Родилни болки

  • 8 773
  • 40
  •   1
Отговори
Koi ot vas si gi spomnja, vsichki kazvat, che s vremeto se zabravjat malko ili mnogo, ostavat samo hubavi spomeni ot samoto rajdane?! I vse pak- moje li niakoi da gi opishe??  newsm30

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 10:39 от Туфка

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами все едно те разкъсват Laughing
Когато раждах имаше и няколко стажантки та сестрата пита едната-по какво се различават контракцийте от болките ,който са вече минути преди раждането.Отговор- лицето се издължава от болката,И когато започнат да викат "О Господи умирам.." CrazyДругите не можах да ги чуя тъй като аз вече виках ту Господ ту майка ми Embarassed

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз все още доста добре си спомням моето раждане.Е то не е минало и кой знае колко време,но определено нямам  хубави спомени от самото раждане.Хубавите спомени са после като си гушнеш дребосъка.Доста трудно може да се опише самата болка пък и при всеки е различно

# 3
  • Мнения: 5 299
Честно казано и аз много не ги помня newsm78 ПОмня само, че единствената ми мисъл беше: КОга ще свърши? То май повече е на психична основа, има жени които успяват да се владеят и такива като мен, които се оставят на болката Sick

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами все едно те разкъсват Laughing
Когато раждах имаше и няколко стажантки та сестрата пита едната-по какво се различават контракцийте от болките ,който са вече минути преди раждането.Отговор- лицето се издължава от болката,И когато започнат да викат "О Господи умирам.." CrazyДругите не можах да ги чуя тъй като аз вече виках ту Господ ту майка ми Embarassed
newsm10

# 5
  • Мнения: 1 581
Абе година след раждането исках пак  Grinning Аз и по-скоро бях забравила даже. А таткото още го е страх за второ, така че родилните болки са малкия проблем  Wink
Абе боли, ама не чак толкова. Намисляш си нещо, върху което да се съсредоточиш, дишането например (аз така) и дишаш ли дишаш, до перфекционизъм, пак боли, ама не ти е първа грижа, най-важното е перфектното дишане  Wink
Все си повтарях толкова много жени раждат, аз ли няма да мога да понеса болката, ама-ха! Малко преди мене една жена раждаше, много крещеше и й се скараха, аз после не смеех да гъкна, стискам зъби, искаше ми се таткото да присъства - щях да му извия врата  Grinning
После минава и се забравя, остава смешното и забавното. Аз сега не помня вече как боли и колко, ама помня как се обадих на таткото, че съм родила, ама не казвам какво и той разгласил, че си има дъщеря, щото видеозонна грешка  Grinning После дълго ни питаха как е Виктория  Laughing
Аз май се отплеснах, сори  Embarassed

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ами да ти кажа, ако не бяха ми включили гадната система с окситоцин, сигурно нямаше да  усетя болезнена контракция, обаче от нея имах чувството, че пустите контракциите са нонстоп и много болезнени.
Дори казвах на акушерката - преди не ме болеше толкова, а тя - а ми ти не помниш, било е отдавна.
Ама не беше от това, че е било преди толкова години.Първото ми раждане  продължи доста дълго, но такива болезнени контракции нямах, само тогава трябваше да напъвам много, докато със системата напъните ми започваха от нея и самото раждане не боли.

# 7
  • Мнения: 136
Да, и аз преди да родя се канех да пускам такава тема, ама не я пуснах... но сега ще отговоря: знам, че при всеки е различно, но при мен самото раждане не болеше, боляха контракциите преди това - които бяха съвсем като менструални болки, само че умножени по... много! И болеше след това като ми шиха епизиотомията... което си е като шиене, демек - гадно.

Нооооо, за тези, които се притесняват от раждането - изненада - да знаете, много по-ужасна от самото раждане е първата седмица с бебто в къщи. Аз на втория ден бях готова да отида да родя още веднъж само ако някой ме оставеше да спя една цяла нощ... много зле ми се отразява безсънието.

А другата изненада за една жена е колко много всъщност може да понесе - е много е, наистина. Че при това и с радост, щото като погледнеш дребното човече и... оправдава средствата!!! Simple Smile))))))))

Бъдете щастливи, момичета!

# 8
  • Мнения: 3 491
Болките на контракциите - като менструални, много по-силни, и все пак търпими. Самото излизане на бебето - като едно ОГРОМНО подрискване.

# 9
  • Мнения: 964
Чудесно сте ги описали родилните болки направо си ги представих,а някой да ги е изпитал по две? newsm78 Имам предвид с близнаци,че мен това ме чака.

# 10
  • Мнения: 694
И аз си мислех че се забравя, да ама не. Сега като се сетя пак какво ме чака и ми се свива сърцето. Понякога си казвам защоли се хванах пак на хорото? Но единствената радост е после детето, нищо друго. Когато родих дъщеря ми след месец казвах, че ще родя още две деца, а сега си казвам - само това да мине и свършвам с този етап от живота ми.

А колкото до близнаци, те не ги ли израждат със секцио?

# 11
искаше ми се таткото да присъства - щях да му извия врата  Grinning



Е това е истината  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 107
Аз много бързо забравих за самото раждане, но моето мина много леко.
През цялото време се опитвах да се съсредоточа върху контракциите, дишах като по книга, не издадох и звук, за да си пазя силите за напъването - е там вече наистина нямах сили, но родих без никакви усложнения  Simple Smile
Наистина е важна психическата нагласа, аз вярвах, че няма да боли и наистина не боля чак толкова.
Мисли позитивно и не се притеснявай, още повече, че те очаква двойно щастие   Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 591
Мен с второто дете НЕ МЕ боля. Всичко е в главата както казваше моята акушерка. Ако и се дадеш сама създаваш болката и тя те превзема. Ако ли пък решиш, че няма да и се даваш, а ще я приемеш раждането става безболезнено....

# 14
  • Мнения: 2 467
Аз пък контракциите си ги траех като пич, ама като дойдоха напъните   Shocked Виках "Отказвам се, искам да си ходя"  Embarassed Абе голям цирк ми е сега отстрани, ама като бях на место ми се пукаше душата. И щото мойте напъни цял час продължиха, та по едно време си викам "Няма да излезе тва човече, ша са мре!" Исках да ме няма чак... Ама нищо такова, изскочи като тапа  Laughing и като я видях и ми стана едно хубаво и забравих и болка и всичко  Hug. И сега ела ме виж каква съм щастлива мама  Heart Eyes !

Общи условия

Активация на акаунт