Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

София

Мнения: 2 323
Embarassed  Embarassed  Embarassed
смятате ли, че е възможно космите да се влияят от препарати на хормонална основа?
например утрогестан!
Цитирай


Мнения: 1 679
Да, със сигурност се влияят. Аз съм светла и почти нямам косми по тялото, но преди време имах три периода от по 6 месеца, когато пих хормонални противозачатъчни. И всеки път се окосмявах по малко. Разбира се, чула съм че при тъмните хора окосмяването от хормоните е много по-силно изразено.
Цитирай

UK, Harlow/София

Мнения: 7 670
Да,аз го пих доста време,до края на 4-ти месец.Утрогестана съдържа повече мъжки хормони и ме бяха предупредили,че може да се получи окосмяване.Не беше толкова трагично, но щом го спрях всичко се оправи.Имах и червени петна около носа и устата от него.
Цитирай


Мнения: 717
Възможно е. Уточни с лекаря, който ти ги е предписал, че ти се появява нежелано окосмяване и да ти смени хапчетата.
Цитирай

UK, Harlow/София

Мнения: 7 670
Знам че Утрогестана е най-пречистения ,много информация бях събрала за него и е по-добре да не ти го сменят с други хапчета.Това е мое мнение.
Цитирай


Мнения: 2 490
Ама няма такова нещо!!!

Утрогестанът съдържа един единствен хормон - и това е женският хормон ПРОГЕСТЕРОН!!!

Окосмяването се дължи на тестостерона - мъжкия хормон, който по принцип се съдържа и при жените, но в много по-малки количества. При хормонален дисбаланс /например СПЯ/ съществува такова окосмяване както и при други случаи.

В крайна сметка Утрогестанът е последното лекарство, което ще ви окосми!!!
Цитирай


Мнения: 2 490
И забравих:
Противозачатъчните съдържат естрогени, но не и прогестерон.
Цитирай

София

Мнения: 2 323
Цитат на: sunny_zt
Ама няма такова нещо!!!

Утрогестанът съдържа един единствен хормон - и това е женският хормон ПРОГЕСТЕРОН!!!

Окосмяването се дължи на тестостерона - мъжкия хормон, който по принцип се съдържа и при жените, но в много по-малки количества. При хормонален дисбаланс /например СПЯ/ съществува такова окосмяване както и при други случаи.

В крайна сметка Утрогестанът е последното лекарство, което ще ви окосми!!!


i miota logika e takava,ama....na praktika se polu4ava ne6to iznenadva6to-6te se konsultiram l ginekolkoga
Цитирай


Мнения: 717
Цитат на: sunny_zt
И забравих:
Противозачатъчните съдържат естрогени, но не и прогестерон.


Не е вярно, има толкова много видове противозачатъчни, можеш да разгледаш този сайт http://www.femalelife.bg/.
Цитирай


Мнения: 2 490
Разгледах, но никъде не видях да съдържат прогестерон. За прогестин видях, но не съм сигурна дали са едно и също...
Цитирай

Пловдив

Мнения: 637
Цитат на: new_mama
Embarassed  Embarassed  Embarassed
смятате ли, че е възможно космите да се влияят от препарати на хормонална основа?
например утрогестан!


Чела съм много за утрогестана и не съм видяла нито едно съобщение, че има такъв страничен ефект. А и не намирам логика, след като говорим за чист микронизиран прогестерон.

Много по - вероятно е окосмяването да се дължи на друго, а да съвпада по време с приема на утрогестана. Smile
Цитирай


Мнения: 717
Цитат на: sunny_zt
Разгледах, но никъде не видях да съдържат прогестерон. За прогестин видях, но не съм сигурна дали са едно и също...


Да, съмо че при превода си пишат каквото искат. Наистина, не може нещо да съдържа каквито и да е хормони и да не влияе по някакъв начин. както ми каза на мен един лекар преди време - хормоните са "тъмна Индия". На никой не му е точно ясно как ще ти повлияят индивидуално, но ..... Аз посетих Асоциацията по семейно планиране и там ми дадоха доста изчерпателни отговори на всичко, там правят и прегледи, предписват хапчета и т.н. Препоръчвам ти ги горещо за консултации.
Цитирай


Мнения: 2 490
deleted
Цитирай

Пловдив

Мнения: 637
Цитат на: Marina M
Да, съмо че при превода си пишат каквото искат. Наистина, не може нещо да съдържа каквито и да е хормони и да не влияе по някакъв начин. както ми каза на мен един лекар преди време - хормоните са "тъмна Индия". На никой не му е точно ясно как ще ти повлияят индивидуално ...


Това с "тъмната Индия" ми звучи малко смешно и като от миналия век. Разбира се, че щом има хормон, ще повлияе. Нали затова са лекарствата - ако нямат ефект, какъв е смисъла да ги приемаме? Хормоните са отлично изучени, с техните ефекти, стренични ефекти, противопоказания, взаимодействия и т.н. Така че да кажеш, че не знаеш как действат е бягане от отговора, така мисля.
Цитирай

София

Мнения: 2 323
ve4e se konsultirah s ginekologa mi i toi kaza,4e e nai-veroqtno ot vitaminite,koito piq v momenta-ogromno koli4estvo vit a i e,noktite mi sa super i kosata,taka 4e moze i tova da se vliqe. skoro gi spiram i 6te vi kaza kak e rabotata!!! Smile Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора