раничка на шийката и дисплазиа II степен

  • 2 988
  • 17
  •   1
Отговори
Моля ако някой е имал дисплазия да ми каже това лекува ли се?

# 1
  • Мнения: 205
Здравей,аз имах2-3 степен и да не те плаша но съм претърпяла 2 операции една след друга първата се наричаше безкръвна,което е един вид мн.дълбоко изгаряне ,а втората конизация при която шийката се изрязва под формата на конус.След безкръвната пак се изследва материал.След конизацията ходих на порфилактични прегледи 4 години на всеки 3 месеца, а след това като всички 2 пъти годишно .Профилактичните прегледи бяха с колпускоп.

# 2
Благодаря, че си ми отговорила, но имам още толкова много въпроси, дано не те притесня.
За първата безкръвната с какво те гориха, на мен ми изписаха някакво лекарство, което се приготвя в аптеките и гори в дълбочина. Това са вагинални глобули за 15 дни.
 При теб нямаше ефект първата и за това ти направиха другата?
  И при това пложение дали мога да имам деца?

# 3
  • Мнения: 205
Не ме притесняваш в никакъв случай.Гориха ме с електро нож и се взема материал и се изпраща за изследване .На мен след това ми дойдоха пак лоши резултати и се наложи вече 2-та операция.След всичко това и след 5 години родих второто си дете ,но има и хоракоито раждат на следващата година след конизация така че можеш да имаш деца,но моят съвет е незабавно да отидеш на лекар,защото той най-добре ще реши какво трябва да се направи.Ако те интересуба друго питай.Каква група ти излезе цитонамазката

# 4
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Аз имах също 2-3 степен дисплазия, направиха ми конизация веднага след като я откриха. Дъщеря ми се роди 10 месеца след операцията.  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Благодаря, че си ми отговорила, но имам още толкова много въпроси, дано не те притесня.
За първата безкръвната с какво те гориха, на мен ми изписаха някакво лекарство, което се приготвя в аптеките и гори в дълбочина. Това са вагинални глобули за 15 дни.
 При теб нямаше ефект първата и за това ти направиха другата?
  И при това пложение дали мога да имам деца?

Олеее, аз лично бих сменила гинеколог, който при дисплазия 2 ст. изписва глобули.... Shocked
Аз имам дисплазия 1 ст и гориха мястото. Бяха готови и за конизация, но след 2 биопсии решиха да горят дълбоко....
Относно раждането - аз знам, че жени с конизирани шийки могат да раждат!

# 6
  • Мнения: 205
Катя ти нормално ли роди след конизацията ,защото аз родих преждевременно в 7 месец има рискове

# 7
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Родих със секцио, защото се получавали разкъсвания на шийката (поради това че е скъсена ) при нормално раждане. Направиха ми го в 38 седмица.

# 8
Благодаря на всички, които ми отговориха.
На цитонамаска излезе, че съм PAP I външно и PAP II вътрешно, а глобулите са ми заради папиломата, която имам, но също ми каза, че това действа и на дисплазията.

# 9
Пак съм аз. Бихте ли ми препоръчали гинеколог, който се занимава с подобни манипулации или там както се казва, аз съм от София.

# 10
  • Мнения: 404
Аз също имах дисплазия, но тук не ги водят с такива степени, ами казаха че имам mild displasya и ми казаха че обикновено сами се махат ненормалните клетки.  Така и стана.  Правиха ми колпоскопия веднага след като обикновената цитонамазка показа че има нещо нередно и потвърдиха диагнозата.  Изчаках 3 месеца без никакви лекарства и направиха нова цитонамазка, беше нормална.  След това още 3 на всеки 4 месеца и всичко е наред засега.  казват че тези дисплазии най-вече се дължат на вирус който се предава по полов път.  Казва се Human Papiloma Virus и при някои жени тялото го елиминира, при други си стои завинаги в заспало състояние.  В момента има измислена ваксина срещу този вирус но тя е само за жените които все още го нямат.  Много широко е разпространен обаче.  То не е един вирус ами са група от около 60 различни вируси които водят до такива заболявания на шийката на матката.  Успех с лечението!

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Пак съм аз. Бихте ли ми препоръчали гинеколог, който се занимава с подобни манипулации или там както се казва, аз съм от София.

д-р Цанкова. Медицински център "Св. Пантелеймон", ул. "Княз Борис I" 21
тел. 951 51 62, 954 95 88

Щом имаш и папилома вирус най-добре да си направиш серизони процедури вместо тия глобули. Папилома вируса в зависимост от кой тип е може да е силно онкогенен. Не че ако знаем кой тип имаме можем да направим нещо, но към това трябва да се подходи серизоно особено в този случай...

# 12
  • Мнения: 533
Момичета, на мен ми предстои конизация съсвем скоро. Успокойте ме, че не е толкова страшно. Аз съм от Варна, но ще я направя в София в онкологията.

# 13
  • Мнения: 205
здравей и бързам да те успокоя като операция не е нещо особено с изключение на това че е с пълна упойка ,след като излезеш от нея не изпитваш нито болка нито нищо,само малко повече трябва да лежиш.Пожелавам ти много здраве Simple Smile

# 14
  • Мнения: 533
Много ви благодаря и на двете за бързия отговор. Колко време е възстановителния период, имам предвид кърви ли много и като цяло има ли по-различно усещане.

Общи условия

Активация на акаунт