Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 дек. 2005, 14:22 ч.

Рубеола и разновидностите й

• 540
  • 6
  •   1
Отговори
  • София, Младост 4
Мислехме, че вирус е хванала малката-някакъв грип. Имаше само температура 3 дни и я свали.После се появи обрив. А се оказа някаква разновидност на рубеолата-пела ли...не знам кво смотолеви педката.
Та въпросът ми е сега като изкарахме тази разновидност на рубеолата имунитетът ни само към нея ли ще е или нацяло към рубеолата?Дали може после да се разболее от друг вид рубеола. Или пък вида на рубеолата определя само колко тежко ще мине и как? newsm78 А колко дни не трябва да се събираме с деца. Забравих да питам педката Embarassed

# 1
Мислехме, че вирус е хванала малката-някакъв грип. Имаше само температура 3 дни и я свали.После се появи обрив. А се оказа някаква разновидност на рубеолата-пела ли...не знам кво смотолеви педката.
Та въпросът ми е сега като изкарахме тази разновидност на рубеолата имунитетът ни само към нея ли ще е или нацяло към рубеолата?Дали може после да се разболее от друг вид рубеола. Или пък вида на рубеолата определя само колко тежко ще мине и как? newsm78 А колко дни не трябва да се събираме с деца. Забравих да питам педката Embarassed

Нещо ме съмнява да е било рубеола, по-скоро е било розеола... Я порови за инфо за розеола и прецени дали не съвпада с вашите симптоми. Не съм чувала за различни видове рубеола...

Иначе при вече избил обрив се счита, че детето не е заразно. Имунитет сте сдобили само към конкретния вирус, който е причинил заболяването.

# 2
  • Пловдив
Карантината на рубеолата беше около седмица, а инкубационния период мисля че беше между 10 и 24 дни, но не съм много сигурна.. Но и аз не съм чувала да има разновидност. Прекарах я когато бях на 20 години и наистина започва първоналачлно с температура и неразположение, а след няколко дни избива обрива.Имах и ужасни болки в ставите, но това се случва главно при големи хора, а при децата била много лека за преболедуване. Много характерно е, че няма сърбеж, което го различава от алергичния обрив. Характерно за рубеолата е увеличаването на задушните и тилните лимфни възли.Но децата са ваксинирани против рубеола и наистина е много вероятно да е било нещо друго.

# 3
  • Ottawa, Canada
Карантината на рубеолата беше около седмица, а инкубационния период мисля че беше между 10 и 24 дни, но не съм много сигурна.. Но и аз не съм чувала да има разновидност. Прекарах я когато бях на 20 години и наистина започва първоналачлно с температура и неразположение, а след няколко дни избива обрива.Имах и ужасни болки в ставите, но това се случва главно при големи хора, а при децата била много лека за преболедуване. Много характерно е, че няма сърбеж, което го различава от алергичния обрив. Характерно за рубеолата е увеличаването на задушните и тилните лимфни възли.Но децата са ваксинирани против рубеола и наистина е много вероятно да е било нещо друго.

Нейното детенце май не е ваксинирано. Погледни му възрастта.  Heart Eyes Но сигурно си има антитела от майката.

# 4
  • СОФИЯ
Моето детенце го ваксинирахме юни месец, а през октомври изкара рубеола. В началото беше с много висока температура и после изби обрив, който изчезна след 2 дни.

Всъщност съмненията за това дали е друг вид болестно състояние беше опровергано именно с подуването на тилните лифни възли и спецификата на обрива!

# 5
  • София, Младост 4
Малко преди да я ваксинират се разболя Sad Да ни имате късмета Sick Ми диагнозата на педката беше категорична, а тя е с 30год опит и аз доста й вярвам. Между другото обрива беше за 2 дни и вече мина. Само не знам колко време още е "заразителка"  Tired

# 6
  • Sofia
Днес питах педи по този въпрос специално и тя ми каза,че карантината е 5-6дни от началото на дигането на Т,а не от пъпките.Пъпките били последния стадий.Въпреки това мисля,че пак трябва да ви бият ваксината

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт