9 ФЕГ

  • 120 586
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 221
Права си, Уич, но на трудните в граматично отношение езици базовите познания /основата/ е от голямо значение!
Преди няколко години в НЕГ имаше една подобна преподавателка в подготве и нейните питомци си личаха в последствие като ниво на владеене на езика.  Peace

# 46
  • Мнения: 3 192
За съжаление качествените учители по езиците намаляват с много бързи темпове.
Но все си мисля, че малкото останали такива са все пак в елитните гимназии.
Дано случите (както се казва) Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 4 221
Изравям темата от лятото, тъй като се интересувам от впечатленията на осмокласниците за гимназията!

# 48
  • Мнения: 660
Навремето  Wink, осмокласникът ми беше във възторг - от съученици , учители , език , атмосфера . Peace Сякаш винаги е бил там , нито ден не се е чувствал "заек" .

Дано и сегашните навлизат толкова леко в новата среда .

# 49
  • Мнения: 3 743
Навремето  Wink, осмокласникът ми беше във възторг - от съученици , учители , език , атмосфера . Peace Сякаш винаги е бил там , нито ден не се е чувствал "заек" .

Дано и сегашните навлизат толкова леко в новата среда .

И моя син се чувства така Peace Мноооого е доволен, отдавна не съм го виждала да ходи с такова желание на училище, а и френския език много му харесва.

# 50
  • Мнения: 644
Ironic, щерка ми също много бързо си хареса гимназията, класната, съучениците. Има, все още, специфична атмосфера ФЕГ  Simple Smile Както си му е редът, езикът го учат много интензивно, имат много домашни, учат диалози наизуст, редовни диктовки в час и т.н. Дъщеря ми се готви с ентусиазъм, което може би се дължи не само на училището, но със сигурност в голяма степен и на него. Явно средата е достатъчно мотивираща за нея.

# 51
  • Мнения: 1 210
Само за осмокласниците ли питаш?

Nice, другата събота ще бъдете ли на юбилейния концерт в зала 1?

# 52
  • София
  • Мнения: 4 221
Благодаря за отговорите, дами!  bouquet
Вълшебница,  отдавна следя внимателно мненията за Френската гимназия, тъй като е едно от най-желаните от дъщеря ми  училища и съм прочела всички отзиви по темата през последните години. Затова ми беше интересно да науча впечатленията на "зайците".  Simple Smile
Разбира се ще се радвам и на всеки пост, който описва атмосферата, учителите, проблемите. Има ли учители французи? Кои предмети се учат на езика? Имаше смяна на директора, това дали и как се отрази на гимназията? Ей такива прозаични и не толкова прозаични неща.

# 53
  • Мнения: 660
Само за осмокласниците ли питаш?

Nice, другата събота ще бъдете ли на юбилейния концерт в зала 1?

Може ли и ние или е само за децата ? Рано ми е да кажа . Още реанимирам от рождения му ден . Wink

# 54
  • Мнения: 1 210
Оооо, даже си е задължително и ние. Така поне казва Маги.

# 55
  • Мнения: 1 210
Честит 50- годишен юбилей на Френската!
Концертът в НДК беше прекрасен- богат, стилен, вълнуващ и много, много топъл!
За всеки, който не е присъствал, посланикът на Франция връчи решение  за сертификат от Френското правителство, с който училището се приравнява с френските училища (ще бъде вече истинско френско училище- така се изрази)- децата ще получават и френска диплома. Да им е честит новият статут!

Последна редакция: нд, 27 ное 2011, 02:03 от Вълшебница

# 56
  • Мнения: 660
Честит 50- годишен юбилей на Френската!
Концертът в НДК беше прекрасен- богат, стилен, вълнуващ и много, много топъл!
За всеки, който не е присъствал, посланикът на Франция връчи решение  за сертификат от Френското правителство, с който училището се приравнява с френските училища (ще бъде вече истинско френско училище- така се изрази)- децата ще получават и френска диплома. Да им е честит новият статут!

Оооо, чудна новина , Вълшебничке !  С потенциал ! Heart Eyes Без да искам в началото на темата сякаш провидях , че ще се случи нещо подобно . Grinning

Честит юбилей на това прекрасно училище , на всеотдайните му преподаватели !   bouquet

# 57
  • Мнения: 1 210
Снощи си мислех да напиша, че Nice притежава кристална топка. Laughing
Ама не ми се върза с тържествения тон  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 192
Честит юбилей на Френската гимназия и честита нова отворена врата на възпитаниците й!  Hug

# 59
  • Мнения: 660
Снощи си мислех да напиша, че Nice притежава кристална топка. Laughing
Ама не ми се върза с тържествения тон  Mr. Green


Топката се изтъркаля някъде , но интуицията запазих . Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт