Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Ето  че за мое учудване, след почти 9 мес. безпроблемно кърмене и аз се сдобих с проблем. Снощи усетих напрежение и тежест в едната гърда, през нощта беше почти болезнена, сутринта на камък и адски болезнена. Имаме сума ти нощни кърмения, но не помогнаха много.Сутринта я накърмих пак от болезнената и се успокои за малко, но само след 30 мин е пак супер пълна. Дадох си помпата на една нова мама и реших на ръка да поизцедя под душа-имаше малко облекчение...Но сега е ред на другата....Усешам пареща болка под ареолата или от едната страна...Както първите дни кърмене...Какво се прави в такав момент? Отавам повишената лактация на факта,че до скоро отказваше твърда храна - по лъжица две и другото кърма. Пък от 2 дни се яде направо като голям човек - по половин бурканче голямо пюре...Но пък толкова осезателно да е...направо не ми се вярваше! Хелп Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

ville de Quebec

Аз винаги в такива случаи съм се цедила, докато не почувствам облекчение.
Цитирай

София

Колко? Да не се предизвика още повече лактация? Дадох се помпата, но мога да я взема за малко, май не я ползва много....Днес не съм давала пюрета на бебка, че да ми се облекчат малко... Sick Правилно ли е...Лелее, направо не съм вярвала....
Цитирай

София

Цеди да не стане запушване.Пий вода, колкото да не ти стане лошо, не яж супи, сложи си зеле в сутиена, ако станат бучки...Надявам се до 2-3 дни гърдите ти ще намалят производството.Спокойно, когато става "пренастройка" на ситуацията, винаги има един момент на излишък/недостиг на кърма.Ще се справите Peace
Колко да цедиш?Ми колкото да не ти е тежко на гърдите.Така преходът ще е по-плавен.За пюретата - давай си му на детето, щом му се яде.Кърмата я събирай и й направи кремче Wink
Цитирай

София

На ръка колкото мога,  а утре ако пак е така ще взема помпата...Кажи за кремчето Laughing
Много ви благодаря зао бързата реакция Love
А за водата- такава камила съм по принцип, а сега умирам от жажда Sick
Цитирай

София

А зелето, колко и как Embarassed
Цитирай

anywhere

Зелев лист - начукваш го леко, да омекне, пробиваш дупка за зърното и обвиваш гърдата с него. След около час го сменяш с нов. Дества едновременно срещу запушването и в посока намаляване на лактацията. И пий непременно лецитин. Прати още тази вечер мъжа ти да вземе от някоя денонощна аптека. С него и с зелето до сутринта ще си шест!  Wink Успех! Кажи утре сутринта как си...
Цитирай

София

сега ми казаха начукано зеле накиснато в мляко... newsm78А и през нощта ли да сменям на всеки час??снощи не спах от болки, ако и днес е така Sick
Цитирай

anywhere

Това в млякото ми е много странно, за пръв път го чувам... Според мен ще привнесе излишен драматизъм и хамалогия в ситуацията.  Wink Казвам ти - със зелето и лецитина до сутринта си ок.  Wink Не го сменяй на час, ако не ти се става специално, сменяй го, когато се сетиш или събудиш. Ефектът е гарантиран, ще видиш.
Цитирай

Казали са ти вече за зелето и лецитина.
Аз само с лецитин се оправих,че ме мързеше да слагам зеле.И с цедене,както и с горещи душове,но после прочетох,че май не трябвало горещо,а студено да се слага.На мен обаче ми помогна.
Дано до утре вече да си добре!
Цитирай

София

И аз за млякото не съм чувала Rolling EyesАз моето зеленце си го правех като Зъхи, плюс това си го охлаждах предварително в хладилника.А нощем съм го сменяла, когато съм ставала да кърмя Ники, което ще рече, че е било на около 2 часа.Обаче аз имах бучка.Ти нали нямаш още?Значи може и да си спиш спокойно и да не ставаш специално пък за зелето!
А за цеденето на ръка що се притесняваш - ако си му хванала цаката е точно толкова ефективно, колкото и с помпата, само дето е малко по бавно.
Цитирай

София

а лецитин колко-има ли си упътване?
Цитирай

а лецитин колко-има ли си упътване?
Нещо такова ми се върти в главата-3 или 4 капсули по 1200мг.Вземаш от чешкия или канадския,само те са в тази потенция./или там както се казва/
Цитирай

както и с горещи душове,но после прочетох,че май не трябвало горещо,а студено да се слага.На мен обаче ми помогна.

до колкото знам студеното облекчава болката, а горещото отпушва каналчетата; когато имах проблем и аз заложих на топлото, предпочитам да премахна причината, а не да се боря с последствията
Цитирай

вляво от асансьора

Може да стигнеш и до 5 капсули лецитин на ден.Аз купувам от чешкия, на WALLMARK( дано не се сметне за реклама).Като отмине проблема окончателно почваш да намаляш дозата, докато постепенно стигнеш до 1 капсула дневно, така можеш да караш дълго време, като превенция на нови проблеми.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора