режим на бебето

  • 1 018
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
момичета срам ме е да си призная  Embarassed скоро сте ставам мама а не съм на ясно с някой неща като например с режима на новороденото кога яде ,спи, .......
много сте съм ви благодарна ако ме образовате още малко

# 1
  • Мнения: 9 892
ами нали педиатърът ще те посъветва. До 24 часа след изписването ще дойде у вас и ще говорите надълго и нашироко - подготви си въпроси и към него.
иначе - или ще кърмиш на поискване, което значи "няма режим", бебето само си решава кога какво да прави - или ще се храните 7 пъти на три часа в денонощието. Ти си решаваш. Ако питаш новороденото, то си яде когато му дадеш, и спи когато се наяде Simple Smile а за дрискането - по всяко време Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 403
Аз съм за "на поискване"  Grinning
Оставих дъщеря си така за около седмица и тя си състави железен режим, никога не съм гледала часовник, тя е абсолютно точна в исканията си  Peace

Другия вариант е да стане всичко това на сила, но това е свързано с дискомфорт за теб и най-вече за бебето.

# 3
  • Мнения: 2 910
Мога да ти кажа при нас как беше. През първия месец Марти ядеше по 7 пъти на ден през 3 часа.През втория месец при нас отпадна нощното хранене,тъй като тя си спинкаше спокойно и не се будеше да пие мляко,но това е много индивидуално и според нуждите на бебето.Общо взето в първите месеци то само спи и яде.Останалото,което искаш да знаеш в последствие, ще научиш от педиатъра на детето.
Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 2 309
При нас 1 хранене беше в 6 сутринта а последното в 12 вечерта,така стомахчето си почива.Ползвах книгата ХРАНЕНЕ НА БЕБЕТО 1част от списание мама на ЛИЛЯНА ТРИФОНОВА.Страшно много ми помогна и с допълнителната си информация.

# 5
  • Мнения: 1 581
То бебчето съвсем скоро ще те образова  Grinning
На моя му пасна режима с 8 хранения през 3 часа, акане след всяко хранене, през другото време спане  Grinning
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 107
Момичетата вече са ти казали, че е по-добре да се водиш по изискванията на бебчо  Wink
Филип сам си направи режим още на втория месец и спря да суче през нощта, на третия мина на 5 хранения, спи, когато му се спи и като цяло е едно много доволно и спокойно бебе  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 537
Аз съм за "на поискване"  Grinning
Оставих дъщеря си така за около седмица и тя си състави железен режим, никога не съм гледала часовник, тя е абсолютно точна в исканията си  Peace

Другия вариант е да стане всичко това на сила, но това е свързано с дискомфорт за теб и най-вече за бебето.
Peace и аз така мисля подкрепям Никол

# 8
  • Мнения: 7 106
Аз мога да ти дам само един съвет - ако имаш намерение и искаш да кърмиш, влез във форума за Кърмене и прочети Библиотеката за да си подготвена, защото информацията, която е събрана там, няма да я чуеш или прочетеш почти никъде другаде.
Ако пък ще се храните с формула, то всяка една книжка за отглеждане на бебето ще ти свъши работа.

# 9
  • Мнения: 585
Моя съвет е следния - ако искаш да кърмиш се въоръжи с търпение, вземи си помпа още в болницата и започвай да цедиш оттам.
Почини си много добре преди раждането, защото фиестата след това ще е пълна. Спането на пресекулки по 1-2 часа не си е работа, затова трябва да се настроиш много положително.
Първият месец, месец и половина е най-трудно, но после всичко си идва на мястото.
Успех и леко раждане  Joy

# 10
  • Мнения: 7 803
и ние сме на поискване
ама да питам как имате по 7 хранение на 3 часа това не прави ли 21 часа а денонощието е 24  newsm78
ние бяхме на 8 хранения но не през 3 часа а кой когато си поиска  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 771
Най - добре е да оставиш бебо да те води и, ако имаш проблем при кърменето ела в Кърмаческия форум. Най добре е сего докато имаш време да почетеш за кърменето, защото после ще ти е по трудно. В Библиотеки на кърмаческия ф-м има много добра информация. Добре е от сега да се подготвиш за много въпроси които ще се появят в последствие.  Ние също сме на поискване и от това Крис много добре наддаваше. Е успешно раждане Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 06:05 от goldenova

# 12
  • Мнения: 516
Не се притеснявай бебчо сам ще си направи режим и ти трябва да го спазваш иначе се /сърдят от малки/.Успех newsm10

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Режима ще си го направи детето.
Това с храненето под час и нощните паузи след първият месец аз не го харесвам.
Хранила съм на поискване и винаги съм си се наспивала. Ако не през нощта - през деня, когато и бебето спи.

Споко:)
Нито е сложно, нито е страшно   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 645
В първите месеци малкият нямаше режим.
Ядеше и после спеше,но гледах да докарвам да си хапва през около 3 часа.
Не съм го будила никога,и по някога пропускаше хренене,но за мен спането беше много важно,а и за бебо също.
Когато стана на 1 месец се отказа сам от нощното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт