«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 749 отговора

—офи€

ћнени€: 53
«дравейте, горди мами на седмокласници!
Ќе съм писала досега при вас, но ви чет€х последните дни Hug  » моето момче е класирано на първо желание - 1ј≈√ с френски език.
”спех на всички и дъъълго весело л€то Smile
 ъдето и да се класират децата, нека си имат късмет и всичко да е наистина за по-добро!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 957
Ћени, поздравът е ∆≈—“ќ ! ќтговар€ точно на емоционалното ми състо€ние Smile
÷итирай

ќттобрунн, ћюнхен - пон€кога ¬арна

ћнени€: 42
ѕо първо желание I≈√ ¬арна, с немски
Ѕлагодар€ на всички които списват тази тема
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 434
ќще веднъж честито на всички деца,които са приети по първо желание и на тези,които са решили да се запишат независимо от поредността на желанието!   bouquet bouquet bouquet
 ъсмет на децата,които са решили да осъществ€т по-предно свое желание! Peace
Ћени не мога да не ти благодар€,че въпреки гол€мата ти заетост усп€ваш да намериш време и за поредната нова тема! Hug
÷итирай

ћнени€: 629
«дравейте и в новата темичка! ƒнес не б€х на компютъра н€колко часа и не усп€х да се включа в предишната  Laughing ѕоздравлени€ за всички приети и стискам палци за тези, които продължават битката.
ћо€т син е приет на първо желание - в ћ√ - математика, географи€, информатика с ј≈. ѕърво го вид€х в нета и след това решихме да отидем до у-щето-гнездо, защото той искаше да види с кого ще бъде в един клас /евентуално/. ќтиваме към 18.30 - гнездото заключено. ѕри условие, че аз към 5 без 15 минах оттам, резултати н€маше. “ръгваме към –»ќ-то /добре, че ни е на път/ - списъците там.
ќбаче - всички кандидатствали деца подредени по азбучен ред. » познайте как сред близо 1800 -900 се търс€т 26 от твойта паралелка! ’айде, нашето е чисто любопитство. јми тези, които ще чакат второ класиране - как ще разберат какъв е минимални€т бал! »мам н€какъв спомен, че за дъщер€та ги б€ха изкарали по паралелки, защото € вид€х, че е трета по бал в нейната.
÷итирай

ћнени€: 21
–€дко пиша, но последните месеци ви чета редовно.
–адвам се,че ви има и се над€вам да продължим  и следващата учебна година.
»  сега да се похвал€ и аз,мо€та дъщер€  е приета по първо желание - ≈√ ѕловдив
¬есело л€то и на децата и на мамите,а на чакащите за второ класиране успех! Hug!
÷итирай

по течението на реката

ћнени€: 311
’айде и аз да не остана назад и да се плякна в новата темичка.
Ћьонкааа,благодар€,миличка,че и по нощите не си почиваш,а се грижиш за нас smile3525
» ние в понеделник отиваме да се записваме,че да се успоко€т духовете вече.ƒокато не видел,че е записан,н€мало да пов€рва,че е приет.ј следващи€ понеделник живот и здраве поемаме и ние към моренцето.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 743
’айде и аз в новата тема bouquet
ѕри нас драмата продължава... вече не иска второ класиране, защото е приет в училището, което беше до сега Rolling Eyes... но аз разбира се не мисл€ така Confused
÷итирай

—оф»€, по път€ към храма

ћнени€: 316
      ≈, аз с тази мо€ работа - изтървах да се включа в темата на ликуването...» когато изнас€ха оценките пак б€х там, и тази вечер - до 23ч.
      “олкова б€х затрупана от обаждани€, че едва към 18.30 можах да вл€за в темата и като вид€х, че говорите за баловете за второ класиране, сърцето ми се разтупт€! ј в това време н€какъв клиент като ме заразпитвал...
       «а протокола: по първо желание - —ћ√ с английски!
       ≈дно от главните неща, за които се мол€ - синът ми да намери добри при€тели сред новите си съученици. ѕожелавам го и на вас! √одините в гимнази€та са определ€щи за развитието на личността, поне при нас беше така.
       ѕоздрав€вам и всички деца от мо€та родна ¬арна, приети в нашата неповторима „етвърта езикова!
« ѕоследна редакци€: сб, 25 юни 2011, 01:12 от m.cha-cha »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 154
ћинимални балове - —офи€

1.Ќемска гимнази€ - минимални€т бал там е 33,678.
2. —ћ√ - минимални€т бал е 33,392
3.ѕърва английска гимнази€, минимални€т бал  е 32,750
4. 73-то училище - 32,714,
5.»спанската гиманази€- 32,570
6.¬тора английска гимнази€ - 31,570,
7.‘ренската гимнази€ - 31,286.
8.35-—ќ” с немски език - минимален бал, близък до този на френската гимнази€.
Ќезаети преди второ класиране са останали 326 места (но нито едно от т€х не е в първите осем елитни училища), а некласираните деца са 228.
¬ —офи€ са кандидатствали и 552 ученици от провинци€та.

¬ ѕловдив се повтар€ тенденци€та от столицата:

нито един пълен отличник, нулеви паралелки в техникумите и конкуренци€ за езиковите школа. Ќай-високи€т бал Ц 35.928, при кандидатстващите ученици за прием след 7 клас в ѕловдив е изкаран от момиче. јнглийски език в ≈√ ДѕловдивФ води по попул€рност в желани€та на кандидат-гимназистите. Ќа следващите места по бал се нареждат две специалности в ћатематическата гимнази€, паралелката с немски език в ≈√ Д»ван ¬азовФ и с френски език във ‘ренската езикова гимнази€, об€сни доц. ѕавлинка  ацарова, шеф на –»ќ Ц ѕловдив.(monitor.bg)
ћестата в елитните гимназии (ѕловдив) запълнени

¬арна води в класирането по пълни отличници

в големите градове, въпреки че само две момичета във ¬арна са с бал 36. ћатематическата гимнази€, ѕърва и „етвърта и ѕета езикова гимнази€, както и  ќсмо —ќ” с изучаване на чужди езици обраха отличниците край морето. ѕреминалите бариерата от 3,00 на изпитите по български език и литература и математика са 3000 ученици, а местата в елитните езикови и професионални гимназии са около 2000.
Ќай-силна от години е конкуренци€та в езиковите гимназии и математическата, където последни€т приет ученик влиза с бал 31,25, допълни јтанасова. “€ призна, че въпреки належащата необходимост от определени кадри за варненската икономика, има слаб интерес на тийнейджърите към определени специалности. ¬ други професионални гимназии пък заради добрата реализаци€ в чужбина влизат деца, които след завършването тръгват по света с наученото в родни€ град.(monitor.bg)

—правка за минимални€ и максимални€ бал по паралелки в –»ќ ќбласт  ¬ј–Ќј:
www.rio-varna.com/upload/MR6.rtf

’асково
Ќай-високи€т минимален бал тази година е в паралелката "јнглийски с втори чужд език немски" в √ѕ„≈ "ѕроф. д-р јсен «латаров". “ой е постигнат от момиче и е 31,858.  “ова е и най-желаната паралелка от кандидатстващите. 385 седмокласници са € посочили сред едно от първите си желани€.
”чениците с най-високи балове са предпочели паралелката в ѕћ√ - ’асково "»нформатика с английски език". “ам първенството държи ћари€ Ѕакалова с бал 35,662. (haskovo.info)

Ѕургас
—правка за минимални€ и максимални€ бал по паралелки в –»ќ:
http://rioburgas.org/articles/download_file/189

—ливен
—ред седмокласниците, кандидатстващи за профилирани гимназии, едва двама са поискали да изучават френски език, като основен предмет, но по-късно променили желанието си.
“ова означава, че за първи път в 30-годишната истори€ на елитната гимнази€ за западни езици в —ливен н€ма да има сформирана паралелка по френски. ѕри това гимнази€та е известна с това, че заради доброто качество на обучението дипломите й са признати от ‘ранци€ и завършилите абитуриенти б€ха свободно приемани във висшите училища там. «а сметка на това нараствал интереса към немски€, трайно се запазва желанието за изучаване на английски, като основен предмет. ѕрез учебната 2011-2012 година ще бъдат съкратени рекорден брой паралелки за 8 клас в профилираните и професионалните гимназии. ≈дна паралелка отпада в Ќова «агора. ƒевет отпадат в шест гимназии в —ливен, като част от т€х са сред "отличниците" в региона.
(trud.bg)
«акриват десет паралелки с прием след 7 клас - —ливен

ƒевет паралелки по-малко след 7-ми клас в  юстендилска област
« ѕоследна редакци€: сб, 25 юни 2011, 12:43 от Lana26 »
÷итирай

¬арна

ћнени€: 63
ќт все сърце благодар€ на прекрасните дами, които сподел€т така важна и полезна информаци€ за всички като мен - чет€щи и вълнуващи се майки. bouquet
ўастлива съм, че синът ми усп€ да сбъдне своето желание - ѕърва ≈√ - немски език! √орде€ се с него!
”спех на всички деца и много усмивки през ваканци€та!
÷итирай

ћнени€: 52
Ќе съм искала никого да обид€ с последни€ си пост, но след като тази година имаше пром€на в скалата за оцен€ване, т.е. повишаване на изисквани€та и същевременно вдигане на баловете в най-желаните паралелки и училища мисл€, че може би съм права. ќсвен това миналогодишните тестове не б€ха по-трудни от сегашните.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 412
—ега на спокойствие да поздрав€ всички!

—трахотни постижени€, момичета и момчета  Very Happy

јз лично не можах да засп€ поне до 3 от вълнение и радост.

Ќа тези, които отиват на второ класиране: стискаме ви палци и сме с вас!  bouquet

ўе седна на спокойствие да разгледам баловете, ама за —офи€ май още н€ма статистика.
», мол€, изпит с изпит не си приличат, не сравн€вайте така с лека ръка.  ой по-умен, кой по-глупав. Ўесто чувство, не се ограничавай до миналата година, виж 2009!  Laughing “огава с 4,80 по мат се влизаше в Ќемската.

Ќа заминаващите на море - завиждам! ∆ела€ ви весела ваканци€, заслужена!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 154
ƒо този момент не намирам справка за минимален и максимален бал за —офи€.
≈динствено в н€кои вестници има съвсем малко обобщена информаци€
за минимален бал момичета+ момчета.

ќбразец на «јя¬Ћ≈Ќ»≈
за участие във втори етап на класиране след положени изпити
за приемане в държавните и в общинските училища след завършен VII клас

http://www.rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/2011_docs/zayavlenie_II.doc
« ѕоследна редакци€: сб, 25 юни 2011, 08:36 от Lana26 »
÷итирай

дълбоката провинци€

ћнени€: 494
аз също н€мам търпение да вид€ минималните за софи€ балове (чисто любопитство Smile) - предполагах, че ще се по-високи - вътрешно чувство или просто защото със вс€ка изминала година се хвърл€т все повече усили€ и средства за подготовка на седмокласниците, дори след понижена скала това пак се вижда

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 749 отговора