От кога на 5 кратно хранене и по колко?

  • 3 107
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 494
Здравейте мами! Моето бебче Йоана се роди на 24,09,05 т.е. сега сме на 2 месеца и половина. Сега се храним на 3 часа 6 пъти днесвно - от около 10 дни по режим - 8,11,14,17,20,23 и после спи сутринта до 8 часа. Но ми се струва че на 3 часа не е достатъчно гладна. Аз засега имам и още малко кърма така че я храня смесено.

Въпроса ми е как е при вас или как е било - колко големи са били бебчетата когато са минали на 5 кратно хранене?
И по колко ядат на ядене - моята беба яде примерно към 110-120-130 различно,понякога по едно ядене има и по 140 грама, а вечерното в 23 не повече от 90 грама.

Мерси предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Не си спомням точно от кога, но Бобо сам си създаде режима на хранене. Общо взето е хранен на поискване. Е, придържала съм се към 3 часовия интервал, но не съм била особено стриктна.
Моят съвет е - храни бебето, когато е гладно, защото то тогава има нужда!

# 2
  • Мнения: 1 645
Дани мина на 5 хранения когато навърши 4 месеца.
Ето и каква ни беше схемата;
8.00 - мляко 160мл.
12.00 - пюре зеленчуково(тогава започнах да захранвам)+ мляко
15.30 - мляко 160мл.
19.00 - мляко 160мл
22.30 - мляко 160мл.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 87
всичко зависи от детето моа васил от самото си раждане не очарован нито от кърмата нито от адаптето така че минахме на 5хр ОЩЕ ОТ 2МЕСЕЦ ТАКА ЧЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ НАДДАВА ДОБРЕ МАКАР ЧЕ НЕ УВЕЛИЧИ КОЛИЧЕСТВОТО Peace

# 4
  • Мнения: 1 032
Детето само ще ти покаже, но щом през деня ядете такива количества храна, а в 23 часа само 90 гр, мисля, че съвсем скоро детенце само ще започне да пропуска едно хранене. Ако не си убедена, че е гладна на третия час, дай с около 15-ина минути до половин час по- късно следващото хранене, но ще трябва да увеличите количеството мляко.

# 5
  • Мнения: 1 181
Не си спомням точно от кога, но Бобо сам си създаде режима на хранене. Общо взето е хранен на поискване. Е, придържала съм се към 3 часовия интервал, но не съм била особено стриктна.
Моят съвет е - храни бебето, когато е гладно, защото то тогава има нужда!
абсолютно съм съгласна. И ние бяхми така и някъде към третия месец спря да се буди през нощта.

# 6
  • Мнения: 17
Здравеите, при мен стана така. След като излязах от болница, никога не сам си хранила детето в 3 сутринта. След това установих, че на 3 часа детето го  насилвам и то не е достатъчно гладно. За това още след първия месец минах на 4 часа като 2 от храненията са на 6 часа и следователно сутрин се буди към 8 и последното хранене ми е към 12.
А да Александра е родена на 25.09.2005 г.  Wink

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ние се храним все още горе-долу на 3 часа, обаче от 8 вечерта до 7 сутринта спим Wink далаверка. постепенно спря да се буди късно вечер и нощем за мляко и така станах 5 хранения.

# 8
  • Мнения: 1 639
 Хранене на поискване е най-добре . Така детето определя кога  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 3 645
И аз си задавах този въпрос- а когато навърши 2 месеца се опитах да го храня 5 пъти през 3,30часа- е не стана- на 3 часа си беше зверски гладен- и реших продължавам на 3 часа по 130гр.мляко- и от около 1 месец сме що годе на следния режим/+ - 15 минути/:
5,30-6,00;9,30;12,30;15,30;18,30;21,30ч
Сега се опитваме да се захранваме с пюре- но не го насилвам- не харесва лъжицата
Но моето си е лакомо- така че ако при вас не е гладно детето- давай му като огладнее разбрах от опит че само ще си влезе в някъкъв режим
Успех

# 10
  • Мнения: 2 494
Мерси много майчета!
Тя Йоанка от самото начало е била на поискване така да се каже, като горе долу се опитвах да спазвам някакви часове-като излязохме от болницата даже ядеше на 4 часа после мина на 3 от около 10 дни и горе долу от тогава започнах да спазвам часове но днес ще пробвам като огладнее и ревне да я храня пък да видим. Дано не си развалим само нощното спане-че сега си спинка от 23 до 8 , ама то ще се разбере като пробвам:)
Поздрави и здрави бебета на всички ви желая!

# 11
  • Мнения: 2 754
Дано не си развалим само нощното спане-че сега си спинка от 23 до 8 , ама то ще се разбере като пробвам:)

Нищо му няма на спането! Най-много вечер да изяжда повече. Аз да си призная отдавна съм спряла да гледам часовници, когато става въпрос за хранене. Просто детето само си показва кога му се яде.
А, за пет хранения все пак май още сте мънички. Моя лакомник още хапва по 6 пъти на ден. Вярно, едното е лека следобедна закуска с плод, но все пак още са 6.

# 12
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Детето само ще си покаже кога е готово. Ние ядем 4 пъти дневно, а е добре да са 5.  В 19.00 вече е заспала и се буди сутрин към 8 ч., т.е. няма как да и дам 5 пъти, особено откакто включихме и пюретата.

# 13
  • Мнения: 5 299
. Общо взето е хранен на поискване. Е, придържала съм се към 3 часовия интервал, но не съм била особено стриктна.
Моят съвет е - храни бебето, когато е гладно, защото то тогава има нужда!

МНого правилно. Вики отказа нощното хранене към 4-5 месец Peace

# 14
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
Здравей, ако си спомням правилно, към 3я месец има пик на растеж, когато бебо иска да яде повече и по-често. Това продължава около 10 дни (поне така пише в дебелите буквари Simple Smile). Иначе за броя на храненията не се притеснявай - тя сама ще си намери ритъма. Моята щерка започна сама да пропуска едно хранене към края на 3я месец и мина на 5 дневно. Не мен педиатърката винаги ми е казвала да слушам малката (и май се оказа права Simple Smile)). Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт