Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София - България

Мили мами,понеже обсъждаме вариант за временно връщане в Бг.и може да се наложи на Алекс да ходи на градина,имам следния въпрос.Тя е с Недерландски паспорт и не е регистрирана никъде в Бг.Какво трябва да направя Question Аз също все още се водя неомъжена в Бг,трябва ли да се правят някакви процедури Question Благодаря ви предварително и извинете за невежеството Sad
Цитирай

Варна до морето

Тази тема подробно се обсъждаше в продължение на няколко дни във форума "Родители в чужбина".
Можеш да погледнеш тук:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=5062
Ако имаш други въпроси след като разгледаш темета пиши.
Цитирай

София - България

Благодаря Пела,но инфото не ми върши работа,защото Алекс има хол.паспорт и няма право на двойно гражданство Crying or Very sad Интересува ме дали не мога да изкарам някаква карта за временно пребиваване Question Благодаря още един път Very Happy
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: A.A.M.Belev
Благодаря Пела,но инфото не ми върши работа,защото Алекс има хол.паспорт и няма право на двойно гражданство Crying or Very sad Интересува ме дали не мога да изкарам някаква карта за временно пребиваване Question Благодаря още един път Very Happy

Карта се издава на лице над 14 години, малко ви е раничко Very Happy.
Ще отидеш с паспорта на детенцето до 48 часа след пристигането в паспортната служба на общината където ще бъдеш и ще си направиш адресна регистрация и на детето също, ще си пазиш талона с регистрацията, че могат да ти го искат после на излизане и това май е всичко. Весело прекарване!
Цитирай

Barcelona, Spain

Да добавя - правиш на Алекс обикновена адресна регистрация на дете-чужденец.
Цитирай

София - България

Цитат на: vedrra

Карта се издава на лице над 14 години, малко ви е раничко Very Happy.
Ще отидеш с паспорта на детенцето до 48 часа след пристигането в паспортната служба на общината където ще бъдеш и ще си направиш адресна регистрация и на детето също, ще си пазиш талона с регистрацията, че могат да ти го искат после на излизане и това май е всичко. Весело прекарване!
Благодаря,а ще може ли да ходи на градина и у4илище само с адресна регистрация?И как стои въпроса с здравната осигуровка?Дано не те ангажирам много,но в момента се 4удим дали да не си дойдем в Бг.
Цитирай

Barcelona, Spain

Благодаря,а ще може ли да ходи на градина и у4илище само с адресна регистрация?И как стои въпроса с здравната осигуровка?Дано не те ангажирам много,но в момента се 4удим дали да не си дойдем в Бг.

О, мислех, че само ще сте на гости.
Ако живее постоянно ще трябва да се регистрира за временно пребиваване в паспортната служба на "Мария Луиза" (в София). За други градове не знам къде точно. Има един куп ситуации и условия, при които може да се направи такава регистрация. Ще се опитам да ти намеря линковете в МВР, но веднага няма да стане.

Българските деца са здравно осигурени независимо от това дали работят родителите или не. За чуждестранните - мисля, че не важи, трябва да се внасят осигуровки от родителите, ако работят тук.
Родителите на Алекс и двамата ли сте с чуждо гражданство?
Цитирай

София - България

Цитат на: vedrra

О, мислех, че само ще сте на гости.
Ако живее постоянно ще трябва да се регистрира за временно пребиваване в паспортната служба на "Мария Луиза" (в София). За други градове не знам къде точно. Има един куп ситуации и условия, при които може да се направи такава регистрация. Ще се опитам да ти намеря линковете в МВР, но веднага няма да стане.

Българските деца са здравно осигурени независимо от това дали работят родителите или не. За чуждестранните - мисля, че не важи, трябва да се внасят осигуровки от родителите, ако работят тук.
Родителите на Алекс и двамата ли сте с чуждо гражданство?
Vedrra,страхотна си,много благодаря за инфото Very Happy Аз нямам холандски паспорт,имам право на него ,но не искам да кандидатствам,защото имам карта за пост.пребиваване Very Happy съпругът ми е с хол.поданство-не ми се иска да си изгубя бълг.паспорт Very Happy Обмисляме вариант да се върнем с малката за 4 год. и затова всякаква инфо. ми е необходима Very Happy Благодаря още веднъж Very Happy
Цитирай

Barcelona, Spain

Не се тревожи,ще посъбера информация, може и други майки да се включат. Дано не родя междувременно Very Happy  
Нали не ти е суперспешно?
Детето ти колко е голямо?
Цитирай

София - България

Oх ,направо ми е неудобно ,4е те ангажирам Embarassed Леко раждане ти желая и най-хубавото беб4е Very Happy Кога ти е термина?Алекс на 28.09. живот и здраве прави годинка Very Happy Насоките ,които ми даде за момента са достатъ4ни,аз ще се поинтересувам също по въпроса,а ти по4ивай и да се похвалиш Very Happy Поздрави Very Happy
Цитирай

Barcelona, Spain

Алекс на 28.09. живот и здраве прави годинка Very Happy

Е, за училище ти е рано да се подготвяш. Докато тръгне ще има много промени, дано тогава са по-добри условията от сегашните Twisted Evil .

Щом си с бг паспорт е по-лесно всичко. Виж тук ти копнах нещо от Закона за пребиваване на чужденците, то важи и за дечица чужденци:

Чл. 8а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 1994 г.) (1) Разрешение за постоянно пребиваване в Република България могат да получат чужденците:

1.   от българска народност;

2.   сключили брак с български гражданин или с постоянно пребиваващ в страната чужденец;

3.   деца на български гражданин или на постоянно пребиваващ в страната чужденец, с изключение на случаите на осиновяване на пълнолетни лица;

4.   родители на български гражданин или на постоянно пребиваващ в страната чужденец;

5.   пребивавали без прекъсване на територията на страната през последните десет години, а в случаите на чл. 8, ал. 4 - през последните шест години.

(2) Разрешението по ал. 1 може да бъде отнето от органа, който го е издал:

1. когато се установи, че данните, представени за получаването му, са неверни;

2. в случаите по т. 2 на ал. 1 бракът е прекратен преди изтичане на пет години от сключването му или са налице достатъчно данни за неговата унищожаемост;

3. в случаите по т. 3 на ал. 1 осиновяването бъде прекратено преди изтичане на пет години от постановяване на решението за осиновяване.

(3) Разрешението за постоянно пребиваване се издава от Министерството на вътрешните работи.

Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 53 от 1989 г.) (1) Чужденците се регистрират адресно по реда, установен за българските граждани. Министърът на вътрешните работи може да определя и друг ред за адресна регистрация на чужденци.

(2) Чужденците, които са нотифицирани като членове на чуждестранните дипломатически, консулски и търговски представителства, както и на представителства на междуправителствени организации в Република България, се регистрират по ред, определен от министъра на външните работи.

Чл. 10. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1979 г., бр. 26 от 1988 г., бр. 27 от 1994 г.) Чужденец, на когото е разрешено постоянно пребиваване в страната, е длъжен да се запише в регистрите на съответната община или съответното кметство, както и да съобщава на общината или кметството за промените в гражданското му състояние в сроковете, предвидени за българските граждани.

Ако искаш да разпиташ някой спец, можеш да пишеш до клуба по право в dir.bg, ето ти линк
http://clubs.dir.bg/

Аз много не издържам пред компютъра. Седенето ме съсипва. Терминът ми не е много ясен, около 1 октомври, но може да стане всеки момент.
Поздрави и здраво човече!
Цитирай

UK

Ох, милата. И аз не можех да седя последните 2 месеца. Дишах като локомотив и изобщо как може някой да харесва да е бременен не знам Shocked . Извинявам се, че мръднах от темата на A.A.M.Belev.
vedrra, леко раждане и здраво бебче Very Happy
Цитирай

София - България

Ведра,  още един път хиляди благодарности за информацията Very Happy Още малко ти остава,стискай зъбки Very Happy пове4е разходки,по4ивки и най-лъ4езарното беб4е Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.