Кога започват да ядат сами?

  • 1 585
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
От няколко дена съм се присетила, та реших да ви пита - кога бебоците започват да проявяват интерес да ядат сами с лъжица? Анна много обича да яде сама, но само ако си го държи в пръстите - сиреч хлебче, бисквита, някакъв плод - при това само ако я наблюдавам, защото още не може да си отмери големината на парченцата.
Обаче въпросът ми е за приборите. Като й дам лъжицата тя идея си няма какво да прави с нея. Като й подам купичката с едната ръка държи лъжицата, а с другата бърка вътре с пръсти  Grinning Кога ще започне да се усеща, че с лъжицата трябва да се пробва да яде манджата от купичката?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 544
Ами според мен няма определена възраст за това .В крайна сметка няма човек който да не се е научил да яде с лъжица пък дали това е на 1 годинка или на 3 какво значение има. Така или иначе по бързо и лесно става да я нахраниш ти. Пък дай и една лъжица ще я върти ще се маже ще си играе пък все по някое време ще вдене какво се прави с нея Party
Аз поне така направих но в крайна сметка някъде в яслата се е научила да яде сама което значи че е било горе -долу към годинка и половина Grinning Сега е на 4 и половина и се храни много чисто и внимателно но изнервящо бавно затова в повечето случай аз я храня Embarassed вечер ,а през деня в градината какво прави незнам

# 2
  • Мнения: 4 965
И аз мисля, че няма общо правило. Моите започнаха да хапват сами преди 3-4 дни, но още се омазват повече отнеобходимото. Детето на моя позната обаче е на 3 и тя дори не му дава да пробва, защото така й е по-лесно и бързо (само се чудя дали няма да продължи да го храни до първи клас  #Cussing out).

# 3
  • Мнения: 1 544
Абе до първи клас едва ли ще издържи Crazy
Мисля че ще и писне Joy и ще му връчи лъжицата

# 4
  • Мнения: 5 500
Абе до първи клас едва ли ще издържи Crazy
Мисля че ще и писне Joy и ще му връчи лъжицата
Да, ама тогаво то може да каже: Ааа, не на мен ми харесва вече повече ти да ме храниш! Mr. Green
За това, в момента в който децата прояват интерес трябва да им се предостави възможност сами да се хранят!
Моят син започна на година и половина! Голямо улеснение е, че не се храня аз последна Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 000
Митко започна да се храни сам след като тръгна на ясла. Това беше преди 3 месеца. В момента доста успешно си се справя сам.

# 6
  • Мнения: 423
Предполагам за всяко дете е индивидуално. Росито прояви интерес към лъжичката преди около месец и нещо (т.е. на 1г и 4м и половина), сега вече се справя доста добре - храни се почти самостоятелно

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С лъжицата все още помагам доста.Сам яде само с вилицата

# 8
  • Мнения: 306
Ивана от около месец и нещо държи лъжицата и се пробва да яде, но се маже доста, което не ми пречи да я оставям да се цапоти, но повечвето храна й пада от лъжицата и тя се изнервя, че почти нищо не й стига до устата... ще видим как ще е по-нататък:)

# 9
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами зависи от детето. Моята след годинка някъде прояви интерес да се храни сама, но не се задържа за дълго.След време пак започна сама, като се справяше доста добре, сега пак не иска, така че ще чакам пак да прояви желание и да започне сама. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 753
Да, попитах и други мами тука от блока и те също споделиха, че техните са започнали да се опитват да ядат сами някъде към годинка и половина. Ок, значи ние имаме още време  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 6 145
Аз на моята не и давам да пробва сама, иначе тя много би искала да се омаже до ушите. Но сутрин като пия кафе, тя все ме дърпа и аз и давам лъжичката. Тя идва до мене и се опитва да ме храни както аз нея. И пада голям смях когато аз си отварям устата и се правя, че ям. Мисля си, че това все пак е една полезна тренировка, че не знам кога ще откаже да яде ако не го прави сама.
Така стана със шишето, ако аз го държа не иска да яде. Настоява сама да си го държи, още по-добре, ако мен ме няма в стаята Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 922
Като тръгнат на ясла  Mr. Green
Откакто Калоян е на ясла обича да яде сам. Вече се справя добре с лъжицата, аз помагам само при супите.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Имам спомен към година и 4-5 месеца ,че беше  newsm78
Ал - то време не останало - кога ти е термина?(сори за офф-а Embarassed)

# 14
  • Мнения: 1 753
Ами 20 януари ми е термина, ама ще родя по-рано - в това съм почти сигурна. Абе да устискам докрая на този месец, пък след това да се ражда, че вече не се издържа  Tired  Confused

Общи условия

Активация на акаунт