Отговори
# 150
  • Мнения: 103
Благодаря ти! Връчиха ми Заповед за прекратяване по чл.325 т.1 и после назначаване по чл.68 ал.1 т.1 за 14 дни.До 18 март - майчинство,до 22ри взех болничен,до 10 април ми казаха,че ме водят в отпуска,но това не фигурира в документите,които взех.От днес до 1 май продължават тези 14 дни от новия договор и трябва да се регистрирам в Бюрото по труда.Надявам се да нямам проблем за обезщетение според стажа?

# 151
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Благодаря ти! Връчиха ми Заповед за прекратяване по чл.325 т.1 и после назначаване по чл.68 ал.1 т.1 за 14 дни.До 18 март - майчинство,до 22ри взех болничен,до 10 април ми казаха,че ме водят в отпуска,но това не фигурира в документите,които взех.От днес до 1 май продължават тези 14 дни от новия договор и трябва да се регистрирам в Бюрото по труда.Надявам се да нямам проблем за обезщетение според стажа?

Щом втория д-р е срочен, няма проблем за обезщетение според стажа.

# 152
  • Мнения: 103
Благодаря ти! Супер си!  newsm51

# 153
  • Мнения: 1
Здравейте,моля за съвет,майчинството ми изтича на 12 май, искам да не се връщам на работа , а да ме освободят по взаимно съгласие,КОГА ТРЯБВА ДА ПОДАМ МОЛБА ЗА НАПУСКАНЕ (колко време предварително)?
От фирмата само ме въртят и не ми казват дали ще ме пуснат в полагаем отпуск, затова не искам да си хабя нервите повече с тях и предпочитам да ме освободят и да ми наплатят каквото трябва (надали и това ще стане ,но все пак).
Ако молбата трябва да е с един месец предизвестие ,съм закъсняла нали, и какво да направя.Благодаря за съветите.

# 154
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте,моля за съвет,майчинството ми изтича на 12 май, искам да не се връщам на работа , а да ме освободят по взаимно съгласие,КОГА ТРЯБВА ДА ПОДАМ МОЛБА ЗА НАПУСКАНЕ (колко време предварително)?
От фирмата само ме въртят и не ми казват дали ще ме пуснат в полагаем отпуск, затова не искам да си хабя нервите повече с тях и предпочитам да ме освободят и да ми наплатят каквото трябва (надали и това ще стане ,но все пак).
Ако молбата трябва да е с един месец предизвестие ,съм закъсняла нали, и какво да направя.Благодаря за съветите.


Принципно трябва да се спази срока за предизвестие по договора Ви.Предполагам е 1 месец.Ако работодателя е съгласен с молбата, няма проблем да я подадете и сега. Подайте молба в счетоводството, да Ви дадат входящ номер или я пратете като препоръчано писмо и пазете разписката.Ако работодателя не е съгласен пуснете молба за отпуска до навършване на месеца предизвестие.Не подписвайте ведомост за заплата или отпуски преди да Ви ги изплатят.Ако не го направят, пуснете жалба в ИТ

# 155
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте! На 09 Май малкия прави 2 год, имам 42 дена отпуск, но дори и след него най-вероятно няма да мога да се върна на работа, тъй като не е приет все още на ясла, а за ОДЗ нямаме шанс за яслена група. Въпроса ми е след като изтече полагащата ми се отпуска какви варианти имам? По кой член трябва да ме съкратят, за да отида на борсата и да получавам обезщетение ,което не е минималното, а спрямо това, на което съм осигурявана и то за период спрямо стажа ми, който е 6 год. ?Знам, че не трябва да е по взаимно съгласие, но не знам дали ще ме махнат по друг начин и обезщетението за безработица на коя база се изчислява - на досегашните 2 год. майчинство или преди да изляза в майчинство?

# 156
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
След полагаемия платен отпуск можете да ползвате 6 месеца неплатен, който също ще ви се зачита за стаж.
 Могат да ви съкратят по следните членове:

Чл. 328. (Изм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г., бр. 100 от 1992 г.; изм., бр. 46 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.; доп., бр. 46 от 2010 г., в сила от 18.06.2010 г.; изм., бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.; изм., бр. 101 от 2010 г.) (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
1. при закриване на предприятието;
4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) при спиране на работа за повече от 15 работни дни;
6. когато работникът или служителят не притежава необходимото образование или професионална квалификация за изпълняваната работа;
7. при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което работи, когато то се премества в друго населено място или местност;
8. когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност;
9. (отм. - ДВ, бр. 46 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.);
10. (изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г., доп., бр. 28 от 1996 г., изм., бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.; изм., бр. 101 от 2010 г.) при придобиване право на пенсия за осигурителен стаж и възраст, а за професори, доценти и доктори на науките - при навършване на 65-годишна възраст;
10а. (нова - ДВ, бр. 46 от 2010 г., в сила от 18.06.2010 г.; изм., бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) когато трудовото правоотношение е възникнало, след като работникът или служителят е придобил и упражнил правото си на пенсия за осигурителен стаж и възраст;
12. при обективна невъзможност за изпълнение на трудовия договор.

За останалите се иска разрешение от ИТ. Обезщетението от БТ се изчислява върху последните 24 месеца, включително майчинството.Месеците на 240лв се вземат на база МРЗ за периода.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 71
Благодаря, много за бързия отговор,но за да вземам максимално обезщетение не трябва ли да ме съкратят те с разрешение на ИТ?

# 158
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Благодаря, много за бързия отговор,но за да вземам максимално обезщетение не трябва ли да ме съкратят те с разрешение на ИТ?

Важното е да си съкратена и да не е по взаимно съгласие прекратяването, а на почти никой работодател не му се занимава с ИТ.

# 159
  • Мнения: 1 746
Здравейте,
имам следния казус...
След няколко месеца ми изтича 2-та година от майчинството, но разбрах, че във фирмата ни работата значително е намаляла и най-вероятно ще поискат да ме съкратят.
 Знам, че има някаква закрила за дете до 3г, но в какво се изразява?
 Ако все пак се случи съкращението по кой член е най-добре да стане за да взимам по-дълго обезщетение на борсата?
 И още един въпрос след като изтече борсата възможно ли е да се върна в 3г майчинство, ако все още не съм си намерила работа?

# 160
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте,
имам следния казус...
След няколко месеца ми изтича 2-та година от майчинството, но разбрах, че във фирмата ни работата значително е намаляла и най-вероятно ще поискат да ме съкратят.
 Знам, че има някаква закрила за дете до 3г, но в какво се изразява?
 Ако все пак се случи съкращението по кой член е най-добре да стане за да взимам по-дълго обезщетение на борсата?
 И още един въпрос след като изтече борсата възможно ли е да се върна в 3г майчинство, ако все още не съм си намерила работа?

Закрилата се изразява в това, че работодателя не може да ви съкрати по определени точки от кодекса без да има разрешение от ИТ.
КТ 2013 -       Закрила при уволнение
чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
               1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст;

Три поста по-нагоре съм посочила по кои членове може да Ви съкрати.Важното е да не е по взаимно съгласие, а по инициатива на работодателя, за да получавате по-голямо обезщетение и повече месеци на БТ.Това с 3 години майчинство не го разбрах... За да ползвате отпуска или нещо друго трябва да сте на трудов д-р.

# 161
  • Мнения: 1 746
Пантера, то и аз как съм се изказала... ooooh!
Имах в предвид, дали мога да се върна в 3-тата година майчинство(неплатената).
Четох, че могат да ме съкратят по някакъв член и д ами предложат 4 брутни заплати или повече (по договорка)- в таъв случай мога ли да ползвам борсата и натрупания годишен отпуск?

# 162
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Пантера, то и аз как съм се изказала... ooooh!
Имах в предвид, дали мога да се върна в 3-тата година майчинство(неплатената).
Четох, че могат да ме съкратят по някакъв член и д ами предложат 4 брутни заплати или повече (по договорка)- в таъв случай мога ли да ползвам борсата и натрупания годишен отпуск?

Неплатения отпуск за гледане на дете до 8 г., който имаш право да ползваш е 6 месеца + 5 от бащата, но пак трябва да си на трудов д-р, дори и в друга фирма, за да го ползваш.
Могат да те съкратят и по чл. 331 ,за който питаш:

Чл. 331. (Отм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., нов, бр. 25 от 2001 г.) (1) Работодателят може да предложи по своя инициатива на работника или служителя прекратяване на трудовия договор срещу обезщетение. Ако работникът или служителят не се произнесе писмено по предложението в 7-дневен срок, се смята, че то не е прието.
(2) Ако работникът или служителят приеме предложението по ал. 1, работодателят му дължи обезщетение в размер на не по-малко от четирикратния размер на последното получено месечно брутно трудово възнаграждение, освен ако страните са уговорили по-голям размер на обезщетението.
(3) Ако обезщетението по ал. 2 не бъде платено в едномесечен срок от датата на прекратяване на трудовия договор, основанието за неговото прекратяване се смята за отпаднало.

Също ще имаш право на повече месеци и обезщетение от БТ, ако е по него.Натрупания отпуск трябва или да го ползваш преди да прекратят д-ра или да ти го изплатят, при прекратяването.

# 163
  • Мнения: 1 746
Много ти БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 164
  • Мнения: 207
Здравейте момичета,имам следния въпрос......изтекоха почти трите години от майчинството ми ,което изтича на 5 май.Взех и неплатеното от 6 месеца и 5 на бащата.Не искам да се връщам във фирмата дето работех,но искам максимално да са ми точни нещата,защото там са хора дето ще се опитат да ме преметнат най-вероятно.Сега искам да ползвам и платеното си майчинство ,което е 2 месеца за двете години и има ли и за времето от неплатеното и колко е то newsm78Как да стане най-добре да и кажа ли ,че ще напусна,а ако реши,че не иска да ме връща на работа как да постъпя,детето не е прието на градина и няма кой да го гледа.Като ми пусне платеното майчинство и когато изтече трябва ли да се върна на работа и тогава да напусна?Посъветвайте ме как да постъпя най-правилно моля

Общи условия

Активация на акаунт