Рубеола и разновидностите й

  • 1 063
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Мислехме, че вирус е хванала малката-някакъв грип. Имаше само температура 3 дни и я свали.После се появи обрив. А се оказа някаква разновидност на рубеолата-пела ли...не знам кво смотолеви педката.
Та въпросът ми е сега като изкарахме тази разновидност на рубеолата имунитетът ни само към нея ли ще е или нацяло към рубеолата?Дали може после да се разболее от друг вид рубеола. Или пък вида на рубеолата определя само колко тежко ще мине и как? newsm78 А колко дни не трябва да се събираме с деца. Забравих да питам педката Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 586
Мислехме, че вирус е хванала малката-някакъв грип. Имаше само температура 3 дни и я свали.После се появи обрив. А се оказа някаква разновидност на рубеолата-пела ли...не знам кво смотолеви педката.
Та въпросът ми е сега като изкарахме тази разновидност на рубеолата имунитетът ни само към нея ли ще е или нацяло към рубеолата?Дали може после да се разболее от друг вид рубеола. Или пък вида на рубеолата определя само колко тежко ще мине и как? newsm78 А колко дни не трябва да се събираме с деца. Забравих да питам педката Embarassed

Нещо ме съмнява да е било рубеола, по-скоро е било розеола... Я порови за инфо за розеола и прецени дали не съвпада с вашите симптоми. Не съм чувала за различни видове рубеола...

Иначе при вече избил обрив се счита, че детето не е заразно. Имунитет сте сдобили само към конкретния вирус, който е причинил заболяването.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Карантината на рубеолата беше около седмица, а инкубационния период мисля че беше между 10 и 24 дни, но не съм много сигурна.. Но и аз не съм чувала да има разновидност. Прекарах я когато бях на 20 години и наистина започва първоналачлно с температура и неразположение, а след няколко дни избива обрива.Имах и ужасни болки в ставите, но това се случва главно при големи хора, а при децата била много лека за преболедуване. Много характерно е, че няма сърбеж, което го различава от алергичния обрив. Характерно за рубеолата е увеличаването на задушните и тилните лимфни възли.Но децата са ваксинирани против рубеола и наистина е много вероятно да е било нещо друго.

# 3
  • Мнения: 2 452
Карантината на рубеолата беше около седмица, а инкубационния период мисля че беше между 10 и 24 дни, но не съм много сигурна.. Но и аз не съм чувала да има разновидност. Прекарах я когато бях на 20 години и наистина започва първоналачлно с температура и неразположение, а след няколко дни избива обрива.Имах и ужасни болки в ставите, но това се случва главно при големи хора, а при децата била много лека за преболедуване. Много характерно е, че няма сърбеж, което го различава от алергичния обрив. Характерно за рубеолата е увеличаването на задушните и тилните лимфни възли.Но децата са ваксинирани против рубеола и наистина е много вероятно да е било нещо друго.

Нейното детенце май не е ваксинирано. Погледни му възрастта.  Heart Eyes Но сигурно си има антитела от майката.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Моето детенце го ваксинирахме юни месец, а през октомври изкара рубеола. В началото беше с много висока температура и после изби обрив, който изчезна след 2 дни.

Всъщност съмненията за това дали е друг вид болестно състояние беше опровергано именно с подуването на тилните лифни възли и спецификата на обрива!

# 5
  • Мнения: 303
Малко преди да я ваксинират се разболя Sad Да ни имате късмета Sick Ми диагнозата на педката беше категорична, а тя е с 30год опит и аз доста й вярвам. Между другото обрива беше за 2 дни и вече мина. Само не знам колко време още е "заразителка"  Tired

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 899
Днес питах педи по този въпрос специално и тя ми каза,че карантината е 5-6дни от началото на дигането на Т,а не от пъпките.Пъпките били последния стадий.Въпреки това мисля,че пак трябва да ви бият ваксината

Общи условия

Активация на акаунт