Отново за цигарите

  • 2 382
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 990
Търсих подобна тема,но не открих.Та реших да споделя.Вчера моето дете,захапало солетка ми каза-аз пуша.Ми не се учудих-при все,че бяхме спрели за години цигарите вкъщи,преди няколко месеца пак пропушихме.И това ми даде знак,че се замислих,че пак ги спрях сега.Ама и за друго иде реч-нормално ли е в специализирано детско заведение като "Ментов носорог" например-да е разрешено пушенето?Не искам да се вихри спор за вредата от цигарите-не сме в 3 клас .Ама малко правила не би било лошо да спазваме,нали?Вие,ако сте пушачи и заведете детето на подобно място-не ви ли е гузно да запалите?Вкъщи къде пушите/ние само на балкона и при -20/Когато ходите с детето някъде,къде сядате-все пак то е непушач?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ох и ние имаме същия проблем.... като иаде солети и "пуши", даже прави движение все едно си пали "цигарата", и от време на време си тръска... постоянно й подмятам, че пушенето е лошо, не й го натяквам и не й забранявам да си играе със солетата, за да не предизвикам повече интерес... И ние пушим само на терасата, в заведение не палим.. но...
Сега сме решили с татко й да ги спираме, и без това ще ги увеличават... пък ще видим...

# 2
  • Мнения: 46 508
Случи ми се преди месец да отидем в подобно на Ментовия носорог заведение и точно до детския кът 2 майки бяха захапали по една цигара. Не мога да го разбера това, въпреки, че съм пушач. Вкъщи не се пуши, само на терасата и никога не бих запалила в помещение, в което има деца. Аз ще ги отказвам като забременея втория път, живот и здраве ...

# 3
  • Мнения: 8 769
На мен пък въобще не ми е чудно. Детето копира това, което вижда най-напред у родителите си. Детето смята, че всичко, което правят най-големите авторитети в живота му - мама и тати- е най-доброто и най-правилно нещо.
Другият въпрос-в специализираните заведения е добре да не се пуши. Аз имах такова, и рядко се случваше, но все пак, се случваше, майки да дойдат да ми вдигат скандал защо не с епуши в заведението. Други директно палеха цигари, въпреки надписите, и изискваха пепелник. Трети се врътваха обидени и заминаваха, като разберяха, че не може да се тровят вътре. Четвърти ни поздравяваха за решението.
Хора разни. В името на това да няма спор, ще кажа само, че културата ни е адски ниска. Толкоз от мен, че много съм чувствителна на тази тема.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моята дъщеря не пуши солети ама това не означава, че в една по осъзната възраст няма да пропуши.
А за моето пушене на цигари - у дома пушим на терасите. В заведение сядам на маса за пушачи и когато съм с децата. Ако не се пуши на съответното място и ми дойде време за дозата, излизам навън да си я взема.

Туфи, любопитна съм за детското заведение, писала си в минало време... какво стана, при толкова много деца и малко места за тях, наистина ли не е рентабилно? С моя приятелка обмисляме едни такива планове а мъжката част твърди, че е мисия обречена. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 9 990
Не става въпрос за това,че един ден може да пушат,каквото и да правим,това е ясно.Не е толкова до подражанието на децата-и това е ясно.Ами за съзнателния избор да заведеш детето на пица и да го одимиш отвсякъде-нищо,че вкъщи пушим на терасата... TiredИли да отидеш в детско заведение-там пък ми е направо ooooh!,аз съм толеранта по принцип,знам какво е с кафето да дръпнеш една...ама в присъствието на 10 деца в помещението бих се въздържала,пък вкъщи-всеки си прави каквото сметне за добре... Hug

# 6
  • Мнения: 1 613
Не водя малката на места, където се пуши.
В къщи само аз съм пушачка и излизам в градината да пуша.

# 7
  • Мнения: 8 769
Туфи, любопитна съм за детското заведение, писала си в минало време... какво стана, при толкова много деца и малко места за тях, наистина ли не е рентабилно? С моя приятелка обмисляме едни такива планове а мъжката част твърди, че е мисия обречена. Rolling Eyes
Бих споделила на лични. Темата е много дълга. Ако искаш -пиши. Само накратко-не, не е толкова нерентабилно, при зададени задължителни някои първоначални условия.

# 8
  • Мнения: 8 505
И в най-големия студ пушим на терасата.В заведения не сядаме вътре Naughty а само навън.Молим бармана да ни изкара една маса в градината (никога не е отказвал) и сядаме там,ако толкова ни се пие кафе.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В къщи пушим само в кухнята,където малкия за сега няма достъп,обаче сме с тенденция да отказваме цигарите Party,иначе в заведение не сядам с малкия само отвън.

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ние пушим на терасата през лятото, а зимата - в кухнята - тя е малка, като докато пушим там ширма е включен и дръпва почти моментално цигарения дим.

Иначе на заведения предпочитам да сме навън, ако времето го позволява, а зимата ходим в едно - единствено. Там има отделна широка стая за деца с играчки и забавления, а ние си сядаме на местата за пушачи и пушим. Харесва ми, защото самото заведение е много широко и с отлична вентилация. В крайна сметка сме излезли и ние да се почувстваме хора, не само родители и затова избирахме такова място, че да има за всеки по нещо - така хем можем да запалим с кафето, хем и на малката й е интересно и до масата ни пристига само за поредното парче торта и бърза да отиде при дацата да играе.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги пушим на балкона. Не сме я водили на места, където се пуши - консумираме извън съответното заведение. Лично на мен много лошо впечатление ми правят родители, които водят децата си в задимени кафенета. Естествено недопустимо е в детски заведения да се пуши.  Close

# 12
  • Мнения: 1 017
    Мисля, че не е нормално в заведение като Ментов носорог да се пуши. И двамата със съпруга ми пушим, но само в кухнята на прозореца.

    Иначе ходим в заведения, в които се пуши с детето, но това е сигурно 1 път в годината  Crazy
   
     Няколко пъти се е опитвал да се прави на пушач с подръчни материали ама мисля, че вече се отказа след като му обясних на дълго и на широко.

     
   

# 13
  • София
  • Мнения: 897
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Твърдо против пушенето на подобно място, ние и двамата пушим (почваме, спираме, цяла одисея  Crazy)... В къщи не се пуши, тъй като сме в гарсониера и балконът е остъклен, лятото може на прозореца, ама зимата много се осмърдява и не пушим. Но ... синът ми не си играе със солети все едно пуши, а направо си лапа цигарата  Embarassed, последният път го хванах как дъвче една и не откъм филтъра, а направо тютюна си дъвчеше, после го изплю с възмутена физиономия, явно гадно му беше... Стана ми адски неприятно и сконфузно  като го видях...

# 15
  • Мнения: 1 581
Да се изкажа и аз като непушачка  Laughing
Ние и двамата с мъжа ми сме върли НЕпушачи, аз бивша пушачка, сега изпушваме по 1-2 цигари годишно и съм особен противник на майки пушачки, най-вече бременни и кърмачки, които твърдят, че не могат да откажат.
Обаче лятото и Виктор пропуши солети  Rolling Eyes Покрай баба си и дядо си ли, не знам, обаче аз като непушачка нямах угризения и това не ме изнерви, а само ме забавляваше. Не мисля, че като пуши солети, после ще пропуши, не виждам никаква връзка. Интерес към цигарите имат абсолютно всички деца, независимо дали техните пушат или не. И може би 99% от децата опитват цигарите в тийн-възраст.
Така че аз не го мисля от сега, по-натам ще видим  Confused

# 16
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Макар да съм пушачка още от първия ден на бременността ми от цигарите взе да ми прилошава. То така и разбрах, че съм бременна.

Вярно е обаче, че щом родих и отново ги  пропуших. Спазвах правилото - цигара в първите 15 мин след кърмене, защото кърмата не слиза веднага отново. През втората година вече не се съобразявах така просто защото и самите кърмения значително се разредиха.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Докато бях бременна и кърмех - не пушех, а имаше един период тогава така зверски ми се беше допушило, направо сънувах цигари  Crazy, ама не се изкуших  Wink

# 18
  • Мнения: 400
След 13 години пушене, като забременях спрях цигарите.Още не пуша. И не искам! Абе, и нашта баба пуши в стаята С ДЕТЕТО като и го водим #2gunfire после горкия вони на цигари, а ДА НЕ говорим, че може да получи астма и суматии други, ама на кой му пука!  #2gunfire

По темата:
НЕ Е ПРАВИЛНО - ПОДСЪДНО Е!! Как в ДЕТСКО заведение ще се пуши?? Къде са мениджърите, директор ли там кво? Леле, че патки! Да пушат?!?!

Живея в град, в който пушенето е забранено, така че лично нямам проблеми в таз насока. А и имам чувството,ч е скоро ще забранят пушенето и по улиците  Joy

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
мисля ,че децата сега изучават света и всяко нещо е интересно за тях и го имитират ,затова не ме притеснява

ако сина ми "пропуши" солети ,но по въпроса за пушене в присъствието на детето ми съм категорично против

макар,че съм пушачка

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
   Аз съм пуша4,но в детско заведение с цигара-
категори4но НЕ! Naughty Stop
 Като бременна и кърма4ка,оба4е си позволявах
по някоя и друга цигара Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 311
Ние сме пушачи и като излизаме с детето винаги се съобразяваме с него, в смисъл ходим например в Софияленд защото там е много просторно и има добра климатизация. Малко ни е далечко от Люлин до там, но какво да се прави. Или сядаме отвън по другите заведения, когато времето го позволява.
Не одобрявам да се пуши в детски заведения.
Вкъщи пушим в кухнята и балконската врата там си стои отворена или вечер като заспи - в хола, но след това проветряваме по половин час.

# 22
  • Мнения: 8 769
По темата:
НЕ Е ПРАВИЛНО - ПОДСЪДНО Е!! Как в ДЕТСКО заведение ще се пуши?? Къде са мениджърите, директор ли там кво? Леле, че патки! Да пушат?!?!
Споко,бе, тук сме в България, все пак. Никой няма да тръгне да ги съди. Ако пък се опита-едва ли ще успее Mr. Green Не е великата америка тук...дааааа....
Хубаво е,че живееш в такъв град. Бих искала и тук да стане така, ама няма. То ще бъдат едни грачения на "горките" пушачи, как им се нарушават човешките права, то ще бъде чудо. #Cussing out И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно newsm11 Тъжно, но факт.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Докато бях бременна и кърмех - не пушех, а имаше един период тогава така зверски ми се беше допушило, направо сънувах цигари  Crazy, ама не се изкуших  Wink

Същото и аз, но в крайна сметка като спря кърмата пак пропуших. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 383
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно newsm11 Тъжно, но факт.

Така е, наистина.
Що се отнася до пушенето, ние с мъжа ми сме непушачи и никога не сме пушили,но синът ми и той беше "пропушил" солети като по-малък. Не съм се шашкала, отмина.

# 25
  • Мнения: 1 645
Ние с мъжо отказахме цикарите в тандем,повече от 1 месец,но преди това пушухме само на терасата.
Никога не сме водили Дани в заведение където се пуши,а още по малко мога да приема пушенето в детско заведение.
Когато забременях бях отказала цигарите 1 година преди това,пък и да не бях ги отказала пак нямаше да пуша.

# 26
  • Мнения: 400
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Току що  писах в подобна тема в "Бъдещи и настоящи майки". Направих опит да копна цитат оттам, всъщност май само копирах каквото съм написала, така че ако не стане не ми намирайте кусури, не съм се справила

Знаете ли , стана ми много интересно. Преди около месец имаше среща на пловдивските майки от тук в сладкарница "Неделя". Отидох и аз с моята бебка, малко закъсняхме, а и не познавах никой. Като влязохме в сладкарницата попитах една сервитьорка за срещата - дали знае къде има събиране на много майки с деца, като и казах дори от къде сме. И какъв мислите, че беше отговора Simple Smile "Да, заповядайте, в салона за пушачи са" Grinning

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А, справих се с цитата, но исках да кажа още нещо. 13 години съм работила в детски градини. Знаете децата как си играята. Един ден момиченцата си подредиха масичките, сложиха си "кафе" запалиха си  "цигари" - флумастери бяха де и моливи Simple Smile И когато ги попитах на разходка и на барче ли са отговора им ме шокира леко и той беше: "Не, играем си на майки!"  #Crazy Това ще го оставя без коментар Simple Smile

# 29
  • Мнения: 400
А, справих се с цитата, но исках да кажа още нещо. 13 години съм работила в детски градини. Знаете децата как си играята. Един ден момиченцата си подредиха масичките, сложиха си "кафе" запалиха си  "цигари" - флумастери бяха де и моливи Simple Smile И когато ги попитах на разходка и на барче ли са отговора им ме шокира леко и той беше: "Не, играем си на майки!"  #Crazy Това ще го оставя без коментар Simple Smile

Ето за тука е подходящ по-горния цитат:
Цитат
Споко,бе, тук сме в България, все пак. 
Whistling

# 30
  • Мнения: 4 965
Нормално е децата да копират поведението на възрастните, но това дали ще си остане само игра или някой ден ще пропушат наистина няма нищо общо с фактът дали родителите са пушачи или не. Моите родители са върли противници на пушенето и дори не сядат в задимени заведения, а аз пуша от 8-ми клас  Embarassed, докато леля ми и мъжът й пушат като комини (вкл. и вкъщи), но братовчед ми не може да понася някой да дими наоколо (вече е на 23 г. и основен критерий за избор на гадже му е да не е пушачка).
Както казах, аз пуша и определено ми харесва (изключение беше само времето на бременността ми и кърменето, когато дори от вида на цигара ми прилошаваше). Мъжът ми не пуши и това е още една причина да внимавам кога и къде паля. У дома се пуши само в краен случай - обикновено само на балкона, а сега в новия апартамент и в кухнята (доста е отдалечена от останалите стаи, особено от детската и има абсорбатор). В заведение паля само ако съм без децата, иначе сядам на открито или поне на място с добро проветрение и избутвам количката възможно най-далеч от дима (все пак, ако няма опасност да се нагълтат с тютюневия дим, трудно се отказвам от двойно кафе с 3-4 цигари). В детско заведение съм изумена, че се разрешава - все пак е предназначено за игра и не бих завела малките на подобно място.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 544
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78
Мъжо и свекъра ги отказаха малко преди да збременея.. аз обаче не.. спрях ги като излезнах от родилното и решиих че ще кърмя. Ще направя всичко възможно да не ги почвам. Сега като отидеме някъде. .в Била например и двамата се дразниме че няма маси за пушачи.

# 32
  • Мнения: 8 769
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace
Много обичам някой от Америка (тази "велика" и "прекрасна" страна) да започне да дава акъл и насоки какво и защо трябва да правим, как да се държим, накъде е верния път и просиче.  newsm10Ама много се кефя!  smile3521 newsm44И веднага започвам да следвам съветите, дадени там някъде, от чужбинско! Още утре отивам да повдигна съдебно дело срещу всички гадни пушачи, и всички собственици на заведения за деца, които си позволяват да тровят малките ни съкровища! smile3533 smile3512 УРА! newsm68

# 33
  • Мнения: 1 072
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace
Много обичам някой от Америка (тази "велика" и "прекрасна" страна) да започне да дава акъл и насоки какво и защо трябва да правим, как да се държим, накъде е верния път и просиче.  newsm10Ама много се кефя!  smile3521 newsm44И веднага започвам да следвам съветите, дадени там някъде, от чужбинско! Още утре отивам да повдигна съдебно дело срещу всички гадни пушачи, и всички собственици на заведения за деца, които си позволяват да тровят малките ни съкровища! smile3533 smile3512 УРА! newsm68
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

# 34
  • Мнения: 9 990

Не мисля, че като пуши солети, после ще пропуши, не виждам никаква връзка. Интерес към цигарите имат абсолютно всички деца, независимо дали техните пушат или не. И може би 99% от децата опитват цигарите в тийн-възраст.
Така че аз не го мисля от сега, по-натам ще видим  Confused

Тц Stop,не идеше реч за това баш,ама хайде...Мисълта ми беше,че малкото дете все още няма собствено мнение ,не разбира вредата,но е подложено на тютюна-без да има право на избор-отиваме на пица,сядаме и палим цигара,а то е до нас все пак,не сяда само на отделна маса за непушачи,нали?Тоест идеше реч за съзнателния избор,а не дали ще пропуши някога или не,следвайки примера ни. Tired
И още-пуснах темата,именно заради пушенето в т.н. детски заведения/"ментов носорог"/-е това не го проумявам вече... Shocked

# 35
  • Мнения: 400
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

 smile3521 newsm10

# 36
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78
не, не съм пушила, много повръщах, миризмата на цигари и цигареният дим бяха нещата, които ме докарваха до лудост. И сега не пуша... най-върлите антипушачи са бившите пушачи. Живият пример съм аз Mr. Green Crazy

А иначе по темата - ами и аз съм на мнение, че децата копират своите родители; те пушат и детето "пуши" солети, но това не означава, че като порасне ще пуши.
Иначе аз влизам в заведения, където се пуши, когато съм с малкия, когато се налага. Да, старая се да ги избягвам, но заведения за непушачи почти няма (знам само 1, като изключим Макдоналдс).
Вкъщи не се пуши, и няма да допусна да се пуши!!! Мъжът ми и свекървата пушат на терасата, ако ще вън да е и минус 50 Mr. Green Mr. Green

# 37
  • Мнения: 8 769
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

 smile3521 newsm10
Слу-шам!  smile3546 Все пак трябва да се изпълняват съветите от великата чужбина, дааааааа  15

# 38
  • Мнения: 400
Слу-шам!  smile3546 Все пак трябва да се изпълняват съветите от великата чужбина, дааааааа  15

Не бях аз човека, която отвори тази тема! А темата сама по себе си говори прекрасно за какво става дума!
Ай стига с тез комплекси!  Stop Утре се прибирам!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт