Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
285-299 от 811 отговора
Вяра, нас преди 10 месеца и нещо ни изписаха със същата диагноза-двустранна худронефроза, 2ра степен.
Къде роди? Взеха ли стерилна урина на бебчето да видят дали няма бактерии?
Хубаво е да се консултираш с нефролог.
Мога да ти пиша на лични, за да не отегчавам момичетата тук, че съм разказвала историята  Peace
Бъди спокойна и се консултирайте със специалист, 2ра степен не е голямо разширение.
Цитирай

Момичета как сте?Аз засега да не казвам голяма дума съм добре.Дано се задържа по дълго така.Другата седмица заминаваме с мъжо на Обзор на моренце.Дано там не си лепна някакви бактерии,че сега като слушам косата ми настръхва чак. Hug Hug Hug
Цитирай

Олив, много ще се радвам на твоята кърмаческа подкрепа и насоки, живот и здраве като стигнем дотам  Smile
Имам въпроси:
Какви точно изследвания и тестове правят на бебето, след като се роди (ако по време на бременността е диагностицирано с кисти на единия бъбрек)? Тук ми казаха, че правят видеозон и някакъв рентгенов тест на пикочния мехур (не се сещам за името на теста). Според мен не е ли твърде рано за такъв обременяващ тест с контрастно вещество и облъчване да се прави на новородено?
Какво правят в БГ и кога след раждане? При какви случаи и кога от раждането се прави ЯМР?

Може ли да се обърка хидронефрозата с диагноза - кисти на бъбрека (при видеозон на бременността)?

red shoe , би ли споделила вашата история, ако не те натоварва това допълнително?
viara2010, хидронефрозата по принцип се израства, вярвам, че впоследствие няма да имате никакъв проблем! Peace
marychery , утре ще се надяваме само на доброи новини!
danaeka , да се насладите макс. на морето и никакви бактерии!
Цитирай

На нас като се роди само ехография направиха.
Може да се обърка диагнозата. При нас бяха казали същото- поликистоза, а се оказа хидронефроза 5 та степен. Не го мисли от сега.
Цитирай

НАДЕЖДА* и аз мисля че трябва да се успокоиш и да дочакаш раждането. Тогава най добре ще се види какъв е проблема.
viara2010 следи си бебето при детски нефролог, кърми го и му се радвай. Хидронефроза 2 степен много често се израства.
danaeka приятна почивка. И моите деца заминават на море другата седмица, вече оправяме багажа. Е Мария си изкълчи врат и сега носи шийна яка, но според докторите ще се оправи до заминаването.
« Последна редакция: Пет., 01 Юли 2011, 10:35 от marychery »
Цитирай

Здравейте отново,
Благодаря на всички, които отговориха, и специално на red shoe.
На 27.07 сме на преглед и много ще се моля и надявам легенчетата да са в същите си размери. Надявам се и вярвам че ще го израсте проблема.
Непрекъснато следя пишкането, температурата и апетита, за сега всичко е наред. И да, разбира се че го кърмя, на мама юнака Very Happy
Цитирай

Да се похваля - пуснах стерилна урина, че се притесних от тридневното киснене в басейни в Хисаря - чиста е! Very Happy
Предполагам, че е нормално, щом 2ри месец е на фуролин /всъщност на испанския детски сироп/, ще видим след още 1 месец какво ще е положението и ще излязат ли пак тези е-коли.

bubavuka, как е при вас, пускала ли си?
Цитирай

здравейте момичета, аз съм бременна и момченцето ми има увеличени бъбречни легенчета ,някой знае ли 2степен хидронефроза за какъв размер на легенчетата отговаря
Цитирай

Rolling EyesЗдравей те мили майки на дъщеря ми и откриха хроничен цистит и ни изписаха FUROLIN моля ви да ми кажете за какво се използва ,състава му и къде да го открия Hug
Цитирай

Момичета,благодаря Ви.В Понеделник заминаваме с мъжо.Дано само случим хубаво време за плажа.
Цитирай

danaeka,прекрасна ваканция! Hug
спокоен и слънчев уикенд на всички! Hug
Цитирай

олив, не сме пускали стерилна урина от месец - искренно се надявам всичко да е ок и да нямаме проблеми, защото все пак сме и на фуролин и се надявам и той да го предпазва. И ние бяхме до Сандански тази седмица за три дни и той не излезе от басейните, преди това във Велинград на басейн. Не усещам да има миризма - при нас това е много явен показател и затова се успокоявам. Но ще взема да пусна тази седмица за по сигурно.
Цитирай

Сигурно нищо няма да има докато са на Фуролин, ще видим след месец какво ще стане.

doseva, Furolin е гръцко лекарство със съставка Nitrofurantoin, химиотерапевтик, срещу бактерии е, както и антибиотиците, но е доста по-щадящ от тях. Моето дете в момента е на Нитрофурантоин, но на детски сироп от Испания, имам в излишък и такъв, и Фуролин /той е само в разфасовка за възрастни, трябва да го чупиш или да ти го направят в аптека/, ако не можеш да си намериш, мога да ти дам.
Колко е голямо детето и какави дози й изписаха?
Цитирай

olive -Благодаря ти за отговора дъщеря ми е на 7г дозата е 1/4 таблетка на ден-от 100mg  а относно за Испания  под каква форма се намира там ,защото имам близки там и ще ми го доставят.Знаеш ли да ли има странични ефекти от лекарството. Laughing
Цитирай

doseva, пускали ли сте стерилна урина? Имате ли бактерии? Без антибиограма ли Ви е изписан? Защото фуролина е точно за това - "Furadantin (нитрофурантоин) е специално предназначен за лечение на инфекции на пикочните пътища, причинени от чувствителни щамове на Escherichia коли , ентерококи, стафилококус ауреус , както и някои чувствителни щамове наKlebsiella и Enterobacter видове. Нитрофурантоин не е показан за лечение на пиелонефрит или перинефронна абсцеси". Ако не сте - пусни за всеки случай. Моя позната имаше цистит, но то беше вследствие на бактериите или обратно.
Испанският сироп се казва Furantoina 50 mg/5ml - шишето е 80 мл. Моето дете го повръщаше още по време на приемане. Неприятно е като вкус и затова сега му давам таблетка разделена на 6. При теб ще е още по лесно на 4. Слагам я в лъжичка с кисело мляко и даже не разбира, че пие нещо. Ти решаваш, няма значение кой вариант ще е . Все едно е. Но ако не си - пуснете стерилна урина задължително.
Цитирай

285-299 от 811 отговора