Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 дек. 2005, 22:29 ч.

за заспиването

• 908
  • 29
  •   1
Отговори
Пиша това за успокоение на младите мами, които имат проблеми със заспиването на бебчетата ...
Когато бебо беше на 1-2 месеца, изчетох целия форум и много книги за заспиването - как било важно да свикне да заспива сам, как трябвало да се оставя да плаче, за да не свиква да заспива на ръце ... До края на коликите в третия месец, бебо ми спеше на гърдите през нощта (иначе не спеше изобщо), след 3-ия месец заспиваше само на ръце. Чувствах се виновна, че може да се разглези, но нищо друго не помагаше - една вечер с баща му го оставихме да плаче един час, докато се наливахме с уиски, за да понесем плача ... Накрая ние се предадохме - не той.
Добрата новина е, че през 6-ия месец бебо изведнъж започна да заспива съвсем сам. Просто гася лампата и го оставям да си приказва сам, докато заспи. Така е и до сега  Simple Smile
Знам, че бебетата са различни, но и постоянно се променят, така че младите мами да не се притесняват - малкото бебе има нужда от топлина и близост, а не от дисциплина ....Пък и мамите имат нужда да гушкат, а не да слушат ревове  Grinning

# 1
На мен ми е ясно Mr. GreenНо на много форумки не е Rage

# 2
  • София / Пловдив
  Дано да се похвалиш със същото положение като ви тръгнат кучешките зъби например  Crazy  Защото и аз до скоро мислех като теб...

# 3
  • Варна
Браво на детето!!
Ние нямаме същия късмет Rolling Eyes Бях го научила да заспива сам тк сме нямали проблем със зъбоникненето (много геройски си ги търпя  Laughing)нямахме и колики и съм нямала причина да го дундуркам.Но когато беше на 4 месеца аз трябваше да вляза в болницата за 10 дни и свеки да го гледа.Та ми направи една голяма услуга Sick друсала,люляла до припадък #2gunfire #2gunfire Резултата е ,че и досега се приспиваме на крака #Crazy #Crazy
Наскоро започна да заспива и като легна до него и го гушна.
Нямам нищо против това тъй като ако не угаждам и приспвам гушкайки го моето дете то чие ,но все пак понякога дотежава ooooh! Crossing Arms

# 4
  • Своге
Много се надявама е така, защото от около месец заспива само с гушкане и носене.   Praynig

# 5
  • гр.Варна, сега Германия
Браво, значи все пак има надежда и за нас, защото моят син заспива само на цица #Crazy

# 6
  • на село
 Ако знаеш при нас какъв цирк е заспиването, особено когато иска да спи с баща си - решава, че е време за игра и започват едни скокове, щипане, смях и други . Знам, че съм и изтървала края в това отношение, но не ми пука - каквото искат да си пишат по книгите, а и това го прави само с нас, при баба си заспива без проблем.
 Трудно заспива и никога сама, но знам, че това няма да продължи вечно и затова се наслаждавам на тези моменти с детето ми, а когато беше по-малка също  на ръце заспивахме  Simple Smile

# 7
До дете си е, дъщеря ми като новородено не заспиваше, ако има човек в стаята, камо ли да я взема на ръце  Laughing

# 8
  • софия
никол, ти си късметлийка, повярвай ми. Моят маймун не иска да спи сам и това е- сега като заспи му пускам телевизора или радиото да му говори,че ако е тихо се буди веднага. Правя опити и да го отуча да заспива на ръце, че трябва да се връщам на работа-за сега горе-долу имам някакъв успех- заспива легнал на леглото до мен- но пък и това не става, защото като легне друг и не ще да спи- Приемам всякакви съвети в тази насока

# 9
Явно съм от малкото,които не се оплакват от заспиването на децата си.След баня дребното си изпива млякото в леглото си и заспива.Най-често веднага,максимум след 10-15 мин.Така е от съвсем малка,не съм я приспивала при нас или на ръце и съответно не ми се е налагало да я отучвам.Май съм изкарала късмет Wink

# 10
  • на кой му пука, майна
Иван от както се е родил никога не е заспивал на ръце,къпим го яде и в леглото,максимум 15мин. и е заспал Simple Smile,ноооо това до като направи 1 година,сега след къпане и ядене иска да играе и заспива към 22:30,понякога дори и по късно Twisted Evil

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 14:44 от doniboni

# 11
  • София
При нас беше абсолютно същото, но като навърши годинка изведнъж нахитря и сега пак си спим заедно.

# 12
  • София
Явно съм от малкото,които не се оплакват от заспиването на децата си.След баня дребното си изпива млякото в леглото си и заспива.Най-често веднага,максимум след 10-15 мин.Така е от съвсем малка,не съм я приспивала при нас или на ръце и съответно не ми се е налагало да я отучвам.Май съм изкарала късмет Wink

Същото и при нас. От малък си знае леглото, не ми се налагало да го отучвам от нещо, на което не съм го учила.

Сега и да го сложа да спи при нас няма да заспи, иска сам в леглото.

# 13
Ние заспиваме с песничка.

# 14
  • в страната на чудесата
parwo da se izwiny na wsi4ki ammi 4e pi6a na latiniza no maja mi "pokri" nykade fonetikata #2gunfire a ako zapo4na da pi6a na kiriliza,6te osamna tuk.o6te wednaj IZWINYWAITE Rolling Eyes
no pak mi se iska ia z da si spodely bolkata tuk.moyta beba e po4ti na 5 meseza i ne moga da wi opi6a kakaw e zirk zaspiwaneto pri nas.taka e po4ti ot 2 meseza we4e.do 3 mesez ne usetih 4e gledam dete.werno 4e se prispiwahme da raze,no za 5 min.be6e we4e "pripadnala".
wsi4ko zapo4na s diskonfort w stomah4eto i towa razbi totalno sany i.ne moga da wi opi6a prez kakwo minah,ti ne be6e drusane na raze-NE,to ne be6e w koli4kata-NE,to ne be6e ostawyne sama-NE,zaspiwa si kam 5- 6 4asa sutrinta smile3514.ako i e wreme za hranene se karmim i prawim mleka posred no6t,a zylata ka6ta spi smile3518 book
otdawna si misly da pi6a tuk w foruma ama wse nymam wreme,i da poiskam sawet ot drugi mami pretarpeli towa.
sega beba e dobre,korem4eto i se oprawi no ty prodaljawa da si boduwa no6tem.opitwah kakwo li ne,darjah y budna denem,no ty samo se iznerwy taka i stawa o6te po zle.naprawo zawijdam na tezi mami koito pi6at 4e dezata im si spyt sami.moyta maimunka dali waob6te nykoga 6te zaspi sama?!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт