«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
570-584 от 734 отговора

—офи€

ћнени€: 5 444
already detective, това означава ли, че н€кой предварително може да "предвиди" оставащо м€сто за четвърто? стана ми любопитно 
Ќе зна€ какво те кара да мислиш, че предварително може да се прецени в кое училище и колко места ще останат свободни за четвърти€ етап.  Thinking Ќ€кой път изминалите три класирани€ не са  достатъчни за запълването на местата дори и в елитните гимназии Wink јко не се лъжа, миналата година  на този етап свободни места имаше за 3 деца в —ћ√, за едно момиче в 1 ј≈√ в паралелката  с руски, за 3 ученика в 9 ‘≈√, за 1 дете в 164 √ѕ»≈, за 5 деца във 2 ј≈√ и т.н.. ¬ училищата от втори€ ешалон свободните места б€ха и далеч повече.Ќо вс€ка година нещата са различни, н€ма начин предварително да се ориентираш къде и колко свободни места ще има.≈, може би само за онези, които и след второ класиране още са об€вили по 15 места , необходими за сформиране на паралелка..“оест в такива, за които по принцип желаещите са кът.. Peace

ѕозната  на  дъщер€ ми продължи ƒ»–≈ “Ќќ на второ класиране. Ќо пък има нещо друго в нейни€ случай.“€ не беше преценила нито бала си добре, нито нареждането на желани€та , нито беше  упоменала достатъчно училища и на първото въобще € н€маше в класаци€та...“ака че може би нещата са различни.  Peace » е логично всъщност да бъде така, при положение, че за момента  при подобен случай н€ма училище, в което да си подаде за€влението за участие във второ класиране..
÷итирай

—офи€ и там където не се пуши

ћнени€: 11 690
already detective, това означава ли, че н€кой предварително може да "предвиди" оставащо м€сто за четвърто? стана ми любопитно 

ѕозната  на  дъщер€ ми продължи ƒ»–≈ “Ќќ на второ класиране. Ќо пък има нещо друго в нейни€ случай.“€ не беше преценила нито бала си добре, нито нареждането на желани€та , нито беше  упоменала достатъчно училища и на първото въобще € н€маше в класаци€та...“ака че може би нещата са различни.  Peace » е логично всъщност да бъде така, при положение, че за момента н€ма училище, в което да си подаде за€влението за участие във второ класиране..

“очно така, обаче ако си приет н€къде, отиваш там където си приет да за€виш участие на второ класиране.
÷итирай

ћнени€: 8
«дравейте,
н€кой искаше таблица за  преобразуване на точките в оценки.

http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … kala_mat-2007.pdf
÷итирай

—офи€

ћнени€: 5 444
«дравейте,

http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … kala_mat-2007.pdf
ѕотвърди ли н€кой от министерството в медиите, че това е в€рната скала за тази кампани€... Thinking  Ќе че е от особоено значение, просто ми е любопитно. Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 248
јз мисл€, че това е скалата! »зчисл€вам точките на сина ми(все пак по математика са €сни) по не€ и оценките съвпадат до 3-ти знак
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 030
“ова е скалата.
÷итирай

ћнени€: 425
already detective, Dorothy , хвърлихте ме в размисъл, но при положение, че има "за€вление за участие във второ класиране", значи тр€бва да се подава. Ќе се подава, само ако детето не е класирано никъде и оттам следва, че н€ма къде да се подаде такова за€вление. ¬сички останали си подават.

ѕак прегледах Ќаръчника на Ќю »мпрес. ƒа ви кажа доста ме впечатли написаното вътре, че 245 деца от —офи€ миналата година не са били класирани нито на първо, нито на второ въпреки много добри€ си успех. –одителите им са се издънили при подреждане на желани€та. ћеждудругото в наръчника е много добре об€снено как да се разчете статистиката, как да се сравни с миналогодишната статистика и да се прецени резултата на детето с миналогодишните минимални балове.

ј за който питаше за Ѕургас - в Ќаръчника на Ќю »мпрес има статистиките за ѕловдив, ¬арна, Ѕургас, ƒобрич и Ћовеч за 2010 и минималните балове по паралелки там - нещо като класаци€ на училищата се е получило.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 595
«дравейте,

ѕотвърди ли н€кой от министерството в медиите, че това е в€рната скала за тази кампани€... Thinking  Ќе че е от особоено значение, просто ми е любопитно. Peace
—поред оценката на синчето 5.839 Ќ≈ ≈ тази скалата Peace
÷итирай

Ќе съм от тук и съм за малко

ћнени€: 542
ќлреди, аз съм от "новите" и н€мам опит, но чета в справочника, пише, че ако не направиш Ќ»ўќ след първо класиране, м€стото ти се брои за свободно и се включва във второ класиране, а ти сами€т (детето де) €вно оставаш за трето класиране.  newsm78  ¬€рно ли го разбирам?
ќсвен това, до колкото схващам,  има един тънък момент с третото класиране. “ам пак се подреждат желани€ на база освободените места след второ класиране, но на практика, в момента в който решавате дали да се запишете след второ или да останете за трето класиране, вие не знаете тези свободни места колко са и дали ги има изобщо в желаните училища. ѕонеже това се разбира след като всички като вас вземат решение и го за€в€т. “ака, че както писаха по-опитните мами, рискувате.

Lady_A, май и ние сме във вашата компани€, само че в друга паралелка.   Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 96
ƒобро утро!
“емата снощи се е напълнила със страхотни резултати. Ѕ–ј¬ќ на всички дечица.
≈, да се похвал€ и аз Ѕ≈Ћ 5,568  ћј“ 5,721
ћного съм доволна от момчето ми, само него го е €д, че на изпита в Ќѕћ√ по физика е изкарал 5, но се над€ваме да му стигне за да влезе на първо класиране, първо желание.
÷итирай

≈то инфо за скалата - http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=9371& … =2&id=0000501
÷итирай

ћнени€: 59
чакаме статистика за —офи€........... newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 248
«дравейте,
н€кой искаше таблица за  преобразуване на точките в оценки.

ѕотвърди ли н€кой от министерството в медиите, че това е в€рната скала за тази кампани€... Thinking  Ќе че е от особоено значение, просто ми е любопитно. Peace
—поред оценката на синчето 5.839 Ќ≈ ≈ тази скалата Peace
“ова е! “очките му са 94,5
÷итирай

ќт вестник —ега - "ќтличните оценки се постав€т, ако резултатът е минимум 86 т. от 100 възможни." - което означава, че скалата е тази от 2007, както и Ganis потвърди - оценка = k+68 / 28  като k е бро€т точки  Laughing
÷итирай

ћнени€: 175
Ќе мога да не похвал€ ћ√ ¬арна     smile3501 smile3501 smile3501
ѕо ћј“  15 пълни шестици и най- ниска оценка 5.161.
ѕо Ѕ≈Ћ 2 пълни шестици и най- ниска оценка 5.304.
ѕросто и двете преподавателки заслужават огромно ЅЋј√ќƒј–я  bouquet, доста се измъчиха децата през ц€лата учебна година, но сега са възнаградени за труда си  Hug
¬сичките 52 деца от двата класа се справиха блест€що Peace

Ѕраво на учителите и децата. ј в ѕћ√Ц —тара «агора сме само с две пълни шестици по математика (от 52 ученици).
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
570-584 от 734 отговора