Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-397 от 397 отговора
Ходи ми се на Шкорпиловци и Ви моля някой ако знае хубави подържани бунгала нека пише.
Ще съм много благодарна.
Цената няма чак такова значение. Peace
Важното е да са хубави! Peace bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Скоро в някой от сайтовете за колективно пазаруване имаше оферта за бунгала на Съюза на българските художници. Не съм на 100%, обаче, че така се наричаха.
Във всеки случай снимките бяха хубави - поддържани бунгала, чисти, с веранда.
Потърси из нет-а.

Или да се включи някой с по-точна информация.
Цитирай

Тези гледала ли си?

http://www.bghotel.mobi/index.php/news/details/60/%D0%B1%D1%83%D … D0%B5%D0%BD%D0%B8

Тук има различни ценови типове.
Не съм ходила в Шкорпиловци от 18 години.

Това ще да са на СБХ:
http://varna.bghotel.mobi/index.php/home/details/1908/Hoteli_v_V … onno_selishte_SBH

Цялата страница:
http://blagoevgrad.bghotel.mobi/index.php/home/listing/0/S_Shkorpilovtsi
« Последна редакция: Пон., 27 Юни 2011, 16:27 от Judy »
Цитирай

миналата година бяхме на Шкорпиловци . има на цени от 5лв за легло  до 60 лв за цяло бунгало  . плажа от тези на художниците е на 100 м.  с кола можеш да отидеш  и към пазарчето  и да пазаруваш на връщане  .има интернет ,на повечето места с пароли ,но.... се открива и свободен Wink.
развлечения може би в самото село  ,но ние не сме ходили .повечето бунгала имат детски кът .имаше и един хотел до художниците точно до пътя ,но беше пълен с русначета ,моето дете играеше и с тях  (нямаше ограничение да влизаш  в района на хотела).самото село предлага  свободни место но е по- далеч от морето и трябва да си скола непременно .  Very Happy
Цитирай

Наши приятели ходиха миналата година на бунгала "Джордаш" и бяха доволни. Има ги в нета.

http://www.jordash2002.com/index.php
Цитирай

Още един глас ти давам за бунгалата на СБХ. Близо 10 години все на тях съм почивала и то преди да ги реновират изцяло, тоест когато бяха в доста изостанал вид. Сега не са така и това ги прави още по - прекрасни за море там.
Единственото лошо на Шкропиловци е, че ако завали веднъж, трудно спира.  Tired
Цитирай

Интересува ме по плажа и около къмпингите има ли заведения,защото не може да се храниш само с храна от барбекю.Интересувам се като цяло от Шкорпиловци и най-вече бунгала Рай , защото направих резервация и искам да не останеме разочаровани.
Който е посетил Шкорпиловци нека сподели всичко,което може да бъде полезно.
Цитирай

Здравей, бяхме в Шкорпиловци преди три години - невероятно спокойно място за семейство с малки деца. Плажа е необятен и незастроен, никой не ти диша въздуха.

Почивахме в къщата на Койка Атанасова - мисля вила Атанасови беше. Домакините са много мили и отзивчиви, предоставиха ни на разположение всичко от което имахме нужда. Ако някой има интерес мога  и снимки да дам.
Цитирай

ВЪРНАХМЕ СЕ МИНАЛАТА СЕДМИЦА ОТТАМ. ОТ БОГАТИЯТ МИ ОПИТ ПО НАШЕНСКОТО ЧЕРНОМОРИЕ ВОГА САМО ДА КАЖА- НЯМА ДРУГ ТАКЪВ ПЛАЖ...НЕВЕРОЯТНО. НИЕ БЯХМЕ В САМОСТОЯТЕЛНА ВИЛА ВЪВ ВИЛНАТА ЗОНА. ЗАКУСКАТА СИ Я ОСИГУРЯВАХМЕ ПО ПЪТЯ ЗА ПЛАЖА. ИМА НЯКОЛКО МЕСТА, ОТ КОИТО МОЖЕ ДА СИ КУПИТЕ ХУБАВИ ЗАКУСКИ. ТУК ИДВА ГОЛЕМИЯТ ПРОБЛЕМ- ХРАНЕНЕТО НА ОБЯД. ПОСЕТИХМЕ ДВА ПЪТИ Т.Н. МЕХАНА "МЕЧО УХО"- ПЪРВИЯТ ПЪТ ЩО- ГОДЕ ДОБРЕ. ИМА ОБЕДНО МЕНЮ БЕЗ ОБЯВЕНИ ЦЕНИ, КОИТО ПОСЛЕ СЕ ОКАЗВАТ ДОСТА ПО- СОЛЕНИ ОТ ТАКЪВ СКЪП ГРАД КАТО РУСЕ, НО ПРИ ЛИПСАТА НА ЗАВЕДЕНИЯ СЕ ПРИМИРИХМЕ. НА ТРЕТОТО НИ ОБЕДНО ПОСЕЩЕНИЕ СЕ ОКАЗА, ЧЕ ПЛЕМЕННИКЪТ МИ ПИЕ ОТ СПУКАНА ЧАША, КОЯТО НАЙ- НАХАЛНО НИ Я МАРКИРАХА КАТО "ЧУПЛИВОСТ" ЗА 2,20 ЛВ. И ПРИКЛЮЧИХМЕ С ТАЗИ КРЪЧМА.
ОКАЗА СЕ, ЧЕ ТОЧНО НА ЦЕНТРАЛНИЯ ПЛАЖ ИМА ЕДНО ЗАВЕДЕНИЕ, БОЯДИСАНО В РОЗОВО, ТА ТАМ ПРОДЪЛЖИХМЕ ДА СЕ ХРАНИМ. ОПИТАХЛЕ И НА СБХ- КАТЕГОРИЧНО НЕ- ТАМ ПИЛЕТО С ОРИЗ Е ОРИЗ С ПИЛЕ. ВЕЧЕРИТЕ ПАЗАРУВАХМЕ ОТ МЕСТНАТА ТРАНЖОРНА.АКО ОЩЕ НЕЩО ТЕ ВЪЛНУВА- ПИТАЙ.
Цитирай

ВАШИТЕ БУНГАЛА С ВЛЯВО ОТ МОСТА. ЧУХ ОТ НАШИ ПОЗНАТИ , ЧЕ В "РУСАЛКА" ИМАЛО ОБЕДНО МЕНЮ ЗА 5,50 ЛВ. ЗА ПЛАЖ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ ЦЕНТРАЛНИЯ. ИМА ЗВОБОДНА ЗОНА, НЯМА КАМЪНИ И БЕШЕ ЗНАЧИТЕЛНО ПО- ШИРОК И ПО- СПОКОЕН ОТ ВАШИЯ НА "РАЙ". ТОВА ЗАБЕЛЯЗАХ- ПРЕД ПЛАЖНАТА ИВИЦА НА БУНГАЛАТА ИМАШЕ ДОСТА ХОРА.
Цитирай

За мен е важно да не се ограничаваме с хранения само в бунгалата,а да има и заведения.А това за плажа да разбирам ли,че всеки къмпинг си има плаж?И още нещо,далече ли е плажа от въпросния Рай и на пръв поглед кака изглеждат бунгалата?Само едно заведение ли има на плажа?
Благодаря прдварително!!!
Цитирай

За мен е важно да не се ограничаваме с хранения само в бунгалата,а да има и заведения.А това за плажа да разбирам ли,че всеки къмпинг си има плаж?И още нещо,далече ли е плажа от въпросния Рай и на пръв поглед кака изглеждат бунгалата?Само едно заведение ли има на плажа?
Благодаря прдварително!!!

Има заведения на плажа. Аз съм запозната с тези отдясно на моста. Отляво,където ще бъдете вие има също и не само на плажа. Покрай вашите бунгала минах само веднъж. Добре изглеждат, на Русалка са по- добри. Не бих казала, че е далеч от плажа.
Цитирай

Мони,много благодаря,мислех да откажа резервацията,но ти ме убеди.Надявам се да си изкараме хубаво, тъй като ще бъдем две семейства.Само малко ме притеснява това на децата да не им е скучно, като няма да има забавления от сорта на върталежки и сергийки.
Цитирай

Ще ви хараса, гарантирам ти. Плажът е невероятен, водата е чиста. Не знам колко са ти големи децата, но най- хубавото на този тип почивка е ,че не се налага да се съобразяваш с другите около теб- колко шум им вдигате, да правиш постоянно забележки. А вечерите с ракийка и салатка и димящото до теб барбекю и мириса на море са просто неповторими. Пълен релакс- това никой хотел не може да ти го даде.
Цитирай

По отношение на забавленията за деца- ние си носехме фризби, федербал, топка, шах и изобщо не им беше скучно.
Цитирай

Ние сме от 29.08 в Шкорпиловци ,но се отказахме от бунгалата и ще спим в селото в семеен хотел. С кола  сме и няма да е проблем ходенето до плажа,но с храненето ми е питанката.
Нека тези ,които са се върнали да споделят къде са се хранили ,да споделят плюсове и минуси...
За първи път решихме да отидем на север и наистина да си починем ,обикновено се тъпчем по плажовете на юг.
Цитирай

Ние ще ходим на Шкорпиловци от 22, трета поредна година. Относно храненето - кръчма Седлото. Там съм яла най-вкусната цаца. Каквото сме си поръчали винаги е било хубаво. Относно цените - като Софийските са. Местните я водят скъпа кръчма, но според мен не е . В Русалка можете да обядвате, всеки ден готвят различно и не е лошо. В края на селото има кланица и ние си купуваме месо от там - препоръчвам я горещо.  А плажа, невероятен е.  Няма кой да ти ходи по главата и е чист. Ако търсите място за почивка, далеч от лудницата - Шкорпиловци.  
Цитирай

Milma братовчедка и беше в семеен хотел в селото тази година, при бившата рентаторка на бунгалата на СБА. 25 лв нощувка, закуска, обяд и вечеря. Много доволни бяха. Шкропиловци си било все така хубаво и спокойно Peace
Цитирай

Благодаря много,там сме bouquet
Надявам се прогнозата също да е добра
Цитирай

Milma братовчедка и беше в семеен хотел в селото тази година, при бившата рентаторка на бунгалата на СБА. 25 лв нощувка, закуска, обяд и вечеря. Много доволни бяха. Шкропиловци си било все така хубаво и спокойно Peace

А кой е хотела?
Цитирай

о888814483 е телефона на собственика на няколко бунгала в гората над централния плаж на ШКОРПИЛОВЦИ.Те са ремонтирани основно преди 2 години.Имат кабелна ТВ и интернет.
Цитирай

о888814483 е телефона на собственика на няколко бунгала в гората над централния плаж на ШКОРПИЛОВЦИ.Те са ремонтирани основно преди 2 години.Имат кабелна ТВ и интернет.
Бивша почивна база на ПРИСТАНИЩЕ ВАРНА .
[/quote]
Тук има и по малки бунгала,за трима-35 лв/ден.Снимките ги чакам за утре.
Цитирай

Ще ги чакаме и ние. Аз вчера видях в почивка бг едни снимки, като ги качиш ще ги сравня.
Цитирай

вижте и това http://veliko.info/more/shkorpilovtsi/hotelchernomorets/
Цитирай

И аз съм му хвърлила око, но очаквам тозиви.
Цитирай

Бивша почивна база на ПРИСТАНИЩЕ ВАРНА .
Тук има и по малки бунгала,за трима-35 лв/ден.Снимките ги чакам за утре.
[/quote]
Давай ги снимките де... Peace
Цитирай

И аз ги чакам, ама ги нямааааа Laughing
Цитирай

Здравейте на всички,
Следя темичката. Това лято и ние мислим да отидем в Шкорпиловци. Децата, живот и здраве, ще бъдат на 5 и на 2 години. Харесала съм семейните къщи на Джордаш. Моля ви, споделете мнение и впечатления. На нас бунгала също ни харесват, но искам да е хубаво и чисто, и да има кухненски бокс. Интересува ме също как е храненето - най-вече заради децата.
Цитирай

И аз ги чакам, ама ги нямааааа Laughing
Имат сайт
Шкорпиловци,бунгала Станеви
Просто снимките там са тригодишни,изках да пусна по нови,ама вижте старите.
Цитирай

Здравейте.Изобщо не се лъжете за Шкорпиловци.От цялото Черноморие Шкорпиловци и Бяла са най смотаните места–нито плаж,нито заведения,нищоооо.
Цитирай

Най-хубавите плажове са на Бяла и Шкорпиловци,стига да знаеш къде да ги намериш!И много зависи какво търсиш.Ако искаш почивка,без да ти тъпчат по главата,да ти крещят ревящи деца и да ти хвърлят пясък в устата,това са местата за почивка!
Ако търсиш лудница,емоции,купони...не става!!!
Но да твърдиш,че са най-смотаните.....ще ме прощаваш....!Въпрос на избор!За мен това са магически места,райски кътчета!!!Мога да приложа и снимков материал...!!!
Цитирай

Чакаме снимки. Ние също сме големи фенове на Шкорпиловци.
Цитирай

ninkata 1 е абсолютно права. Обиколила съм цялото ни черноморие и плажове като на Шкорпиловци, особенно тези между Шкорпиловци и Камчия другаде няма Peace
Междудругото, в самото село Шкорпиловци има много прилични семейни хотели. МИналата година братовчедка ми там плащаше по 25 лв FB на човек и бяха много доволни Peace
Цитирай

Moon Walk , би ли казала кой е хотела.
Цитирай

Ще попитам за телефон и име и ще пиша. Знам, ч собственичката му е бившата арендаторка на бунгалата на СБХ и съм го виждала самия хотел. Тихо, спокойно, чисто, големи стаи, имат голяма градина, имат и долу напълно обзаведена кухня със всичко необходимо и може да се ползва, ако човек иска да си приготвя там сам храната. Хубаво е Peace
Цитирай

Ето малко снимки от Бяла!

http://media.snimka.bg/s1/0070/026384876.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0070/026384875.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0070/026384873.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0070/026384848.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/0070/026384846.jpg?r=0

nature016
« Последна редакция: Четв., 16 Февр. 2012, 21:44 от ninkata1 »
Цитирай

Здравейте.Изобщо не се лъжете за Шкорпиловци.От цялото Черноморие Шкорпиловци и Бяла са най смотаните места–нито плаж,нито заведения,нищоооо.

Хора които спят на палатки или бунгала и пекат картофи и хайдушки кебап в огъня на брега на морето, няма как ,а пък и не искат да разберат какво значи 5* олл инклузив с отопляем басейн.Обратното също е важно SmileSmileSmile
Има ,все пак, все още ,не малко места които не са поляти с бетон и асвалт.Има и достатъчно места облагородени,с красиви заведения и басейни- с други думи за всеки има място под слънцето и нека не се заяждаме а да  си споделяме.
Цитирай

Moon Walk , би ли казала кой е хотела.

Шкорпиловци, х-л Черноморец
също става SmileSmileSmile
Цитирай

Хотел Черноморец близо ли е до плажа? Само единични стаи ли има?
Цитирай

О, Бяла е страхотно градче- спор няма, но плажа не е хубав- едър пясък- това се преживява, ама като влезеш в морето и е до шия и огромни вълни- изобщо не е подходящо за деца, иначе е много красиво...... .100 пъти по- красиво от Обзор- поне за мен.
 На Камчия на бунгалата е мизерия, но плажа е по- добре. Все пак няма нищо интересно, напротив пълно е със "селяни",  които надуват чалга от бунгалата, а на плажа не е нито тихо нито спокойно а мръсно и скучно. На мъжа ми му беше най- зле- не видя нито една мацка............няма да се върнем ,         Laughing предпочитаме на юг .
 Peace  Искам детето ми спокойно да си пляцика във водата и около брега докато си почивам, а не да си изкарвам акъла дали вълните ще го съборят. В Бяла имахме много неприятно преживяване.
Иначе къде е Царския плаж на Созопол или плажовете в Китен, на светлинни години от северните...... Peace
Цитирай

Централния плаж на Бяла и аз не го харесвам,въпреки,че там съм израснала!Има обаче,едни незнайни за всички плажчета,които са не охраняеми и са страхотни..."Бяла река","Кара дере","Чайка"....!!!
Не знам може би съм пристрастна....!!!
Цитирай

Хотел Черноморец близо ли е до плажа? Само единични стаи ли има?

Самото село е долу горе на 2 км. от плажа и летовището с бунгалата.
В летовището на плажа също има 2-3 хотела,но основната част от хотелчетата са в селото.
http://pochivka.bg/o-16745-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D0%B5%D0%B2%D0%B8
И в този и в други сайтове има много телефони,е-адреси.
Плажа е огромен,многокилометров,но е открит и когато духа и се вълнува естествено че не става за плицикане на бебоци.
Цитирай

Селото е на 1,5 по асфалтовия път ( засичано с кола) и на 700м максимум покрай един хотел....Добуш мисля, не съм сигурна. Дълги години не можеше да се минава от там, пътя беше в ремонт но сега мисля, че не е така, не знам Rolling Eyes
Ние сме били винаги на СБХ на бунгалата и от селото до плажа не съм ходила Rolling Eyes. По - скоро е за кола, особенно с малки деца. Иначе става и пеша, ако сте със 7 годишен калпазанин като мен, той няма проблеми с ходенето.
Цитирай

Moon Walk , нали не си забравила за обещаната информация  Peace
Цитирай

Защо спряхте да пишете, тъкмо открих темата.Аз ще ходя за трета година на Шкорпиловци, но за първи път на бунгала, до сега сме биле на квартира в селото, уж за по безопасно.Терасите им са с едни големи дупки, дето не си пускам децата за секунда сами.Реших да ги гоня около бунгалата и  да не се притеснявам дали няма паднат.
 Някой ходил ли е на тези бунгала или дали е минавал покрай тях.Много ме е яд, че няма снимка.Обаждах се на няколко обяви, но периода за който сме решили да ходим всичко е заето, а ние ще бъдем с още едно семейство.

http://pochivka.bg/o-15135-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D0%B2%D0%B5%D1%86
Цитирай

Ние ходихме преди 2 години,от дясната страна, бунгалата бяха много хубави в гората и беше хладно и без климатик, но загубих визитката и не мога да ги открия и в нета сега, а тези бунгала Рай изглеждат много привлекателно, но съпругът ми казва, че от лявата страна няма сянка  Crying or Very sad и не иска, може ли който е ходил да сподели дали има климатик или горичка, сянка нещо разхладително  Smile. Ние като ходихме бяхме с 1 дете на 2,5 години, а сега сме с 2  Laughing на 4,5 и 1,5 и мисля, че ще е страхотно за цялото семейство там и ще прекараме страхотно  Smile само въпросната сянка и жега притеснява съпругът ми, защото той горкичкия изобщо не може да търпи жега и слънце и за него си е изпитание без сянка  Embarassed
Цитирай

То това е обща болест, не знам дали има мъже дето обичат да се пържат на плажа.
 Бунгалата са малко нож с две остриета, ако е в гъста гора има влага, дори банския ти не може да изсъхне и обратно.На слънце ако са трябва да има климатик.Въпреки всичко и ние ще ходим на бунгала и то точно на Шкорпиловци.За пореден път ще кажа, че там е рай за децата.
Цитирай

Здравейте, нашата почивка съвсем скоро наближава - само след 2 седмици и сме на Шкорпиловци. Избрахме бунгалата на СБХ и се надявам да не сме сгрешили. Възползвахме се от офертата, която са пуснали за юни - 23лв на човек с вкл. закуска, обед и вечеря. С 2 малки хлапета сме - дано да останат доволни и най-вече временцето да е топличко и безоблачно Very Happy. Имате ли представа дали в бунгалата има хладилници, сапун, тоалетна хартия, кърпи.... Сто пъти звънях за какво ли не и ми е малко неудобно пак. Embarassed А, и как е храната - не сме претенциозни, ама дали все пак става? Ще съм благодарна, ако се включи някой запознат.
Цитирай

Не очаквай много от храната там. Миналата година обядвахме веднъж там и не повторихме. Оризът беше в изобилие за разлика от пилешкото. Това му е минусът на Шкорпиловци, че няма твърде къде да се хапва- говоря за готвено. Но за тези пари- струва си. Откъм закуски няма да имате проблем- в случай, че не ви стигне в базата на СБХ. Има страхотни пици, палачинки, закуски по пътя за плажа. А поничките са един път.В никакъв случай не посещавайте "Мечото ухо". Миналата година там вдигнахме грандиозен скандал, защото ни накараха да платим една спукана чаша. Обслужването също беше под всякаква критика, а цените по- високи и от Русе.
Цитирай

Ние по миналата година обядвахме на "Мечото ухо" и бяхме много доволни, порциите големи и за обедно меню евтини.Миналата година седнахме първия ден, отврат.Малкия ми син си поръча печени чушки и бяха започнали да вкисват и направих луд скандал, върнах им порцията и не я платих.Започнахме да обядваме в центъра на селото в хотела от там сме много доволни. За десет лева се нахранвахме четирима души. Една порция ядене струваше между 2 - 2.50лв., а супите 1-1.50 лв., в зависимост от това какво са сготвили.Първия път си поръчахме супа и второ, но не можахме да ги изядем, а нашия тати си похапва и си вземахме само второ, което ни беше предостатъчно.Лошото е, че идва малко далечко от бунгалата, само с кола трябва да се ходи.
« Последна редакция: Вт., 12 Юни 2012, 14:24 от julliqna »
Цитирай

Момичета, благодаря,  че се включихте  bouquet Ще имам предвид вашия опит. Днес съпруга ми е звънял и са му казали, че в бунгалата има хладилник, а хавлийките са само за лице. Така че, тези които се интересуват да знаят  Flutter
Цитирай

Момичета, благодаря,  че се включихте  bouquet Ще имам предвид вашия опит. Днес съпруга ми е звънял и са му казали, че в бунгалата има хладилник, а хавлийките са само за лице. Така че, тези които се интересуват да знаят  Flutter

Ще те чакаме със снимки и отзиви  bouquet
Цитирай

panda, и ние сме резервирали за бунгалата на СБХ от 21.06. сме там и сме с малко детенце и ние на 2,3 годинки. Аз също звънях за какво ли не, разбрах, че интернет няма във всички бунгала, само в долните - тези близо до ресторанта, казаха ми също и, че няма телевизори в бунгалата, а само в ресторанта. Надявам се да бъде хубаво Praynig, ще пиша и ще кача снимки като се върнем.
Цитирай

panda, и ние сме резервирали за бунгалата на СБХ от 21.06. сме там и сме с малко детенце и ние на 2,3 годинки. Аз също звънях за какво ли не, разбрах, че интернет няма във всички бунгала, само в долните - тези близо до ресторанта, казаха ми също и, че няма телевизори в бунгалата, а само в ресторанта. Надявам се да бъде хубаво Praynig, ще пиша и ще кача снимки като се върнем.

Вероятно ще се засечем - ние сме от 24-ти. А снимков материал непременно ще има Party
Цитирай

Аз с интерес ще чакам снимките.Ние заминаваме на 21.07
Цитирай

Отказахте ме, с тази храна, а и цените им на бунгалата двойно- венециански (нощувка в бунгало във Венеция е 12€).
Исках да заведа децата там, тази година на море, а то излиза че хем храната е на късмет, хем нощувката ми излиза 4 пъти по скъпо от хотел с пълен пансион в Шварцвалд, на Титизее (влаковия и автобусния транспорт за времето на престоя е безплатен в целия южен Шварцвалд, намаление за басейните).
Много ми харесва Шкорпиловци, но ще предпочета отново еленовото рагу и бюфета на Гн Бургард и плажа на Титизее.

Цитирай

Отказахте ме, с тази храна, а и цените им на бунгалата двойно- венециански (нощувка в бунгало във Венеция е 12€).
Исках да заведа децата там, тази година на море, а то излиза че хем храната е на късмет, хем нощувката ми излиза 4 пъти по скъпо от хотел с пълен пансион в Шварцвалд, на Титизее (влаковия и автобусния транспорт за времето на престоя е безплатен в целия южен Шварцвалд, намаление за басейните).
Много ми харесва Шкорпиловци, но ще предпочета отново еленовото рагу и бюфета на Гн Бургард и плажа на Титизее.

Моля ви пишете къде е този пълан пансион за 3 евро в Шварцвалд и 12 евро за нощувка във Венеция.Защо аз като отида даже и в скапаните Формули с обща баня и тоалет на етажа ми вземат поне 25.Какви хиляди каръци се бяхме наблъскали и в трите къмпинга по Виа Орланда и не стига ,че ни взеха по 55 евра за двамата ,ами и 3 часа обикаляхме като шашави в жегата място да си намерим
Цитирай

Не очаквай много от храната там. Миналата година обядвахме веднъж там и не повторихме. Оризът беше в изобилие за разлика от пилешкото. Това му е минусът на Шкорпиловци, че няма твърде къде да се хапва- говоря за готвено. Но за тези пари- струва си. Откъм закуски няма да имате проблем- в случай, че не ви стигне в базата на СБХ. Има страхотни пици, палачинки, закуски по пътя за плажа. А поничките са един път.В никакъв случай не посещавайте "Мечото ухо". Миналата година там вдигнахме грандиозен скандал, защото ни накараха да платим една спукана чаша. Обслужването също беше под всякаква критика, а цените по- високи и от Русе.
Ако се сложи десетина лева за спане,с 13 лв. за 3 хранения  какво ли трябва да е менюто???
Цитирай

Никога не съм ходила на Шкорпиловци, тази година ще сме там в бунгалата на БТА. Преди да се ориентирам къде точно да почиваме/имам предвид местоположение по Черноморието/, доста изчетох. Спрях се на Шкорпиловци, защото търсим спокойна и истинска почивка, малко по-диво с възможност за барбекю и не така застроено. Надявам се, че всичко това ще можем да осъществим Smile Плажната ивица там била 12 км. Явно ще има простор и място за всички.
Цитирай

Никога не съм ходила на Шкорпиловци, тази година ще сме там в бунгалата на БТА. Преди да се ориентирам къде точно да почиваме/имам предвид местоположение по Черноморието/, доста изчетох. Спрях се на Шкорпиловци, защото търсим спокойна и истинска почивка, малко по-диво с възможност за барбекю и не така застроено. Надявам се, че всичко това ще можем да осъществим Smile Плажната ивица там била 12 км. Явно ще има простор и място за всички.

Така е-природата е невероятна.Има и голям избор на бунгала.Има и съвсем прилични и обновени,има и в гората има и на слънце
Цитирай

Моля ви пишете къде е този пълан пансион за 3 евро в Шварцвалд и 12 евро за нощувка във Венеция.Защо аз като отида даже и в скапаните Формули с обща баня и тоалет на етажа ми вземат поне 25.Какви хиляди каръци се бяхме наблъскали и в трите къмпинга по Виа Орланда и не стига ,че ни взеха по 55 евра за двамата ,ами и 3 часа обикаляхме като шашави в жегата място да си намерим

peterky2002, сигурно е объркана темата и става дума за други бунгала на солени цени  Mr. Green
Цитирай

Здравейте аз се регистрирах преди малко, защото видях темата. Ние ще ходим за трето лято на Шкорпиловци. Предните две години бяхме все на различни места, в смисъл че първата година бяхме в хотел Черноморец, втората на бунгала и сега пак искаме на бунгала, но други.Чудиме се  още кои бунгала точно да изберем. Ще ми помогнете ли?
Цитирай

На кои бунгала сте ходили?
Цитирай

Ох,дано и ние стигнем тази година до Шкорпиловци. Praynig Преди години ходихме 10 човека компания на бунгала там и беше страхотно.
Цитирай

Ох,дано и ние стигнем тази година до Шкорпиловци. Praynig Преди години ходихме 10 човека компания на бунгала там и беше страхотно.

Бунгалата бяха на Авеста, но са доста мизернички. Чаршафите бяха чисти, мебелите хубави, но самите бунгала са от Балканската война, малки.... абе с две думи не е особено комфортно. За това ми се иска да ми препоръчате нещо по-удобно.
Цитирай

Бунгалата бяха на Авеста, но са доста мизернички. Чаршафите бяха чисти, мебелите хубави, но самите бунгала са от Балканската война, малки.... абе с две думи не е особено комфортно. За това ми се иска да ми препоръчате нещо по-удобно.

Виж бунгала СБХ и бунгалата в комплекс Джордаш, също така и комплекс Русалка  Wink
Цитирай

На СБХ са хубави, ние бяхме до тях миналата година, на Джордаш са скъпи, а на Русалка не сме ги виждали, но съм чувала че е хубаво там.
Цитирай

Къде по-точно се намират тези бунгала, на каква цена са и какво представляват?
Цитирай

Вижте на какво попаднах във фейсбук
http://www.facebook.com/shkorpilovci.vili.ani?sk=wall
Цитирай

На СБХ са хубави, ние бяхме до тях миналата година, на Джордаш са скъпи, а на Русалка не сме ги виждали, но съм чувала че е хубаво там.

Какво му е скъпото - 50 лв активен сезон? Бунгало за 4-ма без климатик. С климатик - 60 лв.
За справка - сайта на комплекса.
Цитирай

Много ми харесаха тези, но ми се струва че са далеч. Пуснах съобщение във фейсбук да ми обяснят къде точно се намират тези бунгала, но така и никой не ми отговори :^)
Цитирай

Аз като ги видях пуснах съобщение и още никой не ми е отговорил, а нямат и телефон за връзка.Малко несириозно от тяхна страна.На мен много ми харесаха, а и цените са добри за това което виждам на снимките.Другото което е не става ясно какво точно има във вилата, колко стай и т.н.
 Мисля, че са във вилна зона.До плажа се стига само с кола.Аз така или иначе ходя с кола, защото нося една камара надувни играчки заради децата.Дано скоро някой отговори.Ще чакам и вие да пишите ако нещо разберете.
Цитирай

Ако разбера нещо непременно ще ви пиша, но и аз мисля че са във вилната зона. По-миналата година като ходихме бяхме в хотел Черноморец на последния етаж и терасата ни гледаше към морето. Като излезех на терасата в дясно на едно като хълм имаше страхотни постройки предполагам че и тези бунгала са някъде там. На мене също ми харесаха, но мъжът ми иска да сме по-близо до плажа, че да не ходиме с колата.
Цитирай

Здравейте,
Включвам се в темата, за да чакам отзиви от върналите се - започнало ли е застрояване и в Шкорпиловци или всичко си е както преди? И спокойно ли е и в силния сезон?
Цитирай

Здравейте, и аз се включвам в темата. Въпрели че съм нова тук, не можах да се стърпя Smile Трета поредна година прескачаме за по някой и друг ден до Шкорпиловци. Когато преди три години търсех да запазя бунгала в Шкорпиловци, в интернет попаднах на Джордаш и Русалка. При едните нямаше места, запазих при другите 4 легла, исках категорично да са две отделни самостоятелни стаи. Когато пристигнахме, се оказа, че стаите наистина са две, но... с перденце Laughingмежду тях. Нали разбирате, че нямаше как да се настаним при такива условия аз, съпругът ми, 20-годишната ми дъщяря и приятелят й Laughing Не че не можеше newsm78, ама не обичам да светя Laughing Малко разочаравана, най-вече от погрешната информация, която получих по телефона, решихме все пак да останем в Шкорпиловци и да потърсим други бунгала.
Няма да скрия, че ние сме фенове на южното Черноморие, но тъй като Шкорпиловци е свързано с мили детски спомени, бях любопитна да видя това кътче.
Така попаднахме на  бунгалата на Белопал, намират се на не повече от 100м от вече горе  упоменатите бунгала, наляво по макадама. Между другото, в тази посока има и други така да речем станции, които не са толкова популярни като  Джордаш и Русалка, само защото не са на видно място.
Нито за миг вече не съжалявам за пропуснатия първи шанс Laughing, след като се озовахме при бунгалата Белопал. Невероятна тишина и спокойствие, не са изложени на припек като първите две. Вековните ясени, които са съхранени в двора, хвърлят сянка бърху бунгалата и в най-голямата жега там има прохлада.
Във всяко бунгало има санитарен възел, хладилник, топла вода.
Паркингът е в двора на станцията, има пазач, а за по-претенциозните шофьори има и закрит паркинг.  Има детска площадка, волейболно игрище, едно дървено мостче, по което след 10 метра сте на плажа. В станцията има кафене, продават се разни дреболии от рода на сладолед, безалкохолни, кафе, вафли.
Поста ми май-стана много дълък... ето и малко снимки от миналата година:

Ако все пак Ви  е харесало и решите да отидете, търсете за резервации Живка на телефони 0878770287, 0887221635  и на jivka_koinova@abv.bg

Ние вече си запазихме отново места, тази година нощувката им е 11лв, малко по-скъпичко от миналата година, но спокойствието си струва.

И ако все пак решите сами да си направите кафе или да сготвите на децата си, не правете моята грешка от първата година да не носите никаква посуда Laughing След най-странната супа, която ядох на капанчето на плажа, ми се прииска да си наготвя нещо сама chef

Цитирай

Извини ме не искам да те обидя ако така го приемеш, но повече ми заприлича на реклама отколкото на отзив от хубави бунгала. От снимките виждам че наистина е хубаво и сенчесто, но от бунгалата снимки няма ли да пуснеш? И, има ли бунгала с кухненски бокс, защото ние искаме сами да си приготвяме храната и държим да има поне елементарни условия за това. Има ли и условия за малки деца?
Цитирай

Здравейте, и аз се включвам в темата. Въпрели че съм нова тук, не можах да се стърпя Smile Трета поредна година прескачаме за по някой и друг ден до Шкорпиловци. Когато преди три години търсех да запазя бунгала в Шкорпиловци, в интернет попаднах на Джордаш и Русалка. При едните нямаше места, запазих при другите 4 легла, исках категорично да са две отделни самостоятелни стаи. Когато пристигнахме, се оказа, че стаите наистина са две, но... с перденце Laughingмежду тях. Нали разбирате, че нямаше как да се настаним при такива условия аз, съпругът ми, 20-годишната ми дъщяря и приятелят й Laughing Не че не можеше newsm78, ама не обичам да светя Laughing Малко разочаравана, най-вече от погрешната информация, която получих по телефона, решихме все пак да останем в Шкорпиловци и да потърсим други бунгала.
Няма да скрия, че ние сме фенове на южното Черноморие, но тъй като Шкорпиловци е свързано с мили детски спомени, бях любопитна да видя това кътче.
Така попаднахме на  бунгалата на Белопал, намират се на не повече от 100м от вече горе  упоменатите бунгала, наляво по макадама. Между другото, в тази посока има и други така да речем станции, които не са толкова популярни като  Джордаш и Русалка, само защото не са на видно място.
Нито за миг вече не съжалявам за пропуснатия първи шанс Laughing, след като се озовахме при бунгалата Белопал. Невероятна тишина и спокойствие, не са изложени на припек като първите две. Вековните ясени, които са съхранени в двора, хвърлят сянка бърху бунгалата и в най-голямата жега там има прохлада.
Във всяко бунгало има санитарен възел, хладилник, топла вода.
Паркингът е в двора на станцията, има пазач, а за по-претенциозните шофьори има и закрит паркинг.  Има детска площадка, волейболно игрище, едно дървено мостче, по което след 10 метра сте на плажа. В станцията има кафене, продават се разни дреболии от рода на сладолед, безалкохолни, кафе, вафли.
Поста ми май-стана много дълък... ето и малко снимки от миналата година:

Ако все пак Ви  е харесало и решите да отидете, търсете за резервации Живка на телефони 0878770287, 0887221635  и на jivka_koinova@abv.bg

Ние вече си запазихме отново места, тази година нощувката им е 11лв, малко по-скъпичко от миналата година, но спокойствието си струва.

И ако все пак решите сами да си направите кафе или да сготвите на децата си, не правете моята грешка от първата година да не носите никаква посуда Laughing След най-странната супа, която ядох на капанчето на плажа, ми се прииска да си наготвя нещо сама chef

Здравейте ,а може ли малко уточнение ..знаете ли за деца  на 6 и 11 години колко се заплаща ?
Цитирай

Това, ако не се лъжа, са старите бази на север от Джордаш. Ако не са реновирани вътре, и 11лв са много.
Ще се радвам, ако са ги пооправили, бих се заинтересувала и аз, особено ако има бунгала с кухненски бокс.  Peace
Цитирай

Много ми харесаха тези, но ми се струва че са далеч. Пуснах съобщение във фейсбук да ми обяснят къде точно се намират тези бунгала, но така и никой не ми отговори :^)

Здравейте,
писах в фейс бук и ми отговориха,че плажа е на 650 м -пеша около 10 мин .Бунгалата са чисто нови и ще се ползват първи сезон,с климатик.В бунгало могат да бъдат настанени 4 човека, цената е 50 лв за цялото бунгало.Някой има ли друга информаця?Нещо повече?
Цитирай

Много добре изглежда.
Цитирай

Здравейте на всички Smile Тази година искаме пак да отидем на Шкорпиловци, миналата бяхме на бунгала "Дъбрава" останах доволна. Сега обаче сме с бебе на 10месеца, и бих искала да има възможност сами да си готвим Smile Гледах отзивите за бунгалата, но немога да намеря информация за бунгала БТА, как са вътре, някой ходил ли е? Снимки не намирам, къде се намират? СЪщо така намерих бунгала "Шкорпиловци", които са с добри цени и пише, че имат обурудвана кухня, но пак немога да разбера къде се намират. Ако има някои запознат моля нека сподели. А пък и други бунгала, с възможност за готвене, и да са за престой с бебе, ако знаете кажете Smile Ще бъда благодарна.
Цитирай

Аз преди месец и нещо исках да си запазя в бунгала Шкорпиловци за края на юли и вече нямаше места, доколкото си спомням те са на парк хотел Москва.На мен също ми хареса това, че са с напълно обзаведена кухня и ще мога да си готвя нещо набързо.Човека с който разговарях ми каза, че в кухнята има абсолютно всичко включително и прибори и, че още от април месец всичко е резервирано.Имаше само за началото на август някое друго свободно бунгало, но мен не ме устройваше.
« Последна редакция: Пон., 02 Юли 2012, 14:06 от julliqna »
Цитирай

Благодаря ти, julliqna за отговора. bouquet А за бунгалата на БТА, нещо знаеш ли, или някой друг да сподели мнение, било то и за друи бунгала, но да може да се готви, за бебето най-вече Smile
Цитирай

Ани 1, а вътре стайте как са, няма снимки.Днес видях, че е пусната и обява в почивка.бг, но и там има снимки само отвън на бунгалата.Много ми е странно всичко как извъднъж се появиха навсякъде.
Цитирай

Ани 1, а вътре стайте как са, няма снимки.Днес видях, че е пусната и обява в почивка.бг, но и там има снимки само отвън на бунгалата.Много ми е странно всичко как извъднъж се появиха навсякъде.

Здравей,
не познавам хората които дават бунгалата,попаднах на офертата им от тук.Някой беше споделил линк и ги намерих  в facebook.Информацията която споделих с вас е от лични съобщения, които обменихме с тях.Снимки вътре  на бунгалата има в facebook,казаха ,че бунгалата ще приемат гости за пръви сезон и са чисто нови.Съжалявам,но не мога да помогна с повече информация.
Цитирай

Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете нелефоните за резервация или сайт, където да мога да ги намеря на бунгалата на БТА. И още един въпрос: бунгалата на СБХ и БТА едни до други ли са? Имам някакъв спомен, че са в една горичка, но все пак едната част се водят на СБХ, а другата на БТА. Преобърнах нета за информацията, която ми трябва, за да направя резервация, но нищо не можах да намеря. Тука толкова много хора спаделят, че са били там, че не мога да си представя, че някой няма да има тези телефони за връзка.

Предварително ви благодаря!
Цитирай

Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете нелефоните за резервация или сайт, където да мога да ги намеря на бунгалата на БТА. И още един въпрос: бунгалата на СБХ и БТА едни до други ли са? Имам някакъв спомен, че са в една горичка, но все пак едната част се водят на СБХ, а другата на БТА. Преобърнах нета за информацията, която ми трябва, за да направя резервация, но нищо не можах да намеря. Тука толкова много хора спаделят, че са били там, че не мога да си представя, че някой няма да има тези телефони за връзка.

Предварително ви благодаря!

Здравей julian22
Този телефон го намерих от един форум.
0899862718 Тошко

Аз се надявам, някой, все пак ходил на тези бунгала (БТА) и на "Шкорпиловци" да си каже мнението и снимки да даде Smile
Цитирай

Здравей julian22
Този телефон го намерих от един форум.
0899862718 Тошко

Аз се надявам, някой, все пак ходил на тези бунгала (БТА) и на "Шкорпиловци" да си каже мнението и снимки да даде Smile
[/quote]

Страшно много ти благодаря! Ние сме били на тези бунгала вече 2х, но друг ни уреждаше резервацията и затова не знаех телефоните. Ако съдя по снимките на бунгалата на СБХ то това са същите бунгала като на БТА и ми се струва, че някой ми казваше, че част от бунгалата се водят на СБХ, а друга на БТА. Но на входната врата на базата съм виждала само табела на БТА.
Ами какво да ти кажа за бунгалата? Дълбок социализъм Smile Ако някой от вас е над 40 години, сигурно си спомня каква беше материалната база по тези малки курорти като ходехме като деца на море. Там времето е замръзнало, нищо не се е променило. НО, има едно голямо НО. В Шкорпиловци природата е великолепна, няма ги тези бетонни хотели, няма я навалицата, гъмжилото на големите курорти, плажът е чист и не е пренаселен. Децата има къде да играят без непрекъснато да им се крещи, да не тичат, че ще напръскат нечия кърпа с пясък. Има удивително съчетание на море и гора. Бунгалата са на 5 минути от плажа и са в гора на сянка. От верандата на бунгалата се вижда през дърветата морето. Какво повече би могъл да иска човек? До смърт са ми омръзнали всички курорти тип Златни пясъци, Слънчев бряг и т.н. които са абсолютно неразличими в цяла Европа. Това късче недокосната от бясното стоителство природа е абсолютно незаменимо. Хич не ми пука, че бунгалото е от времето на социализма- нали е чисто, има топла вода и хладилник.  Всяка година се моля тия хиени, стоителните предприемачи, да не го надушат. Няма да мога да го прежаля!
Цитирай

Здравей,
не познавам хората които дават бунгалата,попаднах на офертата им от тук.Някой беше споделил линк и ги намерих  в facebook.Информацията която споделих с вас е от лични съобщения, които обменихме с тях.Снимки вътре  на бунгалата има в facebook,казаха ,че бунгалата ще приемат гости за пръви сезон и са чисто нови.Съжалявам,но не мога да помогна с повече информация.

Явно стана недоразумение.Исках да те попитам за бунгала Белопал дали знаеш как са вътре?Не мога да ги открия във фейсбук
Цитирай

julian22, за съжаление, Шкорпиловци отдавна го надушиха хиените, промениха статута на дюните и ги изкупиха за жълти стотинки. За Шкорпиловци е планът на най-големия хотелски комплекс на морето. Просто кризата ги спря. Аз чух, че тази година е започнал някакъв строеж там, затова се включих в темата -да разбера от върналите се дали е истина.

за мен единственият минус на Шкорпиловци са големите камъни в морето.

zoria, хубави условия, каквито търсиш, предлагат Джордаш във фамилните къщи.
Цитирай

За бунгалата на СБХ открих тази оферта, която е изтекла, но пък има даден телефон за връзка, така че може да се получи някаква информация от "първа ръка".  Peace
Цитирай

julian22 Радвам се, че ти помогнах Smile и ти благодаря за информацията. 

blekuta фамилните къщи на Джордаш може и да са хубави, но 120лв са ми множко Sad

Миналата година, бяхме в Дъбрава, и тази май ще отидем там, то се е видяло, че бунгало на достъпна цена в което да мога да готвя за бебето няма да намеря.
Цитирай

така е, скъпи са, ако не ползвате целия капацитет.
Цитирай

Здравейте, като завърнала се току-що от Шкорпиловци да споделя моите впечатления. Бяхме в бунгалата на СБХ. Ние бяхме в двойно -две стаи и баня. Мебелите ми се видяха новички - във всяка стая има хладилник и етажерки, явно е правен и някакав козметичен ремонт, но черна точка слагам на прозорците и щорите, които бяха много мръсни, а отвътре с паяжини. Иначе, единичните бунгала са новички и с алуминиева дограма. Техните бани са по-големи от тези на двойните и имат гардероб. При нас имаше леген, аз си носих мой. Дават т.хартия и сами си изхвърляте боклука-чистачките само дават торбичките и почистват след освобождаване на стаите. Носете си сапун, хавлии и задължително спрей против комари, както и машинка за в стаите, защото гадините са на всякъде и много хапят. Нашето бунгало можеше да побере около 7 души. Иначе, дрехите съхнат два дни-доста е влажно, пък и си е гора. Климатици няма, но пък през ноща си става студено. За целта има олекотени завивки.
 За храната - закуските бяха готови - банички, кифли, милинки и веднъж закуска с филийки, саламче, маргарин, сирене и сладко. Обедното меню задължително вкл. супа и вариант таратор, основното почти винаги беше нещо готвено, а десертите плодове. Вечерята - също манджи и десерт-плод. Може и на свободна консумация.На мен храната ми беше соленичка, пък и всяко ядене беше с черен пипер, така че тук съм малко резервирана, но за цената, която платихме е ок. Ако сте с деца, които са на преходна храна си носете пюрета. За мен това беше най-големия проблем, защото освен нашия ресторант нямаше нищо друго работещо, а и не е гаранция че ще намерите подходяща храна за мъниците. Иначе този комплекс е рай за децата - имат детски кът точно срещу ресторанта. Почти не видяхме очите на дъщеря ни, която е на 7г. Намери си много приятели и играеха до късна доба.
Плажът - за мен той беше най-хубавото - голям, просторен, прекрасен пясък, аз невидях големи камъни - имаше една част, където преди да прекрачиш прага на морето, така да кажа има малко камъни, но по-скоро бих ги определила като дребен чакъл, които са пренибрижимо малко, според мен. Но ми се видя мръсничко, там където няма заведения и чадъри. Да не забравяме, че кончинката си я правим сами, така че...
Самото село е на няколко км, може и на 1  да е, но бунгалата не са в самото село и до там можете да се разходите с безплатните велосипеди, които имат в СБХ.
Персонала е много усмихнат и приветлив - от мен 6 точки за тях.
На плажа има чадъри, но не заемат много простронство - цена 4лв за ден и 2лв за шезлонг., правиха и някакви атракциони, но ние бяхме все още, когато сезона там небеше започнал.
Бунгалата на БТА са в друга посока  - правихме разходка до там, но не ги огледах, така че нямам мнение. Има страшно много комплексчета с бунгала, но да ви кажа само СБХ беше пълно, незная дали заради промоцията или заради репутацията  Wink
Точно до плажа строят няколко сгради, не големи и не на голяма плащ, така че ние ги виждахме само на път за там. Направими впечатление, че има и поизоставени строежи на път за селото.
Ами, то дълъг пост, но надявам се да е от полза.
Весела почивка пожелавам на заминаващите!
Цитирай

panda_sis Hug благодаря за инфото Peace
да попитам някой ходил ли е в мотел Александър, отзиви и тел за контакт? предварително благодаря
Цитирай

panda_sis страхотно подробна информация благодаря ти  bouquet
Цитирай

Здравейте, като завърнала се току-що от Шкорпиловци да споделя моите впечатления. Бяхме в бунгалата на СБХ. Ние бяхме в двойно -две стаи и баня. Мебелите ми се видяха новички - във всяка стая има хладилник и етажерки, явно е правен и някакав козметичен ремонт, но черна точка слагам на прозорците и щорите, които бяха много мръсни, а отвътре с паяжини. Иначе, единичните бунгала са новички и с алуминиева дограма. Техните бани са по-големи от тези на двойните и имат гардероб. При нас имаше леген, аз си носих мой. Дават т.хартия и сами си изхвърляте боклука-чистачките само дават торбичките и почистват след освобождаване на стаите. Носете си сапун, хавлии и задължително спрей против комари, както и машинка за в стаите, защото гадините са на всякъде и много хапят. Нашето бунгало можеше да побере около 7 души. Иначе, дрехите съхнат два дни-доста е влажно, пък и си е гора. Климатици няма, но пък през ноща си става студено. За целта има олекотени завивки.
 За храната - закуските бяха готови - банички, кифли, милинки и веднъж закуска с филийки, саламче, маргарин, сирене и сладко. Обедното меню задължително вкл. супа и вариант таратор, основното почти винаги беше нещо готвено, а десертите плодове. Вечерята - също манджи и десерт-плод. Може и на свободна консумация.На мен храната ми беше соленичка, пък и всяко ядене беше с черен пипер, така че тук съм малко резервирана, но за цената, която платихме е ок. Ако сте с деца, които са на преходна храна си носете пюрета. За мен това беше най-големия проблем, защото освен нашия ресторант нямаше нищо друго работещо, а и не е гаранция че ще намерите подходяща храна за мъниците. Иначе този комплекс е рай за децата - имат детски кът точно срещу ресторанта. Почти не видяхме очите на дъщеря ни, която е на 7г. Намери си много приятели и играеха до късна доба.
Плажът - за мен той беше най-хубавото - голям, просторен, прекрасен пясък, аз невидях големи камъни - имаше една част, където преди да прекрачиш прага на морето, така да кажа има малко камъни, но по-скоро бих ги определила като дребен чакъл, които са пренибрижимо малко, според мен. Но ми се видя мръсничко, там където няма заведения и чадъри. Да не забравяме, че кончинката си я правим сами, така че...
Самото село е на няколко км, може и на 1  да е, но бунгалата не са в самото село и до там можете да се разходите с безплатните велосипеди, които имат в СБХ.
Персонала е много усмихнат и приветлив - от мен 6 точки за тях.
На плажа има чадъри, но не заемат много простронство - цена 4лв за ден и 2лв за шезлонг., правиха и някакви атракциони, но ние бяхме все още, когато сезона там небеше започнал.
Бунгалата на БТА са в друга посока  - правихме разходка до там, но не ги огледах, така че нямам мнение. Има страшно много комплексчета с бунгала, но да ви кажа само СБХ беше пълно, незная дали заради промоцията или заради репутацията  Wink
Точно до плажа строят няколко сгради, не големи и не на голяма плащ, така че ние ги виждахме само на път за там. Направими впечатление, че има и поизоставени строежи на път за селото.
Ами, то дълъг пост, но надявам се да е от полза.
Весела почивка пожелавам на заминаващите!
Znachi informaciyata mi, che bungalata na SBH i BTA sa zedno ne e vyarna,za koeto molya da me prostite. Podvedoh se, zashtoto na snimkata isglegdat dosusht ednakvi,a i kato sa v gorichka- to, vsichko izglezhda edno kam edno. Moga li da popitam kade tochno se namirat bungalata na SBH, na kakvo razstoyanie ot moreto sa? Bungalata na BTA naprimer se namirat v samiya krai na asfaltiraniya pat. Tezi na SBH nyakade po sredata li sa?
Izvinyavam se za latinicata , no nyamam kirilica na klaviaturata.
Цитирай

За бунгалата на БТА някой може ли да ми даде координати? Rolling Eyes
Цитирай

Znachi informaciyata mi, che bungalata na SBH i BTA sa zedno ne e vyarna,za koeto molya da me prostite. Podvedoh se, zashtoto na snimkata isglegdat dosusht ednakvi,a i kato sa v gorichka- to, vsichko izglezhda edno kam edno. Moga li da popitam kade tochno se namirat bungalata na SBH, na kakvo razstoyanie ot moreto sa? Bungalata na BTA naprimer se namirat v samiya krai na asfaltiraniya pat. Tezi na SBH nyakade po sredata li sa?
Izvinyavam se za latinicata , no nyamam kirilica na klaviaturata.
[/quote]
Да, те повечето бунгала са като част от гората   Smile
Бунгалата на СБХ са по пътя към селото. Самият път се разклонява точно пред строежите, за които споменах и в близост до плажа, по скоро върви по протежение на плажа - в края на асфалтовия път се намират бунгалата на БТА. На мен там ми грабнаха окото и някакви на БАБХ, ако не се лъжа, но не сме се спирали да ги проучваме - видяха ми се доста спретнати и китни.
От бунгалата на СБХ до плажа пешком около 7-8мин натоварени с кофи, лопати, надувки, чадъри и т.н.  35 Може би има 400-500м до плажа.
Цитирай

Здравейте,искам да попитам някой дали е ходил в бунгалата на Парк Хотел Москва в Шкорпиловци.Чувала съм доста добри отзиви,но искам да чуя и вашето мнение с подробности,ако сте били там. Smile
Цитирай

Аз също съм чувала добри отзиви, но не ги знам къде са даже нито пък някакви координати, ако имаш такива моля да ми ги дадеш.
И пак питам за бунгалата на БТА за телефон някой дали може да ми даде.
Цитирай

Varni se na stranica 6. Tam nyakoi e dal telefona na Toshko. Az zvanyah, no vsichko e palno za perioda, za koito se interesuvah 3-13 avgust. Eventualno sam v listata na chakashtite, ama nali znaesh granciya- Franciya, taka che tarsya drugi varianti Smile
Цитирай

Днес обаждах да разпитам за бунгала Белопал.До към 20 юли всичко е заето, почити няма свободни места.Притеснява ме това, че няма снимки на бунгалата вътре, иначе отвън добре изглеждат.Имам молба ако някой е ходил там да каже за какво става въпрос.То за едни и същи бунгала говорим - СБХ, БТА, Джордаш.Никой ли не е ходил по другите почивни станции.Далеч съм от мислъта, че това са най хубваите бунгала на цяло Шкорпиловци/
Цитирай

Varni se na stranica 6. Tam nyakoi e dal telefona na Toshko. Az zvanyah, no vsichko e palno za perioda, za koito se interesuvah 3-13 avgust. Eventualno sam v listata na chakashtite, ama nali znaesh granciya- Franciya, taka che tarsya drugi varianti Smile

Благодаря  Wink
Цитирай

margo_k и ted2 Аз си резервирах на бунгала "Шкорпиловци" за август месец. За 1ви път ще съм на тези бунгала, дано са това което изглеждат и което ме увериха по телефона , че са  Praynig Говорих с човека по телефона, и той ми каза, че наистина това което е на снимките е това и в реалност, имало и всичкото необходимо кухненско оборудване. На мен , ми трябва бунгало с кухня, защото ще трябва да готвя за бебето, и като ги видях не повярвах, че са на такава прилична цена Smile И се хвърлих веднага  Laughing Намират се, поне аз така разбрах, от страната на централния плаж, някъде в горичка. Аз миналата година бях в "Дъбрава' те са от другата страна, и честно казано не съм и ходила до централния плаж така , че и аз не съм много наясно  35 Ето линк към бунгалата за тези които имат интерес
 http://pochivka.bg/o-15541-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D0%B2%D1%86%D0%B8
Цитирай

Много странно аз като се обаждах ми казаха, че всичко е резервирано и са им преведени пари за резервация.Пиши като се върнеш да разкажеш как е било.Аз много ги харесах, но ние сме от 21 на почивка.Догодина живот и здраве ще опитаме там
Цитирай

margo_k и ted2 Аз си резервирах на бунгала "Шкорпиловци" за август месец. За 1ви път ще съм на тези бунгала, дано са това което изглеждат и което ме увериха по телефона , че са  Praynig Говорих с човека по телефона, и той ми каза, че наистина това което е на снимките е това и в реалност, имало и всичкото необходимо кухненско оборудване. На мен , ми трябва бунгало с кухня, защото ще трябва да готвя за бебето, и като ги видях не повярвах, че са на такава прилична цена Smile И се хвърлих веднага  Laughing Намират се, поне аз така разбрах, от страната на централния плаж, някъде в горичка. Аз миналата година бях в "Дъбрава' те са от другата страна, и честно казано не съм и ходила до централния плаж така , че и аз не съм много наясно  35 Ето линк към бунгалата за тези които имат интерес
 http://pochivka.bg/o-15541-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB% … D0%B2%D1%86%D0%B8

Ние също сме се насочили към тези бунгала и много ще се радвам да има свободни места за края на другата седмица когато смятаме да ходиме на почивка, но още не сме званяли за резервация. На вас някаква капаро искаха ли ви?
Цитирай

Za sega samo v Belopal namiram svobodni bungala. Tam e bezuman eftiniya, koeto napravo me plashi, che shte e marlyavo. Nyakoi bil li e tam? Zasluzhava li si? Inache bungalata sa sashto v gora, koeto nie iskame. I sa mnogo blizo do plazha. Molja za info, zashtoto tryabva da rezerviram.!
Цитирай

ted2

Да искаха ни, 50лв. Ако успеете да си запазите бунгало и да отидете там, ще бъда благодарна за отзиви Smile
Цитирай

Za sega samo v Belopal namiram svobodni bungala. Tam e bezuman eftiniya, koeto napravo me plashi, che shte e marlyavo. Nyakoi bil li e tam? Zasluzhava li si? Inache bungalata sa sashto v gora, koeto nie iskame. I sa mnogo blizo do plazha. Molja za info, zashtoto tryabva da rezerviram.!
Аз днес се обаждах в Белопал и има свободни места за периода в който искаме да ходим /21.07/.Вдигна ми много любезна дама.Обясни ми следното:до плажа се слиза по стъпала, минава се през дюни и пътя е 5-7 минути, имат барче, хранителен магазин в Джордаш, в съседна база стол, като всеки може да си запише храна и е много евтина, детска площадка, беседки, а иначе пред всяко бунгало има маса със столове, барбекю, хладилник във всяко бунгало.Беше много изчерпателна пръскат за комари и кърлежи, и че доста от бунгалата им са резервирани.Боядисани са тази година, сменени са чаршафите с нови, но не е някакъв лукс, то и на тази цена няма какво да очакваме.Мен ме притеснява това, че няма снимки, иначе капаро не искат.
 Много се надявам някой да пише ако е ходил там.
Цитирай

Ние също сме се насочили към тези бунгала и много ще се радвам да има свободни места за края на другата седмица когато смятаме да ходиме на почивка, но още не сме званяли за резервация. На вас някаква капаро искаха ли ви?

[/quote]

За юли месец няма места, но пробвай може и да имаш късмет, ако някой се е отказал.
Цитирай

Аз днес се обаждах в Белопал и има свободни места за периода в който искаме да ходим /21.07/.Вдигна ми много любезна дама.Обясни ми следното:до плажа се слиза по стъпала, минава се през дюни и пътя е 5-7 минути, имат барче, хранителен магазин в Джордаш, в съседна база стол, като всеки може да си запише храна и е много евтина, детска площадка, беседки, а иначе пред всяко бунгало има маса със столове, барбекю, хладилник във всяко бунгало.Беше много изчерпателна пръскат за комари и кърлежи, и че доста от бунгалата им са резервирани.Боядисани са тази година, сменени са чаршафите с нови, но не е някакъв лукс, то и на тази цена няма какво да очакваме.Мен ме притеснява това, че няма снимки, иначе капаро не искат.
 Много се надявам някой да пише ако е ходил там.
Sashtata informaciya ya poluchih i az, no za momenta prosto se vazdarzham da rezerviram, zashtotop me pritesnyavat cenite- 11 lv na leglo, tova e bezumno evtino, koeto mozhe da oznachava, che obstanovkata vatre e mizerna. Inache otvan vsichko izgkezhda super- ne e po-razlichno ot stanciyata na BTA. I az chakam nyakoi da pishe kakvo e vatre. Mene me interesuva nachaloto na avgust.
Цитирай

julian22 , а за вътре спомена ли ти нещо?На мен ми каза само това.Освен ако аз се престраша  да пиша какво е.Ще ходя преди теб LaughingТо и аз не знам какво толкова ни трябва освен да е чистичко, прибираш се само за едно спане.Иначе навън много ми харесва.На мухъл всички понамирисват когато са в гора.Там е влага и е нормално според мен, то банските и кърпите не изсъхват по простирите. Аз на колкото места съм ходила винаги има влага.
Цитирай

julian22 , а за вътре спомена ли ти нещо?На мен ми каза само това.Освен ако аз се престраша  да пиша какво е.Ще ходя преди теб LaughingТо и аз не знам какво толкова ни трябва освен да е чистичко, прибираш се само за едно спане.Иначе навън много ми харесва.На мухъл всички понамирисват когато са в гора.Там е влага и е нормално според мен, то банските и кърпите не изсъхват по простирите. Аз на колкото места съм ходила винаги има влага.
Na mene mi kaza, che vatre e na balatum, koeto lichno na mene ne mi se nravi, zashtoto nali si predstavyash kakvo e pod balatuma. Pitah izrichno dali ima muhal, momicheto mi kaza, che tazi godina sa preboyadisvali, no ne kazha kategorichno, che nyama muhal. Ami napravo ne znam kakvo da pravya? Takava navalica nikoga ne e bila. Minaloto lyato kato byahme na bungalata na BTA si imashte svobodni mesta prez cyaloto vreme. Ako znaeh, che shte e tolkova natovareno, shtyah da rezerviram ot po-rano. Za bungalata na Belopal shte pomislya oshte malko.
Цитирай

ted2

Да искаха ни, 50лв. Ако успеете да си запазите бунгало и да отидете там, ще бъда благодарна за отзиви Smile

Вие голямо бунгало ли си взехте. И ние сме с две деца на 9,5 г. и 3,5 г., но си мисля, че малко бунгало пак ще ни стигне. Аз искам да има условия за готвене.
Цитирай

Аз в крайна сметка резервирах едно бунгало с климатик в к-с Джордаш. Нови бунгала с две стаи, климатик и хладилник за 50 лв- направо си е евтино. Единственият минус на к-са е, че не е в гората. Ама какво да направя- няма пълно щастие. В базите на БТА, СБХ и Парк хотел "Москва"  всичко е фул.
Някой ходил ли е в бунгалата Джордаш да сподели впечатления?
Цитирай

ted2 Аз резервирах малко бунгало, смятам, че ще ни стигне. Ние сме 2ма възрастни едно дете на 5 и едно бебе. Казаха ми, че дивана в хола е разтегателен, така, че смятам 2ма спокойно могат да се съберат да спят Smile Децата в едната стая, а вие в хола на дивана Smile
Цитирай

ted2 Аз резервирах малко бунгало, смятам, че ще ни стигне. Ние сме 2ма възрастни едно дете на 5 и едно бебе. Казаха ми, че дивана в хола е разтегателен, така, че смятам 2ма спокойно могат да се съберат да спят Smile Децата в едната стая, а вие в хола на дивана Smile

zoria звънях, но има места за началото на август и най-вероятно ще отидеме тогава. Ние може би ще резервираме голямо бунгало защото на моите дивачета им трябва пространство.  Laughing
Цитирай

zoria звънях, но има места за началото на август и най-вероятно ще отидеме тогава. Ние може би ще резервираме голямо бунгало защото на моите дивачета им трябва пространство.  Laughing
Значи сте големи късметлии, защото аз вчера преди тебе звънях, както и днес и ми отговориха, че нямат никакви бунгала за началото на август. Нито големи, нито малки. Имат само едно бунгало за края на юли, но периода не ме устройва. Затова след това резервирах бунгало в Джордаш.
Цитирай

Ами ти си прецени, за бунгалото, аз резервирах за 21 август, надявам се да сме уцелили с избора си Smile Можехме да се засечем там, но уви. Ще се радвам, като се върнете да пишеш как е, и да останеш доволна.  Wink
Цитирай

А бе тия от бунгала Шкорпиловци, май на симпатии карат, от април месец им звъня.Един път има друг път няма свободни места.Сума и телефони навъртях и направо ми писна.Отивам на слуки и все ще си намерим нещо.
Цитирай

А бе тия от бунгала Шкорпиловци, май на симпатии карат, от април месец им звъня.Един път има друг път няма свободни места.Сума и телефони навъртях и направо ми писна.Отивам на слуки и все ще си намерим нещо.
Защо не опиташ в Джордаш? Бунгалата им изглеждат съвсем прилични и са, поне за мене, евтини- 50-60 лв. Вярно е, че не са в гора, но затова пък имат климатик. Освен това са на плажната ивица. Аз като се върна на 13-14 август, ще пиша какви са ми впечатленията.
Цитирай

Защо не опиташ в Джордаш? Бунгалата им изглеждат съвсем прилични и са, поне за мене, евтини- 50-60 лв. Вярно е, че не са в гора, но затова пък имат климатик. Освен това са на плажната ивица. Аз като се върна на 13-14 август, ще пиша какви са ми впечатленията.

На мен ми се искаше да имат кухничка, то не че съм се разготвила на морето ама малкия ми син не може само на сухо да кара.Обяда ще го оправим на някое заведение, вечерята на барбекю от кланицата в селото ама закуската ми е проблем.
Цитирай

Ами ти си прецени, за бунгалото, аз резервирах за 21 август, надявам се да сме уцелили с избора си Smile Можехме да се засечем там, но уви. Ще се радвам, като се върнете да пишеш как е, и да останеш доволна.  Wink

Аз също се надявам да останеме доволни, а като се върнем задължително ще пиша. И в този ред на мисли моля всички които са се върнали от почивка в Шкорпиловци да пишат отзиви за местата  където са отседнали  Wink

Цитирай

ted2 стискам ти палци Smile и се присъединявам към теб, отностно , отзивите за Шкорпиловци Smile
Цитирай

Сега, защото сте ми едни такива много грижовни майчици ще ви пусна няколко снимки на бунгалата на БТА, които се оказаха страшно апокрифни и никъде из нета няма инфо и снимки от тях.

Ако ми кажете как става номера, че не успях да кача снимките...
Цитирай

Сега, защото сте ми едни такива много грижовни майчици ще ви пусна няколко снимки на бунгалата на БТА, които се оказаха страшно апокрифни и никъде из нета няма инфо и снимки от тях.

Да не са много големи, че не можеш да ги качиш
Цитирай

Да не са много големи, че не можеш да ги качиш

Ами знам ли? Ще изчакам мъжа ми да се прибере от работа и ще го помоля.
Цитирай

Здравейте, преди 3 години бяхме на бунгалата на Белопал, мястото е хубаво, НО отвъре бунгалата бяха пълна мизерия. Аз съм човек който много не придиря, но беше отвратително. Имаше мишки явно които нощно време чувахме, мирише на мухъл. Капака ми беше, когато детето люлеейки се на люлката видя змия точно под люлката. На другия ден събрах багажа и дим да ни няма. Собственичката не разрешава ползването на скарички или други ел. уреди. Ползва се барбекюто. Има нещо като сладкарничка с много хубава тераса с изглед към морето. Имайте предвид, че се плаща преди да видиш бунгалата.
Цитирай

Здравейте, преди 3 години бяхме на бунгалата на Белопал, мястото е хубаво, НО отвъре бунгалата бяха пълна мизерия. Аз съм човек който много не придиря, но беше отвратително. Имаше мишки явно които нощно време чувахме, мирише на мухъл. Капака ми беше, когато детето люлеейки се на люлката видя змия точно под люлката. На другия ден събрах багажа и дим да ни няма. Собственичката не разрешава ползването на скарички или други ел. уреди. Ползва се барбекюто. Има нещо като сладкарничка с много хубава тераса с изглед към морето. Имайте предвид, че се плаща преди да видиш бунгалата.
Че как ще ме накарат да платя преди да видя бунгалото.Това, че съм направила резервация и не са ми искали депозит си е техен проблем.Къде се плаща без да видиш за какво става въпрос или си купуваш стока без да я видиш.То по интернет имаш право за си върнеш закупената стока.За тези хора защита на потребителя няма ли?Типично по български е всичко.
Цитирай

Abe znaeh si az, che ima neshto gnilo v Daniya. To ne mozhe pak chak takava eftiniya, bez da ima prichina.
Bezplatno e samo sireneto v kapana za mishki, dami. Za  vsichko ostanalo se plashta.
Elysana, blagodarya ti za informaciyata!
Цитирай

Някой нямаше ли да пуска снимки някакви  Rolling Eyes
Цитирай

Не ходете в комплекс "Джордаш" в Шкорпиловци, големи мошеници са Mr. Green . Цените им за бунгало са страшно завишени, предвид предлаганото качество. Мисля, че дори ТВ нямат. Ходили сме там три години поред от 2006-та до 2008-ма. През 2007-ма бяхме с приятелско семейство. Какво да ви кажа, пълно разочарование. Прецакаха ни да сме с един хладилник... То бива мизерия, бива, ама при резервация, направена през април примерно, направена при условия бунгало с хладилник..... Още нещо- само две- три бунгала имаха що годе прилични мебели, останалите бяха... соц. класика- дървени сандъци за легла с бубунести дюшеци. Ние първата година разучихме кои са по- сносните бунгала и ги резервирахме за другата. Наглата управителка ми намекна, че тези и били ВИП бунгалца....., но понеже идваме вече втора година, сме и редовни клиенти, затова нямало да ни вземе по- скъпо за ВИП- землянките Mr. Green . А точно под т.нар. "ВИП" кочинки се намираше някаква пречиствателна станция и каква миризмичка се носеше право към нас, не е истина. Повечето бунгала имат много високи, но неоградени веранди, което се е опасно за малки деца...Мога да пиша още за "прекрасните" бунгала, но стига толкова. Имат и положителна страна- хубава полянка, поливат я постоянно, вечерно време е добре осветено и дори красиво. Няма наклони, за разлика от повечето други бунгала на Шкорпиловци в горичките, там баирите са страшни и с малки деца е ужасия(разбрахме го от хора, с които се запознахме покрай децата на плажа).
 Друго, което мога да кажа за Шкорпиловци е, че привидно хубавият, голям плаж има много отрицателни страни, повече от положителните..... Всеки е наясно, че по Северното Черноморие морето е доста по- сурово и негостоприемно, така да се каже. Първите две години, в които сме били там морето беше като тепсия. При влизане морето е дълбоко до чатала, или дори до кръста на повечето места. Представете си какво става като има вълни. Но какви вълни? Вълните там са нещо страховито..... Местните си имат принцип- "Хване ли буря, 6 дни да не се влиза в морето".... Да, обаче за почиващите това е половината, или дори цялата почивка...... Колко хора се удавиха през юли 2008-ма....... Това, заедно с гореописаните "прелести" ни отказа почти категорично от почивка на Шкорпиловци. Това почти с пълна сила се отнася за плажовете на Обзор, Бяла, Камчия......Просто като погледнеш картата, виждаш, че там заливи НЯМА, нормално е морето да е така "диво"..... Най- неприятното от това е, че стоиш на брега при буря, пържиш се на 40 гр. жега, но не можеш дори да се натопиш във водата. Първо, че е дълбоко и вълните още при влизане те заливат презглава, друго, че и да намериш по- плитко местенце, вместо да се разхладиш получаваш чудно опесъчаване, е сигурно за пилинг става, стига да не се удавиш Mr. Green .
Толкова от мен, никога не съм категорична, но оттогава се върнахме към традиционните почивки на южното Черноморие........ Може на някого да му се стори смешен многословният ми разказ, но като всеки ден чувахме и виждахме линейки, които не бързаха за тръгват, после виждахме как спасителите и парамедиците пренасят тленните останки на поредният "куражлия"....... 
Цитирай

Бунгалата на Мадара Шумен са хубави. Миналата година бяхме там и за тази сме си напавили резервация. Имат и сайт с цени и снимки.
http://www.tsu-madara.com/ceni.html
« Последна редакция: Съб., 07 Юли 2012, 19:34 от ИскраСтоева »
Цитирай

Хора, най- добронамерено ви казвам, не ходете там...... В Курортен Комплекс Шкорпиловци(понеже Село Шкорпиловци по разбираеми причини е навътре в сушата) просто няма нищо хубаво, особено откакто махнаха кръчмето с лодките на плажа, то беше единственият "лъч светлина" там   Laughing .
Ако сте попадали все на хубаво време, добре, но при последните ветровити години се съмнявам.... Дори и в най- южните точки на Черноморието миналата година в разгара на сезона беше Ад при голямото вълнение.... Вярвайте ми, на Ахтопол и Синеморец над половината от Широчината на плажовете беше залята с вода, какво остава за "страховитото" Северно Черноморие..... Спирам, всеки сам си решава, що се паля толкова  Mr. Green ......Правя го от добро сърце, но трябва някой, дето има нещо между ушите да го чете  Mr. Green .........
« Последна редакция: Нед., 08 Юли 2012, 01:44 от enze »
Цитирай

Правя го от добро сърце, но трябва някой, дето има нещо между ушите да го чете  Mr. Green .........

Горките ние ,как ли оцеляваме в този ад???
Да вземем да се преселим на Бали...или Малдивите???????????????
Цитирай

Хора, най- добронамерено ви казвам, не ходете там...... В Курортен Комплекс Шкорпиловци(понеже Село Шкорпиловци по разбираеми причини е навътре в сушата) просто няма нищо хубаво, особено откакто махнаха кръчмето с лодките на плажа, то беше единственият "лъч светлина" там   Laughing .
Ако сте попадали все на хубаво време, добре, но при последните ветровити години се съмнявам.... Дори и в най- южните точки на Черноморието миналата година в разгара на сезона беше Ад при голямото вълнение.... Вярвайте ми, на Ахтопол и Синеморец над половината от Широчината на плажовете беше залята с вода, какво остава за "страховитото" Северно Черноморие..... Спирам, всеки сам си решава, що се паля толкова  Mr. Green ......Правя го от добро сърце, но трябва някой, дето има нещо между ушите да го чете  Mr. Green .........

Ами, след като не харесвате такъв тип почивка- не ходете там. За нас обаче, това е перфектната почивка. Плажът е невероятен- чист и широк. Вилата, в която отсядаме- чиста с голям двор и разкошно барбекю. Не се налага да правя забележки на децата за каквото и било, защото на никого не пречим. Тази година сме за трети път там и досега бурно море не сме виждали. Притеснява ме единствено строежът на големия комплекс зад централния плаж, имам чувството, че за последна година ще бъде спокойно там. А вие, госпожо, след като търсите цивилизация- какво търсите там? Виждам, че сте от София- нима не ви стига "Цивилизацията" на големия град?  Много се радвам, че Шкорпиловци не е напъэлплено от "софиянце" ,както се случи с Обзор и южните ни курорти, които през годината не са виждали кръчми и гледат да си наваксат през лятната отпуска.
Цитирай

Поздравления moni2102 страхотен отговор на госпожата. Докато и четях поста тъкмо се настройвах и аз за нещо подобно, но като прочетох твоя реших че това може би и е достатъчно
на въпросната дама. То аман от софиянци родени на село.
Искам да те питам в коя вила отсядате? Ние все още се чудим къде да отседнем.
Цитирай

Всеки е наясно, че по Северното Черноморие морето е доста по- сурово и негостоприемно, така да се каже. Първите две години, в които сме били там морето беше като тепсия. При влизане морето е дълбоко до чатала, или дори до кръста на повечето места. Представете си какво става като има вълни. Но какви вълни? Вълните там са нещо страховито.....

Преди доста години ,може би 8-9 сме почивали в Шкорпиловци.Бяхме в семеен хотел в самото село.Останахме много доволни,но не мога да не се съглася с по-горе споделената информация.
Вярно е ,че плажната ивица е огромна, чисто,виждаха се делфини в морето.Имаше охраняема зона и спасители.
Аз съм висока около 170 см и когато влизах в морето водата ми беше до врата,след няколко крачки  ставаше плитко.Понеже тогава сина ни беше малък очите ми бяха втренчени само в него.Спомням си единия ден когато отидохме ,имаше черен флаг и вълните бяха огромни.Във Варна не съм виждала толкова разгневено море.Може би трябва да си голям смелчаг ,за да влезеш .
Истината е ,че човек трябва да е разумен във всяко нещо  и да бъде внимателен.
Цитирай

Поздравления moni2102 страхотен отговор на госпожата. Докато и четях поста тъкмо се настройвах и аз за нещо подобно, но като прочетох твоя реших че това може би и е достатъчно

Просто не издържах! Аман от българи, които след като отидат на почивка се убиват да се хвалят какво са изяли, какво са изпили, какъв бил инклузива /макар ,че точно това е най- некачествената почивка, откъм храна/.
На въпроса ти- ние почиваме във вила "Чайка", намира се във вилната зона след завоя на "Авеста". За съжаление собственикът вече я дава само на познати, които вече са отсядали. Това решение е взел миналата година, когато няколко почиващи са присвоили част от кухненския инвентар около барбекюто. А вие накъде сте се насочили? Има една виличка , която е на плажа до реката. Аз много я харесвам. Наши съграждани преди две години са отсядали там.
Цитирай

Това е добро, според мен http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=4678&page=0 … 0&subsubcat=0 и това, което ти препоръчах. Това е емблематичната снимка с къщичката край реката, която се влима м морето.
Цитирай

Това е добро, според мен http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=4678&page=0 … 0&subsubcat=0 и http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=2149&page=0 … 0&subsubcat=0 това, което ти препоръчах. Това е емблематичната снимка с къщичката край реката, която се влима м морето.
Цитирай

moni2102  и за двете няма места за другата седмица, а ние искаме от 12-ти да отидем. Какво имаш в предвид като казваш след завоя на Авеста? До Авеста са СБХ, ние миналата година бяхме на бунгалата на Авеста, но за съжаление тази година няма да работят.
Цитирай

moni2102  и за двете няма места за другата седмица, а ние искаме от 12-ти да отидем. Какво имаш в предвид като казваш след завоя на Авеста? До Авеста са СБХ, ние миналата година бяхме на бунгалата на Авеста, но за съжаление тази година няма да работят.

Вървиш още , подминаваш СБХ и стигаш един завой, на ъгъла на който има една вила с пясъчних. там до миналата година течаха строителни работи. Следва един парцел и след нова е нашата вила. Има хубава масивна ограда,поддържана градина,терасирана е на три нива. Прави впечатление барбекюто, което е най отгоре. Виж снимките от първия линк и може да се досетиш.
Цитирай

В интерес на истината не съм я виждала тази вила защото нататък така и не отидохме да се разходим. Два дни главата ме заболя да чета и разглеждам разни оферти не само за Шкорпиловци, вече минах и на вариант и други курорти по северното черноморие.
Цитирай

Просто не издържах! Аман от българи, които след като отидат на почивка се убиват да се хвалят какво са изяли, какво са изпили, какъв бил инклузива /макар ,че точно това е най- некачествената почивка, откъм храна/.

Да, нормално е кокошият мозък да реагира така, дори  не сте вденали, че подмятането за Лодките беше просто майтап, основното писание е преди това, не съм преувеличила нито дума Rolling Eyes . Разбрали сте всичко напълно погрешно. Аз ходя Само на бунгала откакто имаме дете, просто в хотелската стая детето ми няма къде да тича, наистина не сте разбрали основното, което казвам  Very Happy ..
 Да, не сте попадали на лошо време, аз видях достатъчно удавници за има няма 5- 6 дни, знаех, че типично женската реакция, да не казвам друга дума,ще бъде такава. А, и да ви кажа, няма как да сте сигурни, че всички софианци са от село  Mr. Green , явно селският ви манталитет не ви позволява да приемете, че има и хора ОТ София  Mr. Green .
« Последна редакция: Нед., 08 Юли 2012, 12:50 от enze »
Цитирай

Да, нормално е кокошият мозък да реагира така, дори  не сте вденали, че подмятането за Лодките беше просто майтап, основното писание е преди това, не съм преувеличила нито дума Rolling Eyes . Разбрали сте всичко напълно погрешно. Аз ходя Само на бунгала откакто имаме дете, просто в хотелската стая детето ми няма къде да тича, наистина не сте разбрали основното, което казвам  Very Happy ..
 Да, не сте попадали на лошо време, аз видях достатъчно удавници за има няма 5- 6 дни, знаех, че типично женската реакция, да не казвам друга дума,ще бъде такава. А, и да ви кажа, няма как да сте сигурни, че всички софианци са от село  Mr. Green , явно селският ви манталитет не ви позволява да приемете, че има и хора ОТ София  Mr. Green .

Че то от далеч ти личи от къде си бе мила. И хайде моля те престани, разбрахме имаш негативно отношение към Черно море. Добре. Но не очаквай всички да са съгласни с теб. Затова ако нямаш какво да кажеш конкретно по темата моля те напусни я.
Цитирай

Да, нормално е кокошият мозък да реагира така, дори  не сте вденали, че подмятането за Лодките беше просто майтап, основното писание е преди това, не съм преувеличила нито дума Rolling Eyes . Разбрали сте всичко напълно погрешно. Аз ходя Само на бунгала откакто имаме дете, просто в хотелската стая детето ми няма къде да тича, наистина не сте разбрали основното, което казвам  Very Happy ..
 Да, не сте попадали на лошо време, аз видях достатъчно удавници за има няма 5- 6 дни, знаех, че типично женската реакция, да не казвам друга дума,ще бъде такава. А, и да ви кажа, няма как да сте сигурни, че всички софианци са от село  Mr. Green , явно селският ви манталитет не ви позволява да приемете, че има и хора ОТ София  Mr. Green .

Че то от далеч ти личи от къде си бе мила. И хайде моля те престани, разбрахме имаш негативно отношение към Черно море. Добре. Но не очаквай всички да са съгласни с теб. Затова ако нямаш какво да кажеш конкретно по темата моля те напусни я.
Много оригинално  Laughing ... Да, дотам ти стигат умствените умения, че направи този генерален извод, че имам негативно отношение към Черно море. Просто има много по- хубави места по Черноморието. Ей някой изказва малко по- различно мнение, нарушава ви "невероятния Мир" и нападате като орлици  Mr. Green . Много умно, значи аз да не очаквам някой да прояви разум и да се вслуша в думите ми, а аз според теб трябва да се съгласявам с твоето мнение например Mr. Green ... Умно Praynig . Пиша съвсем по темата, казвам истината  Cool .
 Е, има и хора, които са достатъчно разумни, като Ани1,  Hug . Казала съм вече, и на мен ми се е струвало райско кътче навремето, но крие много опасности....
 Към хората, които проявяват неуместен сарказъм - в онази Лоша година синът ми беше на 3г. и категорично отказа да ходи на плажа... Ходехме на разходки по Камчия, той дори не искаше да се разхождаме покрай морето!. Хубавото е, че сега на 7г. спомените от удавниците са избледнели... Но си представям каква травма е било за него, както за всеки човек би било. Трудно се отпусна през следващите години да влиза в морето.
« Последна редакция: Нед., 08 Юли 2012, 13:20 от enze »
Цитирай

Явно с теб няма да се разберем. Ти си търсиш с кого да се караш. И да ти не пишеш по темата, темата е "Препоръчайте хубави бунгала на Шкорпиловци", а не "Доволни ли сте от плажа и морето в Шкорпиловци". Желая ти приятен ден.
Цитирай

Явно с теб няма да се разберем. Ти си търсиш с кого да се караш. И да ти не пишеш по темата, темата е "Препоръчайте хубави бунгала на Шкорпиловци", а не "Доволни ли сте от плажа и морето в Шкорпиловци". Желая ти приятен ден.
Там просто няма наистина Хубави бунгала  Cool . И след като смяташ, че нещата не са свързани, твоя работа, аз ходя на морето най- вече заради самото море, е разбира се трябва да има и прилични условия, за това плащам все пак.
 Аз не се стремя да се разбирам с теб, защо си останала с такова впечатление  Wink .
Цитирай

Момичета , предлагам да спрете да се карате тъй-като, по този начин само разваляте темата. Enze към теб, не си права да влезеш в темата и да започнеш да обиждаш и да нападаш. В тази тема, пишат хора които харесват Шкорпиловци, така, че ти предлагам да не продължаваш. Разбрахме всички твоето мнение, и ти благодарим за съвета.
Цитирай

Аз всъщност бях доста брутално нападната, защото не споделям всеобщото мнение, мила Zoria. Написах един коментар и ме нападнаха с подигравки, защото не са съгласни, не мислиш ли Rolling Eyes ... Всяко различно мнение се приема "на нож"  Laughing .
« Последна редакция: Нед., 08 Юли 2012, 13:50 от enze »
Цитирай

Ами просто всички сме толкова изнервени, а и тази тема е създадена  за съвети и идей, конкретно за почивка на бунгала в Шкорпиловци. Какви са условията, на почивните бази, дали са добри или не. Лошо няма, че даде яснота по въпроса с времето там, и с вълните и т.н., но момичтата тук очакват съвсем други мнения от различно естество. Надявам се да остана разбрана, и не с лоша умисъл. Пожелавам ти хубав ден Smile
Цитирай

Джулиана22, просто не се сетихме да поискаме да разгледаме бунглата, това е наша грешка. Не мисля, обаче, че и да бяхме поискали щяха да ни разрешат. Относно морето, вълните и т. н. всеки има мозък и няма да влиза при червен и черен флаг. По този повод и една смешка- отиваме на плажа, флага е червен дъщеря ни е на 5 г. и се започва разговор, как не може да се влиза и колко  е опасно и т.н. при което  баща  и казва "сега ще платя на спасителя да смени знамето със зелено" минава момичето да платим чадъра и в това време сменят знамето със зелено. И до ден днешен вече е на 11 си мисли, че знамето е сменено поради тази причина. А на всички пожелавам прекрасно лято не само на Шкорпиловци и не забравяйте да се опитате да смените флага от червен на зелен. Smile
Цитирай

Хей къде сте всички? Да не сте вече на Шкорпиловци  Laughing
Няма ли върнали се от там да разказват?
Цитирай

Здравейте.Днес се обабдих в Белопал и резервирах бунгало от 22.07 до 26.07.Жената ми обясни, че вътре не е лукс, било на балатум, има единично легло и разтегателен диван, може да се носи барбекю и газов котлон.Спалното бельо било чисто ново.Надявам се да остана доволна, никога не съм ходила на Шкорпиловци.Ако има някой за този период, ще се радвам да се видим:)
Цитирай

Здравейте.Днес се обабдих в Белопал и резервирах бунгало от 22.07 до 26.07.Жената ми обясни, че вътре не е лукс, било на балатум, има единично легло и разтегателен диван, може да се носи барбекю и газов котлон.Спалното бельо било чисто ново.Надявам се да остана доволна, никога не съм ходила на Шкорпиловци.Ако има някой за този период, ще се радвам да се видим:)

То направо се развали хубавата ни темичка.
  Аз също се прижалих и си резервирахме бунгала Белопал от 21.07 за седем нощувки, пък каквото стане.Ходила съм на бунгала и с балатум и с теракот, и да ви кажа разлика няма.Влагата си я има и си понамирисва.Нося дрехи за всеки ден за да не пера, че не съхне в гората и сутрин си обличаме влажните бански.На мен жената ми обясни същото, че не е лукс.Където и отидем всеки си има различен критерии, така че и от Джордаш има недоволни и т.н.
 Ще се радвам да се засечем.
Цитирай

Притеснявам се, че четох в един форум, че имало мишки вътре, но не ми се вярва чак толкова....ще си мисля още малко.Ако някой е ходил тази година да сподели, моля!
Цитирай

Току що намерих в дир бг обява от почивна база Ахинора на Шкорпиловци. На тези бунгала съм била преди няколко години, когато ги стопанисваха други хора. Водеха се на Разград. След това станах Морско око, сега са Ахинора. Бунгалата са на 10мин от плажа. На гърба на Джордаш. На сянка. На снимките виждам, че е облагородено. И цените ми се видяха прилични- 12 лв на легло.http://www.ahinorabg.com/location.html. Дано съм била полезна.
Цитирай

Az vi napisah veche, che bungalata v Shkorpilovci sa ot vremeto na socialisma. Tova kakvo vi govori? Kakvo mozhe da stane s edna materialna baza sled 50 godini upotreba, koyato oshte pri postroyavaneto si ne e bila 5 zvezhden hotel? I duma ne mozhe da stava za luks. Vsichko e dosta ovehtyalo. Vazhno e obache da e chistichko i da ne mirishe (mnogo) na muhal. Prelestta na Shkorpilovci ne e v bungalata ili v evtinite ceni, a v sachetanieto na gora i more i v lipsata na onesi otvratitelni betonni kompleksi, zaleti ot palchishta turisti, v koito nyamash mig spokoistvie.
Цитирай

Изобщо на Шкорпиловци не може да се очаква лукс на всички трябва това да ни е ясно.Така че смело напред да си изкараме една хубава почивка.Който не е ходил там той не знае за какво става въпрос.Хубавата страна е огромния плаж и спокойствието, а с животинките ще съжителстваме няма как  Laughing
Цитирай

Да не сте заминали всички на Шкорпиловци.Къде сте?
Цитирай

Не сме все още. Он 21-ви юли до 28 ми юли сме там. Нямаме търпение.
Цитирай

Ние от 3 до 13 август и си търсиме компания за 9 годишния ни син. Ако някой е там по това време с подобно по възрост чадо да се обади. Very Happy
Цитирай

Ние от 3 до 13 август и си търсиме компания за 9 годишния ни син. Ако някой е там по това време с подобно по възрост чадо да се обади. Very Happy
Ема вие много късно ще ходите, ние до тогава ще се върнем LaughingИначе имам компания, големия ми син сега ще прави девет.
Цитирай

Здравейте, имам въпрос към тези, които вече са ходили в Шкорпиловци. Знаете ли как са условията в бунгалата на Шумен. (Доколкото знам се намират в близост до базата на ВИНС) И още колко далече са от плажа?
Цитирай

Ема вие много късно ще ходите, ние до тогава ще се върнем LaughingИначе имам компания, големия ми син сега ще прави девет.
Язък! Sad  Ще трябва на место да дириме приятели.
На вас ви пожелавам много слънчеви дни и плоско като тепсия море  Smile Приятно прекарване!
Цитирай

Много благодаря и на теб!Имаме нужда от плоско море, че като се разбунтува няма влизане дни наред.
Цитирай

Имаме нужда от плоско море, че като се разбунтува няма влизане дни наред.
Пожелавам ви го от все сърце, хубаво време и абсолютно спокойно море!
Цитирай

Момичета,в момента съм на Шкорпиловци....има много мазут на плажа,по пясъка покрай брега е пълно с черни парчета мазут.
Цитирай

Момичета,в момента съм на Шкорпиловци....има много мазут на плажа,по пясъка покрай брега е пълно с черни парчета мазут.

А във феисбук в тяхната страница пише, че нямало мазут, че им мътели водата.Опасни са.
Цитирай

Здравейте,момичета!
Някой ходил ли е тук: http://pochivka.bg/o-6333-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%BB%D0%B4%D0%B8
Днес си направих резервация,но не знам дали е хубаво,нали знаете как лъжат в сайтовете си?!
Ако някой е бил там и има впечатления,моля нека сподели!
Цитирай

Това ,мисля е по един доста стръмен баир- не ви виждам на връщане, в гората е.
Цитирай

Здравейте, имам въпрос към тези, които вече са ходили в Шкорпиловци. Знаете ли как са условията в бунгалата на Шумен. (Доколкото знам се намират в близост до базата на ВИНС) И още колко далече са от плажа?

Миналата година бях там доста прилични са, тази ще повторя. Има бунгала които са ремонтирани с терикот и фаянс, леглата са хубави, чаршафите нови, но аз си нося. За тези които не са ремонтирани не знам, цената е различна. Има малко баир но не е толкова страшно  Smile Аз съм доволна, приятелите с които бяхме също
Цитирай

Днес се прибрахме от Шкорпиловци и мазут невидях ,но за боклуци немога да кажа същото.........сърцето ме заболя като гледах къмпингуващите какво са оставили след себе си
И малко клюки........Днес откриват новоо заведение на плажа и се очаква да е много добро от към кухня ,но и край с нощното спокойствие планува се там да се правят хаус партита и т.н.
Цитирай

Здравейте,всички! Very Happy
И аз съм се нагледала на бунгала Велди.Привлича ме това,че е в гориста местност и няма да е много топло,а също и това,че самите бунгалца са на по-голямо разстояние едно от друго.Ако някой има лични впечатления от там,моля,да сподели!

...на заминаващите желая:"Приятна почивка!!!!"
Цитирай

Здравейте момичета! Днес се завърнах от Шкорпиловци. Меко казано останах очарована от мястото. Бяхме в бунгалата на БТА. Там е всичко за което съм мечтала за една почивка. Спокойствие, гора, море, красота. Нашето бунгало гледаше точно към морето. Всяка сутрин като ставах, пиейки кафе наблюдавах морето. Птичета пееха в горичката в която е базата. За да стигна до плажа ми трябваше не повече от минута. Широко, спокойно, непренаселено. За всеки има място на топлия пясък. Няма прескачане на хавлии, пясък в очите и косите. Вярно, че на различни места плажът е или по-плитък или по-дълбок, или има камъни и водорасли. Но при тази огромна плажна ивица всеки може да си избере подходящото за него място. Мазут не съм видяла, но да вярно е , че плажът в тази част не се почиства или само на добра воля. Естествено всеки трябва да има самосъзнанието да обере всичко след себе си и да го сложи на определеното място. Точно такова самосъзнание повечето нямат. Инак, горичката пази хлад, но пък жегите бяха невероятни, та не се издържаше. Вечер- барбекюта, салатки, ракийка. Заведението към бзата винаги предлагаше обедно меню , което се състои от три вида супи- рибена, пилешка, шкембе плюс таратор и винаги нещо готвено, понякога два вида. Всичко много вкусно приготвено. Палачинките в централната част- страхотни. Една със сирене и кашкавал плюс салата ми стигаше за вечеря SmileМагазинчета за пазаруване има в самото курортно селище освен в селото. Там пък открихме прословутата кланница и си взимахме наденици, пържолки, кебапчета и кюфтета за скара. Чудесни бяха. Не зная как точно да го опиша, за мен това беше идеалната почивка сред природата. Строежи почти няма, само в центъра има 2-3 сгради, ннедостроени още. Иначе видях доста бунгала сред гората. Нямам иде как са вътре, но не са много тези , които са в непосреддствена близост до плажа. Повечето са по-високо и трябва време да се стигне до тях. Но не смятам, че хора, решили да се отдадат на истинска почивка това ще ги притесни. Всичко е толкова запазено от едно време, че аз не знам друг курорт, който да носи този дух. Всъщност има всичко от което се нуждае човек, но и същевременно може да се слее с природата!
Цитирай

Здравейте момичета! Днес се завърнах от Шкорпиловци. Меко казано останах очарована от мястото. Бяхме в бунгалата на БТА. Там е всичко за което съм мечтала за една почивка. Спокойствие, гора, море, красота. Нашето бунгало гледаше точно към морето. Всяка сутрин като ставах, пиейки кафе наблюдавах морето. Птичета пееха в горичката в която е базата. За да стигна до плажа ми трябваше не повече от минута. Широко, спокойно, непренаселено. За всеки има място на топлия пясък. Няма прескачане на хавлии, пясък в очите и косите. Вярно, че на различни места плажът е или по-плитък или по-дълбок, или има камъни и водорасли. Но при тази огромна плажна ивица всеки може да си избере подходящото за него място. Мазут не съм видяла, но да вярно е , че плажът в тази част не се почиства или само на добра воля. Естествено всеки трябва да има самосъзнанието да обере всичко след себе си и да го сложи на определеното място. Точно такова самосъзнание повечето нямат. Инак, горичката пази хлад, но пък жегите бяха невероятни, та не се издържаше. Вечер- барбекюта, салатки, ракийка. Заведението към бзата винаги предлагаше обедно меню , което се състои от три вида супи- рибена, пилешка, шкембе плюс таратор и винаги нещо готвено, понякога два вида. Всичко много вкусно приготвено. Палачинките в централната част- страхотни. Една със сирене и кашкавал плюс салата ми стигаше за вечеря SmileМагазинчета за пазаруване има в самото курортно селище освен в селото. Там пък открихме прословутата кланница и си взимахме наденици, пържолки, кебапчета и кюфтета за скара. Чудесни бяха. Не зная как точно да го опиша, за мен това беше идеалната почивка сред природата. Строежи почти няма, само в центъра има 2-3 сгради, ннедостроени още. Иначе видях доста бунгала сред гората. Нямам иде как са вътре, но не са много тези , които са в непосреддствена близост до плажа. Повечето са по-високо и трябва време да се стигне до тях. Но не смятам, че хора, решили да се отдадат на истинска почивка това ще ги притесни. Всичко е толкова запазено от едно време, че аз не знам друг курорт, който да носи този дух. Всъщност има всичко от което се нуждае човек, но и същевременно може да се слее с природата!

Би ли дала някакви кординати на тази база тел. и тн
Цитирай

Здравейте на всички. Току що се върнахме от Шкорпиловци. Нощувахме в Белопал. Бунгалата са леееко мизернички, но на фона на голямата площадка пред тях, място за бягане на децата. Вечерта се събраха близо 10-тина деца от съседните бунгала и стана такава игра, до посред нощите. В комплекса има и заведение за кефе и безалкохолно. За цените думи нямам. Едно кафе е 60 ст #Crazy #Crazy. Персонала е супер любезен. От барчето има такава гледка към морето. Изкарахме си супер.
Освен това другото хубаво е, че плажа под бунгалата е пуст. От пясъка се вижда как пред Морско око и Джордаш е пълно с народ, а около нас на близо 10-15 м нямаше жив човек. Ако не търсите лукс, а забавление сред гора, зеленина и чист въздух препоръчвам с 2 ръце:))
Цитирай

Много благодаря за бързото и подробно включване на amsimom и rosska!!!!!!!

amsimom,моля, дай някакви координати на тези бунгалца на БТА!Може ли свободно да се резервират?
Цитирай

Току що се връщаме от там. Нямам какво да добавя, всичко е много точно казано.
Цитирай

enze, сега прочетох какво си писала. Вероятно си разочарована от мястото, но пък мога да кажа, че за много хора"мизерията" в бунгалата не е притеснителна. Какво толкова му трябва на човек, ще преспи нощем там за няколко часа, другото време е плаж и на верандичката. Повечето хора са подготвени за това, важното е да усещаш духът на мястото, морето, слънцето, красотата. Всеки си го разбира различно де. Наблюдавах хората които бяха на палатки и отстрани ми се струваше голямо удоволствие да посрещаш изгрева на морския бряг, със ставането си на плажа и морето, влизаш къпеш се, а вечер на залеза седиш наслаждавайки се на тази красота с напитка в ръка. Е сигурно си има и своите неудобства, но човек може и 2 и 200, всичко е въпрос на възприемане и това което иска душата. Аз физически мога да си почивам и в София като легна на удобното си легло и се завия с пухената завивка, но душата ми иска друго, искам и тя да се отпусне и почувства красотата и спокойствието. Съжалявам за удавниците , които се е наложило да видите, но пък ,честно казано не разбирам защо сте позволили на едно 3 годишно детенце да гледа това. Толкова е лесно да го отдръпнете от центъра на събитията, малко или много то не става за секунди, а когато има суматоха и се разбере защо, лично аз не бих дала на моето дете да бъде свидетел, винаги ще намеря начин, то да не знае какво се случва точно при това толкова малко. Но Ваша си работа как ще си възпитавате и гледате детенцето. Да, то нещата се случват бързо, но винаги има начин една майка да излезе от ситуация и да прибере детето за да не става свидетел. Иначв плажът е различен на различните места. Не съм видяла въпреки всичко да е страшно опасен, поне в периодът в който бяхме. Има вълни, няма вълни, който си има едно наум, ще се потопи колкото да се разхлади, освен това има и охраняема зона. Така, че всичко си зависи от самите нас. Всеки решава сам за себе си как да почива. Аз лично отидох за първи път и определено живот и здраве отново там и всяка следваща година пак. Душата ми получи нужният релакс и доволство, нещо което тук няма как да постигна. Пък условията не ги мисля, каквото такова, важното е , че се чувствах добре Smile
Цитирай

Amsimom, прочетох коментара ти и се позачудих дали да ти отговоря. Е, реших да го направя. Не знам дали си прочела всичко, но съм сигурна, че споменах не веднъж, че първите ми впечатления, т.е. от първите Две години там, бяха точно като твоите, струваше ми се приказно кътче. Не можех да повярвам, че може да има такъв огромен спокоен плаж, чист въздух, вода.. Аз не съм нито капризен човек, нито обичам претъпканите курорти. Обичам да ходя на бунгала, да има къде да играе детето ми, когато не сме на плажа. Обичам вечерите на верандата и.. барбекюто Laughing . Харесваше ни на Шкорпиловци, че вечер е хладно, даже доста хладно.....Мнението за Джордаш не мога да си променя, това си е мой проблем. Сигурна съм, че и сега снимат само "по- оправените" бунгала за сайта си.... Съжалявам, по цялото черноморие, вкл. и на Шкорпиловци, има бунгала с много по- добри условия, че дори и на по- добри цени. Аз ходя Само на бунгала, но не и там Вече..
Мнението за бурното море също не мога да си променя. Ходим на море за по 15 дни и не мога да преглътна някои неща, ако съм за 6-7 дни може и да ги изтърпя...Това как си възпитавам и гледам детето въобще не е тема на разговор тук Rolling Eyes . Ако ти си можела да забаламосаш твоето на 3г., то моето е твърде наблюдателно и разбра за какво става дума веднага, колкото и да го успокоявахме, ние също бяхме много травмирани. Няма как да го заблудя, че нищо не е станало, хората само за това говореха- синът ми нито е глух, нито сляп, нито пък на 3г. е бил бебе... Нима мислиш, че като са ставали тези неща сме си стояли на плажа? Случи се два пъти в наше присъствие и повече не стъпихме на плажа. Гледахме плажа от бунгалата... Е, писна ми де виждам линейки.....Ходихме на плаж на Камчия, там положението е подобно, но е много по- плитко при влизане. Но все пак почивката ни беше повече от половината съсипана......
 Та явно не си ме разбрала съвсем, не е необходимо да ме убеждаваш колко е хубаво, аз също мислех така до 2008г.....
-----------------------------------------
    П.П.   Ако пиша в някоя тема, например като фен на Ахтопол и се появи човек с лоши впечатления, никога не бих тръгнала да защитавам любимото си местенце. Ще прочета такова мнение най- старателно, между редовете, както се казва. Няма да ме обиди, че някой не одобрява мястото, което харесвам. Няма да му отговоря дори, но ще го имам предвид, без това да ми наруши аспирациите към любимото местенце Peace . Идеални места няма, всеки харесва различни неща, други го дразнят, така Peace .
« Последна редакция: Пон., 16 Юли 2012, 18:29 от enze »
Цитирай

enze, съвсем на кратко се включвам отново. Не съм искала излишни спорове и провокации, естествено всеки си има своята теза и си я защитава. По една случайност аз също съм любител на Ахтопол и Синеморец в частност, години наред , може би повече от 10 все там ходим, но честно казано ни поомръзна и решихме да сменим и определено шкорпиловци повече ми харесва. Намерихме всичко тук от което се нуждаехме. Всеки с вкусът си де. Very Happy
Цитирай

Така. Сега вече имам повече време, разтоварихме багажа, починахме си и да напиша и аз два реда за почивката ни в Шкорпиловци. Amsimom напълно съм съгласна с теб, за мястото където сте почивали. Въпреки, че трета година подред ходим в Шкорпиловци, този път наистина си прекарахме страхотно. Впрочем засекли сме се, ние днес си дойдохме, бяхме в девето бунгало от което между дърветата също се виждаше морето, а най-ми харес