режим на бебето

  • 1 021
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 191
момичета срам ме е да си призная  Embarassed скоро сте ставам мама а не съм на ясно с някой неща като например с режима на новороденото кога яде ,спи, .......
много сте съм ви благодарна ако ме образовате още малко

# 1
  • Мнения: 9 892
ами нали педиатърът ще те посъветва. До 24 часа след изписването ще дойде у вас и ще говорите надълго и нашироко - подготви си въпроси и към него.
иначе - или ще кърмиш на поискване, което значи "няма режим", бебето само си решава кога какво да прави - или ще се храните 7 пъти на три часа в денонощието. Ти си решаваш. Ако питаш новороденото, то си яде когато му дадеш, и спи когато се наяде Simple Smile а за дрискането - по всяко време Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 403
Аз съм за "на поискване"  Grinning
Оставих дъщеря си така за около седмица и тя си състави железен режим, никога не съм гледала часовник, тя е абсолютно точна в исканията си  Peace

Другия вариант е да стане всичко това на сила, но това е свързано с дискомфорт за теб и най-вече за бебето.

# 3
  • Мнения: 2 910
Мога да ти кажа при нас как беше. През първия месец Марти ядеше по 7 пъти на ден през 3 часа.През втория месец при нас отпадна нощното хранене,тъй като тя си спинкаше спокойно и не се будеше да пие мляко,но това е много индивидуално и според нуждите на бебето.Общо взето в първите месеци то само спи и яде.Останалото,което искаш да знаеш в последствие, ще научиш от педиатъра на детето.
Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 2 309
При нас 1 хранене беше в 6 сутринта а последното в 12 вечерта,така стомахчето си почива.Ползвах книгата ХРАНЕНЕ НА БЕБЕТО 1част от списание мама на ЛИЛЯНА ТРИФОНОВА.Страшно много ми помогна и с допълнителната си информация.

# 5
  • Мнения: 1 581
То бебчето съвсем скоро ще те образова  Grinning
На моя му пасна режима с 8 хранения през 3 часа, акане след всяко хранене, през другото време спане  Grinning
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 107
Момичетата вече са ти казали, че е по-добре да се водиш по изискванията на бебчо  Wink
Филип сам си направи режим още на втория месец и спря да суче през нощта, на третия мина на 5 хранения, спи, когато му се спи и като цяло е едно много доволно и спокойно бебе  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 537
Аз съм за "на поискване"  Grinning
Оставих дъщеря си така за около седмица и тя си състави железен режим, никога не съм гледала часовник, тя е абсолютно точна в исканията си  Peace

Другия вариант е да стане всичко това на сила, но това е свързано с дискомфорт за теб и най-вече за бебето.
Peace и аз така мисля подкрепям Никол

# 8
  • Мнения: 7 106
Аз мога да ти дам само един съвет - ако имаш намерение и искаш да кърмиш, влез във форума за Кърмене и прочети Библиотеката за да си подготвена, защото информацията, която е събрана там, няма да я чуеш или прочетеш почти никъде другаде.
Ако пък ще се храните с формула, то всяка една книжка за отглеждане на бебето ще ти свъши работа.

# 9
  • Мнения: 585
Моя съвет е следния - ако искаш да кърмиш се въоръжи с търпение, вземи си помпа още в болницата и започвай да цедиш оттам.
Почини си много добре преди раждането, защото фиестата след това ще е пълна. Спането на пресекулки по 1-2 часа не си е работа, затова трябва да се настроиш много положително.
Първият месец, месец и половина е най-трудно, но после всичко си идва на мястото.
Успех и леко раждане  Joy

# 10
  • Мнения: 7 803
и ние сме на поискване
ама да питам как имате по 7 хранение на 3 часа това не прави ли 21 часа а денонощието е 24  newsm78
ние бяхме на 8 хранения но не през 3 часа а кой когато си поиска  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 771
Най - добре е да оставиш бебо да те води и, ако имаш проблем при кърменето ела в Кърмаческия форум. Най добре е сего докато имаш време да почетеш за кърменето, защото после ще ти е по трудно. В Библиотеки на кърмаческия ф-м има много добра информация. Добре е от сега да се подготвиш за много въпроси които ще се появят в последствие.  Ние също сме на поискване и от това Крис много добре наддаваше. Е успешно раждане Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 06:05 от goldenova

# 12
  • Мнения: 516
Не се притеснявай бебчо сам ще си направи режим и ти трябва да го спазваш иначе се /сърдят от малки/.Успех newsm10

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Режима ще си го направи детето.
Това с храненето под час и нощните паузи след първият месец аз не го харесвам.
Хранила съм на поискване и винаги съм си се наспивала. Ако не през нощта - през деня, когато и бебето спи.

Споко:)
Нито е сложно, нито е страшно   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 645
В първите месеци малкият нямаше режим.
Ядеше и после спеше,но гледах да докарвам да си хапва през около 3 часа.
Не съм го будила никога,и по някога пропускаше хренене,но за мен спането беше много важно,а и за бебо също.
Когато стана на 1 месец се отказа сам от нощното хранене.

# 15
  • Мнения: 603
Ние бяхме на полурежим. Седем храненения. Бебчо си проспиваше едно, но за съжаление не нощното, а вечерното Mr. Green
Съобразявах се с неговите желания, но никога не му давах да яде преди да са минали 2,5 часа. Все пак, не винаги бебчо плаче от глад. Заедно си изградихме режим, който разбира се се променяше докато расте. Но след първите няколко седмици вече можех да сутрин да планирам деня си в зависимост от часовете на кърмене.
През първият месец режимът на хранене изглеждаше приблизително така: 5 часа, 9 часа, 12 часа, 15 часа, 18 часа, 21 часа, 2 часа.
Когато бебо започна да измества нощното хранене към сутринта, и останалите часове започнаха да се променят.
Преди всяко хранене с изключение на нощното миехме дупе и сменяхме памперс.
Преди храненето в 9 часа правехме баня

# 16
  • София
  • Мнения: 79
Ние се хранехме първия месец на три часа 6-9-12-15-18-21-24-3ч.
Втория месец заместихме хроненето през ноща с даване на водичка и разредихме  на 6-9-12-15-18-21/22/-3ч/водичка/.
Сега сме на 2м. и половина и дори се храним на три часа и половина,бебчо сам си наложи този режим.
Детето само ще си покаже,но е хубаво да има режим според мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 129
Както повечето момичета са ти казали, бебето само ще си направи режима. И моята дъщеря изпускаше едно хранене, но за съжаление то беше храненето в 24:00 и в 3:00 беше будна и гладна. настроих се към нея и в 20:00 бях изкъпана и с нощница, храня я в 21:00 и и двете лягахме да спим. След месец дръпна малко по-късно храненето и ставах в 4:00, а точно на втория месец, хем обърнаха времето, хем тя си смени режима и вече спях от 23:00 до към 6:00.
Мисля, че режима ще ти е най-малкия проблем. Аз най-се страхувах от къпането как ще е. А в последствие най-трудно се оказа кърменето, цеденето, при нас и борба с повръщане.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
и ние сме на поискване
ама да питам как имате по 7 хранение на 3 часа това не прави ли 21 часа а денонощието е 24 newsm78
ние бяхме на 8 хранения но не през 3 часа а кой когато си поиска Mr. Green

Пропуска се едно нощно хранене-към 3 часа.Ако последното е в 12 например.

Общи условия

Активация на акаунт