Препоръчайте хубави бунгала на Шкорпиловци

  • 182 844
  • 446
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 426
Благодаря ти Парашутани, за изчерпателния отговор. Дано и ние останем доволни, вече нямам търпение.  Hug

# 391
  • Мнения: 5 940
Здравейте момичета! Днес се завърнах от Шкорпиловци. Меко казано останах очарована от мястото. Бяхме в бунгалата на БТА. Там е всичко за което съм мечтала за една почивка. Спокойствие, гора, море, красота. Нашето бунгало гледаше точно към морето. Всяка сутрин като ставах, пиейки кафе наблюдавах морето. Птичета пееха в горичката в която е базата. За да стигна до плажа ми трябваше не повече от минута. Широко, спокойно, непренаселено. За всеки има място на топлия пясък. Няма прескачане на хавлии, пясък в очите и косите. Вярно, че на различни места плажът е или по-плитък или по-дълбок, или има камъни и водорасли. Но при тази огромна плажна ивица всеки може да си избере подходящото за него място. Мазут не съм видяла, но да вярно е , че плажът в тази част не се почиства или само на добра воля. Естествено всеки трябва да има самосъзнанието да обере всичко след себе си и да го сложи на определеното място. Точно такова самосъзнание повечето нямат. Инак, горичката пази хлад, но пък жегите бяха невероятни, та не се издържаше. Вечер- барбекюта, салатки, ракийка. Заведението към бзата винаги предлагаше обедно меню , което се състои от три вида супи- рибена, пилешка, шкембе плюс таратор и винаги нещо готвено, понякога два вида. Всичко много вкусно приготвено. Палачинките в централната част- страхотни. Една със сирене и кашкавал плюс салата ми стигаше за вечеря Simple SmileМагазинчета за пазаруване има в самото курортно селище освен в селото. Там пък открихме прословутата кланница и си взимахме наденици, пържолки, кебапчета и кюфтета за скара. Чудесни бяха. Не зная как точно да го опиша, за мен това беше идеалната почивка сред природата. Строежи почти няма, само в центъра има 2-3 сгради, ннедостроени още. Иначе видях доста бунгала сред гората. Нямам иде как са вътре, но не са много тези , които са в непосреддствена близост до плажа. Повечето са по-високо и трябва време да се стигне до тях. Но не смятам, че хора, решили да се отдадат на истинска почивка това ще ги притесни. Всичко е толкова запазено от едно време, че аз не знам друг курорт, който да носи този дух. Всъщност има всичко от което се нуждае човек, но и същевременно може да се слее с природата!


Току що се връщаме от там. Нямам какво да добавя, всичко е много точно казано.
Аз имам абсолютно същото мнение за Шкорпиловци. За мен това е най-прекрасното място за почивка с деца. Толкова много съм говорила на една приятелка за мястото по този начин, че решиха тази година да отидат там. Вчера се обади, че според нея там е страшна мизерия, децата щели да повърнат от миризмата и вида на бунгалата Confused и за пореден път се убеждавам, че критериите на хората са много, много различни. Иначе ние видяхме дори зайче в гората пред бунгалата.
Месото в кланицата на селото е прекрасно. Ловихме и много риба. Бабите продават и най-вкусните домати, които съм яла това лято.
Но все пак ,да отбележа, че  ако държите на лукса, там не е вашето място. И внимателно преценявайте хората, на които препоръчвате почивка.

# 392
  • София
  • Мнения: 1 641
Всъщност нали отстрани на Шкорпиловци направиха и голям комплекс, той не е ли на ниво за по-капризните? Не знам заради него, дали и плажа тази година е какъвто беше преди - празен и див.

# 393
  • Мнения: 5 940
През уикенда става доста пренаселено, защото идват варненци. Но през седмицата, по моите критерии, е рай. Децата тичат съвсем свободно, не пречат на никого и дори да се отдалечат, ги виждаш през цялото време. Имам снимки, на които сме само ние на плажа. Вярно е, че ходим рано сутрин или малко по-късно, но като цяло през работната седмица, е прекрасно
Да, има хотел. Но според мен бунгалата са в пъти по-добре, защото са в горичка. Но това все пак е въпрос на различни представи за почивка.

# 394
  • Мнения: 2
За пореден път се убеждавам, че това е много хубаво място, но наистина не е за претенциозни хора, които искат хем сред природата, хем в лукс. Мислех, че моите пубертетки ще скучаят там, но нямаше недоволни физиономии...Отседнахме в бунгала Дъбрава, която помнехме отпреди 6-7 год. Бунгалата са старички, но чисти, дъбови дървета пазят сянка .. Ходехме на плаж с колата, че не ни се губеше време в разходки. Дори нямаше комари!

# 395
  • Мнения: 674
Има ли самотни места по плажа тази година където човек може да се попече спокойно без да има други хора на 40 - 50 метра, че миналата година беше доста пълно и там?

# 396
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Има ли самотни места по плажа тази година където човек може да се попече спокойно без да има други хора на 40 - 50 метра, че миналата година беше доста пълно и там?


В другата тема пуснах малко снимки, има и от плажа, правени са на около 1 километър от централния плаж. Вярно че са правени сутрин рано, но и през дена беше почти същата пустош Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=696060.msg25810355#msg25810355

# 397
  • Мнения: 1
http://www.viliani.com/ - супер горещо ги препоръчвам - хибави и нови!- подходящи са и за семейства с деца, на 10 мин. пеш от плажа smile3501 newsm10

# 398
  • Мнения: 24
Здравейте,

Искам да ви попитам някой има ли телефон за връзка на който мога да направя  резервация за бунгалата на БТА - Шкорпиловци  ? Предварително благодаря Simple Smile

# 399
  • Мнения: 21
Здравейте,

Искам да ви попитам някой има ли телефон за връзка на който мога да направя  резервация за бунгалата на БТА - Шкорпиловци  ? Предварително благодаря Simple Smile

0899862718 - Тодор

# 400
  • Варна
  • Мнения: 3 930
Бунгала Станеви - 9 бунгала в гората , на 200 м. от плажа.
0888814483

# 401
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте, споделям пресни преживявания от бунгала Панорама.
Бях в бунгалата в началото на м. юли 2016г. Платихме за реновирани бунгала- 40 лв. за двойка с дете, без да ми дадат касова бележка. Бунгалата са крайно занемарени,  неподържани и западащи. Най -лошото е, че има мишки. Купихме капан (за 2.50лв., незнаех, че са толкова евтини) и се хванаха три големи мишки за ден и половина. Синът ми все още се страхува нощем от мишки. На нас не ни работеше лампа, дистанционното на телевизора също, липсваше бравата на балконската врата,  хладилника беше мръсен, не му се затваряше винаги вратата, имаше дупки в стените на бунгалото (за да се крият мишките). В банята вратата беше изгнила и с дупка, всичко беше много мръсно, фугите в банята бяха черни, тоалетната и казанчето също бяха мръсни, по бойлера имаше ръжда, миришеше на мухъл и на канализация. Гардеробът както и другите шкафове за съхранение на дрехи и вещи бяха с дупки, олющени и не се затваряха. Парапетът на балкона беше изгнил и стърчеше пирон, а от ръбът на балкона падаха отлепили се плочки. Отношението на управата беше некоректно и нагло!. Бяхме голяма компания в няколко бунгала, все семейства с деца и всички имахме проблеми. Имаше и инцидент в най- първото бунгало, на вторият етаж се беше счупил изгнил парапет и едно пет годишно момиченце беше паднало, за щастие върху дърво и беше само с ожулвания. Втори път няма да посетим бунгала Панорама. Единственото красиво там е природата!

# 402
  • Варна
  • Мнения: 1 241
tetra, и ние по това време бяхме там, даже дъщеря ми каза, че едно дете било паднало през терасата... Потвърждавам всичко което си писала за бунгала Панорама  newsm11. За трополенето, което се чуваше нощем по тавана, управителя каза, че били съсели... все гризачи де, една сутрин метна някаква отрова върху покрива. Нашето бунгало /50 лв. четворка/ имаше някои подобрения - тапети и нови плочки в банята и толкова.
Хубаво беше, че по цял ден висяхме на плажа, а вечер до късно на терасата, та не се налагаше да стоим вътре, в тъмното и неприветливо бунгало.
А, още нещо - "панорамата" пред нашето бунгало включваше отдавна катастрофирала кола, красота!

Едната вечер дойдоха наши познати, но управителя не им даде бунгало, защото били САМО за една нощувка, а всяко почистване му струвало 20 лв. /то щото много чисто/. Е, питаха в съседните бунгала - БТА /всъщност те делят един двор с Панорама и на външен вид къщичките са еднакви/ и там ги приеха приветливо и любезно, нищо че са САМО за една нощувка. От бунгалата на БТА  newsm10 останах очарована - чисто, ремонтирано, уютно дори, все едно хотелска стая. За следващия път ще знам!

# 403
  • Мнения: 5 589
Оплачете се в КЗП,пишете отзиви по сайтове ,раздухайте нещата.

Такива " управители " ще прогонят и малкото останали туристи по нашето Черноморие Sad

# 404
  • София
  • Мнения: 7
Оплачете се в КЗП,пишете отзиви по сайтове ,раздухайте нещата.

Такива " управители " ще прогонят и малкото останали туристи по нашето Черноморие Sad

Вече е направено! Само съжалявам, че не мога да кача снимките, с които разполагам.

Общи условия

Активация на акаунт