Отново за цигарите

  • 2 381
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Нормално е децата да копират поведението на възрастните, но това дали ще си остане само игра или някой ден ще пропушат наистина няма нищо общо с фактът дали родителите са пушачи или не. Моите родители са върли противници на пушенето и дори не сядат в задимени заведения, а аз пуша от 8-ми клас  Embarassed, докато леля ми и мъжът й пушат като комини (вкл. и вкъщи), но братовчед ми не може да понася някой да дими наоколо (вече е на 23 г. и основен критерий за избор на гадже му е да не е пушачка).
Както казах, аз пуша и определено ми харесва (изключение беше само времето на бременността ми и кърменето, когато дори от вида на цигара ми прилошаваше). Мъжът ми не пуши и това е още една причина да внимавам кога и къде паля. У дома се пуши само в краен случай - обикновено само на балкона, а сега в новия апартамент и в кухнята (доста е отдалечена от останалите стаи, особено от детската и има абсорбатор). В заведение паля само ако съм без децата, иначе сядам на открито или поне на място с добро проветрение и избутвам количката възможно най-далеч от дима (все пак, ако няма опасност да се нагълтат с тютюневия дим, трудно се отказвам от двойно кафе с 3-4 цигари). В детско заведение съм изумена, че се разрешава - все пак е предназначено за игра и не бих завела малките на подобно място.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 544
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78
Мъжо и свекъра ги отказаха малко преди да збременея.. аз обаче не.. спрях ги като излезнах от родилното и решиих че ще кърмя. Ще направя всичко възможно да не ги почвам. Сега като отидеме някъде. .в Била например и двамата се дразниме че няма маси за пушачи.

# 32
  • Мнения: 8 769
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace
Много обичам някой от Америка (тази "велика" и "прекрасна" страна) да започне да дава акъл и насоки какво и защо трябва да правим, как да се държим, накъде е верния път и просиче.  newsm10Ама много се кефя!  smile3521 newsm44И веднага започвам да следвам съветите, дадени там някъде, от чужбинско! Още утре отивам да повдигна съдебно дело срещу всички гадни пушачи, и всички собственици на заведения за деца, които си позволяват да тровят малките ни съкровища! smile3533 smile3512 УРА! newsm68

# 33
  • Мнения: 1 072
Цитат
И по-скоро те ще осъдят държавата в Стразбург, отколкото тези, които се тровят пасивно  Тъжно, но факт.

Ами в Страсбург по принцип защитават "човешките права", а тютюнопушенето  НЕ Е право, то е Привилегия, не ги бъркайте нещата Simple Smile
Знам, че е БГ наистина, но като е какво? Като ни газят да лазим ли кво? Все пак има невъзможни неща, но това са елементарни норми! Да НЕ се пуши в детска градина! Не знам какъв трябва да си за да го правиш  Rolling Eyes, а и незнам пък и защо трябва да го търпиш? То дори да беше приказката "трай, бабо, за хубост" ама и тва не е... Америка не е чак толкова велика, но хората имат идеи и ги осъществяват, не си мисли, че е лесно обаче (не ми се впуска в спор и ненужни обяснения Simple Smile ).  Peace
Много обичам някой от Америка (тази "велика" и "прекрасна" страна) да започне да дава акъл и насоки какво и защо трябва да правим, как да се държим, накъде е верния път и просиче.  newsm10Ама много се кефя!  smile3521 newsm44И веднага започвам да следвам съветите, дадени там някъде, от чужбинско! Още утре отивам да повдигна съдебно дело срещу всички гадни пушачи, и всички собственици на заведения за деца, които си позволяват да тровят малките ни съкровища! smile3533 smile3512 УРА! newsm68
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

# 34
  • Мнения: 9 990

Не мисля, че като пуши солети, после ще пропуши, не виждам никаква връзка. Интерес към цигарите имат абсолютно всички деца, независимо дали техните пушат или не. И може би 99% от децата опитват цигарите в тийн-възраст.
Така че аз не го мисля от сега, по-натам ще видим  Confused

Тц Stop,не идеше реч за това баш,ама хайде...Мисълта ми беше,че малкото дете все още няма собствено мнение ,не разбира вредата,но е подложено на тютюна-без да има право на избор-отиваме на пица,сядаме и палим цигара,а то е до нас все пак,не сяда само на отделна маса за непушачи,нали?Тоест идеше реч за съзнателния избор,а не дали ще пропуши някога или не,следвайки примера ни. Tired
И още-пуснах темата,именно заради пушенето в т.н. детски заведения/"ментов носорог"/-е това не го проумявам вече... Shocked

# 35
  • Мнения: 400
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

 smile3521 newsm10

# 36
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78
не, не съм пушила, много повръщах, миризмата на цигари и цигареният дим бяха нещата, които ме докарваха до лудост. И сега не пуша... най-върлите антипушачи са бившите пушачи. Живият пример съм аз Mr. Green Crazy

А иначе по темата - ами и аз съм на мнение, че децата копират своите родители; те пушат и детето "пуши" солети, но това не означава, че като порасне ще пуши.
Иначе аз влизам в заведения, където се пуши, когато съм с малкия, когато се налага. Да, старая се да ги избягвам, но заведения за непушачи почти няма (знам само 1, като изключим Макдоналдс).
Вкъщи не се пуши, и няма да допусна да се пуши!!! Мъжът ми и свекървата пушат на терасата, ако ще вън да е и минус 50 Mr. Green Mr. Green

# 37
  • Мнения: 8 769
Я си запали една цигара за успокоение (може и в детската стая) и не обръщай внимание на тия в чужбина.

 smile3521 newsm10
Слу-шам!  smile3546 Все пак трябва да се изпълняват съветите от великата чужбина, дааааааа  15

# 38
  • Мнения: 400
Слу-шам!  smile3546 Все пак трябва да се изпълняват съветите от великата чужбина, дааааааа  15

Не бях аз човека, която отвори тази тема! А темата сама по себе си говори прекрасно за какво става дума!
Ай стига с тез комплекси!  Stop Утре се прибирам!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт