лениви черво след запек

  • 853
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
здравейте
моето бебче имаше доста дълго време запек. Личната докт. каза, че е малък за каквото и да било средство за разхлабване и ни спомена да се изхождаме с термометър докато е необходимо. И ние слушаме. Сега обаче ми се струва, че акото му е нормално течно, но той не се изхожда сам. Понякога реве много и изглежда, че се напъва, целия почервенява, но ако не му сложа термометър, не ака и не се успокоява. Моля ви, ако вече имаме лениво черво, кажете как да се справим с този проблем.
Мерси

# 1
  • Мнения: 1 383
Не бързай с диагнозите. На тази възраст се разреждат изхожданията. Щом акото му е течно сигурно го кърмиш. Нормално е да прескача 1-2 дни. На първо време престани с термометъра. Може да пробваш с гимнастика, но не знам точно каква.

# 2
  • Мнения: 8 585
здравейте
моето бебче имаше доста дълго време запек. Личната докт. каза, че е малък за каквото и да било средство за разхлабване и ни спомена да се изхождаме с термометър докато е необходимо. И ние слушаме. Сега обаче ми се струва, че акото му е нормално течно, но той не се изхожда сам. Понякога реве много и изглежда, че се напъва, целия почервенява, но ако не му сложа термометър, не ака и не се успокоява. Моля ви, ако вече имаме лениво черво, кажете как да се справим с този проблем.
Мерси
Детето се кърми? Храни с адаптирано мляко? Количества? (за адаптираното). Колко наддава в първите две тегления-излизане от РД и на 15 ден?

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ти явно си пуснала темата в доста форуми за по-сигурно Shocked
 

С какво мляко го храниш?
Може да почервенява от КОЛИКИ, не от запек! Rolling Eyes
Запек при дете хранено с АД се води след 3-ия ден, ако не е акало само,,според нашата педиатърка.В началото и Алекс беше така, но се оправи.Минахме на Аптамил,помогна много.
Но това всеки път да му помогаш с термометъра Naughty...така ще свикне.

# 4
  • Мнения: 122
да Grinning, пуснах я в повече форуми, за да получа повече отговори. Случвало се е да пусна тема само в един форум и да не получа нито един отг., та се презстраховам.
Извинете ме, ако ви е досадно да виждате моето запитване навсякъде.
Сега на въпросите - детето се кърми, само едно ядене е АМ, понеже не съм си у нас. Запека започна преди окло месец Shocked. За 1вия месец беше наддал 1 кг, за втрия -консултацията предстои.

# 5
  • Мнения: 8 585
да Grinning, пуснах я в повече форуми, за да получа повече отговори. Случвало се е да пусна тема само в един форум и да не получа нито един отг., та се презстраховам.
Извинете ме, ако ви е досадно да виждате моето запитване навсякъде.
Сега на въпросите - детето се кърми, само едно ядене е АМ, понеже не съм си у нас. Запека започна преди окло месец Shocked. За 1вия месец беше наддал 1 кг, за втрия -консултацията предстои.
Деца, които се кърмят може да се изхождат веднъж на 2-2.5 дена. Това НЕ Е запек. Безпокойството може да има други причини. Доброто наддаване на тегло подтърждава достатъчността на млякото.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Деца, които се кърмят може да се изхождат веднъж на 2-2.5 дена. Това НЕ Е запек. Безпокойството може да има други причини. Доброто наддаване на тегло подтърждава достатъчността на млякото.
Ами явно майката си е решила, че е запек и помага с термометъра за съжаление Confused

# 7
  • Мнения: 122
всъщност, той е на кърма, а само едно от храненията е с нан понеже не съм си у дома. Наистина имаше запек, понеже като му сложа термометъра излизаше едно ако като на голям човек, което не е нормално за 2 месечно бебе. От друга страна разпознавам кога реве от колики. А когато реве и аз реша, че е от запека или от лениви черва и му сложа термометър, той се успокоява и си ака. Иначе нищо не върши сам.

# 8
  • Мнения: 46 488
всъщност, той е на кърма, а само едно от храненията е с нан понеже не съм си у дома. Наистина имаше запек, понеже като му сложа термометъра излизаше едно ако като на голям човек, което не е нормално за 2 месечно бебе......

Добре де, твърдо ли беше?

Общи условия

Активация на акаунт