Моля ви помогнете със съвет относно епидуралната упойка!

  • 7 689
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 680
родих без упойка и не съжелавам макар че бях на системи и раждането продължи 14 часа оказа се че бебето е голамо 4.400кг. Мисля че всичко зависи от прага на поносимост на болката. И пак ако раждам ще е без упойка

# 61
  • Мнения: 966
Цитат на: Meli
Ех, как ми се иска и аз да кажа нещо за гръцката медицина - повече от 10 години обучавам гръцки студенти! Обаче имам принцип - за колеги говоря или добро, или нищо.  Simple Smile


A na men mi se iska da kaja za tarifata za izpit imenno nad tezi dyshi bedni ama aide sega ne sme na maxlenska sedenka Wink .

# 62
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: mariane
Цитат на: Meli
Ех, как ми се иска и аз да кажа нещо за гръцката медицина - повече от 10 години обучавам гръцки студенти! Обаче имам принцип - за колеги говоря или добро, или нищо.  Simple Smile


A na men mi se iska da kaja za tarifata za izpit imenno nad tezi dyshi bedni ama aide sega ne sme na maxlenska sedenka Wink .


Това пък какво трябваше да значи?!

# 63
  • Мнения: 6 315
Аз родих нормално и без упойка бебе тежащо 4,150 гр за 7 часа. Болките накрая са си наистина гадни, но още след изгонването на бебето вече се забравят. Да не говорим какво става като ти покажат бебето  Laughing .

Лично аз в суматохата забравих да си поискам упойка  Laughing  Laughing  Laughing . След като родих казах на акушерката, че може би трябваше да си поискам и тя само ми каза: "Не искам да те съветвам нищо, но лично аз не бих позволила да ми дупчат гръбнака." Това ми беше достатъчно. Не съжалявам, че усетих болката и мисля и следващото бебе да си го родя без упойка. Не е чак толкова страшно Simple Smile.

# 64
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Margarita
Аз родих нормално и без упойка бебе тежащо 4,150 гр за 7 часа. Болките накрая са си наистина гадни, но още след изгонването на бебето вече се забравят. Да не говорим какво става като ти покажат бебето  Laughing .

Лично аз в суматохата забравих да си поискам упойка  Laughing  Laughing  Laughing . След като родих казах на акушерката, че може би трябваше да си поискам и тя само ми каза: "Не искам да те съветвам нищо, но лично аз не бих позволила да ми дупчат гръбнака." Това ми беше достатъчно. Не съжалявам, че усетих болката и мисля и следващото бебе да си го родя без упойка. Не е чак толкова страшно Simple Smile.


 202uu   202uu   202uu

# 65
  • Мнения: 2 040
Ако всичко това, което казвате е вярно, в което не се съмнявам, се чудя, защо всички останали около мен ми препоръчват нормално раждане без упойка! Незнам какво да мисля. При втора лекарка ходя вече (смених я, защото втората ще ме и изражда), но и двете бяха против упойката. На кой да вярвам?! Може наистина да съм заблудена, както се изказа някой, но всеки ми е обяснявал нещата по съвсем различен начин.

А за луксозната болница в  Гърция не съдя по националността и  лъскавостта на заведението mam4e, защото ако беше така, щях да ида там да раждам, грешно си ме разбрала, исках да кажа точно обратното, че навсякъде стават грешки без значение къде, а в случая би следвало да е перфектно всичко, защото доколкото ми е известно, в частните клиники събират едни най- добрите лекари, точно затова го казах.

Така че, кose_bose, може наистина да съм заблудена, но едва ли може да е сигурен някой за нещо, което не е изпитал на свой гръб.

# 66
абе де да знам, права си. пробвай, пък после ще кажеш как е Grinning
леко раждане все пак, независимо какво си рашила! всички лекари си имат свой си убеждения, и педиатрите и гинеколозите  и .....така, важното е вътрешната ти нагласа(след като си проучил възможностите) да съвпадне с тази на лекаря и разбира се да няма (да се надяваме) непредвидени ситуаций.Пожелавам ти раждане като по учебник!!!!!!!!!   Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 67
  • Мнения: 317
Здравейте !!!
Относно Епидуралната упойка аз съм с 2 ръце за нея...предстои ми раждане октомври месец и съм си подбрала специално частния Майчин дом във Варна поради това ,че там поставят такава упойка, доста материали изчетох по темата и съм на мнение , че това е голямо постижение на медицината и не може така да се отрича от някои не до там осведомени по темата ...Всеки сам си преценява , но риск има и при нормално раждане без упойка ! А и тези изказвания от рода :"да ми дупчат гръбнака" говорят сами по себе си , до колко са наясно с Епидуралната аналгезия...

# 68
  • Мнения: 61
Наистина е необхоидимо анестезиолог с опит в поставянето на този вид упойка.Аз на твое място не бих рискувала, ако не съм сигурна в уменията на лекарят! Пожелавма ти леко раждане въпреки всичко!

# 69
  • Мнения: 317
Цитат на: Лафия
Наистина е необхоидимо анестезиолог с опит в поставянето на този вид упойка.Аз на твое място не бих рискувала, ако не съм сигурна в уменията на лекарят! Пожелавма ти леко раждане въпреки всичко!


Да това за анестезиолога е вярно , трябва да има опит в поставянето на Епидурална и Спинална упойка...а също и лекарят , който ще води раждането трябва да има опит във водене на раждания при които е използвана  такъв вид аналгезия.....

# 70
  • Мнения: 637
Цитат на: stpetrova
Наистина е необхоидимо анестезиолог с опит в поставянето на този вид упойка.Аз на твое място не бих рискувала, ако не съм сигурна в уменията на лекарят! Пожелавма ти леко раждане въпреки всичко!


И същото важи за всяка друга манипулация - нима за обща анестезия не е необходим добър специалист с опит? Или за секцио?

# 71
  • Мнения: 1 704
Цитат на: stpetrova

Да това за анестезиолога е вярно , трябва да има опит в поставянето на Епидурална и Спинална упойка...а също и лекарят , който ще води раждането трябва да има опит във водене на раждания при които е използвана  такъв вид аналгезия.....


.. е то това им е работата все пак.. и хората си я вършат.. останалото е божа работа както се казва..

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: alegra
това което научих от училището за бременни и ми звучи напълно логично е че нито спиналната нито епидуралната упойка могат да придизвикат обездвиждане.
Причината за това е че се поставят на такова място ... т.е. ниско долу където няма как да засегнат такава функция на грабнака, по-високите или по-горните прешлени в грабнака са по-важни или по-опасни за нараняване.

Всичко това са митове и легенди, поради факта че е естествено да се притесняваме и страхуваме от всяка нова манипулация.


Това е абсолютно вярно и не само, че съм го чела даже скоро пишеше същото в едно от бебешките списания мисля от юли, но съм питала поне 5-6 доктори които са на едно мнение и то е че може да не те хване но не и да ти навреди.
А за съжаление съм се сблъсквала с анестезиолози и в Севлиево и в Габрово нищо, че съм от София и мога да те успокоя, че не съм попадала на калпави. Единствено има начение дали някога са поставяли такива упойки, за да не си опитното им зайче. Ако са поставяли невиждам разлика дали ще раждаш в София или в Севлиево. За Габрово съм сигурна, че могат защото имаше един анесезиолог който е специализирал във Франция/ама как се казваше дано се сетя/и който постави на майка ми централен венозен път, в София е много трудно някой да се наеме да го направи/поне така беше преди 5 год./ и той със сигурност може да постави и епидурална защото и предлагаха операцията която и правиха да не е с пълна, но тя не се съгласи,защото предпочиташе пълна да не ги слуша в операционната. Ако се сетя или открия по тефтерите името на доктора ще го напиша по-късно.

# 73
  • Мнения: 192
Цитат на: kose_bose

доста си заблудена май ми се струва!леко ти раждане на живо! да не кажеш после , 4е не те предупредихме! Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Оффф босе,нашите баби и майки да не са умрели като са раждали без упойки бе.Тук в NL също никой не слага упойка по желание,и к'во ще умра ли без тъпата упойка.Всеки решава сам,но не мисли,че раждащите без упойка са "заблудени"!!!

# 74
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: irinna
Цитат на: kose_bose

доста си заблудена май ми се струва!леко ти раждане на живо! да не кажеш после , 4е не те предупредихме! Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Оффф босе,нашите баби и майки да не са умрели като са раждали без упойки бе.Тук в NL също никой не слага упойка по желание,и к'во ще умра ли без тъпата упойка.Всеки решава сам,но не мисли,че раждащите без упойка са "заблудени"!!!


Няма да умреш без "тъпата упойка", просто по- малко ще те боли. За това се казва УПОЙКА!

Общи условия

Активация на акаунт