Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 дек. 2005, 18:46 ч.

Не иска да суче

• 277
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
Синът ми е на 5м.10 дни.Започнах да му давам пюре на обяд и каша следобед.Сега си имам грижи -не иска да суче.Аз го храних закратко и от шише,защото ми спадна рязко кърмата.Сега се възстанови,но не иска да суче.Как да го накарам?Не искам да спирам къменето и направих грешка,че го храних с шише.А сега накъде?

# 1
  • Видин
Изобщо през целия ден ли отказва или имате хранения на които по-малко се дърпа? А какво е количеството на твърдата храна, да не би хапва прекалено много и това да го засища, затова да отказва да суче?
Има такива периоди при въвеждане на твърдата храна, някои бебета губят интерес към сукането. Но това е временно, бъди спокойна. Като начало махни шишето. Щом яде пюрета и каши вече, значи се е запознал с лъжичката и можеш да му даваш изцедената кърма с нея, ако се налага. Предлагай му често, без да го насилваш, колкото суче-толкова. Кърми го когато видиш, че се унася в сън и веднага след събуждане - когато са сънени бебетата, претенциите им са по-малки.

# 2
  • САЩ
Зори ти е писала най-важното - махни шишето и кърми, когато е сънен. Ако се дърпа, спри да настояваш и изчакай. Ако му даваш биберон-залъгалка, спри да я даваш. Смукането от биберон и сукането от гърдата са различни, използват се различни мускули и движения. Когато бебето се опитва да смуче гърдата като биберон, нищо не се получава и то се изнервя от това. Затова бибероните трябва да се махнат за да може бебето да забрави грешните похвати. Необходимо е време за да забрави. Аз направих подобна грешка, давах на дъщеря си биберон-залъгалка и тя почна да отказва да суче когато беше на около 3 месеца. Минаха 2 седмици след махането на биберона преди да спре да се дърпа от гърдата. За да се върне към гърдата е необходимо постоянство и упоритост, не е лесно, но е постижимо, а виждам имаш желание.
 Препоръчвам ти да прочетеш тази статияза кърмаческата стачка:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/705/51/

А също, дръж ни в течение какво става. Когато детето се дърпа от гърдата, за майката е много трудно емоционално. Имаш чувството, че го мъчиш всеки път когато се опитваш да го кърмиш. Но в действителност не е така, бебето иска мама, иска да суче, но просто е объркано. Успех и пиши как вървят нещата.

# 3
  • Варна
Blagodaria,Vi mami.Naistina iade,no samo kato e synen.Iskam da mina na kyrmene sutrin i vecher,no neshto ne se poluchava.Kak da potisna kyrmata prez dena za da imam samo vecherta i sutrinta.Bolezneno e prez denia,a i lekar mi kaza da ne se stiskam, zashtoto sym poluchila psevdo kisti.Tia me posyvetva da spra s kyrmeneto,zashtot 5m.bili i bez tova mnogoooooooooo(gluposti),no az iskam da protylja sutrin i vecher.Kak?

# 4
  • САЩ
Ако не кърмиш през деня, образуването на кърма през деня постепенно ще намалява. Учудва ме съвета на лекаря да не се цедиш, защото ако не се цедиш и бебето не суче, може да се стигне до мастит. Да не би да е имал предвид да не се цедиш с ръка? Също, не всички успяват да поддържат лактация само с две кърмения дневно. А и отказването на гърдата от бебето допълнително утежнява ситуацията.
С две кърмения дневно нещата обикновено вървят към своя край - или бебето съвсем ще откаже да суче, или млякото ще намалее, така че трябва добре да изясниш за себе си какво искаш.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт