех!

# 11
  • Мнения: 0
Благодаря Ви на всички за вашите мнения и съвети,сигурна съм,че ще ми влезнат  в помощ  Peace

# 12
  • Мнения: 0
Искам да попитам още нещо за степента на е.колите във влагалището,10 на 5та степен,някой запознат с нещата много ли е това и колко е максималната степен?
И още нещо относно антибиограмата,тя е направена въз основа на влг. секрет(доста се учудих,мислех,че само със гърлен секрет става),поне се знае с кое лекарство може би ще се поддадат тези бактерии.Дано с имуностимулатор,пробиотик,Микомакс,Витамин "Б" и "Ц" и много вода да успея да се застраховам от гъбички.
P.S : давайте съвети за  добър имуностимолатор и пробиотик   bouquet

Последна редакция: чт, 12 май 2011, 14:13 от ask_i_memnu

# 13
  • Мнения: 0
Абе направо отиди при друг специалист вземи още едно мнение и това е. Аз имах тези бактерии във влагалището, но с добър лекар и лечение всичко се оправи. Това ми е най-добрия съвет Simple Smile

# 14
  • Мнения: 261
И аз ще се захвана за темата, макар че при мен е малко по-различно. Заради бяло течение от сто години най-накрая се занесох при гинеколог и ми изолораха е-коли - беше чувствителна на всичко в антибиограмата и проведохме сравнително леко лечение с бисептол и някакви свещички. Резултат- преобразувани в ентерококус фекалис. И ми назначиха антибиотик широкоспектърен, без повторна антибиограма.Аз отказах да го пия и реших да поизчакам малко и да си направя ново изследване. Та днес, половин година по-късно съм пак с ентерокукус фекалис плюс някакви ст. хемолитикус. Изписаха ми аугментин + кандизол, но аз никак, ама никак не искам да пия антибиотици, страх ме е, че мога да си докарам по-големи проблеми. Попитах лекарката за някакви хомеопатични и подсилващи имунната система добавки, но тя се въздържа от коментар. И сега се колебая да започвам ли лечение.   Tired    И с какво да се подсилвам допълнително, защото имунната ми система определено е поотслабнала, а не съм просветена в разните му добавки. В изследването, където се посочват референтни граници пише, че не се изолира патогенна флора, но се съмнявам, че организмът ми ще се справи сам с наличието на тия бактерии.

Общи условия

Активация на акаунт