Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Русе

Здравейте,

искам да помоля да не местите темата поне до следобед.

На 1.11.05 година ни сложиха ваксина, и сега след 1 месец  следват полиомиелитни капки. Но докторката е отпуска.

Питането ми е - колко трябваше да е разтоянието между тях, и имаше ли изобщо такова?
Нещо за 30 дни минимум и 45 дни максумум ми се върти в главата?

Или условието беше на 13 месеца ваксината, на 14 месеца капките. Някой ако има имунизационния календар ада види моля, че аз моя го дадох на една майка.

Praynig Praynig Praynig
Цитирай

Бургас

на моя пише 13 м.Тримовакс -морбили,заушка ,рубеола

14 м.Първа реимунизация против полиомиелит 4 прием-мисля,че това са капките
Цитирай

Добрич

На 13 месеца е тримовакса, а поне 1 месец след това са капките.

Не се притеснявай, че лекарката ви е в отпуска. Ние сме отлагали и тримовакса, а съответно и капките заради заболяване. Важно е да има интервал от поне 30 дена между различните ваксини, като този интервал може и да е по- голям.
Цитирай

Русе

Благодаря, успокоих се, да зна4и е така - тя докторката каза 1 месец минимум, не каза друг срок.

Много благодаря още веднъж.

Зна4и няма 45 дена максимален срок?
Ако още някои знае, да каже, съвсем да е сигурно.
Цитирай

Русе

А за кое имаше 45 дни?

В началото дето се слагаха ваксини?
Цитирай

Добрич

Хм, наистина може тези 45 дни да са били за интервала межди 1-вата и 2-рата ваксина против Хепатит В, аз не се сещам.
Но със сигурност не е за сегашните ви ваксини, спокойно!
Цитирай

София

преди два дни записах час при нашата докторка точно за полиемилитните капки, тя само ме пита на коя дата е сложила ваксината за шарките, защото трябва да са минали 30 дни.
а почти съм сигурна, че няма крайна дата за даването на капките, защото едно длуго бебче пак му ги отложиха, че отново е болно.  #Crazy
Цитирай

Най-важно при ваксините е детето да е здраво и да е минало поне 30 дни от предишната ваксина.Нашата ваксина я отложихме почти 2месеца,защото бяхме болни ,а после нашата лекарка замина на море.Затова не се притеснявай.
Цитирай

От 13.месец-морбили,паротит,рубеола (триваксина).
От 14.месец-полиомиелит.
Това от означава най-рано тогава,но ако детето е болно или по някаква друга причина (както е при вас),ваксината се поставя след пълното оздравяване или след приключване на отпуската на педиатъра Wink условието е минимум 30 дни между ваксините.Следващата ваксина е от 22-24 месец,така че тя няма да се забави от закъснението при настоящата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.