Гърдите ми не издържат на нощната пауза

  • 534
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
По някога Наталия не се буди през нощта и гърдите ми се препълват. През деня са добре, кърмим се на около два часа, но през нощта едва издържам. Не искам да изцеждам, защото знам какъв омагьосан кръг е - първия месец получих хиперлактация заради това изцеждане. Тогава се втвърдяваха непрекъснато и през деня, а за през нощта да не ви говоря, спях в локви.
Какво бихте ме посъветвали, мога ли да направя нещо, за  да ми се регулира лактацията?

# 1
  • Мнения: 3 550
Колко е голяма Наталия?  Лактацията се регулира обикновено след 3-тия месец. Пробвай да изцеждаш съвсем по мъничко, докато получиш облекчение, не повече. Или да влизаш под горещия душ, там гърдите също се отпускат и ще се почувстваш по-добре без да стимулираш допълнително производство на мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз бях така до към края на втори месец. Всяка нощ ставах да се цедя, защото ако не го свършех, до сутринта бях с мокри тениски. В началото на трети месец, започнах да цедя по-малко, колкото да ми олекне. Към средата на трети месец, като от самосебе си, кърмата се регулира. Сега също имам много, но Калоян отново яде нощем и преди лягяне цедя само едната гърда.
Вероятно и при тебе ще се регулира в скоро време.
 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще се оправят от само себе си.Ако много ти е кофти, може да изцедиш мъничко, но не до край, нали си знаеш Wink

# 4
  • Мнения: 4 242
Аз в такива моменти давах на Ива на сън да посуче малко Laughing

# 5
  • България
  • Мнения: 224
Моят амалка дъщеря е горе-долу колкото твоята и тези проблеми са ми напълно познати Heart EyesВ такива случаи си поизцеждам малко/хем да има запаси  Wink/Като се събуди давам колкото може да суче повече.И тако се оправям!Надявам се и при теб всичко д асе нормализира GrinningУспех!!!!!!!!!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 111
ОК. Благодаря ви, да се надявам че и аз третия месец ще получа облекчение. Мислех, че досега вече трябваше да съм се оправила, но явно още малко време трябва.

# 7
  • Мнения: 111
Здравейте, пак съм аз! Само да ви кажа, че от два дни и на мен ми омекнаха гърдите и хем почувствах облекчение, хем пак си имам кърма, но сега пък съм малко притеснена. Преди виждах, че давам "пълно" и след кърмене Наталия ми връща "празно", а сега - в неизвестното. На нея не личи да й правят впечатление променените ми гърди, не нервничи докато суче и изглежда доволна след това. Но сега започна да суче най-малко по половин час (преди за 10 мин. беше готова, заедно с лигавенето), не се чува да преглъща шумно както преди и не мога да разбера дали въобще яде... smile3518
Дали защото полага повече усилия и й трябва повече време? То преди нали си течеше силна струя и тя едва насмогваше да гълта.
А бе, като свърши гледам, че е изцапана с мляко, има мокри памперси, ама знам ли КОЛКО има в тях - може и да не са толкова мокри?! И май вече не повръща както преди...и по това не мога да съдя. Освен това разбрах, че имало бебета, които не плачат като са гладни, просто не си казвали...
Ох, не знам, що ми трябваше да искам тъй нареченото "регулиране на  лактацията"  Rolling Eyes
Кажете нещо, на вашите бебета отрази ли им се някак това?

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 23:55 от Linka

# 8
  • Мнения: 2 220
По-скоро са съвпаднали нещата. Едва ли суче повече време заради регулиране на кърмата. При мен горе-долу по това време се получи същото. Сучеше понякога и по цял час. Може би е потребност от близостта на мама, може би така се успокоява, а и нагажда гърдите към себе си... Но не съм се чудила никога стига ли му кърмата. Защото нямаше вид на недохранен, просто искаше по-дълго да сме заедно в леглото  Laughing Не се притеснявай, всичко е напълно нормално с твоето бебенце. Насладавай се на близостта ви, на вече нетечащите гърди и това е.

# 9
  • Мнения: 1 735
Линка,щом пълни памперса всичко е бомба! Другото е чиста параноя.
А това че понякога суче по половин час хич да не те притеснява,ще има моменти когато ще цока и по час... въпрос на настроение!  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
Времето за сучене и при нас е различно. Ако бърза за някаква игра, суче за няма и 5 мин. Ако иска да се гушкаме, приспиваме и т.н., може и час да откараме. Пък вече е на 1г.4м.
За меките гърди - точно това е регулиране на кърмата. Тя се произвежда по време на сучене. Бебка вече си е направила някакъв график и гърдите са се нагодили по него. Не се притеснявай. Следи си памперсите и се наслаждавай на кърменето Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт