Играят ли си децата ви с играчките?

  • 5 139
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Е,вече незнам кво да правя с тоз моя синковец newsm78.
Като стане сутрин в 7часа и се заковава пред телевизора .Половин час гледа и започва едно мрънкане  #Crazy.Не докосва играчките,нито книжки,нищо абсолютно.Незнам дали е нормално това ,ама почва да ми прекипява вече Sick.На 2г5мес той не може да се заиграе като дете.Днес се принудих да му прибера всичките играчки,оставих му само три коли и един голям камион.Как са вашите деца?Играят ли си?
Направо всеки ден ни е мъка.И времето като е лошо не можем да излезем и незнам вече,изпадам в ужас.Ходи ми постоянно по петите и мърмори.Моля ви кажете при вас как е? Praynig
Каката като се върне от училище и не иска да играе с него,тя все чете книги.И той почва да крещи неистово Whistling
Чак след нова година може да го вземат на градина ,ама дотогаз ще лудна вече #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 581
Ние телевизор нямаме. Умишлено. Не само заради Виктор, но и на нас ни губи много време. По тоя повод му изниква необходимост да играе, иначе цял ден няма какво да прави  Mr. Green
Иначе и Виктор не играе сам, трябва постоянно нещо да участвам. Много рядко се заиграва сам с колите си, нещо си ги нарежда и бръмчи. Рядко, но все пак играе сам и с конструктора и с влакчето с релсите - те релсите се сглобяват, така че това му заема известно време. Можеш да пробваш с нещо подобно за сглобяване.
Също може да пробвате нещо с рисуване, пластелин и т.н. Имаше някъде по-назад една тема. Ние имаме дъска с тебешири и рисуваме коли. Аз му рисувам гумите, а той дорисува колата, после врати, фарове и т.н. Може пък да му стане интересно. Също книжки за оцветяване, но с по-големи и елементарни картинки.
Обаче студ не студ, задължително излизаме поне за 1/2 час, да обиколим поне пеша квартала, да се умори, иначе с излишна енергия ми разказва играта  ooooh!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 То си зависи от детето.Големият ми син много се заиграваше.Още като проходи, и започна да реди играчки.Занимаваше се с часове.Вече е на 8г., и все още телевизията не му е приоритет.Гледа понякога детски, разбира се, но предпочита да играе с приятелчета или с брат си. Малкият е друг. Не се заиграва с нищо.Дори детскитте не го влечат.На 2.3 г.е, а единственото което иска е някой да си играе с него.Да му се пее или да се катери.Понякога се заиграва със щипки за простиранее или нещо друго, което не е играчка.Иначе ходи на ясла, не е като да е само с мен вкъщи.Напоследък баткото започна да му обръща внимание и добре си играят заедно/но не с играчки/. А колкото до самите играччки - обича да ги разглобява и чупи.Е, така е.Само това с телевизора не е добре при вас. Но пък не е болка за умиране.

# 3
  • Мнения: 1 731
Благодаря ви,момичета за това че станахте съпричастни с проблема ми Hug Hug Hug.Явно много иска да играе с деца и вече издивява.Незнам какви играчки да му взема че да играе повече от 5мин с тях.Ето сега за празниците се чудим какво да му вземем.Тези дъски с тебеширите откъде се купуват?Не съм виждала в МЕТРО. ThinkingКонструктора не му е интересен,ама той е с малки части.Дали ако взема по-голям ще му е по-интересно?Баща му казва да му вземем от тия къщички ,ама къде да я слагам и нея?У дома е навсякъде с колелета,тротинетки,камиони и какво ли не. #Crazy

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Определено не играе с играчки.По цял ден ми се мота в краката или танцува Rolling Eyes
От време на време само си разпилява играчките и конструкторите и е дотам Close
Телевизия гледа от време на време само

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наистина си зависи от детето. Дъщеря ми много си играе с играчките. Тя не е особено запален телезрител. Заиграва се сама откакто се е родила. Винаги си намира занимавка.

Брат й е по-мързелив. Не е толкова изобретателен и доста повече време би отделял на ТВ, ако му се позволи. Но и той си играе. Поне не ми е направило впечатление да има нужда от мен като партньор в игрите. Обича много да рисува и ако го видя, че вече му е писнало с играчките, винаги мога да го подсетя за водните бои. Така може да се занимава наистина с часове.

Общо взето, да, и двамата си играят. Мен не ме ангажират с техните забавления.

# 6
  • Мнения: 8 769
Ами играе си. Имаше няколко месеца, в които не спираше да гледа филмчета, обаче манията попремина. Сега предпочита да си играе, но и да има някой около нея, с когото да споделя играта. Бебе е още малък и тя му се дразни. Представям си какво ще бъде след няколко месеца още,  Crazy Crazy Crazyно това е друг въпрос.
Постарай се ти да го привлечеш към играчките или книжките, да му създадеш игра и интерес.

# 7
  • Мнения: 1 731
Дара,и мойта щерка си се занимаваше самичка по цял ден и не ме търсеше даже искаше да е сама и сега е така,ама брат и ooooh!
Казваш ,че му даваш водни бои ,той на колко е?Обличаш ли му нещо да не се цапа или не? newsm78

# 8
  • Мнения: 1 731
Ами играе си. Имаше няколко месеца, в които не спираше да гледа филмчета, обаче манията попремина. Сега предпочита да си играе, но и да има някой около нея, с когото да споделя играта. Бебе е още малък и тя му се дразни. Представям си какво ще бъде след няколко месеца още, Crazy Crazy Crazyно това е друг въпрос.
Постарай се ти да го привлечеш към играчките или книжките, да му създадеш игра и интерес.

Ами като съм с него играе,обаче тръгна ли да излизам от стаята и край-писъци,тропа,нервничи и не ме пуска да мръдна. #Crazy

# 9
  • Мнения: 2 609
И при нас има такъв проблем.Яна почти с нищо не се зайграва ooooh!,все гледа да е до мен или върху мен и да ме щипе и целува CrazyАко седна при нея аз сама си играя Rolling Eyes, а тя седи и ми се радва.И телевизия(филмчета)толкова гледа,само рекламите са удостоени с внимание.Как ще я караме незнам  Thinking

# 10
  • Мнения: 8 505
Играе си,но бързо и минава интереса.Затова първо вадя дъска за рисуване-отделя и 10-15 мин,след това-конструктор-и на него се полага толкова време,после нещо друго...Но задължително вадя по едно нещо.Изсипя ли коша с играчките пред нея,разравя ги набързо и после никакъв интерес.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Казваш ,че му даваш водни бои ,той на колко е?Обличаш ли му нещо да не се цапа или не? newsm78

Сега е на 5. Но се цапа. Русива с такива бои от миналата година. Бил е на малко по-малко от 4. Научила съм ги горе-долу как да се пазят, но има поражения почти винаги. Не му обличам нещо специално.

# 12
  • Мнения: 2 910
Няма такава играчка,на която моята дъщеря да отдели повече от 10мин.Цял ден ходи след мен и отваря шкафове,врати,пералня,хладилник и всичко,което е за отваряне.Затова за Нова година много ще се постарая да и купя играчки,които да и грабнат вниманието,поне за известно време.

# 13
  • Мнения: 1 731
Аз му давах по едно време моливи ,той изрисува детските тапети в стаята им ooooh!
Ама това с дъската май ми хареса.Ще взема да му купя за Коледа една да видим или ще изяде тебеширите или ще счупи дъската-ще видим.Какъвто е изобретателен #Crazy.
Колко пъти досега съм му давала фъстъци да яде-е,на вчера си завря един фъстък в носа #Cussing outДобре,че мъжа ми се справи бързо ,аз се панирах цялата Sick

# 14
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Е, моята не обръщаше внимание на играчките в един период от време, заиграваше се със щипки за пране, пластмасови бутилки, особено откакто се научи как да отвинтва и завинтва капачките. Аз направих един номер, който ме посъветва баба ми - прибрах голяма част от играчките в килера, след 2 седмици извадих част от тях, а прибрах там другите и така ги завъртам. И интересно, започна да им обръща повече внимание и да се заиграва с тях съвсем самичка.
А иначе през уикендите постоянно плаче да й пуснем някое филмче и като го пуснем, гледа 15 минути и после се заиграва с нещо, но ако го спрем започва рев и отново да се моли да го пуснем.
Реших, че й е интересно да слуша и затова записах на диск детски песни и те са й интересни, но само ако са изпълнявани от деца. Тогава обаче ме придърпва мен или баща си да играем с нея.

Общи условия

Активация на акаунт