Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
120-134 от 730 отговора
Женя 83 благодаря за бързият отговор.
А ти имаше ли симптоми или изобщо не си имала такива?И ако може още един въпрос ходи ли вече на лекар и какво каза той по въпроса?
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ  bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Абе Цвети,не се тревожи бе мила всичко ще е наред почивайте си,мислете позитивно и не се вкарвайте в излишни филми...всеки организъм е различен не се сравнявайте ама въобще HugАз с  първата бременност ми нямаше абсолютно нищо,нито гадене,повръщане,виене на всят...бях си супер.....ама сега ще видим засега само мнооого ми се спи....дано нямам и други неразположения де Loveа гърдите въобще не са ми наедрели за сега само са ми по-чувствителни...това е
Успокой се и гушшшшшш Hug
Цитирай

Женя 83 благодаря за бързият отговор.
А ти имаше ли симптоми или изобщо не си имала такива?И ако може още един въпрос ходи ли вече на лекар и какво каза той по въпроса?
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ  bouquet  :bouquet:  :bouquet:

Никакви. Направих два теста положителни бяха. Отидох на лекар видя се плоден сак и начална бременност. Ходих много рано около 4-та г.с или 2 седмица откакто е станало, а тогава почти нищо не се вижда. Само от време на време ме боли корема и то най-вече когато се ядосам. Д-ра каза да вземам но-шпа.

..........

Нали знаеш за какво е признак това? Поне така казват...първия път е било момче - сега ще е момиче  Peace Hug
Цитирай

delqna всъшност си много права.В сряда съм на лекар и там ще разбера  Hug
Още веднъж благодаря Ви момичета  bouquet
Първата ми бременност беше доста тежка и сега като нищо ми няма чак се стряскам Embarassed
Цитирай

Хубава работа Цвети наслаждавай се тогава на леката си бременност пу-пу дано е такава за всички ни Hug
И Жени,дай Боже бе мила не го знаех това ама нека нашарим гащите и аз искам момиченце,а мЪжо иска още едно момче Laughingтака ,че все ще сме доволни 35 35 35
« Последна редакция: Пон., 11 Юли 2011, 17:46 от delqna »
Цитирай

Добре дошли на всички мартенски мами.

Искам да ви питам дали сте мислили за възглавници за бременни/едни продълговати такива/. Знам че ни е малко рано, но на мен не ми е вече много удобно да спя настрана.
Като става дума за спане вие как се справяте със сънливостта?  newsm78 Аз съм много сънлива от бременността  и ми пречи в работата /работя от 4 след обяд то 1 през нощта/ и можете да си ме представите как вървя и спя ... кафето  не е опция тъй като съм го ограничила до 1 на ден със ставането? Някакви свежи идеи?  newsm78
Цитирай

happy cveti какво да ти кажа мила за възглавнички май ни е още много рано,в какъв смисъл не ти е удобно вече Thinkingами какво ще правиш в 7/8/9 месец  35 аз лично не съм ги ползвала но съм чувала ,че са удобни Peace Hug
за сънливоста ами спи ми се и това си е  Crazyи аз взех да ги ограничавам кафетата до 1 на ден с повече мляко и така Peace
Цитирай

Ами убива ми коремчето .... и аз направо не го мисля за по-ната, но си заслужава.
Доста бързо расте, но така сме в мойто семество. Най-важното е да е живо и здраво!

По-големия проблем  е спането...

happy cveti какво да ти кажа мила за възглавнички май ни е още много рано,в какъв смисъл не ти е удобно вече Thinkingами какво ще правиш в 7/8/9 месец  35 аз лично не съм ги ползвала но съм чувала ,че са удобни Peace Hug
за сънливоста ами спи ми се и това си е  Crazyи аз взех да ги ограничавам кафетата до 1 на ден с повече мляко и така Peace
Цитирай

За възглавниците за бременни да кажа , че са супер неудобни, ако сега ти пречи след 5-6 м.....незнам какво ще правиш Smile

За сънливостта, аз нощно време ставам по 3-4 път заради малкия бандит и 1 път да го кърмя, така че съм подготвена с безсънието и такова нещо да ми се спи...  никой не ме пита Laughing
Цитирай

И аз се заглеждах в това, но още е рано за мен
Цитирай

ludesia, не слушай кой какво ти казва - слушай тялото си. Не мисля, че трябва съществено да променяш начина си на живот, ако се чувстваш добре и не ти го забранява АГ-то - тялото ти е свикнало да спортува, не му отнемай това. С предишната бременност имах леко отлепване в 4-я месец. Като махнеш двете седмици лежане, не съм спирала да се движа... Карах колело до 6-я месец, докато един дядка не ме събори на един светофар и се поушашках и престанах.
Говори с лекаря си и ако не ти забрани дадения спорт - действай си:)
А риск си принципно си има до последно - не се поддавай на лоши мисли! Всичко ще е наред и здраво бебче на финала! Hug

Мисля, че си права ще си спортувам. Особенно след като ми няма нищо нито повръщам, нито ми се гади, единствено гърдите ми пораснаха и са под напрежение, ама е готино, че пораснаха като се има предвид, че бяха доста малки сега ми е кеф. За съжаление има много невнимателни шофьори,  ще внимавам повече с дядковците.Важното е , че си излязла невредима от ситуацията.

След 3 теста според мен си в нашият отбор.Втората черта винаги е по-бледа, защото първата е контролна.

Защо имате съмнение за извънматочна бременност? Какви са тези глупости?
Кажи на твоята позната да се гръмне #2gunfire #2gunfire #2gunfire риск от аборт има във всеки един месец, всичко е до нагласа, организиъм и добър лекар.
За секса е пълна глупост, ако е в мярка и ти доставя удоволствие всичко е ОК, понякога оргазмът предизвиква контракции и има риск, но това е само при проблемна бременност.
За топлата вода е вярно , за тежкото също.

За колелото, аз лично бих го оставила, за басейните е много рисковона от гъбична инфекция, бременните са оязвими.

подходящи спортове са: Йога, гимнастика,шах Laughing фитнес за бременни.
Съвет от мен, запази си час и се посъветвай със специалист, дано съм била полезна.Hug
Еми ще видя дали тестовете са  отчели правилно средата на другата седмица.
Мерси, откакто реших да не ги слушам кой какво ми говори и какви рискове има се успокоих.
Сестра ми каза, че бремеността не било болест и не значело че трябва да си променям коренно живота.
Мисля да ходя да плувам и да си карам колелото, личния лекар ми каза, че няма проблеми.
В басейна при нас преди време бях видяла една бременна жена, по това време и мойта най добра приятелка също беше бременна и тя ми беше казала същото като теб, че не трябва да се ходи заради инфекциите. Като се замисля аз не съм имала никакви по сериозни инфекции. а и  личния ми лекар каза че няма проблеми.
На йога не съм ходила  никога.Може да пробвам нещо ново,Ти ходиш ли?Къде?Шах- хехехех играхме като деца в борисовата градина  сядахме на една по отдалечена пейка от дядковците и се правихме и ние на добри играчи.

Добре дошли на всички мартенски мами.

Искам да ви питам дали сте мислили за възглавници за бременни/едни продълговати такива/. Знам че ни е малко рано, но на мен не ми е вече много удобно да спя настрана.
Като става дума за спане вие как се справяте със сънливостта?  newsm78 Аз съм много сънлива от бременността  и ми пречи в работата /работя от 4 след обяд то 1 през нощта/ и можете да си ме представите как вървя и спя ... кафето  не е опция тъй като съм го ограничила до 1 на ден със ставането? Някакви свежи идеи?  newsm78

Цвети, аз започнах да пия много фрешове от цитросови плодове и от зеленчуци.
Ако имаш възможност спи следобеда от 1 до 3ч.
Онзи ден се чуствах много свежа, аз съм на работа от 7, към 7:30 изпих един фреш от портокали, освен че освежава в портокалите се съдържа и фолиева киселина.
Към 9 изпих фреш от моркови, следобеда пих фреш от лимони/аз обичам някой не могат да пият, може да е от греипфрути/. Мини на балансиран хранителен режим. Сутрин със ставането прави гимнастика.Прави си разходки. Движението ободрява, поне при мен е така.
Аз кафе никога не съм пила мразя миризмата.

Цитирай

Здравейте,бъдещи мартенки  Hug Аз съм от мартенки 2011.
Честито на всички видяли така желаните EFPПожелавам на ви леко и безпроблемно бременеене,да се напълни темичката с много щастливи коремчета.Подкрепяйте се,изслушвайте се,споделяйте радости и тревоги,които близките ви не биха могли да разберат.Добре дошли във вашето виртуално семейство Hug Наслаждавайте се на всеки ден от бременността,защото ще е неповторим! bouquet Hug
Цитирай

ludesiq  фрешовете са много добра идея аз пия принципно соковете на Пфанер.
Относно гимнастиката, аз почвам от утре въпреки че не съм качила и 1 грам но не съм от най-финните, затова почвам тези упражнения http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

Можете и вие да почнете мами и бъдещи такива. Аз лично не мога да свикна към мен да се обръщат с МАМА  35

Женя 83, мерси за линка мила в най-скоро време ще се възползвам.
Лека вечер и добро ден според това кога четете този пост. Много усмивки.  Hug
Цитирай

ludesiq  фрешовете са много добра идея аз пия принципно соковете на Пфанер.
Относно гимнастиката, аз почвам от утре въпреки че не съм качила и 1 грам но не съм от най-финните, затова почвам тези упражнения http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/

Можете и вие да почнете мами и бъдещи такива. Аз лично не мога да свикна към мен да се обръщат с МАМА  35

Женя 83, мерси за линка мила в най-скоро време ще се възползвам.
Лека вечер и добро ден според това кога четете този пост. Много усмивки.  Hug

Още е рано да качваме кила Smile и внимавай с тези фрешове че да не си докараш някой диабет SmileИ ако ще ги пиеш прави си ги сама , че купешките са пълни с захар , концентрати и кой знай още какво. Wink
Цитирай

Ludesiq, моляте посъветвай се с АГ лекар не с Джи Пи Smile с риск постовете ми да са само със съвети, когато една жена е бременна всичко в организма и се променя.

Йогата и гимнастиката е много полезна, защото подготвя тялото за раждането , правят се специлани упражнения за дишане, контрол върху болката, подготовка на таза, общ тонус , така наречените " Кегли" и мн други. Преди съм ходила, но сега с проходило бебче, не ми трябва никаква йога. Моята гимнастика, йога и фитнес започва в 7 сутринта и свършва в 22:00 без почивка Laughing

Мисли много позитивно и слушай само специалистите Hug
Цитирай

120-134 от 730 отговора