Бременност и бенки

  • 10 918
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте всички!Имам проблем.По време на първата ми бременност бенките ми по тялото се увеличиха,но не чак толкова много.Сега по време на втората бременност започнаха да ми излизат много бенки,но не кафяви петънца,а едни особени.Казват им бенки " на крачета".Тънка кожичка и от нея почват да се образуват топчета едно върху друго.Абе ,гадост Sick. Плъэнаха ми под гърдите ,на корема имам една ,опитват се да излизат и на други места.Общо взето са малки,само една е голяма и грозна.Не знам дали го обясних добре,но ако имай някой друг с такъв проблем,моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 463
На мен ми излязоха точно от тези където ги описваш.И то главно на гърдите и врата.Имах и една голяма-отврат.
След като родих ходих на лекар ,каза че е хормонално,и не е нещо страшно.Тук в Англия,ги третират с някакъв газ,гойто ги замразява или нещо подобно,много беше студено.Но след като ги напръска с него нямаляха и изчезнаха,а по-голямата падна сама.
Не се притеснявай козметичен проблем е и се оправя,
Желая ти леко раждане,гледам че събитието наближава  bouquet

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не съм много запозната но май с течен азот махат бенки и други такива питай в някой козметичен център мисля че тези неща се оправят

# 3
  • Мнения: 8 769
И аз съм така. След втората бременност се увеличиха. Имам най-вече на шията. Много са отвратни.
Хомеопатката ми каза, че щяла да ги излекува. И сега пия хапчорляци за тази цел (а и за някои други). И чакам. Ама все още резултат няма. По принцип знам, че бавно става с хомеопатията....ако не дочакам, ще отида да ми ги изгорят! Sick

# 4
  • Русе
  • Мнения: 659
На мен също ми излязоха такива брнки (казват им лунички)  на най-ралични места, отстрани на гърдите, под мищниците. Мисля да питам доктора като отида на преглед към края на седмицата

# 5
  • Мнения: 375
Искам да добавя,понеже и аз съм ги имала ,а и сега се образуват тия гадини,дерматолозите ги третират като вирусни,т.е. ако си с по-слаб имунитет те нападат,главно любимите им места са врата,под гърдите и понякога гърба.Течния азот НЕ ПОМАГА ,горят се с ток,но това трябва да направи опитен дерматолог,за да не пострада бенка ,която не трябва

# 6
Няма ли да боли с ток? Надявам се да почват да падат сами тия гадости като родя,ако ли не - ще се ходи на лекар.....

# 7
  • Мнения: 6 390
и аз съм като вас  ooooh! чуствително намаляха от самосебе си вече година след раждането почти, но си ги имам  Crossing Arms
Май и аз на дерматолог трябва да ходя Confused

# 8
  • Мнения: 533
Ох, и на мен ми излязоха точно такива бенки и то предимно на лицето и шията. Ходих на дерматолог и ме посъветваха за такова замразяване ама още не съм го правила. Успокоителното е, че поне тези по лицето започнаха да намаляват с течение на времето.
Не те съветвам да гориш. Правила съм го като преди години ми излязоха две такива на лицето. Освен, че беше опасно понеже беше близко до окото и болезнено нямаше и никакъв ефект.
Чесно казано не вярвам съвсем да изчезнат ама се успокоявам, че това ми е чара.  Laughing

# 9
  • Мнения: 4 195
ми и аз ги имах ама ми минаха сами....знам ли ....минаха ми бързо за около два месеца ама те не бяха и мого де:(

# 10
  • Мнения: 3 537
Моите бенки също се увеличиха особено по гърба,но постепенно изчезнаха след като родих.Мисля,че няма нужда да се притесняваш излишно.Дишай спокойно Peace Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 110
Имам много бенки, които се увеличиха през бремеността. За съжаление повечето си останаха големи и ми пречат, ще ги махам някой ден...
Излезнаха ми и от тези, за които ти говориш по врата, гърдите, вътрешната страна на ръцете.
Eдна седмица преди да родя ходих на кожен лекар. Той каза, че тези образувания се наричат фиброми (дано не греша с точното наименование) и ще паднат сами след раждането.
А бяха много, имах даже една на ареолата на едната гърда и се притеснявах за кърменето.
Без да се усетя може би два месеца след раждането сами си изсъхнаха и паднаха. Сега, ако не се лъжа няма нито една, така че не се притеснявай!

# 12
  • Мнения: 694
И аз като вас имам този проблем. Щом родих отидох на дерматолог и ми ги изгориха с ток. Успях да издържа само за пет броя, но имам още. Сега с второто също ми наизлязоха, но ще изчакам да родя и тогава пак ще ги изгоря. На тях им казват вирусни брадавици. Ходя на Витошка 50 ет1 кабинет2 д-р Йорданова тел. 9876946 или 0887660484

# 13
  • Мнения: 1 753
Лелеее,... от това ли било?  ooooh! Аз се чудех защо бенчасвам така - точно същите бенки описани от теб. Отвратни са!  Close
След като родя ще им видя сметката - много са гадни  Confused Имам най-вече по врата и около гърдите

# 14
  • София
  • Мнения: 79
И на мен ми се появиха докато бях бременна по врата и около гърдите и корема. EmbarassedСлед раждането забелязах,че започнаха да изчезват. Лекарят ми каза, че са на хормонална основа и ще се махнат.

Общи условия

Активация на акаунт