Глисти при малко бебе?

  • 10 643
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета, възможно ли е 9 месечно бебе да има глисти? МНого съм притеснена, защото открих малко червейче в акото! Ще ходим на лекар чак утре, защото татко и е командировка, но съм адски притеснена. Уж пазя да и е чисто и да не пипа мръсни неща, а то какво стана.
Дано някой ми отговори  Praynig С какво се махат глистите? Какви изследвания да искам да и направят за да отпаднат всички възможни болести, които могат да се развият от глистите?

# 1
  • Мнения: 1 032
Какво червейче си открила? Аз лично не съм чувала за глисти при толкова малко дете, ама знае ли човек. Между другото ядете ли банани- от тях в акото се получават едни такива кафяви "червейчета". Някой беше обяснявал, че така се разграждал банана в организма или нещо от този сорт. В акото на Петя бях видяла подобно нещо и добре, че преди това прочетох, че става от банана иначе щях да умра от притеснение. Все пак отиди на лекар и си кажи притесненията- там ще направят всечки изследвания, които са необходими. Дано да е фалшива тревога.

# 2
  • Мнения: 574
Спокойно!Ако има нещо ще ви дадът обезпаразитяващо.Днес си вземи проба от акото колкото грахово зърно и го сложи в хладилника.Шишенце можеш да си купиш от аптеката.Друг път като имаш съмнения,че си видяла червей не го хвърляй,а го сложи в шише и при докторите.Има едни лепенки ,които се лепят на дупето,за да се изследват също.Вечерта измйте дупето и сутринта/това е само ако това не го правят в кабинета,а искат вие да носите пробата/ залепете лентичката близо до ануса и я отлепете.Но не трябва да е мито дупето.Може да има и други начини,но вие може да се подготвите предварително с това,защото резултатите излизат чак след 5-7дни.Вземете си и бележки от личната,за да не плащате много.Ако има някъкви паразити питайте и за вас дали да не пиете л-во.
И спокоино. newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Занесох находката при лекарката и тя каза, че не е глист, а плодово червейче. Може да го изяла с ябълката, въпреки, че аз винаги и ги режа на много малки парчета и е попчти невъзможно. Сега няколко дена ще я наблюдавам и ако има нещо ще правим изследвания!

# 4
  • Мнения: 574
Много се радвам,че отпадат съмненията за паразити.За плодовият червей се чудя как не е разграден от стомаха,понеже той няма много твърда хитинова обвивка.Но щом казват-добре.Ти си я наблюдавай и после без друго на 1година ще правите такива изследвания.Иначе ти си в правото да настоявш за изследвания и те да ти дадът направление.То е така,но малко лекарите се опъват.

# 5
  • Мнения: 9 990
Симптоми при глисти са-скърцането със зъби и сърбежа на дупето.При толкова малко дете-ясно е,че това не е показател,но все пак,ако го сърби-няма ли да е неспокойно?И друго-глистите изплуват на повърхността,заляти с гореща вода.Иначе-ако се установи наличието на глисти-неприятно,но не е страшно.Всички вкъщи обаче ще трябва да пиете обезпаразитяващи.

Общи условия

Активация на акаунт