«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

–омантични сериали
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 721 отговора

ћнени€: 0
е много €сно че не са 
просто ми беше странно 
:p
÷итирай

ћнени€: 1 364
anna3com, благодар€ ти   smile3525  че сподел€ш с нас разкошните снимки и колажи от филма.    smile3501 smile3501
’ърватките, освен че имат сладко чувство за хумор, са и доста наблюдателни.  newsm74 Hug Ќито едно от децата не прилича на чаровни€ синеок ’алит и пухкавата ћерием (защо ли е пропуснато от режисьора?  newsm78), но като че ли това се компенсира от съвършената игра на артистите и отношението им към децата - перфектно!   newsm51
ј колажът ти от п.45 е най-добри€т досега колаж с ’алитhearts hearts hearts ¬еднага отива в мо€та папка с любими колажи.  Very Happy

÷итирай

јтлантис, √алактика ѕегас

ћнени€: 37
» малко романтика, за тези, които н€мат напротив да чакат  Rolling Eyes ј това за проточването ще го подмина с усмивка  Laughing

јни!  bouquet bouquet bouquet
Ќа тези на които им пречи проточване, да вземат сами да опитат да преведат.  Wink » да вград€т и субтитри.  Mr. Green
÷итирай

¬ сърцето на любимите мъже!

ћнени€: 1 028
ƒа се включа и аз...
ѕонеже онзи ден не гледах епизода, че празнувах див рожден ден в ѕатиланци; моето патиланче стана на 5; та сега гледам на порции по 5-6 мин, когато свар€.

“а гледах сцената със смъртта на птичките - те си б€ха умрели сами, или н€кое животно ги е удушило, но и ’юрем не обвини никого. ѕогледът й не беше отправен към ћустафа - просто се беше вкиснала и казваше, че това не е на добре и, че чувства, че ще се случи нещо лошо.
ƒаже ћустафа и каза: "’айде да тръгваме оттук, липсва ми майка ми. ƒа тръгваме, ’юрем."
“а ми се струва, че в тази сцена н€маше напрежение между героите, а то просто си тежеше във въздуха от приближаващите събити€.
÷итирай

ћнени€: 332

јквадукт  амарес -из€щното бижу на  авалаќткъдето и да влизаш в  авала /по път€ през планината или по този покрай морето/ наближавайки пристанището, пред теб се възправ€ една внушителна строителна конструкци€: аквадукт  амарес, създадена в —редновековието и функционираща до наши дни. ќсобено ефектен е аквадукта откъм морето. »мах възможност да го вид€ и оттам, много е впечатл€ващ. ќсобено привечер, когато от слънцето остава само тъмнорозов ореол и се включват изкуствените светлини,  авала заблест€ва като броеница на фона на планината, а јквадукта с елегантните си арки изглежда като изл€зъл от приказка от 1001 нощ.
јквадукта е проектиран от »брахим паша и построен от —юлейман ¬еликолепни.
Ќо защо е било необходимо такова огромно съоръжение на града?  ато повечето селища, разположени върху скалист полуостров (напр. ћонако, Ќесебър, а дори и ¬изантион ) за древна  авала водоснабд€ването е било основен проблем. Ќа полуострова в скалата н€мало извор и водата се е докарвала по глинени тръби от далеч, покрай ¬изантийската стена, но само до подножието на хълма ѕанаги€, защото не е имало подход€щи технически съоръжени€. ѕроблемът нараствал многократно при обсада, т.к. тогава войниците от крепостта разчитали само на резервоари. » така останало до средата на 16 век. √ениалната иде€ на »брахим паша била на м€стото на ¬изантийската стена да се издигне огромен аквадукт на две нива (едно над друго), с 4 типоразмера арки. ј най-отгоре планирал още една стена,оформена във вътрешността си като улей така ,че водата от планината по естествен наклон да достига хълма ѕанаги€. јбсолютно революционно мислене. —лед това турски архитекти и строители за около 10 г. изградили това уникално съоръжение, което и днес ни впечатл€ва и е един от символите на  авала. — множеството си арки аквадукт  амарес е не само внушително, но и из€щно творение на човешки€ гений. ћинавайки под неговите арки, усещаш полъха на древността, но и на съвременността, защото јквадукта чудесно се вписва в съвременна  авала. “ова м€сто си заслужава да бъде посетено.

Ќай смешното нещо, което вид€х в  авала е табела, сочеща път€ към »станбул, на ко€то пишеше  онстантинополис! Very Happy √ърците още не могат да прежал€т този град! Mr. Green
« ѕоследна редакци€: пт, 20 май 2011, 17:00 от mimata67 »
÷итирай

ћнени€: 125
ћима, н€кои имена на градове се превеждат и предполагам това стои в табелата. Ќапр. днешни€т ƒурас (в јлбани€) е ƒрач. —мешно става когато стигнем до случаи като јлександруполис - на българските карти от по-старо време  е  със старото си име, което всъщност е турско - деде јгач.

ќстанки от подобно съоръжение има и в »змир - там път€ минава между арките.
÷итирай

Green Green Grass Of Home

ћнени€: 4 182
 онстантинопул е построен от римски€ император  онастантин. ¬същност той е наричал —ердика(днешната ни столица)  "мо€т –им", така че —офи€ е можело да стане столица на »зточната римска импери€, но стратегическото местоположение на ¬изантион го е опеделило за столица, кръстена на създател€ си след смъртта му. ¬изантийската импери€ процъфт€ва след упадъка на западната импери€. “ака че гърците би тр€бвало да скърб€т за ¬изантион.
÷итирай

zdraveite na vsi4ki,izviniavam se za latinicata no e poradi tehni4eski pri4ini...slu4aino popadnah na "velikolepnia vek" v youtube i ve4e 2 meseca sam pristrastena kam vsi4ko svarzano s nego!
  :bouquet:blagodarq na vsi4ki vas koito ni darqvate s radostta da gledame seriala s prevot!!!blagodarq i na tezi koito ejednavno ni davat info za ekipa i aktiorite  bouquet
÷итирай

ўо се отнас€ до името на днешен »станбул - той се е казвал  онстантинопол/ онстантиние 16 века - от 330 до 1930 г. —лед османското завоевание името  онстанинопол е променено на  онстантиние на турски ( онстантин€ на арабски), което също означава градът на  онстантин. “ова е официалното име на града през ц€лото съществуване на ќсманската импери€, а »станбул е народното име на града през османски€ период. »мето умишлено не е промен€но, тъй като султаните са искали да бъдат не само владетели на турците, а и императори на ромеите. ≈два през 1930 г. градът официално е преименуван от турските власт на разговорното си име »станбул.
÷итирай

јтлантис, √алактика ѕегас

ћнени€: 37
ƒобър вечер.
10 епизод на –оксолана с превод
http://www.vbox7.com/play:4200fa9f
http://www.vbox7.com/play:adf8bf7b
http://www.vbox7.com/play:33d65d3b
ѕри€тно гледане.  bouquet

÷итирай

»станбул

ћнени€: 123
» малко романтика, за тези, които н€мат напротив да чакат  Rolling Eyes ј това за проточването ще го подмина с усмивка  Laughing

¬ъобще не може да се сравн€ва с оригинала, но един скромен принос към горното  Hug

Ћюбимата, с ко€то сме в халвет, мо€ си€йна луна,
ƒушеприказчик мой,  повелителка  на  хубавиците  султан.
ћое съществувание, амбрози€ и рай
ѕролет мо€, радост и смисъл на ден€ ми, на сърцето ми избродиран любим образ, ей смееща се роза!...
»звор на радостта ми, вкусът на живота, шеговито общество, си€йна светла нимба, факел мой…
÷итрус мой, нар, светлината на нощите и на ста€та, споделена с теб,
÷в€т мой, захар и съкровище, непорочна мо€ любима.
ћой свети …осиф, султанка на  ≈гипета в сърцето ми,
ћой »станбул u  араман, мой  јнадол и –умели€.
ћой Ѕедахшан и  ъпчак, мой Ѕагдад и ’орасан.
— косите хубави u вити вежди, със светещи очи, хвърл€щи искри, болен съм!
јко умра, ти ще си причина, защото, влезе в кръвта ми,
помогни ми, хей, любима, ко€то не си мюсюлманка. 
ѕред вратите ти те възхвал€вам и възп€вам.
—ърцето ми,  пълно с мъка, очите със сълзи, аз ћухибби съм и опи€нен…
÷итирай

в страната на приказките

ћнени€: 1
mistikHug Hug
÷итирай

¬арна

ћнени€: 341
Ќови€ трейлър е направо убиец   Crazy
÷итирай

ћнени€: 1 228
mistik ЅЋј√ќƒј–я Hug
÷итирай

ћнени€: 1 228
Ќови€ трейлър е направо убиец   Crazy

Ќјћ≈–»’ √ќ ,Ќќ Ќ≈ ћќ√ј ƒј ћ” ¬«≈ћј јƒ–≈—ј ooooh!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 721 отговора