Противогрипна ваксина

  • 4 728
  • 20
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравейте момичета!
Правите ли противогрипни ваксини на децата си? На  каква възраст  какви ваксини сте правили и доволни ли сте от резултата? Става въпрос за дете на 4 - 5 год.

# 1
  • Мнения: 2 006
Здравей,ние сме още мъни4ки,но си мисля,4е смисъл от тези ваксини няма,за мен най-добрата"ваксина" срещу грип е закаляването Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 748
Здравей
дъщеря ми беше доста малка - или 1 или 2 годинишна /сега наистина не мога да си спомня/, но й сложих противогрипно ваксина, дори я реимунизирах след 1 месец /тъй като й беше за първи път/- така пишеше в упътването на ваксината. Мисля, че имаше резултат - на няколко пъти беше съвсем леко неразположена, ако така мога да се изразя, но особенни здравословни проблеми не сме имали през онази зима.
На следващата година - детето тръгна на ясла, на 3 ден беше болна и така общо взето цяла зима си се влачеше със запушен нос и аз не можах да й сложа ваксина. През другата есен обаче й поставих отново и общо взето съм доволна.
Наистина има различни мнения по въпроса - някои отричат напълно тези ваксини, но аз съм доволна. Детето ми е на 5 години и до този момент е пила само 3 пъти антибиотици, което на фона на останалите около нас деца е нищо. Не знам дали се дължи на ваксината, но според мен и тя е фактор.
Поздрави.

# 3
  • Мнения: 1 975
Nqma smisul ot protivogripnata vaksina zashtoto to ima mnogo vidove grip.....  Laughing  ......

# 4
  • Мнения: 5 500
Цитат на: A.A.M.Belev
Здравей, ние сме още мъни4ки, но си мисля, 4е смисъл от тези ваксини няма, за мен най-добрата"ваксина" срещу грип е закаляването Grinning


 Hands Thumbsup Излишно е да се тъпче детския организъм и с тази ваксина.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз също мисля да ваксинирам мойта девойка, която е на 3г. и 9 месеца. Най-вече, защото имаме бебе и се страхувам да не го заразява с болести от детската градина. Sad
Относно самите ваксини наистина има много противоречиви мнения, аз самата съм доволна - дълги години се ваксинирах и нямах никакви проблеми по цяла зима. Миналата не можах да си сложа, защото бях бременна и цяла зима не се видях здрава - нямаше грип, който да не ме тръшна. Така че, аз съм за ваксините. Grinning

# 6
  • Мнения: 195
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: A.A.M.Belev
Здравей, ние сме още мъни4ки, но си мисля, 4е смисъл от тези ваксини няма, за мен най-добрата"ваксина" срещу грип е закаляването Grinning


 Hands Thumbsup Излишно е да се тъпче детския организъм и с тази ваксина.


I az se prisyediniawam.

# 7
  • Мнения: 2 839
Браво бе момичета, закаляване срещу грип!? Все си мисля, че закаляването е за да понася организма по-добре температурните амплитуди, т.е. да се предпази от настинки, ама те са нещо съвсем различно от грипа.
Иначе и аз засега мисля да им спестя тая ваксина, но на себе си ще я сложа, че току виж са налучкали щампа на вируса тази година  Twisted Evil Така ако вземе случайно да ме предпази се намалява поне вероятноста аз да им лепна вируса на децата  Grinning То и без това вече мен "кучетата ме яли"  Laughing

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: DiVA
Браво бе момичета, закаляване срещу грип!? Все си мисля, че закаляването е за да понася организма по-добре температурните амплитуди, т.е. да се предпази от настинки, ама те са нещо съвсем различно от грипа.


Tц! Няма такава болест "настинка" - при всяко "настиване" пада имунитета и всеки вирус, който е наоколо става опасен - на практика течащия нос, температурата, кашлицата и прочие екстри, съпътстващи настинките са причинени от вируси. Затова е и важно закаляването - за да се предотврати настиването Arrow слабия имунитет Arrow разболяването. Така че закаляването има много общо с грипа и въобще с вирусите и устойчивостта на организма срещу тях.

Противогрипна ваксина не слагам нито на мен, нито на детето. може би за възрастни хора е подходяща - по-слаб имунитет, проблеми със сърцето и т.н., но за млади, прави, здрави хора, които рядко се разболяват я намирам излишна.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 094
Някой запитал ли се е, защо бебетата кърмени от майките си не боледуват?  Sunglasses  Ами много просто - защото майките им прехвърлят антитела чрез кърмата!  Това сме го учили и в училище, ако все още си спомняме, какво сме учили.

И при положение, че има такава коластра - изсушена на прах и капсулована и то с гаранция за качеството, защо ви е да ваксинирате децата си и са стресирате и без това крехките им организми?  ЕЙ БОГУ, НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА!!!

А ако не знаете как за си я вземете - ами питайте! Тук има много, които я ползуват. Ще си оставя и телефона за тези, които ги мързи да се поровят малко. Нямам непрекъсната връзка с мрежата и ходя до интернет клуб. Само моля по предназначение. 02/ 857-67-27 - домашен.

# 10
  • Мнения: 2 006
Цитат на: mam4e
Цитат на: DiVA
Браво бе момичета, закаляване срещу грип!? Все си мисля, че закаляването е за да понася организма по-добре температурните амплитуди, т.е. да се предпази от настинки, ама те са нещо съвсем различно от грипа.


Tц! Няма такава болест "настинка" - при всяко "настиване" пада имунитета и всеки вирус, който е наоколо става опасен - на практика течащия нос, температурата, кашлицата и прочие екстри, съпътстващи настинките са причинени от вируси. Затова е и важно закаляването - за да се предотврати настиването Arrow слабия имунитет Arrow разболяването. Така че закаляването има много общо с грипа и въобще с вирусите и устойчивостта на организма срещу тях.

Противогрипна ваксина не слагам нито на мен, нито на детето. може би за възрастни хора е подходяща - по-слаб имунитет, проблеми със сърцето и т.н., но за млади, прави, здрави хора, които рядко се разболяват я намирам излишна.
 Hands Thumbsup Няма какво да добавя-много добре казано/написано Grinning

# 11
С всичко съм съгласна и със закаляването и с мнението за ваксините. Но когато детето се събере с много наборчета около него и като знаем как гледат лелките в градините - нещо не пасва, имам предвид не зависи от нас. За това се спрях на имуностимулатора Броховаксом (който за съжаление е спрян от внос) не знам дали от него, но детето ми не кихна две години. Сега тръгва пак на градина и съм ужас.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 844
Цитат на: Dino
Някой запитал ли се е, защо бебетата кърмени от майките си не боледуват?


Нищо против това с което си вадиш хляба/или поне част от него/, ама недей открива топлата вода така.
Щото и бебета кърмени от майките си боледуват.

# 13
  • Мнения: 5 539
Против противогрипните ваксини съм!
Преди 2-3 зими се бях ваксинирала и наистина не хванах грип, но 3 месеца през пролетта ходих с 37,2 - 37,3 градуса нонстоп:shock: . Правих всякакви изследвания и нищо. Вече съм убедена че това беше резултат от ваксината. Има и други начини да се предпазиш от грип - аз май ще разчитам на хомеопатия.

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: Dino
Някой запитал ли се е, защо бебетата кърмени от майките си не боледуват?  Sunglasses  Ами много просто - защото майките им прехвърлят антитела чрез кърмата!  Това сме го учили и в училище, ако все още си спомняме, какво сме учили.

И при положение, че има такава коластра - изсушена на прах и капсулована и то с гаранция за качеството, защо ви е да ваксинирате децата си и са стресирате и без това крехките им организми?  ЕЙ БОГУ, НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА!!!

А ако не знаете как за си я вземете - ами питайте! Тук има много, които я ползуват. Ще си оставя и телефона за тези, които ги мързи да се поровят малко. Нямам непрекъсната връзка с мрежата и ходя до интернет клуб. Само моля по предназначение. 02/ 857-67-27 - домашен.


Добре де, а при положение, че все още се кърмим да му давам ли коластра? Също четох, че се дава с млякото... а при кърмене как става номера? Неприятно ли е на вкус? Аз ще взема да дойда на срещата... самата аз съм с бронхиална астма и куп алергии и ако не съм помогнала на себе си досега (най-вече заради несериозност Embarassed ), поне на детето си да се опитам да помогна.

Общи условия

Активация на акаунт