Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 4

  • 55 909
  • 734
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 732
oops  spam2
Cha Seung Won е ясен newsm53 . Сега, ако кажеш кой е другият горещ мъж ........   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 166
  • Мнения: 174
oops  spam2
Cha Seung Won е ясен newsm53 . Сега, ако кажеш кой е другият горещ мъж ........   Stuck Out Tongue Winking Eye


Хахахха въпросът е доста сложен, но ще ти отговоря, даже и ще ти преведа това което казва Ча Сънг Уон в колата. Simple Smile
Всъщност това е някакъв артист, но по-важното е кой имитира Simple Smile виж етикета тук:



а на етикета човека, всъщност е намек за Ким Нам Гил. Доста сложно прозвуча, нали? Simple Smile
Погледни тази статия: http://kim-nam-gil.livejournal.com/27969.html

А това което казва Ча Сънг Уон в рекламата е: Спри да се оглеждаш, а по-добре отиди да погледаш малко филми. Динг Донг.

# 167
  • Мнения: 6 732
Аз идеята я схванах, а в коментарите на клипа прочетох и превода, но се зачудих кой е другият мъж, защото ми се струва, че съм го виждала някъде, ама не се сещам къде newsm78 . Еххх, старост-нерадост Joy .

И да не е само оф-топик Whistling .......

В момента гледам "Can you hear my heart" и мога да кажа, че сериалчето е доста добро. Малката сладурана Kim Sae Ron, която участва заедно с Won Bin в "The Man from Nowhere", тук играе детските години на главната и  толкова убедително показва характер и самочуствие, че е наслада да я гледаш. А в тандем с Jung Bo Suk, който играе ролята на умствено изостанал баща, те карат да се усмихваш през сълзи с техните по детски наивни и невинни взаимоотношения. Страхотен актьор е този човек. Гледала съм го в Giant и в La Dolce Vita и останах впечатлена от превъплащенията му. В първият можеше да ме накара да го намразя само с показването на едно намръщване или усмивка. А във вторият се преобрази от егоистичен, арогантен и самодоволен съпруг до мъж, който осъзнава кое е истински важното нещо в живота му.

Една от песните в сериала

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 00:53 от 2в1

# 168
  • Мнения: 936
Аз искам да попитам дали отнякъде може да се намери рецептата за онези парещи, кръгли, меки и бели оризови хлебчета, които се скъсват да ядат в корейските сериали. Особено в Хон Гил Донг мацката така ги ръфаше, че лигите ти потичат...

# 169
  • Мнения: 6 732
Не съм сигурна дали говориш за същото, но ако е това, ето ти обяснението на една корейка малко по-надолу в пост на Сехи. Иначе ето един сайт с видео рецепти на корейски ястия.

# 170
  • Мнения: 936
Същото е да, много благодаря за линка!!!!  bouquet

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 55

Добро утро!Да се отчета и аз.Изгледах Witch Yoo Hee и Personal Taste.Сега ще захващам Delightful Girl Choon-Hyang,за да се наслаждавам пак на Jae Hee  Grinning.
Tuon,много ми хареса идеята за анкета.Въпреки,че не съм изгледала много сериали,за да правя такова обобщение  Grinning Ще гледам още няколко,които съм свалила преди да дам предложения.

# 172
  • Мнения: 6 732
За добро утро и приятен летен ден, превюто на новата песен на DBSK/TVXQ - Superstar Peace

# 173
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Здравейте и от мен отново! Да се запиша за тази седмица, че не съм се вясвала.

Изгледах тези дни Hanazakari no Kimitachi e - много се забавлявах, а и играта на Ikuta Toma ме накара, да не спирам да се хиля пред монитора. Гледах също и The King and the Clown - невероятен филм и естествено нямаше как да не забележа Lee Jun Ki (страхотно излъчване и отлична игра). Сега заради него си свалих Hero (Unseen Warfare). Забавна комедия и ми харесва много до тук.

Четох също и доста новини за някои от актьорите. Много ме впечатли огромната промяна в стила на Kim Hyun Joong и участие му на 7 юли на Mnet Asian Music Awards. Като хамелион е... Възмъжал, много променен. Предполагам, че следващата му изява на екран, вече няма да е на ученик или колежанин, а нещо много по-сериозно.


# 174
  • Мнения: 6 732
Щом ти е харесал Lee Jun Ki го гледай в "Iljimae" и в "Time Between Dog and Wolf"(и двата ги има на първа страница) Peace .

Аз приключих с "Can you hear my heart" и мога да кажа, че сериалчето, макар и поразтеглено в последните няколко серии, си заслужава. И с риск да се повторя отново ще кажа, че Jung Bo Suk е страхотен, както и Yoon Yeo Jung. Умствено изостаналия баща и бабата болна от Алцхаймер, изричаха с възможно най-простичките и обикновени думи, най-важните и мъдри мисли, които по принцип са основата на всеки смислен живот.

Сега започвам "Romance Town". Всчките главни са ми познати и са участвали в доста добри продукции, така че се надявам и тук да покажат способностите си.

# 175
  • София
  • Мнения: 15 453
    Здравейте момичета! Аз влязох да напиша колко много съм разочарована от "Излъжи ме". До към седма серия се понасяше, но после стана такава боза, и с тези техни измислени скандали,уникални са да правят от нищо нещо, вече взеха да ми писват! Тези сценаристи как може едно и също да пишат, само сменят главните действащи лица, професиите и имената. А пък и телевизиите как се навиват да снимат все едно и също, им се чудя  newsm78!

    Засега ми харесват The Greatest Love и You've Fallen for Me, но и за тях предполагам вече как ще се развият нещата до края! По същия сценарий. Оставам с впечатлението, че трябва сериалите да са най-много по 10 серии, защото после вече се чудят какво да измислят и става досадно.

# 176
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Реших да си дам моята класация от моя вече тримесечен опит с корейски сериали (пълна зарибявка). Тук включвам и мнението на мъжа ми (с две думи семейно се произнасяме). Подреждам ги от топ надолу:

1. Beethoven virus - . Смятам че е най-доброто, което съм гледала. От първия до последния епизод. Невероятни персонажи. Включително двамата ми любимци - Гън Сук и Джи А (момичето от Чуното), но диригента (който не ми беше познат до тогава) засенчи всички. Много страст (емоции, музика, работа), невероятен саундрак, интересен сюжет. Толкова неща се случват и случват. Спирам до тук с похвалите (жалко че е толкова малко коментиран)
2. Time between dog and wolf- Много добър, но достатъчно популярен.
3. Chuno/ Slave hunters - лично не го гледах, мнение на съпруга
4. Snow Queen -  този го гледахме за една нощ и един ден - нон стоп. После мъжът ми го държа романтиката цяла седмица Simple Smile
5. Hong Gil Dong - това беше първият ми сериал. В началото се насилих да го гледам, но бяхме в командировка, нямахме друго изтеглено на лаптопа и от няма на къде го изтърпях 3-4 епизода. После зарибяването беше пълно, после го преглеждах още два-три пъти, и дори първите серии ми се сториха много интересни. Принцът (Гън Сук) стана любимец
6. Mary stayed out all night - най-сладурски сериал. Моят любим. Оценявам, че не е най-добрият, но ме изпълва с такова умиление като го гледам. Готиният Гън Сук избра момичето, което плете ръкавички и готви яхния. Саундтрака ми е също номер едно. Слушам го почти нон стоп вече три месеца
Продължавам в следващ пост

Последна редакция: сб, 16 юли 2011, 23:32 от fapua

# 177
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
7. Winter sonata: Много нежна и красива романтика. Bae Jong Jun е обичайно невероятен. Актрисата също е сладурка. Музиката е супер (но малко досадна на моменти). Връща те в едно време от нашето ученичество (в предвид, че сме ученическа любов и такава по кръжоци и олимпиади ни беше особено мила историята). Малко муден особено към края е обаче. Направо дотежава да гледаш в един момент
8. Iljimae - отново мнение на съпруга: Добър сюжет, динамика, много неща стават, но му липсва добре развита романтична история (а има потенциал за това)
9. The Legend-  Йонг Юн и момичето (Джи А) са добри образи. Принцът е особено завладяващ. Историята обаче нещо куца според мен. Изобщо не става ясно защо накрая той избра другата сестра и въобще магическите неща му бяха малко тежкотоварни. Без тях щеше да е по-добре (лично мнение).
10. Secret Garden - хм, забавен, весел, романтичен, но малко прекалителен на моменти (нереален).
11. Cinderella's sister - оригинален сюжет, оригинални персонажи и образи, много муден на моменти
12. Hwang Jin Yi - много красив, но малко муден според мен.
13. Full House  - сладурски, но историята е меко казано абсурдна. Като се абстрахираш от това колко неща не се връзват, развитието на отношенията им беше забавно и зарибяващо.
14. You are beautiful - красив мъжки каст, но леко разочарование, че Гън Сук е решил да играе в подобна драма. Може би твърде тийн за мен ??
15. Bichunmoo - има сюжет, но много на сериал приличаше и по замисъл и по визия. Може би твърде прехвален
16.  A love to kill - мнение на съпруга - добър замисъл, но не обясними действия на актьорите. Излишен драматизъм без да е обяснен
17. BOF -  добър каст откъм мъжки роли, много дразнеща и престарила (за ролята) актриса.  Сюжетът особен към края е боза
18. Strongest Chil Woo - мнеине на съпруга: добре започва, но доста глуповат в последствие. Има и забавни моменти
19. Devil  - не можах да го догледам
20. SoulMate - не можах да го догледам. Амбиция да прилича на западен сериал. Няма онова, за ради което харесвам точно азиатското кино

Последна редакция: сб, 16 юли 2011, 23:31 от fapua

# 178
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Последно да похваля един пълнометражен филм: Kiss me, Kill me

# 179
  • Мнения: 9 180
Тайна, изгледа ли Lie To Me? Ако не си го оставяй,защото към края става съвсем зле. Sad
Аз го чаках, изгледах го, но много ме разочарова и накрая го затрих - едва ли ще тръгна да го гледам пак.
Японските са по 10-11 епизода,ако ти се гледа нещо кратичко.

Аз повторих Crows Zero - (първа и втора част),че ми се гледаше екшънче,макар, че хич не обичам да гледам как бият Oguri Shun Blush

Общи условия

Активация на акаунт