Наближаващите празници...

  • 1 756
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Здравейте момичета,отдавна не бях писала тук.Но днес реших да споделя с вас чуствата,които изпитвам.Много от вас са запознати с моята история и емоциите около моя брак.
Ами ето какви са фактите,вече 5 месеца сме разделени със съпруга ми-макар и все още да не сме се развели,поддържаме ежедневни отношения покрай сина ни,но само до там.Всичко между нас приключи и колкото повече време минава,все повече осъзнавам че повече никога няма да бъдем заедно.Отдавна спрях да храня някакви надежди и някак си започнах да приемам този факт.Е,естествено имам моменти на слабост,защото все още много го обичам,но улисана в ежедневието си се справям.Но...нещо тия дни ми е станало-колкото повече наближават празниците ми става кофти...Това са първите празници,на които няма да бъдем заедно.Все нахлуват спомени в главата ми,все на романтични моемнти от миналото...
Вие как се справяте момичета,какво ще правите по празниците и как преодолявате тази самота?

# 1
  • Мнения: 312
ами лично аз каня таткото да присъства на бъдни вечер, в нощта на възкресение и на рождения ден на детенце, естествено. да ти кажа, че ми е весело - не ми е. нито пък ми е уютно, а още по-малко изпадам в романтика... общо взето празникът минава на тръни за мен. та така...

# 2
Здравей! Аз ще бъда съвсем сама с моето 4месечно момченце и на Бъдни вечер и на Нова година. Опитвам се да се настроя психически, че това са съвсем обикновени дни. Но предполагам, че ще изпия една бутилка червено вино и ще се скъсам от рев. Така съм го предвидила, де. Може и да ми хубаво, не знам, нали са празници...

# 3
  • Мнения: 2 863
Здравей! Аз ще бъда съвсем сама с моето 4месечно момченце и на Бъдни вечер и на Нова година. Опитвам се да се настроя психически, че това са съвсем обикновени дни. Но предполагам, че ще изпия една бутилка червено вино и ще се скъсам от рев. Така съм го предвидила, де. Може и да ми хубаво, не знам, нали са празници...
Бибка,Можеш да бъдеш със семейството си, но ако избереш да си сама, да знаеш, че на сутринта ще си подута като ж... от ре:)))
Аз ще съм си в къщи с децата, и без друго никога не съм обичала кой знае какви мероприятия по празниците, обичам да ми e спокойно и не обичам данданиите, тъй че у дома е идеално.... Пък миналата година, когато ми беше най-зле... казах на всички, че си лягам с бебка в 21.30 и така и направих... изкарах си супрер Joyани децата усещат тягостното натроение... заслужава ли си детето ти да помни една такава Коледа... и хаиде стига с тая роматика .....помним хубавото с тия мъже, та да ни е по-мъчно #2gunfire а всичко друго???? твоя да си седи с майка си, а ти си направи празник за вас двамата с детенце:))

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 15:24 от Jaly1

# 4
  • Мнения: X
По стечение на обстоятелствата имам няколко приятелки, които също имат проблеми с половинките клонящи към раздяла. Всъщност се оказва, че повечето ми приятелки са така. Какво й става на тази 2005та незнам. Та може с някоя от тях да се съберем... на мен бутилката червено вино няма да ми влезе тази година, може би догодина да. Ако ли не, и аз като Jaly1 лягам в 9.30 и си спинкам. И аз не обичам много празниците. В смисъл, че на човек всеки ден може да му е празник, ако си го направи такъв, не смятам че е нужно да нарочваме някой ден за празник и да се веселим, защото 1/2ната свят го прави точно тогава. Та в такъв смисъл - не, няма да ми е тежко, по принцип такива празници не ме впечатляват.  Joy Виж, рождения ден на бебко вече си е голям празник....
Но ако за теб Коледа и Нова Година са празници, които винаги се честват, по-добре ги прекарай с някой близък, иначе ще ти е тежко.

# 5
Здравей! Аз ще бъда съвсем сама с моето 4месечно момченце и на Бъдни вечер и на Нова година. Опитвам се да се настроя психически, че това са съвсем обикновени дни. Но предполагам, че ще изпия една бутилка червено вино и ще се скъсам от рев. Така съм го предвидила, де. Може и да ми хубаво, не знам, нали са празници...
Не трябва да плачеш, в крайна сметка наистина хората се настройват за нещо и постоянно се сравняват с това как би трябвало да бъде и как би било хубаво.
Моето момче е вече на 4 години и сега обръщаме повече внимание на подаръците, лампичките, свещичките, украсата. Но като беше около годинка си спомням на една Нова година - вечеряхме, малко игра, това онова и се гушнахме и заспахме. Събудих се от гърмежите в полунощ и пак заспах.
Общо взето се настройвам без никви очаквания за подаръци и за каквото и да било.

# 6
  • Мнения: 1 809
Kазват,че на Коледа никой не трябва да  е сам...ти също не си сама!Имаш  детенцето си,това е най-големият подарък в живота!Аз също съм прекарала много празници с мъка в душата си,но си казах че живота продължава и мисля че онази мъка и болка вече са изместени от оптимизтъм.А той идва ,от това като гледам как синът ми израства/сега е на 5г./,от многобройните весели моменти с него,от мисълта и стремежа да му направя детството незабравимо и най-вече от това да го карам да се чувства ОБИЧАН!!Не бъди тъжна,знай че на Коледа стават чудеса и съм сигурна ,че чудото ще се случи и на вас!Желая ви от сърце много  щастие и любов да топлят сърцата ви и всичко лошо да е вече зад гърба!И не забравай,че твоето слънчице няма да те кара да се чувсваш самотна...просто се вгледай в очите му....те носят много надежда,любов,топлина...такива,каквито никой неможе да ти даде!Кураж и много оптимизъм!  bouquet

# 7
  • Мнения: 597
Радвам се,че поне живеем с моите родители и няма да сме чак толкова сами...Естествено ще се стегна и няма да покажа лошо настроение или тъга,но дълбоко в сърчицето ми...

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ани, не е нужно да си саотна - човек и сам да е може да се чувства пълноценен, завършен и доволен - доволен от тома, че може да е насаме с мислите и чувствата си, че има време да премисли и усети удовоствието от това да е сам /без канги и караници/. Да има прелест и в самотата - стига тя да не се проточи твърде дълго.
Не е еприятно НАЛОЖЕНАТА ни самота - но ако човек реши да превърне страданието си в нещо положително - мисля, че всеки може да се справи. Ние хората обичаме да страдаме и да се самосъжаляваме, нямаме нагласата на източните мъдреци да се извисим и да преодолеем страданието си - защото нашата западна култура е обожествила и издигнала на пиедестал страданието!!!! Култово е да се страда - и ако човек няма основателна причина то той ще си търси такава. Много е трудно обаче да се разчупят оковите на този начин на мислене и възприемане на нещата.
Но просто помисли за всички хубави неща дето можеш да сториш за себе си и детето си докато сте САМИ. Помисли, че така е било предвидено-  нещо трябва да научиш, нещо трябва да промениш в себе си и възприятията си, за да продължиш напред в живота пречистена и облагородена - за да бъдеш по-щаслива в утрешния ден.
Мисли за това като за изпитание пратено ти, за да го преодолееш и преживееш с цялото достойнство на което си способна - тогава ще видиш, че в мъката има радост - радостта на новото начало, на научения урок, на придобитите познания...
Хайде весело изкарване!
п.п. апропо и аз може да съм съвсем сама на Нова година - освен ако не ида при нашите - смееени ли бяха да ги опиша, ма кво да се прави. Та аз кво да се гръмна от злоба, че ем имам мъж по книжка

# 9
  • Мнения: X
п.п. апропо и аз може да съм съвсем сама на Нова година - освен ако не ида при нашите - смееени ли бяха да ги опиша, ма кво да се прави. Та аз кво да се гръмна от злоба, че ем имам мъж по книжка
Уфф, ужасно е това. Да ти кажа толкова години го преживявах. То не бяха рождени дни, то не бяха 8-ми март, именни дни и всякакъв род празници. Само Нова година ни беше спестена откъм бачкане. Ама съдба, какво да се прави...  ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 559
Kазват,че на Коледа никой не трябва да  е сам...ти също не си сама!Имаш  детенцето си,това е най-големият подарък в живота!Аз също съм прекарала много празници с мъка в душата си,но си казах че живота продължава и мисля че онази мъка и болка вече са изместени от оптимизтъм.А той идва ,от това като гледам как синът ми израства/сега е на 5г./,от многобройните весели моменти с него,от мисълта и стремежа да му направя детството незабравимо и най-вече от това да го карам да се чувства ОБИЧАН!!Не бъди тъжна,знай че на Коледа стават чудеса и съм сигурна ,че чудото ще се случи и на вас!Желая ви от сърце много  щастие и любов да топлят сърцата ви и всичко лошо да е вече зад гърба!И не забравай,че твоето слънчице няма да те кара да се чувсваш самотна...просто се вгледай в очите му....те носят много надежда,любов,топлина...такива,каквито никой неможе да ти даде!Кураж и много оптимизъм!  bouquet
  202uu newsm10 newsm10

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Най-трудно беше в началото -първите празници.После разбираш,че трябва да живееш пълноценно и..го правиш.
Исках да напиша една мисъл:
"Аз правя моето нещо и ти правиш твоето нещо.
Аз не съм в този свят,за да живея според твоите очаквания.
И ти не си в този свят,за да живееш според моите.
Ти си си ти,аз съм си аз.
И ако случайно се намерим един друг-това е прекрасно.
Ако не,тогава нищо не може да се направи."
                                   Фредерик Пърлс
Направете празника,ако го чуствате празник,за самата себе си и децата!Иначе моето спасение е било-работа,задачки по празниците и те...отминали.

# 12
  • Мнения: 1 023
ееееееей... луди жени, ей, луди!  Laughing
всеки има момент на размекване, ама що така бе миме?! - не ми се рови някоя беше казала 4е е планирала да се спука от рев! - браво , щом това е приятно прекарване - давай моми4е!
аз пък шия коледен костюм на борисето.
днес отивам (с него разбира се) да избирам игра4ки за елхата.
освен това ще ни дойдат на гости старото ми семейство (майка ми, баща ми и брат ми), а после като си останем двамата - той ляга да спи и или ше дойдат приятелите у дома или ше пием заедно по кюто. ше нагласим плейлиста с любимите пар4ета и ареееееееее!
кво пове4е бе ей!
па и нема събражение с 4уждо пиянство или нятякване това или онова или липсата на подарък за тебе да се компенсира с плюене по това 4е ти въобще си намерил време и усилия да избереш най-хубав такъв.
арееееееееее!.
а и подарък за ме си - дано има моя номер кубинки най-накрая.

милк - празни4на Grinning

# 13
  • Мнения: X
Аз пък миналата година си купих изкуствена елха... от екологични съображения...  newsm78. Все се чудех дали да си я сложа тая година.. ама вече реших.. да, ЩЕ!  Grinning И видях едни много хубави гирлянди, страшно си падам по гирлянди, и ще взема да си купя някой нов.. вместо играчки. Пък кой не си купи и лампички за прозорците.... Айдееее... пък онея да си се врат там по дупките....
Ми така де, последна година съм сама...  Grinning А догодина с бебко ще е супер... нямам търпение вече да си го видя, .. и да си го гледкам зайчето. stork-boy  ylinfant  Вие сте едни щастливи жени, да знаете...

# 14
  • Мнения: 193
  ...Вие сте едни щастливи жени, да знаете...

Наистина сме щастливи,дано повечето от нас го осъзнават.
Всеки ден благодаря на господ за това щастие,с което ме дари.
Нищо не е сравнимо с детската усмивка,с гушкането,с пухкавата му косица,с меките нежни ръчички,които те обгръщат,със сладката сутрешна усмивка,след отваряне на очичките.ТОЙ ми е душата,ТОЙ ми е сърцето,ТОЙ ми есъдбата-моят син.Без него няма да съм аз,дай боже да ми е жив и здрав.
Ние наистина сме щастливи жени и в никакъв случай не сме самотни..

Общи условия

Активация на акаунт