На море в Турция - тема 14

  • 97 738
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Получих поздравите.
Благодаря, Татяна! Hug
С тях си изкарахме много добре на о. Родос.

# 436
  • Мнения: 7 605
Чудесно, радвам се много!
Хайде лек път обратно, ще чакаме подробен разказ и снимки  Hug

# 437
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ние се завърнахме успешно.
Както каза моят син, време е за следващия ни престой в Турция Laughing

Ето и пресните ми впечатления:

Както казах - бяхме в Мармарис, Grand Yazici Club Turban, 5 звезди, по критериите на Холидейчек 4-звезден (а и по моите).
За мен това е най-доброто, което може да предложи Мармарис за семейства с деца.
Комплексът се състои от основен корпус и вили, всичко е разположено в гората, но на брега на морето, собствен плаж, 1 основен басейн, 3 детски, 1 релакс басейн, 2 басейна към вилите king size, 1 басейн с водните пързалки (1 открита, 1 закрита и 1 за съвсем малки деца), 1 закрит басейн (който не удостоих с внимание)
Има много зеленина, простор, сутрин свеж въздух и приятно ухание, и ни събуждаха петли - имах чувството, че в комплекса имаше поне 10 петли Mr. Green (не, че съм ги виждала, но се чуваше кукуригане непрестанно всяка сутрин).
Няма комари (това според мен) - през ден пръскаха здраво; но по мнение на други гости (ако решат, те ще си кажат) - имало комари; Peace
Гостите на хотела - много, много руснаци, много турци, малко българи, румънци (със собствен транспорт Crazy), сърби, поляци, холандци, белгийци, финландци, много малко австрийци, почти никакви германци, малко англичани.
Храната - достатъчна, но еднообразна; в смисъл: закуска - традиционните салати, мюсли, сладка, палачинки, гофрети, тостове (всеки сам си ги приготвя), баница, симид, кисело мляко, яйца на очи, омлет, варени яйца, боб с наденица - това определено ме разби Shocked, пържени салами и т.н., диня, сирене, кашкавал, маслини (това всяка сутрин едно и също); нямаше разнообразие на хлебчета, видове баници (беше само 1 вид), нямаше мекици (примерно) и т.н.; обяд - няколко готвени ястие, риба на скара и пилешко на скара, доста беден асортимент откъм десерти, доста богат избор на плодове (диня, пъпеш, кайсии, ябълки, портокали); вечеря - задължителната скара, всяка вечер имаше пилеко или под формата на филе печено, или шишчета; 1-2 пъти имаше печени кюфтета на скара, почти всяка вечер риба, предимно скумрия; един път май само имаше пъстърва); салатите 10 вида свежи и близо 10-12 вида тип кьополу, разни бъркани с майонеза); 1 път имаше дюнер на вечеря; през ден пици; всеки ден спагети с различни сосове;
не може да остане гладен човек, но всяка вечер е едно и също, а миналата година наистина имаше разнообразие - всяка вечер имаше тематична вечеря и не омръзваше; на нас на третия ден ни писна тази храна, честно;
напитки безплатни - бира, вино (бяло и червено), турска ракия, джин и водка (турски, пълен прокиш).
анимация - много слабо изпълнение през деня, това за протокола, на моменти чак ми дожаляваше за аниматорите, такова безхаберие от страна на туристите.
Вечерното им шоу беше обаче доста прилично, защото канеха всяка вечер различни професионални групи - за турски народни танци, акробати и т.н.
чистота и хигиена - много добре, дори отлично; жулят, търкат, тичат, много се стараят; в тоалетните (общите на хотела) задължително постелки за чиниите (както и да се казват на български).

Минуси на комплекса - многото руски туристи - крещят, викат, невероятно нахални има между тях - имахме разправия веднъж на вечеря, моят син стои на масата и вечеря, докато ние си избираме какво ще ядем, връщаме се, един руснак седнал на масата и почна да ни вдига врява, че било заето, къде сме тръгнали да сядаме; казах му, че това дете (т.е. моят син) стои от 10 минути на тази маса, т.е., ние сме я заели първи, той отговори, че не го бил видял Shocked, наглост невероятна; това се случи само веднъж;
външната част на ресторанта не е достатъчна, за да побере много гости на хотела; руснаците завземат места още в 18,30 часа (вечерята е от 19 часа), т.е., трудно е в 19 часа да се намери място отвън.
около основния басейн да си намериш място след 9 сутринта е мисията невъзможна; това е огромен минус на хотела, защото толерира тази простотия, да се запазват шезлонги; в 6 часа тичат като изоглавени руските туристи да мятат хавлиите си по шезлонгите;
явно е имало доста оплаквания от други туристи (в това число и аз изроптях веднъж), защото една сутрин имаше акция, събираха на всички хавлиите, които ги бяха сложили реди 8 сутринта; не, че помага, де.
Друго много неприятно е деленето на туристите - на турски и други гости;
на вечеря дават и йени ръкъ; но сипват от нея предимно на турските гости; след като ние изрично поискахме 2 вечери подред от тази ракия, на третата един пикльо ми се тросна, че била свършила, а точно след 5 минути извади шише отдолу и сипа на един турчин.
Не съм му вдигала скандал, но в деня на нашето заминаване любезно го попитах как се казва, без да му давам обяснение защо ми е да знам името му, но демонстративно показах въпросника за оценка на комплекса.
Искам да ви кажа, че само дето собственикът на хотела не дойде да пита какво се е случило, всички бяха бели като платно (имам предвид сервитьорите, които точно тогава бяха на смяна, този младеж хукна да си търси мениджъра, който в продължение на 30 минути преди нашето заминаване само дето не ревна, защото прочете, какво бях написала); на въпросния младеж му набиха канчето здраво, извини се, а аз не съм толкова зла, дадох въпросника на мениджъра, да прави с него каквото ще.

Ако човек е малко по-голямо перде, ще му е супер там.
Като цяло сме доволни, не бяхме тръгнали с голямата кошница, затова и няма разочарование.

Екскурзии - районът предполага много забавления - яхти, посещение на острова на Клеопатра (наистина уникален пясък), залива на костенурките, много добър изходен пункт за посещение на остров Родос (горещо препоръчвам), 45 евро е билетът в двете посоки, турски катамаран, което е много обре, защото, дори и да стачкуват гърците, връщането е гарантирано.

Валута - невероятно изгодно е да се плаща в долари, най-прецакани са тези, които плащат в евро.
1 евро е 2,24 турски лири;
1 долар - 1,56 турски лири;
има 2 бюра в Мармарис, които обменят и левове по курс 1:1, който е доста приличен;
едното бюро е на входа на магазин Мигрос, а другото е срещу магазин Tansas, в центъра на Мармарис.

Ох, много дълго стана, но се надявам да ви е от полза. Simple Smile


 

# 438
  • Мнения: 7 605
Супер, благодаря ти, много е полезно, а ти си го структурирала много добре, лесно се чете   bouquet

Радвам се, че въпреки минусите сте останали доволни - от прочетеното оставам с впечатление, че това не е "мой" хотел.

Много е мъдър малкия  Heart Eyes

# 439
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
За мен лично това също не е "моят" хотел, но, ако реша да се върна един ден отново в Мармарис, за да разгледам нещата, които не успях сега, пак бих избрала този, защото няма нищо по-добро.
Искрено се надявам хотелът да успее в бъдеще да привлече повече германски и австрийски туристи, защото с това единствено ще спечели, а и самият комплекс е доста приличен като зеленина, тишина, спокойствие и т.н. - неща, които ние много ценим.

Забравих да кажа за водата - кристално чисто море, но студено, 22 градуса, най-доброто време за посещение на Мармарис е краят на септември; тогава водата е много топла;
Мармарис се намира в залив, няма вълни, няма течение, морето е безкрайно спокойно;
водата в големия басейн беше 25 градуса, ставаше;
последните дни стана много горещо, в 2 следобед беше 40-41 градуса на сянка, но хубавото е, че няма голяма влажност като в Анталия и се диша, вечер в 21 часа е 32 градуса, но пък духа вятър, т.е. пак е поносимо; последните 3 вечери сме пускали климатик, преди това времето беше ок и не е било необходимо, благодарение на дърветата;

Нещо много важно - на летището в Бодрум теглят багажа заедно, т.е. 3 човека трябва да е 60 кг (на човек по 20 кг, без значение дали е дете или възрастен), ако превишава и с килограм допустимото, се плаща свръхтегло.
Имайто го предвид, за да не останете неприятно изненадани и да не ви вдигнат другите пътници с право скандал. Не се правете на тарикати, в Турция законите са железни и се спазват;
Бъдете и вие европейци!  Peace

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 18:01 от Пипинс

# 440
  • На гарата
  • Мнения: 163
gori70 имам още един въпрос.Четох едни много лоши отзиви за хотела във форум на пътешественика.Било трудно да се добереш до храната че имало много хора а малко места в ресторанта,че трябва да чакаш на опашка за храна и ако тя свърши не зареждали нова.Също че десертите били основно и само нешестета по един плод на ядене До колко часа можеш да вечеряш и действително ли е толкова зле храната? /месото липсвало от менюто риба цаца изпържили 2 пъти за 7 дни всичко било постно и "лоясало" /
Много се притеснявам защото аз бях тази която избра хотела и нави доста хора за него и ако всичко се окаже вярно не ми се мисли какво ще ме направят.

# 441
  • софия
  • Мнения: 9 590
пипинс, ще пуснеш ли снимки?
браво, страхотно описание на хотела и обстановката!
за плажа нищо не казваш

# 442
  • София
  • Мнения: 1 272
....ако реша да се върна един ден отново в Мармарис, ....пак бих избрала този, защото няма нищо по-добро.
...
Как направи това заключение? Имаш лични впечатления, сравнявала си мнения, или нещо друго?

# 443
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, по лични впечатления, в предния си пост съм казала, че това за мен е най-доброто, което може Мармарис да предложи за семейства с деца, или трябва го повтарям във всеки мой постинг?! Grinning

Според дамата, която отговаряше за нас по време на престоя ни, най-доброто е новопостроеният Ideal Club, който е на мястото на стария хотел Лидия (който беше сринат до основи миналата година); като видях тези 3 грамадански сгради тип зандан и никаква градина, изобщо не си се представих там вътре, ако ще и 7-звезден да е хотелът  Stop

Плажът на хотела е каменист, както и морето, но не е толкова фатално, ние бяхме без аква обувки, нямахме никакви проблеми;
препоръчвам и да се снабдите с шнорхел и очила, има много, много красиви риби, в изобилие; ако ходите и по някоя от морските екскурзии, също ще са ви от полза Simple Smile

забравих да уточня, че ние бяхме във вилите; стаите са достатъчно големи, на 1вия етаж са със спалня и допълнително легло, а на втория и третия етаж (където има), са фемили стаи - две стаи с две тоалетни и общ коридор; настилката във вилите е теракот (което е много, много важно за нас), а в основния корпус е мокет.
Почиващите в основния корпус също са доволни от стаите си (но, предполагам, че те ще се включат малко по-късно със своите впечатления Simple Smile)

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 20:11 от Пипинс

# 444
  • Мнения: 7 605
Бившият Magic Life Marmaris, сега Мармарис Империал, бил страхотен и според слухове щял пак да бъде към Меджик Лайф догодина  Crazy

# 445
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, страхотен е (поне от отзивите на туристи от миналата година, интересно, за 2011 няма никакви отзиви в холидейчек newsm78), но нашата тур. агенция не го предлага (или поне аз не знам), както и от други български агенции; затова не влиза в моята класация Wink

Споделих с екскурзоводката ни, че няма оферти за Саръгеме и Фетие, и тя остана като тресната, защото на инфо тура, който са правили на БГ представителите, са включили и последните два; отделен е въпросът, че до Фетие е девет дена път с камили от летището на Бодрум;
Крайно време е да пуснат полети до Даламан, а не да третират БГ туристите като втора ръка хора.

# 446
  • софия
  • Мнения: 9 590
Цитат
Крайно време е да пуснат полети до Даламан, а не да третират БГ туристите като втора ръка хора.
абсолютно!!!
в началото на сезона се опитвах да си организирам една почивка в олюдениз със самолет
ама верно 9 дена път. първо до истанбул, дали с рейс, дали със самолет, после до даламан. пегасус летят от софия до другото летище, не до ататюрк, оттам има и евтини полети до даламан. оттам кола под наем или маршрутка ...
друго си е пакет от ТА и като куфар  Laughing

# 447
  • Мнения: 7 605
А, има оферти за Саръгерме, видях някъде за Иберотела там описание, ама при кой ТО беше?
Но наистина е крайно време да се пускат полети до Даламан, бг туристите в Турция се увеличават всяка година (поне така си мисля, не съм сигурна), та за там със сигурност биха намерили туристи. Районът е мнооого красив, заслужава си да се види! Някой ден със сигурност ще отида до Олюдениз   Heart Eyes

МЛ Мармарис тази година е Мармарис Империал и се предлага само на английския пазар, за това и няма мнения от тази година в холидейчек  Wink

# 448
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
Алма тур newsm78

# 449
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В Турбан имаше семейство от Варна, които са резервирали през Алма тур, но са получили пакети на Емералд (травел) (тук не разбрах точно коя от двете агенции е основният доставчик).

Бих се върнала отново в Мармарис, но с този преход от 3 часа от летище Милас, едва ли ще е скоро Confused


Общи условия

Активация на акаунт